به انجمن خوش آمدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
Like Tree2Likes
  • 1 Post By nardil
  • 1 Post By شیدا.

موضوع: خرج در دوران عقد

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه ۱۶ بهمن ۹۵ [ ۰۲:۱۹]
    سطح
    5
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 40
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    31 days registeredTagger Second Class250 Experience Points
    تشکرها
    8
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

خرج در دوران عقد

با سلام
    دوستان در مورد خرجی گرفتن از شوهر در زمان عقد باید چطور باشیم؟
    در یکی از پست ها مربوط به همین سایت گفته بودند "زنِ با سیاست در دوران عقد فکر اقتصادی نمیکنه"
    بنظرتون این حرف درسته؟
    شرایط من: حدود 4 ماهه عقد کردم، تا الان گه گاهی شوهرم به حسابم پول واریز می کنه، که به اون پول ها دست نزدم! بهش میگم من خرجیم را از بابام میگیرم تو برای عروسی پس انداز کن (با این حال مثلا رفتم مسافرت برام مقدار کمی پول ریخت یا گهگاه بدونه اینکه بهش بگم پول به حسابم میریزه)
    ولی اگر خرج بزرگی مثل خرید لباس یا آرایشگاه و اینا داشتم از خودش جدای از پولی که برام میریزه دستی پول میگیرم! (ولی به حسابم دسترسی داره و چک میکنه چون کارمند بانکه(ااز حرفاش متوجه شدم))
    برای اینکه متوجه بشه من آدم خراجی هستم و به خاطر خودش خرج نمیکنم (آخه همسرم تمام هزینه هاش با خودشه) گفتم من ااز بابام پول میگیرم، از تو زیاد نمیگیرم که فعلا پس انداز کنی!
    ولی اگر جایی بریم، یا بهش بگم فلان چیز هوس کردم، سریعا برام میخره!
    بنظرتون همین رویه را ادامه بدم؟ یا خرجم را از خودش بگیرم؟ حساب بانکیم را خرج کنم تاا حساب کار دستش بیاد یا نه بگم من کمتر خرج می کنم چون ب نفع تو کار میکنم؟
    ضمنا اگر پیشنهادتون به خرج کردنه، یهویی عوض بشم که خیلی تابلوه، بنظرتون چیکار کنم؟
    (البته به صورت کلی هم آدم خراجی نیستم ولی به اندازه خرج میکنم وسعی میکنم حداقل تیپم تمیز و شیک باشه و تا الانم تقریبا هفته ای یک لباس خونه جدید داشتم)
    البته خانواده خوددم هم در این مورد اصلا جیزی نگفتن، که مثلا برو از همسرت بگیر و ..
    ممنون میشم اگر در این مورد اطلاعاتی در اختیارم بگذارید
    با تشکر

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه ۰۴ اسفند ۹۵ [ ۰۲:۰۰]
    سطح
    35
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 32
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First ClassOverdrive
    تشکرها
    54

تشکرشده 51 در 32 پست

Array
    اين كه از پدر پول مي گيريد و به هر بهانه اي از شوهرتون كمتر مي گيريد اشتباه است.اگر بعد از ازدواج پستي با عنوان"شوهرم خرجي نمي دهد چ كار كنم؟" گذاشتيد تعجب نخواهم كرد.

3. 4 کاربر از پست مفید bichare22 تشکرکرده اند .

hiva_yekta (سه شنبه ۲۱ دی ۹۵),nardil (سه شنبه ۲۱ دی ۹۵),خانم مهندس (سه شنبه ۲۱ دی ۹۵),شیدا. (سه شنبه ۲۱ دی ۹۵)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    امروز [ ۰۲:۲۶]
    سطح
    36
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 109
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    302

تشکرشده 215 در 104 پست

Array
    سلام
    از نظر من هم از زمان عقد، تمام و کمال خرج شما با همسرتون هست. قانون رو تا حالا نگاه نکردم ببینم چی میگه راجب این موضوع. چرا از پدرتون پول میگیرید؟ اگر جمع آوری پول اینهمه برای شوهرتون مهمه چرا خانوادشون خرج ایشونو نمیدن که هر چه دارند رو پس انداز کنن و سریعتر برن سر خونه و ندگیشون؟ کاملا اشتباهه این مدل دلسوزی ها. پدر شما چه تقصیری دارن که همسرتون نمیتونه دست زنشو بگیره ببره سر خونه و زندگیش؟ یکی دیگه زن گرفته، یکی دیگه داره کیف میکنه، یکی دیگه اماده نیس خانمشو ببره سر خونه زندگیش! اونموقع پدر مجبوره خرج بده!!! خب اگر خرجتون با پدرتون بود و ایشون مسئولیتی نمیخواستن قبول کنن چرا زن گرفتن؟ میموندن 1 سال دیگه زن میگرفتن. این رفتارها سم هست برای زندگی. ایشون از الان عادت میکنه که مسئولیت تمام و کمال زنش رو نداره و فقط برای کیف و حال خودش زن گرفته. ایشون شغل خوبی هم دارند و کارمند بانکن و ندار نیستن. از نظر من قبل از عقد باید راجب این موارد صحبت بشه که مشکلی پیش نیاد. یک پدر اون همه جهیزیه بده، دخترشو با این همه مخارج دارای تحصیلات و هنر و شغل و... بکنه، تازه تو دوران عقد هم که مخصوصا در این زمان ما پسر مثل خانم با دختری که عقدش کرده رفتار میکنه‌ (متوجه منظورم که هستین) بیاد خرج خانم یکی دیگه رو هم بده؟؟؟؟ واقعا نادرسته این حرکت.

5. 2 کاربر از پست مفید nardil تشکرکرده اند .

hiva_yekta (سه شنبه ۲۱ دی ۹۵),خانم مهندس (چهارشنبه ۲۲ دی ۹۵)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    دیروز [ ۲۱:۱۶]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 55.0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    13,848

تشکرشده 13,363 در 3,620 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط hiva_yekta نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان در مورد خرجی گرفتن از شوهر در زمان عقد باید چطور باشیم؟
    در یکی از پست ها مربوط به همین سایت گفته بودند "زنِ با سیاست در دوران عقد فکر اقتصادی نمیکنه"
    بنظرتون این حرف درسته؟
    شرایط من: حدود 4 ماهه عقد کردم، تا الان گه گاهی شوهرم به حسابم پول واریز می کنه، که به اون پول ها دست نزدم! بهش میگم من خرجیم را از بابام میگیرم تو برای عروسی پس انداز کن (با این حال مثلا رفتم مسافرت برام مقدار کمی پول ریخت یا گهگاه بدونه اینکه بهش بگم پول به حسابم میریزه)

در این مواقع با لبخند و ... از همسرت تشکر کن. اصلا نمی خوام و چرا دادی و زیاده و ... نداریم !!!
    حتی می تونی بگی اتفاقا می خواستم فلان چیز را بخرم یا فلان کار را بکنم، چقد به موقع بود
    چه خوب که همسری دارم که اینقد به فکرمه و ...

ولی اگر خرج بزرگی مثل خرید لباس یا آرایشگاه و اینا داشتم از خودش جدای از پولی که برام میریزه دستی پول میگیرم! (ولی به حسابم دسترسی داره و چک میکنه چون کارمند بانکه(ااز حرفاش متوجه شدم))
    برای اینکه متوجه بشه من آدم خراجی هستم و به خاطر خودش خرج نمیکنم (آخه همسرم تمام هزینه هاش با خودشه) گفتم من ااز بابام پول میگیرم، از تو زیاد نمیگیرم که فعلا پس انداز کنی!
    ولی اگر جایی بریم، یا بهش بگم فلان چیز هوس کردم، سریعا برام میخره!
    بنظرتون همین رویه را ادامه بدم؟ یا خرجم را از خودش بگیرم؟ حساب بانکیم را خرج کنم تاا حساب کار دستش بیاد یا نه بگم من کمتر خرج می کنم چون ب نفع تو کار میکنم؟
    ضمنا اگر پیشنهادتون به خرج کردنه، یهویی عوض بشم که خیلی تابلوه، بنظرتون چیکار کنم؟

یهویی عوض نشو. پولی که پدرت می ده پس انداز کن یا طلا بخر
    پولی که همسرت می ده خرج کن. ایشون که قبل شما زن نداشته ... الان داره می فهمه و تجربه می کنه زن داشتن یعنی چی و چطور باید براش خرج کنه
    اگه توی یه سال عقد ( یا هر مدتی که عقدی) خرج نکنی همسرت اینطور یاد می گیره که مخارج شما همینه. عوض کردن این آموزشی که داری بهش می ده تو زندگی مشترک سخت می شه.

الان هم برو با همسرت اون پولی را که پس انداز کردی یه طلایی چیزی بخر. بگو می خوام با پولام برای عید طلا بخرم. بیا با هم بریم.
    از حالت پول بودن خارجش کن. بعد این هم کم کم این رویه را عوض کن.

(البته به صورت کلی هم آدم خراجی نیستم ولی به اندازه خرج میکنم وسعی میکنم حداقل تیپم تمیز و شیک باشه و تا الانم تقریبا هفته ای یک لباس خونه جدید داشتم)
    البته خانواده خوددم هم در این مورد اصلا جیزی نگفتن، که مثلا برو از همسرت بگیر و ..
    ممنون میشم اگر در این مورد اطلاعاتی در اختیارم بگذارید
    با تشکر
    هر انتظاری برای زندگی مشترکت داری، الان همونطوری رفتار کن
    اگه بعد عروسی قراره بیایی از بابات پول بگیری و همسرت گاهی دلبخواه پول بریزه به حسابت، کاری که می کنی ادامه بده.

اگرم می خوای از نظر خرج و مخارج از طرف همسرت تامین بشی، از الان باید شروع کنی.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا
    ویرایش توسط شیدا. : سه شنبه ۲۱ دی ۹۵ در ساعت ۱۴:۰۰

7. 4 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

hiva_yekta (سه شنبه ۲۱ دی ۹۵),nardil (سه شنبه ۲۱ دی ۹۵),sara 65 (سه شنبه ۲۱ دی ۹۵),خانم مهندس (چهارشنبه ۲۲ دی ۹۵)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)