به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 خرداد 97 [ 10:51]
    سطح
    44
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 48.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    122

تشکرشده 156 در 48 پست

Array

چطور منفی بافی و کم صبری خودمو اصلاح کنم؟

سلام.برای کسانی که در جریان تاپیک قبلیم بودن بگم که همسرم دیروز اومد دنبالم و برگشتم خونه.من این مدت خیلی به رفتارهام فک کردم و دیدم این دو تا خصوصیت بدم یعنی منفییاقی دیدم و کم صبری و کم طاقتیم ریشه همه مشکلاتمه و نه تنها تو زندگی مشترکم بلکه تو زندگی شخصیم هم تاثیر به شدت منفی ای گذاشته. مثلل همین شک های من به همسرم نتیجه منفی یافیمه.چون مدتهاست چیزی ازش ندیدم اما تا یه ربع دیر میکنه یا اس ام اسی براش میاد فکم دقیقا به بدترین حالت ممکن میره. یا چندسال پیش که مادرم بیمار بود حال واااقعا پریشونی دلشتم و تقریبا مطمئن بودم دوراز جونش سرطان داره و بابیتابیهام همه رو کلافه کرده بودم.الانم اگه مادرم نیم ساعت تلفن و جواب نده بحدی نگران میشم که برم در خونشون.ازین مثالها زیاده و متاسفانه من هیچوقت آرامش فکری ندارم و همیشه فکرم درگیره و استرس دارم و مطمئنن به زندگیمم انتقال میدم.البته پیش روانشناس هم رفتم و گفته که وسواس فکری دارم و دارو هم مصرف کردم ولی مشکلم حل نشده.ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره یا لینک و کتابی درین زمینه هست که بتونه کمکم کنه راهنماییم کنه.

مشکلم دیگه ام هم کم صبریمه که شدییدا آدم عجولی هستم و صبر ندارم و همچنین زود از کوره در میرم.

فک میکنم اگه این دوتا مورد رو تو خودم اصلاح کنم زندگیم خییلی بهتر بشه

2. کاربر روبرو از پست مفید S.H.I.D.E.H تشکرکرده است .

Eram (شنبه 15 آبان 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 شهریور 96 [ 18:03]
    سطح
    17
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 23 در 15 پست

Array
    ایمان توکل عمل صالح

4. 2 کاربر از پست مفید tanha_va_Ghamgin تشکرکرده اند .

Eram (شنبه 15 آبان 95), ستاره زیبا (یکشنبه 16 آبان 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 17:34]
    سطح
    94
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 848
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,329

تشکرشده 1,634 در 590 پست

Array
    سلام

یک راه خیلی خوب نوشتنه. مثلا همین امروز رو پیش خودت در نظر بگیرو توی کاغذ 5 مورد از افکار منفی که اومد به سراغت رو بنویس. و به خودت بگو تا به حال چقدر از افکار منفیت درست بوده؟ چند درصد؟

بعد افکار منفیت رو که توی کاغذ نوشتی،ببین چقدر منطقی هست،اگر منطقی نبود اصلاحش کن و کنارش فکر منطقی تر و بهتر رو جایگزین کن.

راستی اهل ورزش هستی؟ ورزش کردن تا حد خیلی خوبی میتونه شمارو به سمت افکار مثبت هدایت کنه و تنش های ذهنی رو از شما دور کنه.

نماز اول وقت و مشتاقانه هم خیلی خوبه.باعث میشه توی هر شرایطی و هر فکری که هستی، وقت اذان ، یه توقف روی افکار و رفتارت بذاری و موقتا فکرت رو به سمت خدا

و عبادت ببری.اون وقت دیگه جا برای فکر منفی نمیمونه حتی شده نیم ساعت هم متوقف بشه،میبینی بعدش شدتش خیلی کمتر میشه.

اگر هرکجا و با هرشدتی یه stop به افکار منفیت بدی(چه به واسطه نماز چه ورزش ،چه تلفن زدن به یه دوست و هر جایگزین دیگری در فکرت) میبینی به راحتی در ذهنت از شدتش کاسته میشه.

اینکه افکار منفی رو بشناسی،دستگیرش کنی و یه توقف بهش بدی هرچند برای مدت کوتاه خیلی میتونه مفید باشه.کم کم ذهنت که لذت این کار رو تجربه کرد کار برات راحت و راحت تر میشه.

6. 2 کاربر از پست مفید Eram تشکرکرده اند .

S.H.I.D.E.H (یکشنبه 16 آبان 95), شیدا. (دوشنبه 17 آبان 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

مشکل شما با یه حرکت کم کم حل میشه

یک نوشته ای رو رو کاغذ بنویسید و یا تو ذهنتون حک کنید و تا دلشوره اومد سراغتون اونو بخونید .. من مینویسم خودتونم میتونید تغییرش بدین یا کم و زیادش کنید..

(( همه چی عادی و مثله قبله فقط این ذهنه منه که داره منو وادار میکنه فکرهای منفی کنم و استرس بگیرم ))

هر بار که اینو خوندید به خودتونم تلقین کنید که واقعا همه چی مثله چن دقیقه قبل طبیعیه و ذهن من میخواد منو فریب بده

خیلی راحت با این ترفند میتونید کم کم اروم بگیرید

8. 3 کاربر از پست مفید جوادیان تشکرکرده اند .

masomeh2016 (یکشنبه 16 آبان 95), S.H.I.D.E.H (یکشنبه 16 آبان 95), شیدا. (دوشنبه 17 آبان 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 شهریور 96 [ 08:00]
    سطح
    28
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 57
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    121

تشکرشده 81 در 44 پست

Array
    سلام شیده جان
    میتونی تایپیک های منو بخونی
    در نهایت من هم به این نتیجه رسیدم که وسواس فکری دارم ، توی اون تایپیک اول ی روشی رو دوستان گفتند که دارم انجام میدمش
    توی این روش من هر وقت به شوهرم شک کنم ، دیر بیاد ، اس مس براش بیاد و ... چون به شدت و به بدترین حالت ممکن فکر می کنم از اون نشونه استفاده می کنم : من وقتی فکرهای منفی میاد سراغم قران میخونم ، صلوات می فرستم و دلمو آروم می کنم .
    شاید باورت نشه اما چند روز بیشتر از شروع این روش نمیگذره ، اما من واقعا آروم شدم
    ی بحث دیگه هم کنار این قضیه هست : خیلی متمرکز همسرت نشو ، من و شما و اونایی که وسواس فکری داریم به خاطر این ناراحتیم که ممکنه همسرمون یا عزیزترین چیزمون رو از دست بدیم و با این فکرا دیدی به عینه که داشتی از دست می دادی ، پس ی کم هم بی خیالشون شو، بزار همسرت خودش بیاد سمتت ، سرت رو با چیزای خوب گرم کن ، مگه چند سال دیگه با این جوانی میخای بگذورنی ، برو خرید و .. به من که به شخصه ورزش و خرید دو تا موضوعی هست که خیلی آرامش میده و خلاصه دارم روی خودم کار میکنم
    شررایطت رو کاملا درک می کنم ، پس بجم و ذهنت رو پاک کن
    این صحبت رو میگم :

سلام

برای اینکه بخوای ذهنت رو بهتر مدیریت کنی ، باید برای خودتان یه نشونی بذاری ،،،
    من خودم تو دستم یه انگشتری دارم ، وقتی تو زندگی ناراحت میشم یا فکرم پرت میشه ،، بهش نگاه میکنم - و به خودم میگم باغبان حواست باشه !

شما هم این کار را کنید ،، یه نشونی برای خودتون بذارید برای اینکه یادتان باشه به خودتان قول دادید .نمی دونم حلقه ازدواج - یا انگشتر معنوی یا ..... هر چی که باورش کنی !
    این هم میتونه روشی باشه برای تکنیک توقف فکر !!

............................

روش دیگه ، تمرین نقاشی کنید (البته اگر علاقه دارید )

وقتتتون رو پر کنید - برای هر روز از زندگیتون برنامه بذارید.
    من خودم برای 2000 سال بعدم برنامه دارم ،،ولی امکان داره فردا نباشم !

با شوهرتون قرار بذارید هر شب 20 دقیقه با هم یه کتاب رواشناسی یا کتاب معنوی یا ..... مطالعه داشته باشید

........................

وقتی هر روز تونستید جلوی فکرهای منفی خودتون بگیرید ، برید به خودتان جایزه بدید و در نحوه ی جایزه دادن به خودتان تغییر ایجاد کنید .

دلفین ها مثال عالی برای اینکار !

در ابتدای تمرین پرش دلفین ها ، مربیان منتظر می شوند تا دلفین ،خودش در آب بپرد

آنها حیوانات را کمک می کنند تا کاری را به درستی انجام دهند

سپس به عنوان پاداش ، یک ماهی در اختیار آنها می گذارند - در واقع ، هر بار که دلفین خودش در آب بپرد و در قبالش مربی به او پاداش داد ،
    یه پیوند عصبی در ذهنش ایجاد میشه - که اگر در آب بپرد ، یک ماهی می گیرد !

در واقع مربیان می خواهند به دلفین بگن اگر دلفین خوبی باشی - کاری که بهت می گم را انجام بدی یه ماهی بهت می دم - در واقع این احساس لذت را برای دلفین شرطی می کنند

در نهایت ، مربی در صورتی به دلفین جایزه می دهد که بالاتر بپرد - او کم کم با ارتفای استاندارد ، رفتار دلفین را شکل می دهد

نکته مهم در این جا این است که : اگر همیشه به دلفین جایزه داده شود، ممکن است او به جایزه عادت کند - و دیگر نتیجه ی مورد نظر را به وجود نیاورد .

پس در آینده ، گاهی بعد ار اولین پرش ، پنجمین پرش یا بعد از دومین پرش به دلفین جایزه داده می شود ! - بدین ترتیب دلفین هرگز مطمئن نیست که به کدام پرش جایزه تعلق می گیرد !

این باعث میشه دلفین همیشه تلاش کنه !

ما انسانها هم باید برای جایزه به خودمون تنوع ایجاد کنیم - تا همیشه برای خودمون امید و تنوع داشته باشیم .
    تا مغز بگه :: تغییر یعنی پاداش !

ساده ترین پاداش اینکه برید جلوی آینه بگید : آفرین !

نرید شوهر بنده خدا را هر شب ببرید رستوان یا .... و بگید اینم یه پاداشه .

پاداش ساده و ارزون ( شوخی )

............................

کارتون پینوکیو و گره نره و روباه مکار - اگر یادتون باشه یه قسمتش درباره درخت پول بود !

یعنی گور به گور شده ها سکه را دادند به پینوکیو گفتند بکار درخت که زد بیرون ،، بهت میوه های طلا میده !

شیطان بعضی موقع ها تو گوش انسان پچ پچ زیاد میکنه ،،، یادمان باشه بعضی از افکار ما هم امکان داره مثل این باشه

یعنی شک ها ی بی دلیل و افراطی و اینکه که مثلا اگر مراقبش نباشی خیانت نکنه و ........حکایت کارتون بالا را داره .

بهترین درمان حس خیانت اینکه مهارت های زناشویی را ( صبر - سعه صدر - مدیریت در زندگی - نیازهای هم و ....) بهینه کنیم و به خداوند توکل کنیم و همسرمان را هدایت کنیم .

..................................

برای خودتون این قدر عیب و ایراد نذارید - به کارشناسان مربوطه مراجه کنید و انشا الله مشکل حل میشه

از طرفی مقالات خوبی برای پایدار سازی زندگی در سایت همدردی هست - می تونید هم زمان و موازی مطالعه کنید .

به نظر ازدواج خودش یه دانش هست که زن و شوهر باید با کمک هم این مسیر را با تمام سختی ها و خوشی هاش طی کنند و به تعالی برسونند .

مشاور خانواده - روانشناس و .... همه همه برای کمک به این تعالی هست .

ارادتمند
    باغبان.

10. 5 کاربر از پست مفید masomeh2016 تشکرکرده اند .

Eram (سه شنبه 18 آبان 95), S.H.I.D.E.H (یکشنبه 16 آبان 95), نیلوفر:-) (چهارشنبه 17 آذر 95), ZENDEGIBEHTAR (یکشنبه 16 آبان 95), شیدا. (دوشنبه 17 آبان 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)