به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 دی 02 [ 08:42]
    سطح
    62
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 298
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    70

تشکرشده 64 در 34 پست

Array

شوهرم همیشه منو مقصر میکنه

سلام دوستان
    من 26 سالمه کارشناسی معماری دارم شوهرم 30 ساله دیپلمه شغلشم رانندگیه پخشه.
    1ساله عروسی کردیم 3سالم عقد بودیم.
    الان هرچقدر فکر کردم مشکل اصلی من با شوهرم چیه کدومه نتونستم دقیق بفهمم.
    فقط میدونم از اول رابطه ما هرچییییییی میشد شوهرم ساعت ها و گاه روزها حرف میزد که بم بفهمونه من کارم اشتباه بوده.
    یعنی هرچی که فکر کنید توش منو مقصر میکنه. از جابجایی وسایل خونه بگیریییییید تاااااا خریدو حرفا و رفتارا و فکرا و دیگه چی بگم حجاب و نحوه پول خرج کردنو حتی سلیقه و حتی نظر توی انتخاب اینچ تلویزیون!!!
    یعنی انقدری که این شوهرم از کارام ایراد گرفته و بم گفته اشتباه کردی برام عادت شده. برای اونم شده. همه دعواها و بحثامون اون داد میزنه اون طلب داره اون قهر میکنه اون میشینه برام کارای غلطمو میشمره و در جواب حتمااااااا ازم باید بشنوه که بله"من اشتباه کردم".
    منم همیشه گفتم بالاخره دیر یا زود گفتم چون دیدیم هیچ راهی نیست .
    دلیل این رفتارش بیشتر اینه که من خیلی کم بهش گیر میدم چرا اینجوری کردی چرا اونجوری کردی یا یه کوچولو میگم و میگذرم حتی منتظر جواب نمیمونم.
    اما اون به همه چی کار داره . و قبل از اینکه من از چیزی ابراز ناراحتی کنم اون میکنه. همیشه هم میگم اگر من مقصرم توهم هستی ولی میگه الان من دارم از اشتباهات تو میگم نه خودم.

یه وقتایی میخام مثل اون باشم زودتر از چیزی ایراد بگیرم ناراحت شم ولی فایده نداره تو اون زمانم انقدر حرف میزنه تا نوک پیکان برمیگرده سمت من و باز من.
    اعتماد به نفسم کم بود کمترم شده. یه حرفو صدبار مزه مزه میکنم بعد بش میگم همیشه کارم شده توجیه خودم توجیه کارام. بش میگم مثلا داد نزن اون جواب میده من حق ندارم داد بزنم ولی تو حق داری رفتار اشتباه کنی.
    ازش هر تغییر رفتاری خاستم تا حالا انجام نداده در جواب بم گفته تو خیلی حساسیت زیاد نشون میدی اینجوری نباش. از خونه میره بیرون بم میگه آدم خوبی باش.
    از چیزیش ناراحت شم بش بگم اصلا قبول نمیکنه کاملا ماهرانه بم میگه اینکه تو داری ازم ایراد میگیری تو داری کار غلط میکنی.

شاید باورتون نشه ولی به جز کت و شلوار عروسیمون هیچ لباسی تو این مدت برا خودش نخریده من زورم بش نمیرسه قانعش کنم بیا بریم بخریم تو زمستون کاپشن کهنه دوستشو میپوشه نه فقیره نه خسیس ولی میدونم چون من اصرار میکنم به خرید اون مخالفت میکنه.
    این مشکل روزانه تو زندگیم هست و مغزمو میخوره نمیخام پدر بچه های آینده ام یه بچه دیگه باشه.خودمم یه مادر عقده ای!
    یکم بم امیدواری بدید راهنمایی کنید من و شوهرم انقدر سختی کشیدیم که حد نداره از مالی و خانوادگی و آبرویی و هرچی فکر کنید. نمیخام اینجوری همه زحمتام به باد بره.

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام
    اگر همسرت آدمی هست که منطق و استدلال رو متوجه بشه بشین یه لیست از ایرادهایی که اخیرا از شما گرفته رو دربیار و اینکه توی اون موضوعات شما خودتو چقدر مقصر میدونی رو هم روش فکر کن و بنویس بعد هم بگو بهش چون میخوای توی زندگی به سمت ایده آل شدن پیش بری نشستی ایرادهایی که ازت گرفته شده رو درآوردی و معتقدی توی هر کدومشون مثلا فلان قدر مقصر بودی نه صد در صد
    بهش بگو از همه اینها گذشته گاهی به تایید همسرم نیاز دارم این نیاز من رو نادیده نگیر

و از طرفی به نظر من موقع مطرح کردن این موارد اصلا به درصد مقصر بودن ایشون اشاره ای نکن تا موضع دفاعی یا هجومی در برابرت گرفته نشه فقط راجع به خودت احساست و نیازت صحبت کن
    شما هم شاغل هستی؟و اینکه آیا هیچوقت احساس کردی که همسرت مثلا به خاطر مدرک پایین تر احساس ضعف داشته باشه و به اون خاطر و برای سرپوش گذاشتن روی ضعفش حالت تهاجمی داشته باشه به شما البته به عنوان یک گزینه احتمالی
    چند تا مثال هم بزنی بد نیست مثلا در مورد همین لباس گرم خریدن چه جوری بهش گفتی که بعدش هم نتیجه عکس گرفتی
    یا اینکه دقیقا متن مکالمتونو در یکی از مواردی که به شما ایراد می گیره بذار
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند
    ویرایش توسط فکور : سه شنبه 18 آبان 95 در ساعت 15:31

3. 2 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

نیلوفر:-) (سه شنبه 18 آبان 95), رفتگر (سه شنبه 18 آبان 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)