به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 شهریور 96 [ 20:16]
    سطح
    10
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

وزن بالا و مشکلاتم. خواهش میکنم کمکم کنین!

با سلام
    راستش من یه مشکلی دارم که خیلی داره اذیتم میکنه. من دختری 22 ساله ام. ولی خیلی وزن بالایی دارم و چاقم. این موضوع همیشه مایه ی عذابم بوده از بچگی تا به حال. دارم تلاش میکنم وزنمو بیارم پایین. ولی این قضیه روی تمام ذهنیت من از زندگی تاثیر گذاشته. مثلا من نمیتونم باور کنم هیچ وقت که کسی منو دوست داشته باشه. یا همیشه احساس میکنم که چون چاقم پس حق هیچ کاری ندارم. حق ندارم از زندگیم لذتی ببرم. تا وقتی چاقم نباید توی اجتماع برم. چون چاقم محکومم به اینکه تنها باشم. حق موفقیت ندارم. یا مثلا اگه کسی نزدیکم بشه یا ابراز علاقه ای بکنه حس میکنم یا میخواد ازم سواستفاده کنه یا بازیم بده یا مسخرم کنه. اصلا تحت هیچ شرایطی توی ذهنم نمیگنجه که کسی بخواد ازم خوشش بیاد. همیشه خودمو جدا از آدمای دیگه دیدم. اگه کسی کوچکترین محبتی بهم کرده باشه مخصوصا از جنس مخالف، حس کردم که طرف داره بهم ترحم میکنه یا قطعا یه مشکلی داره یا میخواد بازیم بده. اصلا جور دیگه ای نمیتونم تصور کنم.
    حس میکنم چون وزنم بالاست پس باید خودمو واسه آدمای دیگه بکشم تا جلب محبت و توجه کنم.
    شایدم دلیلش این باشه که هر وقت کسیو دوست داشتم مخصوصا از جنس مخالف اون منو دوست نداشته. واسه همین همش پیش خودم میگم اگه من چاق نبودم دائم دیگران منو رد نمیکردن.
    حس خیلی خیلی خیلی بدی نسبت به خودم دارم. درسته که دارم تلاش میکنم وزنمو بیارم پایین. اما یه نفرتی نسبت به خودم همیشه داشتم و دارم. حس میکنم لایق هیچی نیستم!!!!
    اگه ممکنه کمکم کنین. نمیخوام این تصوراتو داشته باشم! میخوام خودمو درست کنم. هم ذهنی هم جسمی.
    ممنون

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    تنها درمانش کاهش وزن با ورزش و رژیم هست

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 دی 96 [ 23:20]
    سطح
    19
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 8
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 21 در 12 پست

Array
    سلام خانم رویاپرداز
    این همه افکار منفی برای چی دوستم؟
    شما با یه برنامه ریزی مشخص، وزنتون رو کم کنید.
    مطمئنا بعدش همین که برید جلوی آینه و خودتون رو نگاه کنید احساس رضایت می کنید و کم کم اعتماد به نفس از دست رفته رو مجددا پیدا می کنید.
    فقط مراقب سلامتی تون باشید و خدایی نکرده از هر روشی برای لاغر شدن استفاده نکنید.

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

تشکرشده 35,974 در 7,400 پست

Array
    با سلام

پیداست که اضافه وزن روی اعتماد به نفس شما اثر گذاشته و موجب تضعیف آن شده ... همین ضعف اعتماد به نفس متقابلاً می تواند عامل ضعف اراده شما در کاهش وزن باشد. لذا تقویت اعتماد به نفس اولویت اول شماست .

برای کاهش وزن نیاز به انگیزه ای قوی دارید
    که شما را با اشتیاق و لذت در جهت کاهش وزن حمایت کند . خود را واکاوی کنید تا این انگیزه را پیدا کنید .... نظر من این هست که خود را بعد از کاهش وزن ترسیم کنید و چالاکی و چابکی و تناسب اندام و مهمتر از همه تامین و حفظ سلامتی را تصور کنید و از تصویر خود در این شرایط لذت ببرید و به خود بقبولانید که می خواهید و می توانید به این نقطه برسید.... همچنین این را یک مبارزه بدانید و مبارزه نیاز به تجهیزات دارد و حامی و صبر و مقاومت .... تجهیزات برای شما در درجه اول یک چکآپ هست تا وضعیت جسمی و مزاجی خود را به خوبی بدانید و سپس با همین چکآپ نزد متخصص بروید اگر مشکلی در چکآپ شما بود که ارتباطی به وزن داشت حتماً پیگیر بر طرف کردنش باشید . به موازات آن به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید و بخواهید که مطابق اصول بهداشتی و سلامت متناسب با وضعیت و شرایط جسمی شما برایتان رژیم غذایی مناسب دهد و تحت نظر کار را شروع و ادامه دهید و نقطه مطلوب را هر از گاهی ترسیم کنید .... با تغییراتی که پیش می آید ( کاهش ها ) امید و انگیزه اتان را تقویت کنید .... صبر نقش مهمی در این مسیر ایفا می کند حتی برای مقاومت در برابر وسوسه خوردن نیز نیاز به صبوری دارید.

نکته مهم و اساسی :
    رژیم غذایی بدون ورزش خود آسیبهایی دارد چون ضعف عضلات را در پی دارد لذا ورزش بخصوص ورزشهای هوازی و پیاده روی را حتماً در برنامه خود داشته باشید و البته سعی کنید
    ورزش را برای خود همیشگی سازید برای حفظ و تقویت سلامت جسم و موزونی اندام حتی وقتی به وزن ایده آل رسیدید ورزش را ترک نکنید که هم تامین سلامت جسم و هم روان را موجب می شود.

موفق باشید

5. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

داود.ت (شنبه 11 دی 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 23 فروردین 98 [ 04:00]
    سطح
    38
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    21

تشکرشده 64 در 32 پست

Array
    سلام عزیزم
    یک،سوال ازت دارم، ایا چاقی تو مال پر خوری هست یا به اصطلاح استعداد چاقی داری؟
    اگه غذا خوردنت زیاد نیست احتمالا مشکل تیرویید یا مقاومت انسولین داری.فکرم نکن اگه اینجور بود حتما دکترها میفهمیدن نه اینجوری نیست، از رو تجربه دارم بهت میگم. من رشته ام علوم تغذیه و رژیم درمانی هست. یک راه بهت میگم که میتونی بدون گشنگی لاغر کنی ، راهشم خیلی سادس، فقط مواد نشاسته دار را حذف کن از غذات، نترس گشنت نه تنها نمیشه که تازه میفهمی برنج و نون و سیب زمینی چقدر سهیم هست در ایجاد گشنگی. سالم ترین و راحت ترین راه و موثر ترین و ماندگار ترین راه برای کم کردن و نگاه داشتن وزن همین هست. ورزش هم خوبه اما در کم کردن وزن هفتاد درصد تغذیه مهم عست و سی درصد ورزش.
    راستی عزیزم یکم نگاه کن ببین بعضی از ادمها چه موجودات کثیف و خطرناکی هستند اونوقت قدر خودت را بدون. یکم که سنت بالا رفت میفهمی اگه ادم خوب و خوش قلبی هستی از سر خیلی ها هم زیادی، دیگه قرار نیست پرفکت و زیبا مثل فرشته هم باشی.
    بقول معروف زیادی خوب و عالی که باشی حرومت میکنن.
    حتما این رژیم با کربوهیدرات کم را سرچ کن تو اینترنت.

7. کاربر روبرو از پست مفید yaasi تشکرکرده است .

ناهیدگل (جمعه 17 دی 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 95 [ 20:48]
    سطح
    26
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    24

تشکرشده 29 در 9 پست

Array
    سلام . به قول اینایی که تازه اعتیاد رو ترک کردن سعید هستم یک مسافر :))
    با وجود اینکه مردم و با احساسات خانم ها خیلی آشنایی ندارم تمام مشکلاتی رو که با اضافه وزنت داری درک میکنم چون با تمام وجود این مشکلاتو تجربه کردم . نمیدونم چقدر اضافه وزن داری ولی همین قدر بهت بگم که بنده به قدری چاق بودم که همیشه باید کرایه دو نفر آدمو حساب میکردم . همین طور که دوستان گفتن باید به خودت انگیزه بدی . همیشه به روزی فکر کن که حتی دوستات تو رو نشناسن و از دیدنت شوکه بشن که وای چقدر لاغر شدی . هیچ وقت اون روزی که یکی از دوستام منو بعد از مدت ها دیده بود یادم نمیره که نیم ساعت قفل کرده بود :)) . نمیدونی وقتی جمله چقدر لاغر شدی رو بهت میگن چقدر انرژی میگیری (من که مردم ذوق مرگ میشدم شما که دیگه هیچی ) .
    اولین قدم اینه که بدونی اصلا چرا چاق شدی . اینو دنبالش باش تا بعدا بتونی راه وزن کم کردنتو پیدا کنی . کم کاری تیروئید طبق چیزی که من شنیدم نهایتا 5 کیلو اضافه وزن میاره . ولی بازم تحقیق کن .
    یه توصیه برادرانه . لازم نیست همه بدونن که تو قصد وزن کم کردن داری . چون بعضا ناخواسته با پیگیریاشون باعث دلسرد شدنت میشن .
    من تا 13 کیلو اول حتی پدرم هم خبر نداشت دارم وزن کم میکنم :))
    اگه سوالی داشتی بازم همینجا در خدمتت هستم

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    26
    دستاوردها:
    تشکرها
    24

تشکرشده 29 در 9 پست

Array
    در ضمن . من نه پیش دکتر تغزیه رفتم و نه از قرص و دارو استفاده کردم . مهم ترین چیز برنامه داشتنه . هم تو تغزیه هم توی ورزش . هیچ وقت زیاده روی جواب نمیده

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    21

تشکرشده 64 در 32 پست

Array
    سلام
    لازم میدونم چند نگته را یاد اوری کنم.
    دوشت عزیزی که تونسته بدون دکتر تغذیه و بدون داذو وزن کم کنه، جزو اون انسانهای خوشبختی هستند که بدنشون سالم بوده و علت چاقیشون خوش غذا بودن بیش از اندازشون بوده احتمالا.طبیعی وقتی کسب قبلا مثلا شش هفت هزار کالری یا بیشتر میخورده وقتی کالریش را برسونه حتی به سه هزار باز هم کلی وزن کم کند.ولی در کنارش انسانهایی هستند که حتی زیر هزار کالری تغذیه میکنند و بازهم مه تنها لاغر نمیشند که چاقم میشوند یا در لهترین حالت وزنشون را ثابت نگه میدارند ودر کنارشم دچار هزار نوع کمبود ویتامین و املاح میشوند. دوست عزیز که وزن کم کردی اون جمله خنده دار پنج کیلو اضافه وزن در مورد کمکاری تیرویید را منم خوندم، بیشتر به دید جک بهش نگاه کردم چون هر انسان منطقی میتونه بفهمه این جمله واقعا غیر منطقیست... بگذریم .......
    تایپیک گذار عزیز همونجور که گفتم اگه غذا خوردنت زیاد نیست حتما تیروییدت را چک کن، در کنارش تست ogtt هم بده . بهکاربر گرامی قبل خودم هم توصیه میکنم کمی در سایتهای خارجی نه ایرانی در باره کمکاری تیرویید، مقاومت انسولین ، پی سی او و ارتباطشون با اضافه وزن بخونه، یا ارتباط بتا بلاکرها با اضافه وزن.کاش اطلاعاتمون اونقدر بالا برود که بدونیم پرخوری و بی ارادگی تنها یک علت چاقی هست اونهم برای عده ای محدود...

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    21

تشکرشده 64 در 32 پست

Array
    امیدوارم روزی برسد که بدونیم اکثر چاقها بدن بیماری دارند، شاید اونموقع دید اجتماع هم به،جاقها عوض شود و خود اونها هم خودشون و تن خوذشون را بتونند بهتر بپذیرند و از اول احساس گناه نکنند.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    26
    دستاوردها:
    تشکرها
    24

تشکرشده 29 در 9 پست

Array
    بنده هم عرض کردم اولین قدم اینه که ایشون علت چاقیش رو بفهمه .من هم خوش غذا بودم هم کم تحرک . من اگه تونستم وزن کم کنم اصلا کار آسونی برام نبود. خیلی مواقع حتی کم آوردم . من مطمئنم تک تک توصیه هایی که دکترهای تغزیه میکنن درسته ولی متاسفانه اکثرشون رژیم هایی رو در نظر میگیرن که شدیدا روی فرد فشار میاره و خیلی زود کم میاره . قطعا از کسی که تا دیروز مثل خرس میخورده توقع نمیره از امروز بتونه مثلا فقط 10 تا قاشق برنج بخوره یا اصلا نخوره . من خودم تنها چیزی که از رژیم غذاییم حذف کردم نوشابه بود . حتی شیرینی و شکلات هم اگه کنترل شده باشه میشه خورد . ولی قطعا اولین قدم همونه ."علت چاقی رو فهمیدن "

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)