به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 تیر 96 [ 14:03]
    سطح
    17
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 64
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

چطور تو دانشگاه ابراز علاقه کنم

سلام
    من الان ترم ۵ هستم و‌ایشون هم همین طور ترم ۵ هستن. من از ترم ۲ از ایشون خوشم می امد ولی نمی دونستم چطور بشون بگم که از دستش ندم. برای همین هر بار خودم و راضی میکردم و بی خیال میشدم. اما این ترم دوباره دیدمشون و دیگه میخوام برم جلو فقط نمیدونم چطور بشون بگم که هم واسه خودم تو دانشگاه بد نشه هم واسه ایشون. دوستان لطفا کمکم کنید. هر توضیحیم لازم بود بگید بگم.
    ویرایش توسط amir222 : پنجشنبه 11 آذر 95 در ساعت 08:42 دلیل: اشتباه بودن عنوان

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 13:23]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

تشکرشده 37,080 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام
    تالار همدردی صرف دوستی و ارتباط در رابطه با جنس مخالف را تایید نمی کند.
    همچنین درگیری عاطفی و احساسی قبل از ازدواج را منحرف کننده روش صحیح انتخاب همسر می داند.
    و معتقدیم برای شناخت طرف مقابل کافیست که به صورت رسمی خواستگاری را انجام دهید و پس از آن شروع به شناخت یکدیگر کنید تا وقت ازدواج

لذا بهتر اینست که از طریق یک واسطه ای شماراه تلفن منزلشون را جهت امر خیر بگیرید و به خانواده بدهید و رسما اقدام کنید. این موجب می شود که شما را به عنوان یک خواستگار که قصد ازدواج دارید باور کنند. نه یک پسری مثل خیلی دیگر که مدتی قصد خوش و بش دارد و معلوم نیست آخر رابطه به چه می انجامد.

توضیحات کامل را ما در مقالات ذیل دادیم.

ما قصدا و عمدا چنین روابط عاشقانه ای رو تخریب می کنیم!!!!
    چرا در رابطه با جنس مخالف وابسته مي شويم يا وابسته مي كنيم
    تعارض در ارتباط دختر و پسر(چالش نظریه با واقعیت)
    گام های آشنایی: (آماده سازی ذهنی برای ازدواج)
    15 خطر در کمین ازدواج

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

3. 5 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

arah (جمعه 12 آذر 95), Shadi2 (پنجشنبه 11 آذر 95), نیلوفر:-) (جمعه 12 آذر 95), نجمه چ (پنجشنبه 11 آذر 95), عشق آفرین (پنجشنبه 11 آذر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 بهمن 00 [ 00:33]
    سطح
    77
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 203
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    سلام امیر جان

ببین دوست عزیز ، من اگه جای شما بودم به هیچ وجه به صورت مستقیم و رخ در رخ خواستگاری نمیکردم ... بهت پیشنهاد میدم که از طریق یک خانم جوان در رنج سنی خود ایشون اقدام کنی که تاثیر بهتر و بیشتری خواهد داشت ( مثلا خواهرتون )

اما اگر ترجیح میدی خودت شخصا پا پیش بذاری ، پیشنهادم اینه که در محیطی خارج از دانشگاه این اتفاق بیفته... کافیه ازش خواهش کنی که چند دقیقه از وقتش رو در اختیارت بگذاره و اگه پذیرفت در قالب چند جمله ،خیلی مختصر و مفید راجع به نیت و هدفت باهاش صحبت کنی ... در نهایت هم ازش خواهش کن که روی پیشنهادت فکر کنه و با مشورت خانواده تا چند روز آینده جواب قطعی رو به اطلاعت برسونه ... البته ممکنه این روش از خواستگاری ، به مذاق خانواده ایشون خوش نیاد و نتیجه مثبت نباشه. پس قبل از اینکه بخوای دست به ریسک بزنی ، بهتره احتمالات رو هم بسنجی.

اگه نیتت آشنایی زیر نظر خانواده است ، حتما هر چه زودتر اقدام کن و اگر نه ، قصدی غیر از این داری ( حالا خیر یا شر ) به نظر من اصلا خودتو کوچک نکن.

در ضمن اگه قرار است به یک ابراز علاقه ساده بسنده کنی ، همونطور که آقای مدیر گفت سایت همدردی به هیچ وجه توصیه نمیکند... در واقع این شیوه بسیار بچگانه و مخالف با سنت و عرف جامعه ماست و اگر شما با این شیوه تونستی دل دختری رو به دست بیاری ، بدون اون دختر خانم به هیچ وجه مناسب ازدواج و زندگی مشترک نیست.
    ویرایش توسط سرشار : پنجشنبه 11 آذر 95 در ساعت 11:08

5. کاربر روبرو از پست مفید سرشار تشکرکرده است .

Shadi2 (پنجشنبه 11 آذر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 خرداد 96 [ 00:08]
    سطح
    51
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 57
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    312

تشکرشده 273 در 107 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سرشار نمایش پست ها
    سلام امیر جان

ببین دوست عزیز ، من اگه جای شما بودم به هیچ وجه به صورت مستقیم و رخ در رخ خواستگاری نمیکردم ... بهت پیشنهاد میدم که از طریق یک خانم جوان در رنج سنی خود ایشون اقدام کنی که تاثیر بهتر و بیشتری خواهد داشت ( مثلا خواهرتون )

اما اگر ترجیح میدی خودت شخصا پا پیش بذاری ، پیشنهادم اینه که در محیطی خارج از دانشگاه این اتفاق بیفته... کافیه ازش خواهش کنی که چند دقیقه از وقتش رو در اختیارت بگذاره و اگه پذیرفت در قالب چند جمله ،خیلی مختصر و مفید راجع به نیت و هدفت باهاش صحبت کنی ... در نهایت هم ازش خواهش کن که روی پیشنهادت فکر کنه و با مشورت خانواده تا چند روز آینده جواب قطعی رو به اطلاعت برسونه ... البته ممکنه این روش از خواستگاری ، به مذاق خانواده ایشون خوش نیاد و نتیجه مثبت نباشه. پس قبل از اینکه بخوای دست به ریسک بزنی ، بهتره احتمالات رو هم بسنجی.

اگه نیتت آشنایی زیر نظر خانواده است ، حتما هر چه زودتر اقدام کن و اگر نه ، قصدی غیر از این داری ( حالا خیر یا شر ) به نظر من اصلا خودتو کوچک نکن.

در ضمن اگه قرار است به یک ابراز علاقه ساده بسنده کنی ، همونطور که آقای مدیر گفت سایت همدردی به هیچ وجه توصیه نمیکند... در واقع این شیوه بسیار بچگانه و مخالف با سنت و عرف جامعه ماست و اگر شما با این شیوه تونستی دل دختری رو به دست بیاری ، بدون اون دختر خانم به هیچ وجه مناسب ازدواج و زندگی مشترک نیست.
    با معذرت از صاحب تاپیک

جسارتا آقای سرشار بنده در جریان تاپیک قبلی شما بودم.
    اگه دوست داشتید جواب بدید:
    جریان شما و خواستگاری اون خانوم چی شد؟
    امیدوارم ختم به خیر شده باشه

7. کاربر روبرو از پست مفید Shadi2 تشکرکرده است .

سرشار (شنبه 13 آذر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    ممنون از جواب هاتون
    بله منم دوستی بی هدف و فقط هوس بازی درست نمی دونم ولی اینم نمیشه که من بدون هیچ اشنایی بحث و به خانواده ها بکشم. من قصدم شناخت بیشتر از ایشون و شروع یک رابطه برای اشنایی بیشتر است

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 09 آذر 96 [ 08:55]
    سطح
    35
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 105
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    27

تشکرشده 21 در 12 پست

Array
    سلام دوست من، ببین این شرایط شما رو من و خیلیای دیگه هم تجربه کردیم. من نتیجه ای که خودم بهش رسیدم رو میگم، شما خیلی سخت بتونی با یکی هم سن خودت تو دانشگاه ازدواج کنی ، اونم تو ترم 5 ، الان شما سربازیت مشخصه وضعیتش؟؟؟ کار ثابتی یا درآمدی داری؟؟؟ اصلا خونواده خودت موافقن تو این سن ازدواج کنی؟؟؟؟
    حالا در نظر بگیر شما 3 4 سال دیگه م صبر میکنی و این خانوم رو زیر نظر داری، فارغ التحصیل میشی ، ایشونم هم همینطور ، اون خانوم توی سن 23 24 سالگی هست و اماده برای ازدواج ولی برای من و تو که پسریم تازه اول بدبختی، برو سربازی دوسال ، ارشد اگه بخوای بخونی که دیگه بدتر، بعدش بگرد دنبال کار، پس انداز و خونه و ماشین و .......
    همه این شرایط به نظر من معنیش این میشه که اصلا بیخیال این خانوم و همکلاسی تو دانشگاه شو، هرچند رطب خورده کی کند منع رطب!!!! امیدارم شما تجربه تلخ من رو تجربه نکنی!!!!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    بله شما راست میگید ولی ادم نمیتونه هیچ تلاشی نکنه بعد یه عمر حسرت بخوره. من سربازی معاف شدم و خانوادمم نظرشون اینه که از همین الان باید به فکر ازدواج باشم تا بتونم تا چهار پنج سال دیگه خودم و جمع و جور کنم و ازدواج کنم. ولی من بازم میگم من اول باید با ایشون بیشتر اشنا بشم بعد مسئله رو به خانواده ها بکشم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آذر 97 [ 13:03]
    سطح
    47
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    38

تشکرشده 92 در 35 پست

Array
    سلام جناب امیر

لازم نیس به دختر خانم بگی کلا بیخیال شو.

هروقت خودتو جمع و جور کردی و شرایطت آماده شد به ازدواج فک کن چهار پنج سال زمان کمی نیس که از حالا بخوای کسی رو انتخاب کنی.

اگرم الان آماده ازدواجی فقط از طریق خونواده اقدام کن ولاغیر.

متوجه نمیشم چرا میگین اول آشنا بشم بعد به خونواده میگم؟مگه خونواده قراره شما رو بنشونن پای سفره عقد؟ مگه امکان نداره زیر نظر خونواده آشنا بشین؟ هرچند خونوادتون هم احتمالا میدونن شرایطشو ندارین.

هیییییییییییچ بایدی وجود نداره که اول آشنا بشین بعد به خونواده بگین و با هیچ دلیلی هم این حرف توجیه نمیشه.

من نمیدونم که چند سالتونه اما احتمالا حدود 21،22 هستین اومدیم به دختر خانومم گفتی و جواب مثبت واسه آشنایی(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) گرفتی هرچند امیدوارم دختر خانم عاقل باشه و قبول نکنه،اونوقت میخوای چیکار کنی؟4سال باهم آشنا بشین تا شرایط آماده بشه؟؟؟ بعد ازین 4سالم کاملا مثل روز روشنه که قراره چی بشه.

لطفا با این حرفا که اول آشنا بشیم ببینیم به درد هم میخوریم بعد به خونواده میگیم، معذرت میخوام لحنم خوب نیس ولی نه خودتو گول بزن نه دختر خانمو.

خلاصه بگم این ره که می روی به هیچستان است...

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 19 خرداد 96 [ 14:05]
    سطح
    8
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 21
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    دوست عزیز من هم خیلی سال پیش زمان دانشگاه مثل شما بودم و موقع ورود به محیط دانشگاه چون به کسی علاقمند شده بودم و وقتی از دور میدیدمش قلبم می افتاد روی زمین و دچار افت فشار خون می شدم
    ولی یک چیزی رو بهت توصیه میکنم , اگر واقعا علاقمند هستی و میخوای با این خانم ارتباط بگیری 2 راه وجود داره :
    1 - اول اینکه بصورت غیر مستقیم اگر همکلاسی داری که باهاش راحت تره رو گیر بیاری و درمیون بزار که بهش بگه و جوابش رو 50 - 50 بگیره ازش !!!
    2 - تو یه موقعیت مناسب ازش بخواه باهاش صحبت کنی , بگو من علاقمندم بیشتر باهم آشنا بشیم , البته این روش استرس های خاص خودشو داره ....

اگر تونستی این کارهارو انجام بده , اگر نه بنظر من بیخیال شو کاملا , چون مدام ذهنت اسیر این قضیه میشه , البته بهت بگم اگر هم پیگیر نشی مثل من تا آخر عمرت افسوس اون روزهارو میخوری و با خاطرات تلخ زندگی میکنی ....

بنظر من جواب منفی بگیری بهتره از اینکه اصلا جواب نگیری و تا روز مرگت برات مبهم باشه !!!

موفق باشید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhmd نمایش پست ها
    دوست عزیز من هم خیلی سال پیش زمان دانشگاه مثل شما بودم و موقع ورود به محیط دانشگاه چون به کسی علاقمند شده بودم و وقتی از دور میدیدمش قلبم می افتاد روی زمین و دچار افت فشار خون می شدم
    ولی یک چیزی رو بهت توصیه میکنم , اگر واقعا علاقمند هستی و میخوای با این خانم ارتباط بگیری 2 راه وجود داره :
    1 - اول اینکه بصورت غیر مستقیم اگر همکلاسی داری که باهاش راحت تره رو گیر بیاری و درمیون بزار که بهش بگه و جوابش رو 50 - 50 بگیره ازش !!!
    2 - تو یه موقعیت مناسب ازش بخواه باهاش صحبت کنی , بگو من علاقمندم بیشتر باهم آشنا بشیم , البته این روش استرس های خاص خودشو داره ....

اگر تونستی این کارهارو انجام بده , اگر نه بنظر من بیخیال شو کاملا , چون مدام ذهنت اسیر این قضیه میشه , البته بهت بگم اگر هم پیگیر نشی مثل من تا آخر عمرت افسوس اون روزهارو میخوری و با خاطرات تلخ زندگی میکنی ....

بنظر من جواب منفی بگیری بهتره از اینکه اصلا جواب نگیری و تا روز مرگت برات مبهم باشه !!!

موفق باشید
    دوست عزیز اگه من بخوام از راه دوم وارد بشم دقیقا باید چی بگم؟ که در خواستم رد نکنن و لاقل روش فکر کنن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)