به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 فروردین 96 [ 08:56]
    سطح
    5
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 21
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    8

تشکرشده 7 در 6 پست

Array

New2 چرا نامزدم برام کمتر از معمول خرج میکنه؟

سلام دوستان عزیزم، خوبین؟
    چند ساله خواننده ی خاموش همدردی ام. اینجا واقعا جای مفیدیه برای یاد گرفتن.
    مسئله ای برام پیش اومده خوشحال میشم حرفها و نظرهای شما رو بشنوم.
    با گوشی تایپ میکنم امیدوارم اشتباه هاتم زیاد نشه و خوندنش سخت نباشه.
    قبلش یکم از خودم میگم. من 26 سالمه. تجربه ی یه نامزدی ناموفق رو دارم. 6 سال پیش یکی از افراد خونوادم یکی از بستگانش رو معرفی کرد. اونقدر ازش تعریف کردن و خونوادم گفتن دیگه بهتر از این خواستگار برات نمیاد که قبول کردم.البته اشتباه خودم رو میپذیرم.
    بعد از 1/5 ماه اون پسر نامزدی رو به هم زد بدون اینکه دلیلی بیاره.
    با اینکه ارتباطمون سنتی بود و ما شاید فقط 5 بار همدیگه رو دیدیم و هیچ مراسمی نگرفتیم تو اون رابطه خیلی اذیت شدم. تا ماه ها افسرده بودم.
    اون چند بار دیگه نامزد و ازدواج کرد و جدا شد. بعدها فهمیدم که جدا از این موضوع اون دارای انحرافات اخلاقی بود که حتی گفتن ازش شرم اوره.
    این تنها رابطه ی من بود. تا مدتها از ازدواج زده شدم. سعی کردم بیشتر دقت وتلاش کنم که دیگه اشتباه نکنم.
    1/5 ماه پیش با معرفی و به صورت سنتی با یه نفر که فامیل و همشهری نیست نامزد کردم. فقط نشون اوردن و هنوز مراسمی نگرفتیم.
    26ساله، مثل خودم لیسانس و سطح فرهنگی و مالی خونواده هامون به هم شبیهه.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 7 در 6 پست

Array
    طبق رسم و رسوم ما از روز نامزدی دیگه خیلی از مخارج دختر به عهده ی داماده.
    چند روز پیش دندونم خیلی درد گرفته بود. وقتی نامزدم فهمید گفت که بذار بیام ببرمت دکتر و این حرفا. منم گفتم که نه نمیخوام مزاحمت شم، خودم میرم.
    اون بازم کلی اصرار کرد که شماره حسابتو بده تا واست پول بفرستم. منم که میخواستم دلشو نشکنم گفتم باشه ؛)
    بعد که گفت چقد واسم فرستاده انگار اب سرد ریختن روم... یخ کردم.

رفتم دندونپزشکی. فقط حق ویزیت، عکس و داروها رو که حساب کردم تقریبا نصف پولی که بهم داد تموم شد. دکتر گفت داروهاتو استفاده کن چند روز دیگه بیا.
    وقتی برگشتم به نامزدم گفتم چقد از پولها خرج شده. فقط واسم دارو نوشته و گفته هزینه ی عصب کشی و پر کردنش اینقدر میشه( تقریبا سه برابر اون پولی که بهم داده بود).
    توقع داشتم که اشتباه اولشو جبران کنه و این پولو بهم بده. ولی اون گفت که بعد عقد میبرمت فلان شهر که هزینه ها مناسبتره. این یعنی کی خدا میدونه.
    داداشهام همزمان با من نامزد کردن. من دارم میبینم که چقد واسه عروسامون خرج میکنن. نامزدم واقعا یک دهم اونا هزینه نمیکنه. با اینکه حقوقهاشون تقریبا در یه حده.

اینو هم بگم که من از نظر مادی ادم پرتوقعی نیستم. برا انتخابش مهمترین معیارمو اخلاق و خونواده گذاشتم. واقعا فکر میکنم واسش مهم نیستم. فکر میکنم دوست داشتنش فقط حرفه از دل نیست. بدتر از همه فکر میکنم خسیسه.
    خساست واسم خط قرمزه نمیتونم تحمل کنم. چند بار هم تا حالا بهش گفتم. الان تاپیک maryam.mim رو خوندم. امیدوارم اسمشو درست نوشته باشم. خیلی خوب احساساتشو توضیح داده. منم دقیقا در مورد نامزدم این جور فکر میکنم. اون میگه نمیدونه ماهی 2،3 تومن از دستش چجوری میره؛ پس چرا وقتی به من میرسه اینقدر صرفه جویی میکنه. حلقه ی خیلی ساده و چیزهای دیگه.
    برداشت شما از حرفام چیه؟ میشه لطفا راهنماییم کنین؟

هدفم از گفتن نامزدی قبلیم این بود که بگم واسم خیلی سخته که این رابطه هم بخوره. نمیدونم با کی باید مشورت کنم. با مامانم رفتم دکتر، وقتی شنید چقدر واسم فرستاده انگار رنگش پرید. بخدا من ادم پر توقعی نیستم. پس چرا این جوری میشه؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 تیر 97 [ 18:29]
    سطح
    26
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 79
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    31

تشکرشده 42 در 12 پست

Array
    سلام.
    به نظر من همین که حواسش بوده بهت پول بده و با اصرار هم داده نشونه خوبیه.
    من اگه جای شما بودم در جواب اینکه گفته بعدها میبرمت فلان شهر اولا تشکر میکردم، اظهار تعجب هم میکردم که هزینه های اونجا کمتره، درباره اینکه آیا کیفیت کارشون هم مناسبه یا نه یه سری سوال میپرسیدم... بعد میگفتم ولی متاسفانه وضعیت دندونم جوری نیست که بتونم صبر بکنم و فعلا هم که نمیشه بریم به شهری که شما میگی. مجبورم همینجا برم دنبال درمانش.
    من اینارو میگفتم، ولی صادقانه بگم اگه همون مبلغ اولیه رو بهم داده بود دیگه انتظار نداشتم. همین که حواسش به من بوده برام کافی بود و لذت بخش.

4. 3 کاربر از پست مفید مارگریتا تشکرکرده اند .

نازنین2010 (پنجشنبه 21 بهمن 95), نرگس22 (پنجشنبه 21 بهمن 95), شمیم الزهرا (پنجشنبه 21 بهمن 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مرداد 96 [ 15:07]
    سطح
    41
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array
    سلام
    نظر شخصی من این هست دوست عزیز که از همین الان که صیغه ی عقدتون فعلا جاری نشده خوب به این مسایل توجه کن و والدینت رو هم در جریان این مسایل حیاتی بزار. مسایل مالی از مسایلی هست که تا زمان مرگ، انسان باهاش درگیره. خانم یک مرد خسیس هر روزش جهنمه و اگر این تالار رو ببینی متوجه این موضوع میشی.
    همه ی ما مخصوصا تحصیل کرده ها میدونیم که هزینه های درمانی و دندانپزشکی در کشور ما زیاد و رنجش تقریبا چه میزانه! آقایون هم که بیشتر از خانم ها در جامعه حضور دارند و با اقشار مختلف جامعه در ارتباط هستند قطعا به این موضوع بیشتر از خانم ها اشراف دارن و بیشتر در جریان هزینه های زندگی هستن. از طرفی همه واقفیم که مبحث درمان هم از مسایلی هست که حتی 1 دقیقه اقدام زودتر احتمال درمان موفقتر و بهتر رو در بیمار بالاتر میبره و تعلل در درمان با داشتن شرایط مالی مکفی اصلا عقلانی نیست. وقتی این اقا اومدن یک سوم مبلغ واقعی درمان رو براتون واریز کردن و از طرفی در مقابل اعلام هزینه های واقعی دندانپزشکی، برای درمان شما تعلل میکنند و درمان رو به بهانه ی گرونی عقب میندازن و تازه اقدام برای درمان شما رو منوط به جاری شدن صیغه ی عقد میدونن، از نظر من یکم سنجیده تر رفتار کن. وقتی در مساله ی مهمی که سلامتی خانم در میونه ایشون این مدلی رفتار میکنن، این اقا قطعا بعدا در تمام زمینه ها این مدلی رفتار خواهند کرد. بعد عقد با نامزدی غیر رسمی بین خانواده ها تو اینگونه خرج کردن ها تفاوتی نداره. اصلا در شهر شما هزینه ها گرونترن اما چه ایرادی داره اقا برای همسر اینده شون یک بار گرونتر هزینه کنن؟ اسمون پروردگار زمین میاد؟ فردا این اقا ممکنه بگه یک جفت جوراب هم اینجا گرونه، بریم خودمونو بکشیم که 5 هزار تومن ارزونتر بخریم از فرسنگ ها دورتر!!!
    فکر نمیکنید ایشون چون فعلا صیغه ی عقدتون جاری نشده، دلش نمیاد براتون خرج کنه و میگه هر چی الان خرج کنم از جیبم رفته چون نمیتونم هزینه های الانم برای نامزدم رو تو بوق و کرنا کنم و بزار بعد عقد خرج کنم که همه جا تو شیپور کنم که اهای مردم بدانید و اگاه باشید که من برای زنم خرج میکنم؟
    حواست جمع باشه که عده ای از اقایون برای خودشون خوب خرج میکنن و هر چه لازم دارند رو برای خودشون تهیه میکنن و اگر مریض بشن با سرعت نور برای درمان اقدام میکنن اما به خانمشون که میرسه یا دنبال ارزون ترین ها هستن یا کلا خرج نمیکنن و خودشون رو به ببخشید نفهمی میزنن که اصلا این خرج ها هم مگر هست؟!
    من اقایی رو میشناسم که کلیه ها ی خانمش الان بیشتر از 3 ساله که از کار افتادن و کوچیک شدن و نیاز به پیوند کلیه به صورت اورژانسی دارن اما اقا با وجود توانایی مالی زیاد چون خساست دارند و میخوان مجانی صاحب کلیه بشن تو لیست طویل نوبت مرگ مغزی ها و اهدایی های بیمارستان دولتی نشسته که بلکه فرجی بشه و مفتی به اینا کلیه بدن و خانمش هر روز یا بیمارستانه و اینور اونورشو سوراخ میکنن برای دیالیز یا تو خونه نشسته و گریه میکنه و از درد به خودش میپیچه.
    الان ولنتاین و عید نوروز نزدیکه، ببین این اقا چه مدلی برات خرج میکنه؟ با تبلیغات وسیع و همه بدونین دارم چند تومنی خرج همسر اینده م میکنم که خانواده ها در جریانند که ما قراره به زودی عقد کنیم یا نه اروم و صرفا برای کسب رضایت و خوشحالی تو و همچنین چه میزانی هزینه میکنه هم مهمه.
    لطفا عاقلانه فکر کن، این تصور که اخی یک سوم مبلغ رو با اصرار خودش بهم داده یعنی خیلی خوبه و من خوشبختم و اون مرد ایده الیه خیلی خنده داره. پزشک اندازه ی یک سوم مبلغ کار نمیکنه و باید هزینه ی تمام رو به پزشک داد تا تمام و کمال درمان رو انجام بده. فردا روزی میخوای بگی میرم مثلا فلان دکتر 1/3 مبلغ رو میخوان بدن و اونوقت 2/3 باقی مونده رو چیکار میکنی؟ از والدینت میخوای بگیری؟ ایشون وطیفه ی مالی زندگی رو قانونا و شرعا به هده ی دارن و هزینه ی سلامتی و درمان زن هم جز نفقه ش و بر عهده ی شوهرشه.
    ویرایش توسط nardil : پنجشنبه 21 بهمن 95 در ساعت 20:25

6. کاربر روبرو از پست مفید nardil تشکرکرده است .

خانم مهندس (پنجشنبه 21 بهمن 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آذر 00 [ 21:47]
    سطح
    72
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 262
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 635 در 275 پست

Array
    1/5 ماه نامزدی و بدون هیچ مراسمی شما توقع دارید هزینه زندگی شما را پرداخت کنه؟
    جالبه برام

شاید همسرتون هم مثل ما این رسم را ندارن که در دوران نامزدی هزینه های شخصی عروس را بدهند
    اینجا بعد از عقد رسمی تا حدودی هزینه های عروس خانم را آقا داماد می دهند

بهتره بررسی کنی ببینی رسم شهر نامزدت چیه و بعد تصمیم بگیری
    خدایا کمکم کن تا ایمان، نام و نان برایم نیاورد

8. 4 کاربر از پست مفید نازنین2010 تشکرکرده اند .

پاپیون (شنبه 14 اسفند 95), مارگریتا (جمعه 22 بهمن 95), ستاره زیبا (یکشنبه 24 بهمن 95), شمیم الزهرا (پنجشنبه 21 بهمن 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 خرداد 02 [ 03:26]
    سطح
    98
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 750
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    3,274

تشکرشده 2,351 در 551 پست

Array
    سلام منم هنوز از موضوع تایپیک متعجم.
    چرا باید این آقا هزینه درمان شمارو بدن؟
    جالبترش اینه که میگین توقعی ندارین! خب اینکه کسی که رسما حتی همسر شما نیست هزینه شمارو بده معنیش چیه؟

در کل دو تا مساله رو خواستم بهتون بگم یکی اینکه بعضی افراد خسیسن و بعضی حسابگر
    و زندگی با این دوتا خیلی متفاوته

مثلا برخی آقایون در دوران عقد ( که رسما مراسم گرفتن و تو شناسنامه های هم اسمشون هست اما هنوز خونه مشترک زندگی نمیکنند)، هیچ هزینه ای از خانم رو پرداخت نمیکنند و در حد کادوهایی که در مناسبات و اعیاد رسمه خرج میکنن. اینها حسابگرند اما ممکنه خسیس نباشند. بعد از ازدواج برای خانمشون خوب خرج میکنند اما چون حسابگرند در عقد این رو وظیفه پدر خانم میدونن (به درستی غلطیش کاری ندارم اما خساست خیلی متفاوته). بعد ازدواج اینها ممکنه در اتفاقاتی که باز احساس میکنند وظیفشون نیست به همسرشون کمک نکنند اما خسیس نیستند و فقط مواظبند در حدی که به عهدشونه کار انجام بدن اما ممکنه همونو به بهترین نحو انجام بدن.

برخی دیگه خسیسند و کلا سختشونه برای همسرشون خرج کنند و هرچیزی رو زیر ذره بین پول میبرند که خیلی زندگی با این افراد طاقت فرساست و باید از الان بهش دقت کنید.

فعلا که اصلا شما زن و شوهر نیستید اما دقتی که دارید ببینید آیا همسر آینده شما در یکی از این دو طیف قرار میگیرند؟ و اگر احیانا در طیف اول بودند در چه حده و شما چه ظرفیتی در پذیرشش دارید

10. 5 کاربر از پست مفید شمیم الزهرا تشکرکرده اند .

نازنین2010 (پنجشنبه 21 بهمن 95), مارگریتا (جمعه 22 بهمن 95), ZENDEGIBEHTAR (شنبه 23 بهمن 95), تازه نفس گرفته (چهارشنبه 27 بهمن 95), ستاره زیبا (یکشنبه 24 بهمن 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مرداد 96 [ 15:07]
    سطح
    41
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array
    من اصلا با گفته های دوستان موافق نیستم نرگس جان. اگر توی این فروم یه چرخی بزنی متوجه صحبت های من میشی. اکثر خانم هایی که اینجا از خساست شوهرانشون گله میکنن و زندگی مشترکشون براشون غیر قابل تحمل شده، در زمان نامزدی غیر رسمی و عقد کرده بودن یا کلا به ویژگی مسئولیت پذیری مالی همسرانشون توجه نکرده بودن و یا با این حرف ها خودشون رو به قولی گول زده بودن که اگر زیر یک سقف بریم بهتر میشه و هزینه های خانمش رو قبول میکنه و ... ولی این رو از من قبول کن که اگر پسری شما رو واقعا برای همسری خودش بخواد و خانواده ش رو در جریان بگذاره و خواستگاری رسمی از شما توسط اقا پسر و خانواده شون انجام بشه دیگه دلیلی برای عدم تقبل هزینه های شما نداره مگر اینکه یا پول نداره یا خسیسه! که در هر دو صورت ازدواج با این فرد اشتباهه. اینکه الان وظیفه ندارم و بعد رفتن زیر یک سقف در قبال تو وظیفه دارم کشکه!!! شما از الان باید میزان دست و دل بازی و مسئولیت پذیری مالی ایشون رو در کنار بقیه ی فاکتورها بررسی کنید تا بتونید عاقلانه تصمیم گیری کنید برای ازدواج با این اقا وگرنه بعد عقد کردن یا بدتر از اون رفتن زیر یک سقف که بررسی فرد مقابل مثل نوشداروی بعد از مرگ سهرابه و به درد نمیخوره. از لحظه ی عقد شما رسما زن و شوهرید و هزینه هاتونم کاملا با ایشونه. میتونن اصلا عقد کرده نگهتون ندارن و بعد جاری شدن خطبه ی عقد، خونه و اسباب خونه رو تهیه کنه و دست خانمش رو بگیره و ببره سر خونه و زندگیش. معمولا این مساله ی خود اقایونه که چون امادگی کامل ندارن مدتی دختر خانم رو عقد کرده نگه میدارن تا خودشون رو تجهیز کنن. اگر هم تو عرف رایج شده که در زمان عقد کرده بودن پاره ای از مخارج دختر با پدرشون باشه از نظر من اشتباهه و قانون و شرع هم نظر من رو دارن که حتی در زمان عقد کرده بودن نفقه به خانم تعلق میگیره. چشم و گوشت رو باز کن و منظقی تصمیم بگیر، الان بررسی کن ببین این فرد همونی هست که باید باشه یا نه!!!

12. کاربر روبرو از پست مفید nardil تشکرکرده است .

خانم مهندس (جمعه 22 بهمن 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 تیر 97 [ 18:29]
    سطح
    26
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    31

تشکرشده 42 در 12 پست

Array
    سلام دوباره.
    یه چیزی بگم نرگس؟
    حس میکنم از ترس اینکه برچسب پرتوقع بهت نخوره داری خواسته هات رو پنهان میکنی. حالا خواسته منطقی یا غیرمنطقی کار ندارم. احتمالا از اول آشنایی همین روند رو پیش گرفتی. احتمالا خانواده ت هم خواستن سخت گیر به نظر نیان و مطرح نکردن که بعد نامزدی انتظار خرجی دادن و... از داماد دارن.
    مثل قضیه پول گرفتن که آقا گفته میریزم به حساب و شما مخالفت کردی. درصورتی که طبق رسمتون وظیفه ش بوده. آقا بعد کلی اصرار و حتما گفتن نمیخواد و نیازی نیست از طرف شما یه مبلغی رو ریخته برات. بعد از کم بودن مبلغ جاخوردی. خوب شما که از اولش گفته بودی نمیخوام.
    کسی درمورد این رسم شما واسه آقا نگفته، بالاخره باید از یه جایی حالیشون بکنی دیگه. خوب بود همون موقع که گفت بیام ببرمت دکتر قبول میکردی. که بفهمن از این به بعد مسئولیت شما با ایشونه.
    ولی اینکه خواسته هات رو مطرح نکنی که همسر خوب و قانعی به نظر بیای، بعد انتظار داشته باشی که آقا خودش بفهمه و برات انجام بده نمیشه. آقا علم غیب نداره. اینجوری ته دلت همیشه ناراضی هستی. مث الان.

- - - Updated - - -

سلام دوباره.
    یه چیزی بگم نرگس؟
    حس میکنم از ترس اینکه برچسب پرتوقع بهت نخوره داری خواسته هات رو پنهان میکنی. حالا خواسته منطقی یا غیرمنطقی کار ندارم. احتمالا از اول آشنایی همین روند رو پیش گرفتی. احتمالا خانواده ت هم خواستن سخت گیر به نظر نیان و مطرح نکردن که بعد نامزدی انتظار خرجی دادن و... از داماد دارن.
    مثل قضیه پول گرفتن که آقا گفته میریزم به حساب و شما مخالفت کردی. درصورتی که طبق رسمتون وظیفه ش بوده. آقا بعد کلی اصرار و حتما گفتن نمیخواد و نیازی نیست از طرف شما یه مبلغی رو ریخته برات. بعد از کم بودن مبلغ جاخوردی. خوب شما که از اولش گفته بودی نمیخوام.
    کسی درمورد این رسم شما واسه آقا نگفته، بالاخره باید از یه جایی حالیشون بکنی دیگه. خوب بود همون موقع که گفت بیام ببرمت دکتر قبول میکردی. که بفهمن از این به بعد مسئولیت شما با ایشونه.
    ولی اینکه خواسته هات رو مطرح نکنی که همسر خوب و قانعی به نظر بیای، بعد انتظار داشته باشی که آقا خودش بفهمه و برات انجام بده نمیشه. آقا علم غیب نداره. اینجوری ته دلت همیشه ناراضی هستی. مث الان.

14. 3 کاربر از پست مفید مارگریتا تشکرکرده اند .

nardil (جمعه 22 بهمن 95), ZENDEGIBEHTAR (شنبه 23 بهمن 95), خانم مهندس (جمعه 22 بهمن 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 7 در 6 پست

Array
    سلام دوستان خوبم.
    امروز تولدمه. وقتی دیدم راهنماییم کردین خوشحال شدم. خیلی ممنونم. به حرفاتون فکر میکنم.
    شمیم الزهرا و نازنین عزیزم بین ما رسمه از روزی که جواب مثبت داده میشه، داماد بیشتر هزینه های دختر رو پرداخت میکنه. از این نظر توقع من معمولیه. بیش از 90 درصد احتمال میدم رسم اونا هم همینه.

قبلا تو جایی کار میکردم. درسته کارشو دوست نداشتم ولی واسه هزینه های شخصیم خوب بود. فکر میکردم بعد نامزدیمون، نامزدم دیگه بهم کمک مالی میکنه؛ به خاطر همین از خدا خواسته از اونجا اومدم بیرون.

نامزدم میدونه پدرم پیر و از کار افتاده ست و من فعلا نمیتونم درمانمو پیگیری کنم. اگه من جاش بودم، این مبلغو راحت میدادم. حساب و کتاب نمیکردم.

نامزدم 30 سالشه اشتباه تایپ کردم.
    درسته دندونم درد میکرد ولی من این موضوعو واسه محک زدنش هم مطرح کردم. چون از قبل یه حدسایی میزدم.
    چند روز پیش بین حرفاش گفت زن داداشم خیلی زن خوبیه، به فکر اینده بچه هاشه. گفتم چه خوب مگه چه کارهایی میکنه. گفت شیش هفت ساله کفشهای عروسیشو میپوشه. خیلی صرفه جویی میکنه... (اینجور که از حرفاش فهمیدم وضع مالی برادرش متوسطه).
    میترسم از منم همچین انتظاراتی رو داشته باشه.

توی نامزدی قبلیم سخت نمیگرفتم. برا عید نامزدم روز دهم تنهایی اومد. به عنوان هدیه 20 تومن بهم داد. بعد که پاکتو باز کردم پیش خودم شرمنده شدم. اون زمان هم بعدا که کار از کار گذشت تازه دوزاریم افتاد اقا خسیسه. من فقط بیخود توجیه میکردم.
    نمیخوام دیگه کسی اونجور باهام رفتار کنه.

الان یه چیزی به ذهنم رسید. اصلا بی خیال اداب و رسوم. اخلاق چی میشه؟ اگه دوستمون به کمک نیاز داشته باشه، چرا کمکش نکنیم؟
    چیزی که مهمه اینه که بیشتر به رفتارش تو این موقعیت ها دقت کنم. ما تا حالا فقط برا ازمایش خون با هم بیرون رفتیم. خونوادم به جز مامانم قبل عقد میگن نمیشه.
    به نظر شما از مامانم اجازه بگیرم و بدون اطلاع بقیه باهاش بیرون برم؟

16. کاربر روبرو از پست مفید نرگس22 تشکرکرده است .

مارگریتا (جمعه 22 بهمن 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 7 در 6 پست

Array
    مارگریتای عزیز
    دقیقا درسته من خواسته هامو مطرح نمیکنم. اصلا نمیدونم چجوری بگم. میترسم خیلی مادی و پرتوقع به نظر برسم. برای اولین بار گفتم اونم غیر مستقیم.

18. کاربر روبرو از پست مفید نرگس22 تشکرکرده است .

مارگریتا (جمعه 22 بهمن 95)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)