به انجمن خوش آمدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
Like Tree5Likes
  • 1 Post By sajad123
  • 2 Post By جوادیان
  • 2 Post By ruth

موضوع: تصمیم به ازدواج یا ادامه دوستی بی هدف

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه ۰۶ اسفند ۹۵ [ ۱۹:۵۷]
    سطح
    4
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 23
    Overall activity: 17.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

Question تصمیم به ازدواج یا ادامه دوستی بی هدف

سلام به همه دوستان
    من یه مشکل عاطفی واسم پیش اومده. امیدوارم بتونید راهنماییم کنید.
    من 27 سالمه و دانشجوی دکترا و شاغل. از حدود 5و6 ماه پیش با یکی از دوستان قدیمی که از کودکی با خانوادشون رفت وآمد داریم وارد رابطه شدم. ایشون 37 سالشه و از هر لحاظی که حساب کنیم شرایط ازدواج رو دارن و خانوادشون هم اصرار زیادی دارن که ایشون با دختری با شرایط من ازدواج کنن (از نظر اجتماعی، فرهنگی، فیزیکی، اقتصادی، تحصیلات، شغل و ...). پدرشون هم منو واقعا مثل دختر خودشون دوست داره و همیشه بهم لطف زیادی داشتن.
    حالا داستان اینه که من اول رابطه قصدم فقط خوش گذرونی و پر کردن وقتم بود تا اینکه کم کم بهش علاقه مند شدم، نمیدونم اسمشو بزارم عشق یا هرچیز دیگه ای.
    اشتباهی که کردم این بود که من اول رابطه وقتی ایشون ازم پرسید با کسی قبلا رابطه ج داشتم یا نه حقیقت رو گفتم که با یک نفر دیگه بودم ولی موضوع واسه خیلی سال پیشه و اون رابطه دیگه کاملا تموم شده و اون مرد الان متاهل و بچه داره.
    بعدها متوجه شدم که ملاک اصلی ایشون برای ازدواج اینه که دختری که باهاش ازدواج میکنه قبل از اون با کسی رابطه ج نداشته باشه. با اینکه خود ایشون با دخترهای خیلی زیادی رابطه داشته. و ذهنیتش اینه که یه مرد قبل از ازدواج میتونه با تمام عالم و آدم رابطه داشته باشه ولی دختر باید آفتاب مهتاب ندیده باشه. الان کاری به این موضوع ندارم که طرز فکرش درسته یا اشتباه (که البته خودم شدیدااااا با این طرز فکر مخالفم)
    سوالی که من الان دارم اینه که آیا به نظر شما همچین فردی با این طرز فکر و این معیار اصلیش ممکنه اگر بهم علاقه مند بشه به ازدواج باهام فکر کنه؟ و یا این معیار باعث میشه از ازدواج باهام صرف نظر کنه؟
    من شکی به این ندارم ایشون دوستم داره و میتونم بگم 80% معیارهایی که برای ازدواج داره رو من دارم. فکر میکنم تنها مشکلی که با من داره اینه که من قبل از ایشون با کس دیگه ای رابطه داشتم و اختلاف سنی مون هم واسش کم و بیش مهمه. با همه این توضیحات، از نظر شما دوستان ممکنه یه روزی این دو معیارو کنار بزاره و به ازدواج با من فکر کنه؟
    تمام ترس من از اینه که این رابطه رو همینطور ادامه بدیم و من هر روز بیشتر به ایشون وابسته بشم و فکر ازدواج رو تو ذهنم بپرورونم. و ایشون فقط به فکر خوش گذرونی باشه و هیچ حساب دیگه ای رو من باز نکنه. اینطوری مسلما تنها کسی که آسیب میبینه منم.
    خیلی دوست دارم نظر شما دوستان رو بشنوم و بعد از یه جمع بندی کلی و در نظر گرفتن همه جوانب در مورد ادامه رابطه مون تصمیم جدی بگیرم هرچند که کار ساده ای نیست.
    از همه دوستانی که زمان میزارن و راهنماییم میکنن خیلی خیلی تشکر میکنم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دیروز [ ۲۱:۱۷]
    سطح
    13
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 36
    Overall activity: 35.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 7 در 6 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.Sal نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من یه مشکل عاطفی واسم پیش اومده. امیدوارم بتونید راهنماییم کنید.
    من 27 سالمه و دانشجوی دکترا و شاغل. از حدود 5و6 ماه پیش با یکی از دوستان قدیمی که از کودکی با خانوادشون رفت وآمد داریم وارد رابطه شدم. ایشون 37 سالشه و از هر لحاظی که حساب کنیم شرایط ازدواج رو دارن و خانوادشون هم اصرار زیادی دارن که ایشون با دختری با شرایط من ازدواج کنن (از نظر اجتماعی، فرهنگی، فیزیکی، اقتصادی، تحصیلات، شغل و ...). پدرشون هم منو واقعا مثل دختر خودشون دوست داره و همیشه بهم لطف زیادی داشتن.
    حالا داستان اینه که من اول رابطه قصدم فقط خوش گذرونی و پر کردن وقتم بود تا اینکه کم کم بهش علاقه مند شدم، نمیدونم اسمشو بزارم عشق یا هرچیز دیگه ای.
    اشتباهی که کردم این بود که من اول رابطه وقتی ایشون ازم پرسید با کسی قبلا رابطه ج داشتم یا نه حقیقت رو گفتم که با یک نفر دیگه بودم ولی موضوع واسه خیلی سال پیشه و اون رابطه دیگه کاملا تموم شده و اون مرد الان متاهل و بچه داره.
    بعدها متوجه شدم که ملاک اصلی ایشون برای ازدواج اینه که دختری که باهاش ازدواج میکنه قبل از اون با کسی رابطه ج نداشته باشه. با اینکه خود ایشون با دخترهای خیلی زیادی رابطه داشته. و ذهنیتش اینه که یه مرد قبل از ازدواج میتونه با تمام عالم و آدم رابطه داشته باشه ولی دختر باید آفتاب مهتاب ندیده باشه. الان کاری به این موضوع ندارم که طرز فکرش درسته یا اشتباه (که البته خودم شدیدااااا با این طرز فکر مخالفم)
    سوالی که من الان دارم اینه که آیا به نظر شما همچین فردی با این طرز فکر و این معیار اصلیش ممکنه اگر بهم علاقه مند بشه به ازدواج باهام فکر کنه؟ و یا این معیار باعث میشه از ازدواج باهام صرف نظر کنه؟
    من شکی به این ندارم ایشون دوستم داره و میتونم بگم 80% معیارهایی که برای ازدواج داره رو من دارم. فکر میکنم تنها مشکلی که با من داره اینه که من قبل از ایشون با کس دیگه ای رابطه داشتم و اختلاف سنی مون هم واسش کم و بیش مهمه. با همه این توضیحات، از نظر شما دوستان ممکنه یه روزی این دو معیارو کنار بزاره و به ازدواج با من فکر کنه؟
    تمام ترس من از اینه که این رابطه رو همینطور ادامه بدیم و من هر روز بیشتر به ایشون وابسته بشم و فکر ازدواج رو تو ذهنم بپرورونم. و ایشون فقط به فکر خوش گذرونی باشه و هیچ حساب دیگه ای رو من باز نکنه. اینطوری مسلما تنها کسی که آسیب میبینه منم.
    خیلی دوست دارم نظر شما دوستان رو بشنوم و بعد از یه جمع بندی کلی و در نظر گرفتن همه جوانب در مورد ادامه رابطه مون تصمیم جدی بگیرم هرچند که کار ساده ای نیست.
    از همه دوستانی که زمان میزارن و راهنماییم میکنن خیلی خیلی تشکر میکنم.
    به نظرم وقتی خودش داره میگه، از معیارای مهممه، با شما ازدواج نخواهد کرد و اگر هم ازدواج کنه احتمالا در طول زندگی مدام بر شما سرکوفت خواهد زد. در ضمن خیلی از اقایون هستند که طرز فکر شوهر شما رو دارند، و تعداد اقایونی که رابطه جنسی دختر قبل ازدواج براشون مهم نباشه، بسیار بسیار کمن.
    Sara.Sal likes this.

3. کاربر روبرو از پست مفید sajad123 تشکرکرده است .

Sara.Sal (جمعه ۲۶ آذر ۹۵)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دیروز [ ۱۷:۲۵]
    سطح
    60
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 125
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger First Class5000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    236

تشکرشده 589 در 312 پست

Array
    سلام

اولا که گفتن گذشته خودتون کار اشتباهی بوده و اگه این راز یه روز بر ملا بشه براتون بد خواهد شد.. دوما طرز فکر این اقا اشتباهه و چنین چیزی در بین مردهای مومن و خویشتن دار مطرح نیست..

به نظر من اگه ملاک ایشون نداشتن رابطه قبله ازدواجه پس این رابطه رو قطع کنین و اگه ایشون اصرار و مایل به ازدواج بودن باید باهاشون شرط بگذارید که این ماجرا همین جا ختم میشه ..و اگه قبول نکردن هم که هیچی
    Sara.Sal and نیلوفر:-) like this.

5. 2 کاربر از پست مفید جوادیان تشکرکرده اند .

Sara.Sal (جمعه ۲۶ آذر ۹۵),نیلوفر:-) (جمعه ۲۶ آذر ۹۵)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه ۱۶ دی ۹۵ [ ۱۲:۰۲]
    سطح
    15
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 9
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    31

تشکرشده 62 در 34 پست

Array
    سلام دوست عزیز.
    من هم با نظر دوستان موافقم این آقا با شما ازدواج نخواهد کردواگر هم ازدواج بکنندازاونجایی که این جور باورها خیلی دیر تغییر خواهند کرد شاید تحت تاثیر احساسی که ممکنه بین شما شکل بگیره به صورت مقطعی عوض بشن اما بعد ازاینکه وارد زندگی بشین و شرایط به حالت نرمال یک زندگی زن وشوهری برگرده دوباره اون طرز تفکر بر این آقاغالب میشن وشما بایددوباره بیایید اینجا ویه تاپیک جدید به اسم شوهرم شکاکه...باز کنید و بقیه قضایا.پس سعی کنید خیلی عاقلانه به این قضیه نگاه کنید وباور کنید چشم پوشی و ساده انگاشتن خیلی چیزا برای بعد از ازدواجه اونهم در حدمعقول ومنطقیش،مسئله شما مسئله مهمیه نباید ساده بهش نگاه کنید.به نظر من رابطتونو کات کنید که بیشتر درگیر احساسات نشید چون در روابط عاطفی بیشتر خانمها لطمه میخورند.
    لحظه ها راباید زندگی کرد...
    ویرایش توسط ruth : جمعه ۲۶ آذر ۹۵ در ساعت ۱۴:۴۶
    Sara.Sal and نیلوفر:-) like this.

7. 3 کاربر از پست مفید ruth تشکرکرده اند .

Sara.Sal (جمعه ۲۶ آذر ۹۵),نیلوفر:-) (جمعه ۲۶ آذر ۹۵),جوادیان (شنبه ۲۷ آذر ۹۵)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)