به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

Hybrid View

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 اسفند 95 [ 00:15]
    سطح
    1
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 2
    Overall activity: 68.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

نسبت به همه دخترها بدبین هستم کمکم کنید

من 27 سالمه انقدر تو دوستام و اطرافیانم خیانت و طلاق دیدم و شنیدم که ازدواج رو چیزی فراتر از هندونه دربسته میبینم احساس میکنم به ریسمش نمی ارزه .هیچ دختری به دلم نمیشینه چهار سال تو دانشگاه حتی سمت یه دخترم نرفتم! و همه درخواستهای دوستی از طرف مقابلم بوده دوست دختر زیاد داشتم ولی به هیچ عنوان به ازدواج فکر نمیتونم بکنم احساس میکنم از روی حرکات افراد میتونم شخصیت و رفتارشون رو تو موقعیتکی های مختلف تشخیص بدم و این حسمشخص بارها درست کار کرده بخاطر همین میتونم بفهمم طرفم قبلا چیکاره بوده الان داره چیکار میکنه و در اینده قرار چیکار کنه و چون کلا نیمه خالی لیوانو میبینم شاخکام بیشتر روی بدذات بودن ادما حساسه نمیدونم میشه بمن کمک کرد یا نه چون همه چیزایی که میخواین بهم بگین و نصیحتایی که میخواین بکنین خودم به خودم بارها گفتم لطفا یه چیز جدید و تاثیر گذار بگید که کلا کن فیکن شم مرسی

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 07 مرداد 96 [ 10:17]
    سطح
    32
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 117
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2

تشکرشده 125 در 37 پست

Array
    سلام
    دوست دختر زیاد داشتم ولی به هیچ عنوان به ازدواج فکر نمیتونم بکنم
    آقای محترم،تمام این احساسات منفی که در شما به وجود آمده نتیجه و ثمره تمام کارهاییه که خودتون انجام دادین.هزاران بار تو این سایت و سایت های مشاوره دیگه از آفات رابطه های دوستی قبل از ازدواج نوشته و گفته شده.
    پس فکر" کن فیکن شدن" نباش و بدون که باعث و بانی تمام این تفکرات منفی خودتی.اونجا که میگی :دوست دختر زیاد داشتم ولی به هیچ عنوان به ازدواج فکر نمیتونم بکنم باید اینجوری تغییرش بدی :نمیتونم به ازدواج با دوست دخترهام فکر بکنم

در آیه 26 سوره مبارکه نور آمده است که مردان پاک از آن زنان پاک هستند و مردان ناپاک و خبیث از آن زنان ناپاک هستند

آیه فوق در حقیقت بیان یک سنت طبیعى در جهان آفرینش می باشد که تشریع نیز با آن هماهنگ است.زنان و مردان پاکدامن از نسبتهاى ناروایى که به آنان داده می شود منزه و پاکند.
    خبیث و طیب در اینجا معنى وسیعى دارد و مفهوم آن منحصر به آلودگى و پاکى جنسى نیست بلکه به تعبیر دیگر آیه فوق در واقع بیان گرایش سنخیت است

3. 2 کاربر از پست مفید کوهنورد تشکرکرده اند .

نیلوفر:-) (پنجشنبه 09 دی 95), عشق آفرین (جمعه 10 دی 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    دوست عزیز این که من گفتم دوست دختر زیاد داشتم به معنای خبیث و ناپاک بودن من نیست من همه روابطم سالم بوده حتی با دوستای هفت هشت سال پیشم هنوز در ارتباطم و اونها هنوز از دوره دوستیمون به عنوان یه دوره خوب از زندگیشون یاد میکنن.مسئله روابط قبل از ازدواج یه چیزیه که الان برای همه هست و اینکه طبق قانون 1400 سال پیش کار بدی بوده برام مهم نیست .بعدشم هر کی میل جنسیش زد بالا که نباید بره زن بگیره.مشکل من اینه که به ازدواج به عنوان بزرگترین انتخاب زندگیم فکر میکنم و نباید توش هیچ اشکالی باشه نه اینکه از ترس به گناه افتادن برم زن بگیرم

- - - Updated - - -

پیش روانشناس رفتن برای کسیه که بی دلیل و منطق یه فکرایی تو ذهنش باشه که خودشم متوجه این میشه که یه مشکلی داره.من برای همه تفکرات منفیم دلیل دارم به همشون در اثر تجربه رسیدم مشکل اینه که من از همه اتفاقات دور و برم تجربه بدست میارم تا خودم اشتباه نکنم منتها اینا انقدر زیاد شدن که عملا دست و پام بسته شده

5. کاربر روبرو از پست مفید Mr.amir تشکرکرده است .

عشق آفرین (جمعه 10 دی 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 آبان 96 [ 14:59]
    سطح
    34
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 39
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    140

تشکرشده 180 در 79 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    شما حتی اگر ازدواج کنید و پاک ترین دختر ایران هم نصیبت بشه...باز هم این تفکرات منفی و ایراد گیر رو داری نسبت به زن پاک...بنظرم شما برین زیر نظر روانشناس و این فکر و افکار غلط رو درست کنید و آیندتون به مشکل نخوره...

7. 2 کاربر از پست مفید haniye68 تشکرکرده اند .

نیلوفر:-) (پنجشنبه 09 دی 95), بارن (پنجشنبه 09 دی 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 18 شهریور 02 [ 00:23]
    سطح
    63
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    597

تشکرشده 274 در 108 پست

Array
    متاسفم . فکر کردی تا الان زندگی کردی؟ نه نکردی بلکه آینده خودتو به باد دادی. کم کم متوجه میشی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Quality نمایش پست ها
    متاسفم . فکر کردی تا الان زندگی کردی؟ نه نکردی بلکه آینده خودتو به باد دادی. کم کم متوجه میشی
    دوست عزیز شما که متوجهی بیشتر توضیح بده .که بر چه اساس این حرفو میزنی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.amir نمایش پست ها
    دوست عزیز این که من گفتم دوست دختر زیاد داشتم به معنای خبیث و ناپاک بودن من نیست من همه روابطم سالم بوده حتی با دوستای هفت هشت سال پیشم هنوز در ارتباطم و اونها هنوز از دوره دوستیمون به عنوان یه دوره خوب از زندگیشون یاد میکنن.مسئله روابط قبل از ازدواج یه چیزیه که الان برای همه هست و اینکه طبق قانون 1400 سال پیش کار بدی بوده برام مهم نیست .بعدشم هر کی میل جنسیش زد بالا که نباید بره زن بگیره.مشکل من اینه که به ازدواج به عنوان بزرگترین انتخاب زندگیم فکر میکنم و نباید توش هیچ اشکالی باشه نه اینکه از ترس به گناه افتادن برم زن بگیرم
    سلام جناب امیر. بعضی چیزها غیر مستقیم تاثیر خودشون رو میذارن. مثلا میبینی دختری که 7، 8 سال پیش با شما دوست بوده، شاید الان با فرد دیگری دوسته یا ازدواج کرده و همچنان با شما در ارتباطه و از دورانی که با شما بوده به عنوان دور خوب زندگیش یاد میکنه. میبینید رو هر دختری دست گذاشتید سریع گفت بله و دوست شد، دوستاتون که عاشق شدن، از سر هیجان وارد یه رابطه بی ثبات شدن و خیانت دیدن، یا بدون هیچ پیش آگاهی و هدف مشخصی ازدواج کردن و به طلاق رسیدن...

در چنین مواقعی کافیه محیطتون رو عوض کنید. افرادی که باهاشون معاشرت میکنید ، افکاری که باهاشون اخت پیدا کردین نیاز به بازنگری و غربال دارن.

با شما موافقم که بزرگترین انتخاب زندگی نبایستی از ترس به گناه افتادن باشه، البته که این انتخاب ارزشمند باید در محیط سالم باشه، از طرق صحیح مانند خواستگاری رسمی و علنی باشه، با آگاهی باشه، اصولی باشه، هدفمند و تحت نظارت خانواده ها باشه ، نه بر اساس "یه دور باهاش بزن ببین خوشت میاد یا نه." و البته که باید عمل و عقیده یکی باشه. نمیشه خودمون رو فیلتر کنیم بگیم خانومم اگر دوست پسر داشته، بگو بخندی داشته خائن بوده، اما من دنبال دوستی پاک بودم و از نیت خودم مطلع بودم.

همچنین اگه روابط قبل ازدواج این روزا مال همه هست، خب طلاق و خیانت هم که البته تبعات همین موارد هست برای همه هست و این رو هم اپن مایند باشید و بپذیرید!
    قضیه خدا و خرما رو شنیدید؟ میگن در زمان اعراب جاهلیت مردم بت پرست خدایانشون رو از خرما میساختن. سالی خشکسالی و فقر غذایی همه جا رو فرا گرفته بود و مردم همه از گرسنگی میمردن، دیگه چیزی برای خوردن نمانده بود جز خدایانشون که از خرما ساخته بودن! نمیدونستن خدا رو بخوان یا خرما... حالا هم قضیه همینه روابط قبل ازدواج خودش دلیل افزایش طلاق و خیانت در جامعه ماست. نمیشه علت رو بخوایم، اما معلول رو نخوایم. عمل رو بخوایم، عکس العمل رو نخوایم.

پیش روانشناس رفتن برای کسیه که بی دلیل و منطق یه فکرایی تو ذهنش باشه که خودشم متوجه این میشه که یه مشکلی داره.
    رفتن نزد روانشناس و مشاور صرفا برای حل مشکلات حاد روانی نیست. میتونه برای پیش گیری از وقوع مشکل باشه، برای تصحیح افکار و عقاید و خطاهای شناختی باشه. یا یافتن بهترین راهکار برای حل یک مساله.

من برای همه تفکرات منفیم دلیل دارم به همشون در اثر تجربه رسیدم مشکل اینه که من از همه اتفاقات دور و برم تجربه بدست میارم تا خودم اشتباه نکنم منتها اینا انقدر زیاد شدن که عملا دست و پام بسته شده
    توصیه میکنم مقالات مربوط به خطاهای شناختی و همچنین کمالگرایی رو مطالعه بفرمایید.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.

11. کاربر روبرو از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده است .

شیدا. (جمعه 10 دی 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 07 مرداد 96 [ 10:17]
    سطح
    32
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 117
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2

تشکرشده 125 در 37 پست

Array
    دوست عزیز خدای ناکرده منظورم از بیان اون آیه،دادن نسبت های بد به شما نبود بلکه همونطور که در ادامه اش توضیح دادم بیان سنخیت در ازدواج بود.در کل اگه صحبتم باعث رنجش خاطر شما بود معذرت میخوام.

.مسئله روابط قبل از ازدواج یه چیزیه که الان برای همه هست
    پس شما که این موضوع رو پذیرفتین الباقی مسائل مثل خیانت رو هم بپذیرید!!عشق آفرین خیلی قشنگ این موضوع رو توضیح داد

در کل پیشنهادم اینه که اگر شما قصد ازدواج داری با به دست آوردن یه شناخت نسبی از طرف مقابلت و با دوری کردن از هیجانات و احساسات منفی سعی کنی تمرکزت رو روی تمام جوانب ازدواج بزاری(مسئله خانواده،مسئله اخلاق و رفتار،هم کفو بودن،عشق و علاقه دو طرفه،کشش و جذبه جنسی،اعتماد و تعهد متقابل و..)
    این موضوع رو هم قبول کن که دنیا با تمام بدی ها و نامردی هاش هنوز قشنگیای خودشو داره.پس توکلت به خدا باشه

یا حق

13. کاربر روبرو از پست مفید کوهنورد تشکرکرده است .

عشق آفرین (شنبه 11 دی 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 تیر 96 [ 08:10]
    سطح
    46
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 129
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    149

تشکرشده 449 در 170 پست

Array
    این بین تموم آقایون هست.
    متاسفانه همونطوری که گفته شد ما هم خدا رو میخوایم هم خرمارو.
    الان دوستانی دارم که دایما با دخترهایی که تکلیف خودشون رو نمیدونن دوستی های همه جوره داشتند و بودن تو این شرایط ذهن منو خراب کرده بود.
    این رو در نظر داشته باشید که بودن و اطلاع از این شرایط آثار بسیار مخربی نسبت به جنس مخالف تو ذهنتون میزاره.
    اگه شما هم در چنین شرایطی هستید مطمین باشید دوستانی که دارید و دخترهایی که با شما به قول خودتون دوست معمولی هستن آدمهای مناسبی نیستن.
    کسی که به این راحتی نیازای شمارو برآورده میکنه همونطور هم ذهن شمارو آلوده میکنه.
    مخلص کلام اینکه شما الان در محیط درستی نیستین.پس یه تجدید نظری در دوستانتون انجام بدین.پس دنبال ازدواج در این محیط نباشید که صدمه بدی میخورید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)