به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 28 اردیبهشت 98 [ 09:19]
    سطح
    55
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 168
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    116

تشکرشده 84 در 51 پست

Array

عدم اصلاح رفتار همسرم

سلام به دوستان عزیز....کم و بیش با تایک های من آشنا هستین.......من دیگه خسته شدم.....همسرم دست از فحاشی برنمیداره جدیدا به شدت دروغگو هم شده نمازشم دیگه نمیخونه......من هرچی تلاش میکنم تو تربیته بچه دوسالم که حرف بد یاد نگیره همش بی فایدس..یه روز جمعه یا تعطیل که خونس گند میزنه به همه چیز...
    به خدا از همه چی ازش سرم من احمق بودم کهباهاش ازدواج کردم و پشیمونم.....
    هرچی من سکوت میکنم و با ادب کامل و بدون هیچگونه بی احترامی باهاش حرف میزنم هیچ تغییری نمیکنی و هیچی عوض نمیشه..مثلا دیشب داره سوپ میخوره هی هورت میکشید و صدا میداد من چندبار با ملایمت گفتم عزیزم نکن خوب نیست بچه یاد میگیره زشته...به مسخره گرفت که اینطوری راحتم و دوست دارم بعد من یه بار گفتم عزیزم خواهش میکنم نکن ماهارا که میری خونه مادرت خونه اون اینطوری بخور....اونم قاطی کرد که به توچه زنیکه فلان فلان شده مگه اینجا خونه ی بابای فلانته و .....شروع کرد بهدادن فحش های رکیک جلوی بچه.....دختره من دو سال و نیمشه و کاملا حرف میزنه و فوق العاده باهوشه و همه چی رو میفهمه هی میگفتم باشه مودب باش اون همش بدتر میکرد........بعد از غذا وسایلارو بردم که بشورم و اون همچنان داشت به فحاشی به من و خانوادم ادامه میداد و میگفت چشم ندارم ببینمت...بعد اخر شب رفت تا سوپر یه چیزی بگیره بیاد برای بچه بادوم زمینی خرید حالا خودش میدونی من از این چیزا شب بهش نمیدم و من کارام رو نظمه و حتی مسواکه بچه رو زده بودم و میخواستم ببرم بخوابونمش اورده اونو داره میده بهش میگه برو بخور بابا...منم به دخترم گفتم بزار فردا بخور بچه هم گفت نه الان ..من سکوت کردم...دخترم رفت پیشه باباش و بهش گفت مامان دعوا میکنه منو شوهرم هم گفت مامانت...خورده غلط کرده برو بهش بگو تو خفه شو به تو ربطی نداره...........و من تو سکوته خودم فقط شکستم و هیچی نمیتونستم بگم جدیدا هم تهدید میکنهکه حرف زیادی بزنی سیاه و کبودت میکنم چون دو بار دست رو م بلند کرده....
    همسرم بیماره میدونم حتی قرص زاناکس مصرف میکنه سرخود برای مثلا رفع استرس که اون خود باعثه پرخاشگریش میشه..کاملا منفی بافه و شدیدا دم دمی مزاج یه روز فوق العادس و یه روز بده بده بد...خسته شدم خسته خسته..یش مشاور هم نمیاد هیچ ارتباطی هم با خانوادش ندارم که ازاونا کمک بخام کلا خانوادش فقط پسرشون رو میخان و به من اصلا محل نمیدن یه زنگ نمیزنن خونه ما..خلاصه بد اوردم خیلی بد
    حتی توی خوشیمون هم بهش میگم تورو خدا مراعات کن تو حرف زدنت میگه تو حرف مفت نزن من و عصبی نکن تا منم از این حرفا نزنم...در صورتیکه من اصلا عصبیش نمیکنم خیلی حرفارو نمیزنم یعنی کلا اگهیه حرف به مذاقش خوش نیاد حقه خودش میدونه فحاشی کنه و چون بچه بود تو خونه خودشون میکرده و کسی جلوش واینساده پررو و غد شده

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    سلام عزیزم بازم متاسفم
    الان که متنت رو خوندم دقیقا احساس شوهرت رو درک کردم البته به هیچ عنوان نمیگم کارش درسته اما ازدید ایشون به قضیه نگاه کردم این حس بهم دست داد
    از طرف همسرت میگم :
    اه خسته شدم این زن همش مثل خانوم معلماست هی نصیحت میکنه همش خط کشیه نمیذاره راحت زندگی کنیم اصلا دلم میخاد سوپ رو اونطوری بخورم عمدا اونطور خوردم لجش دربیارم همش میگه اینطور باش اونطور باش خستم کرده دلم میخاد ازاد باشم تو خونه خودم احساس زندانی میکنم اصلا به درک که مردم چی دوست دارن میخام ازاد باشم میرم خوراکی میخورم میدم دخترم لجش دربیارم خستم کرده اینقدر منظم بازی در میاره همش بکن نکن بچه یاد میگیره اصلا دلم میخاد یاد بگیره و.......
    اگه این متن رو نشون همسرت بدی دقیقا احساسش رو تایید خاهد کرد
    دختر خوب مردا دلشون ازادی میخاد اصلا بعضی وقتا دلشون کثیفی و شلختگی میخاد بخصوص اگه اطرافیانشون تمیز و اتو کرده باشن اصلا لجبازی تو ذاتشونه
    شما اگه یه کودک پسر و دختر رو باهم مقایسه کنی خودت متوجه میشی
    دختر خوب ازادش بذار تاییدش کن هرکاری کرد اگه زشت بود اصلاااااا هیچی نگو حتی نگو بچه یاد میگیره بذار خودش حریص به تربیت بچه بشه
    شما با این حرفت که نکنبچه یادمیگیره تحقیرش میکنی اگرکارش بده بروت نیار یا با یه قیافه خندون با مزه لبت رو گاز بگیر همین
    اخه شما کههمسرت لو میشناسی چرا پا لو دمش میزاری میگس برو خونه مادرت اینطور بخور شما بهش گیرندی در حالت خوشی ازشخصیتش تعریف کنی کم کم تغییر خاهد کرد

3. 2 کاربر از پست مفید ستاره زیبا تشکرکرده اند .

tavalode arezoo (دوشنبه 01 آذر 95), نیلوفر:-) (دوشنبه 01 آذر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 دی 02 [ 06:41]
    سطح
    82
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    10000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    1,911

تشکرشده 947 در 322 پست

Array
    شماکه میدونی شوهرت زود عصبی میشه نمیبایست اینقدر گیر به غذاخوردنش میدادی آخه امثال همسر شما وبنده اینقدر غرور کاذب دارن که باکوچکترین درخواست مثل بستن در هم ازکوره درمیرن.از این به بعد فقط یکبار چیزی رو بگو ایشون اگه بخواد گوش بده همون بار اول عمل میکنه وگرنه بیشترش میشه آسیب برای شما.من که برای یه نون گرفتن ساده هم فقط یکبار میگم چون بار دوم میشه داد وفریاد کردن او.شاید الان دوستان بهم بگن منفعل ولی رفتار جراتمندانه برای آدمای عادی خوبه نه شوهران ما.
    این که رفته بادوم زمینی خریده شما دوباره شروع به ایرادگیری کردی این میشه فحاشی بیشتر او.چه اشکالی داشت دوباره دندونای بچه رو مسواک میکردی.عزیزم نظم داشتن برای کارای خودت وبچه خوبه ولی اگه ولی درجایی که به شوهرت مربوط شه خیلی سخت نگیر.
    اینکه فکر میکنی خانواده همسرت میتونن همسرتو تغییر بدن سخت اشتباهه چون این جور افراد خط قرمزی ندارن واون کاری که دلشون بخواد انجام میدن نصیحت دیگرون روشون تاثیری نداره اگه بخوان خودشون تغییرمیکنن نه به زور دیگرون.
    تنها پیشنهادی که میتونم بهت بکنم وقتی که عصبی میشه سکوت کن چون هر حرکتی کارو بدتر میکنه.به اینم فکرنکن که باسکوتت شرمنده بشه ازت عذرخواهی کنه اصلا این کارا در مرامشون نیسشما بااین کار فقط به خودت کمک میکنی که اوضاعت بدتر نشه.
    ببخشید حرفام اینقدر ناامیدکننده است ولی این واقعیت زندگی ماست.فقط میتونیم امیدوار باشیم شاید روزی،جایی سرشون به سنگ بخوره.
    برای رفتارش عرق گل گاوزبون وبهارنارنج وگلاب وبیدمشک به نسبت مساوی تویه لیوان بریز بهش بده اگه مخلوط گل گاوزبون،بهارنارنج،به لیمو،سنبل الطیب وافتیمون به عنوان دمنوش بجای چایی بهش بدی خیلی تاثیرگذاره من که اینکارو کردم خیلی بهترشده البته حداقل چهل روز باید ادامه داشته باشه ولی من که آثارشو از روز سوم به بعد دیدم.این چیزایی رو که گفتم خودتم کمی همراهش بخور که مقاومت نکنه درمقابلش.من که توفلاسک میریزم خونوادگی باهم میخوریم بجای چای.
    (یه جاهایی حرفام مثل ستاره زیبا شده فکرکنم دوتایی باهم داشتیم تایپ میکردیم برای همین تکراریه)
    ویرایش توسط tavalode arezoo : دوشنبه 01 آذر 95 در ساعت 12:33

5. 2 کاربر از پست مفید tavalode arezoo تشکرکرده اند .

Shadi2 (چهارشنبه 03 آذر 95), نیلوفر:-) (دوشنبه 01 آذر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 21 اسفند 00 [ 13:12]
    سطح
    87
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 349
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,250

تشکرشده 1,509 در 535 پست

Array
    سلام دوست عزیز

میفهمم شرایط سختی دارید . ولی اگر قراره توی این زندگی بمونید باید یک سری تغییرات در برخوردهای خودتون بدین.هورت کشیدن سوپ خیلی خیلی کمتر از فحاشی

همسرتون و دیدن دعواهای شما برای بچتون بدآموزی داره و روش اثر بد میذاره.
    تا وقتی شرایط اینه شما ناچارید بعضی چیزهای کوچکتر رو نادیده بگیرید تا مسائل یزرگ تر پیش نیاد.

7. 4 کاربر از پست مفید آنیتا123 تشکرکرده اند .

Shadi2 (چهارشنبه 03 آذر 95), فکور (دوشنبه 01 آذر 95), نیلوفر:-) (دوشنبه 01 آذر 95), شیدا. (دوشنبه 01 آذر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    116

تشکرشده 84 در 51 پست

Array
    ممنون دوستای گلم به خاطر راهنماییهاتون و صدالبته به خاطر همدردیتون........من واقعا میگو خیلی صبور خیلی ازش خواسته های کمی دارم خودش میدونی خیلی گیر نمیدم اصلا غر نمیزنم چون واقعا اخلاقش عجیبه و قاطی میکنه..........ولی واقعا سخته که ببینی بجه ات از رفتاره بد پدرش الگو بگیره و سخت تر اینکه پدر فرزندت بهت جلوی فرزندت فحش بده و تحقیرت کنه.........اون میدونه من عاشقه بچه امم و فوق العاده برام زندگی اون مهمه و حتی هربار گفته ناراحتی برو خونه بابات...سکوت کردم و تو دلم گفتم اگه به خاطر بچه ام نبود یک لحظه نمی موندم باهات حداقل میترسوندمش..ولی خیلی ادم غد و مغروریه اگه تهدیدش کنم که نمیتونم دیگه باهات بمونم سریع طلاقم میده و چون حقوق خونده میگه من میدونم بچه رو چطوری ازت بگیرم و دلمو میلرزونه.......من زندگیمو دوست دارم ولی وقتی فحش میده و بی احترامی میکنه دلم میخاد همون موقع کاتش کنم چون هرچی سکوت کردم و با ارامش و منطق ازش خواستم که نگه درست نشده

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 اردیبهشت 96 [ 11:33]
    سطح
    29
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 58 در 38 پست

Array
    شما اوّل اضطراب و وسواس خودت رو درمان کن عزيز.
    بچه آسيب بيشتري از دعواي شما مي خوره تا هووورت کشيدن سوپ و بي اتيکتي باباجون.
    من نميدونم شما کجا تو زندگي ات باختي که مي خواي در نبرد با اين مرد دژخييييم برنده باشي!!!!!!!
    بگو it's o.k

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    116

تشکرشده 84 در 51 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarhosaini نمایش پست ها
    شما اوّل اضطراب و وسواس خودت رو درمان کن عزيز.
    بچه آسيب بيشتري از دعواي شما مي خوره تا هووورت کشيدن سوپ و بي اتيکتي باباجون.
    من نميدونم شما کجا تو زندگي ات باختي که مي خواي در نبرد با اين مرد دژخييييم برنده باشي!!!!!!!
    بگو it's o.k
    دوست عزیز خیلی متوجه صحبتتون نشدم..ولی اگه پست های قبلی من رو مطالعه کرده باشید می بینید که من آنچنان هم وسواس ندارم که شما میفرمایید شاید این موردی که گفتم این رو برای شما تداعی کنه وگرنه همسر من منتظر بهونس یعنی چه طوری بگم سر هر مسیله یا صحبتی که به مذاقش خوش نیاد فحاشی و توهین میکنه و من تمام مشکلم همینه که میتونه تاثیر سوء توی تربیته فرزندم بزاره

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام abs جان،

رفتار شما هم به اندازه رفتار همسرت پرخاشگرانه ست. ما درهمدردی تاپیک "چگون منفعل نباشیم" و تاپیک های she رو داریم که آقای sci در اونها رفتارهای پرخاشگرانه ، منفعلانه، و جراتمندانه رو خوب توضیح دادن، بهتون پیشنهاد می کنم بخونیدشون. هر انسانی یه سری حقوق فردی داره که اگه اونها رو نقض کنید، بهش پرخاش کردید، حالا این پرخاش می تونه با لبخند باشه، می تونه با فحاشی باشه.

شما با رفتار و کلامت داری با آرامش به همسرت پرخاشگری می کنی. این رفتار اون رو خشمگین می کنه. اما چون بلد نیست خشمش رو درست مدیریت کنه و بصورت جراتمندانه از شما بخواد به حقوقش احترام بگذارید و آزارش ندید، عصبی می شه و اون هم پرخاشگری می کنه.

پس لطفا اول به فکر اصلاح رفتار خودت باش. موفق باشی.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط میشل : دوشنبه 01 آذر 95 در ساعت 15:14

12. 5 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

abs (سه شنبه 02 آذر 95), Shadi2 (چهارشنبه 03 آذر 95), نیلوفر:-) (دوشنبه 01 آذر 95), ستاره زیبا (دوشنبه 01 آذر 95), شیدا. (چهارشنبه 03 آذر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    116

تشکرشده 84 در 51 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط میشل نمایش پست ها
    سلام abs جان،

رفتار شما هم به اندازه رفتار همسرت پرخاشگرانه ست. ما درهمدردی تاپیک "چگون منفعل نباشیم" و تاپیک های she رو داریم که آقای sci در اونها رفتارهای پرخاشگرانه ، منفعلانه، و جراتمندانه رو خوب توضیح دادن، بهتون پیشنهاد می کنم بخونیدشون. هر انسانی یه سری حقوق فردی داره که اگه اونها رو نقض کنید، بهش پرخاش کردید، حالا این پرخاش می تونه با لبخند باشه، می تونه با فحاشی باشه.

شما با رفتار و کلامت داری با آرامش به همسرت پرخاشگری می کنی. این رفتار اون رو خشمگین می کنه. اما چون بلد نیست خشمش رو درست مدیریت کنه و بصورت جراتمندانه از شما بخواد به حقوقش احترام بگذارید و آزارش ندید، عصبی می شه و اون هم پرخاشگری می کنه.

پس لطفا اول به فکر اصلاح رفتار خودت باش. موفق باشی.

ممنون میشل عزیز..شاید حق با شما باشه..من حتما مقالاتی رو که گفتید مطالعه می کنم ..من خیلی از راهنماییهای دوستان توی ادورا مختلف زندگیم استفاده کردم و به کار بستم...حتما تو این زمینه هم روخودم کار میکنم ولی بد دهنی همسرم امیدوارم با تغییر رفتاره من از بین بره که بعید میدونم....بد بینیش نسبت به خانواده من واقعا من رو عذاب میده..

14. کاربر روبرو از پست مفید abs تشکرکرده است .

میشل (سه شنبه 02 آذر 95)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    عزیزم خوشحالم که به فکر هستی، آفرین.

نقل قول نوشته اصلی توسط abs نمایش پست ها
    ولی بد دهنی همسرم امیدوارم با تغییر رفتاره من از بین بره که بعید میدونم....
    اون هم خیلی بهتر می شه، بعید ندون و شک نکن...

انسان از دو جا آسیب می بینه، غرور و ناامیدی. ناامید نباش. شاید زندگی هیچکدوممون بهشت نشه، اما می تونیم یه زندگی خوبی برای خودمون بسازیم.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

16. 2 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

abs (چهارشنبه 03 آذر 95), Shadi2 (چهارشنبه 03 آذر 95)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)