به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 آذر 96 [ 09:06]
    سطح
    35
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 225 در 72 پست

Array

1 چطوری جلوی کارهای احماقاته ام را بگیرم؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!

سلام دوستان عزیز

من یه مشکلی برام پیش اومده و الان شدیدا مستاصل هستم

من الان توی عقدم الان حدودا نه ماه هست,یک ماه بعد از عقد شوهرم بیکار شد و من حدود یک میلیون بهش پول دادم و اصلا به روش نیاوردم تصورم این بود که الان دستش خالیه بعدها برام جبران میکنه که اصلا توی این چهر ماه که سرکار میره به روی خودش نیاورد
    خواهرشوهرام و من یه بحثی بینمون پیش اومد من بهشون گفتم چون برادر شما که همسر من هست هیچی نداره من یه مقدار از جهازم رو طلا میخرم که بعدا برامون پس انداز باشه که دعوای لفضی بینمون پیش اومد و ما رسم خرید کت و شلوار و کفش برای داماد نداریم و.به من گفتند ما برات عروسی نمیگیریم و منم گفتم نگیرید و برات تور عروس کرایه نمیکنیم
    این مدت چون برای من اصلا توی مناسبتها کادو نیوردند و مادر شوهرم خیلی راحت از من توقع داره کارهای خونش رو انجام بدم با اینکه سه تا دختر مجرد خونه داره و عروس دیگشون اصلا توقع ندارند
    در هر صورت من با خودم گفتم شوهرم رو امتحان کنم و بهش گفتم تو خرید دامادی رو انجام بده بگو پولش رو از غزال گرفتم که گفت من به خواهرهام بدی نمیکنم و بهشون دروغ نمیگم منم متاسفانه چون اصلا عادت به دعوای لفظی ندارم

بعد از خداحافظی براش توی پیام تمام بلاهایی که این مدت سرم اورده بود رو گفتم

بهش گفتم فکر نکن غزال خره و هیچی حالیش نیست اما توی این ۹ماه یه هزار تومن دست من نداری اما انگار کلفت خونتونم که زنگ میزنی پاشو بیا خونمون رو جار وپارو کن اشپزی کن گردگیری کن تا خواهرات با شوهراشون میان همه چیز اماده باشهد
    تا حالا یه جوراب یه ژیلت برام نخریده همش لباسهای کهنه مجردیم تنمه

الان من از شوهرم متنفرم چون خیلی اذیتم کرده با رفتارهاش نمیدونم چکار کنم
    همش از من توقع جهیزیه انچنانی دارند اما شوهرم یه یخچال یک میلیون و چهارصد هزاری خریده الان هم باهم قهریم توی این مدت حتی یک بار هم نیومدند بهم سر بزنند زنگ میزنه خودم باید پاشم برم خونشون حتی دنبالم نمیاد

به نظرتون کار بدی میکنم که حرفهامو با پبام بهش میگم
    همش گوش به حرف خواهرهاشه حتی خواهرشوهرام میخواستند منو بزنند توقع داشتند محمد پاشه بزنه توی دهنم تمام حرفها رو وارونه به نفع خودشون به شوهرم انتقال دادند و شوهرم اصلا به من حق نمیده و حتی یه با ر من پول از خانم برادرم براش قرض گرفتم حتی اون پول رو خودم از جیبم پس دادم
    به نظرتون من طلاق بگیرم چی در انتظارمه من تنها میتونم خونه کرایه کنم و زندگی کنم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 فروردین 03 [ 16:00]
    سطح
    71
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 317
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    121

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    هر وقت گفت پول ندارم بگو خدا میرسونه ناراحت نباش و بحث رو عوض کن ودیگه دنبال روشی برایتامین مالی براش نباش وگرنه تا اخر دنیا باید کولی بدی

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

اشتباه کردی رفتی نشستی در مورد جزییات خرید و عقد و جهیزیه و ... با خواهر شوهرهات بحث و گفتگو کردی.

مسائل عروسی شما به شما و همسرت مربوط می شه. هر کدومتون هم می تونید در این مورد با پدر و مادرتون هماهنگی و مشورت کنید. خواهر شوهر این وسط چی کاره است؟
    واسه چی اصلا رفتی بهشون گفتی جهیزیه چی می خری و چی نمی خری؟
    اینا رو باید با شوهرت حل کنی. اصلا اسم خواهرهاش را هم نیاری. ربطی نداره به اونا ...

از کسی برای شوهرت پول قرض نکن
    بهش پول قرض نده
    این کارا چیه؟ اونم تو عقد !!!!!!!
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

4. کاربر روبرو از پست مفید شیدا. تشکرکرده است .

ستاره زیبا (شنبه 08 آبان 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 225 در 72 پست

Array
    سلام ممنونم
    ...........................
    من انقدری از متفرم بابت تمام زجرهایی که بهم داده هم دوستش دارم شاید اگه دوستش نداشتم جدا میشدم اما با اخلاقی که از اطرافیانم سراغ دارم.....
    الان زنگ زدم بهش گفتم از من ناراحتی گفت نه اما دلم دلم خنک شد بهش گفتم اگه کسی دیگه ای جای من بود تو واسش سنگ تموم میذاشتی چون من از اول کوتاه اومدم و قانع بودم باهام اینطور رفتار کردید
    من باید از اول خودمو میگرفتم که ساده و خاکی باهاشون بودم از من سواستفاده کردند

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    عروس خانوم

اینطور مستقیم از برداشتها و فکرهات با همسرت صحبت نکن.
    سیاست !!

اگه من از اول زیاد خرج کرده بودم الان اینطوری باهام رفتار نمی کردین ... خب که چی؟ فکر می کنی همسرت متحول می شه و می گه وای راست می گه؟!

به جای این اس ام اس ها و پیغامها و دعواها ... بشین فکر کن و قدم به قدم برای رفتارهات و عکس العملهات برنامه بریز.
    اولش سخته چون برای هر کاری و حرفی باید خوب فکر کنی ... کم کم عادی می شه برات. چشم بسته درست عمل می کنی.

رفتارت را عوض کن
    با همسر و اطرافیانت بحث نکن
    به قول خودت جلوی کارهای احمقانه ات را بگیر.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

7. 3 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

Eram (پنجشنبه 06 آبان 95), باغبان (پنجشنبه 06 آبان 95), ستاره زیبا (شنبه 08 آبان 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 17:34]
    سطح
    94
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 848
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,329

تشکرشده 1,634 در 590 پست

Array
    سلام عروس خوشبخت عزیز

با این اوصاف الان الکی خواهرشوهراتو نسبت به کت و شلوار حساس کردی و حالا اگر خانواده خودت هم کت وشلوار بخرن شاید خواهرشوهرات پیگیر باشن که مثلا چند شده؟ کی پولشو داده؟! یه جور مساله بی خودی رو الکی مهمش کردی.

به نظر من اگر هم خواهرشوهرات سوالی در مورد رسم هاتون کردند بهتره بگی: خانواده من هم مثل شما دوست دارند رسم دوطرف اجرابشه و مراسم به خوبی و خوشی برگزار بشه تا دو طرف راضی باشند.
    بعدش اگر هم به نظر اونا توی خرید برای داماد کم و کسری حس کردند به شما مربوط نمیشه و به خانواده شما و رسم هاشون مربوطه. پس خودت رو بکش کنار و رودر رو باهاشون در مورد این مسائل مذاکره نکن چون شما تابع پدرومادرت هستی حتی اگر جهیزیه ای خریدی که اونا نپسندیدند! باز هم به شما مربوط نیست و به هزینه ای که پدرومادرت برای اینکار در نظر گرفتند و رسم های خانوادگیتون مربوطه!

نقل قول نوشته اصلی توسط عروس خوشبخت نمایش پست ها
    همش از من توقع جهیزیه انچنانی دارند اما شوهرم یه یخچال یک میلیون و چهارصد هزاری خریده الان هم باهم قهریم توی این مدت حتی یک بار هم نیومدند بهم سر بزنند زنگ میزنه خودم باید پاشم برم خونشون حتی دنبالم نمیاد
    افکار و خواسته های دیگران تحت کنترل ما نیست، ولی اینکه کاری رو در حد توان خودمون انجام بدیم یا بیش از توانمون به انتخاب ماست.

به نظرتون کار بدی میکنم که حرفهامو با پبام بهش میگم
    بله خیلی اشتباهه.

حتی یه با ر من پول از خانم برادرم براش قرض گرفتم حتی اون پول رو خودم از جیبم پس دادم
    شمااشتباه کردید.هرگز از کسی برای همسرت پول قرض نکن ،حتی از برادرت .البته اگر همسرت خواست خودش بره و از برادرت پول قرض کنه به اختیار و تضمین خودشه و برادرت میتونه تصمیم بگیره بهش پول بده یا نده. اگر هم از شما این درخواست رو کرد و گفت برای من از برادرت پول قرض کن شما بگو این کار رو خودت انجام بدی بهتره .بین خودتون دوتا هست و من راحت ترم.

1-شما خودت درآمد داری؟

2- تا حالا از نیاز مالیت با همسرت صحبت کردی؟ ازش تقاضای خرید چیزی یا مبلغی پول برای کاری مشخص کردی؟ واکنشش چی بود؟

3-هزینه خرید جهیزیه و لباس داماد با خودت هست یا خانوادت؟

9. کاربر روبرو از پست مفید Eram تشکرکرده است .

ستاره زیبا (شنبه 08 آبان 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 225 در 72 پست

Array
    سلام خیلی متشکرم وقت برام گذاشتید
    ببینید من پدرم پول برای جهز نمیده اگه یه چیزی بشه میره گله و شکایت مثلا به من میگه چرا مبل خریدی زنگ بزن پدر شوهرت بیاد من کی گفتم مبل میخرم در صورتی که هزینه مبل رو خودم دادم
    .....
    ببینید من فقط یک یار به شوهرم گفتم بریم قم زیارت و برگزدیم در صورتی که ما نزدیک قم هستیم فقط بیست دقیقه نیم ساعت فاطله داریم با اخم گفت مگه نمیبینی پول ندارم درک کن و این باز ازش پول خواستم پنجاه تومن که نداد فقط همین تا الان

خوب پدرم پول نمیده و مادر بیچاره من باید طلاهاشو بفروشه در صورتی که الان فقط یه زنجیر داره منم دلم نمیاد

من خودم قبلا کار میکردم الان نمیرم ماهی دویست میگرفتم نصف روز میرفتم

مت فقط از پول پدرم حدود پنج میلیون خرید کردم ما بقی رو با کمک مادرم و خودم گرفتیم

پدرم موقع لیست بله برون ساکت مونده بود یه کلمه حرف نمیزد و منم اعصابم خیلی از دستش خرد هست اصلا نمیدونم چرا اینطوره خب من الان ندارم پدرم نمیده فقط فحش میده

11. کاربر روبرو از پست مفید عروس خوشبخت تشکرکرده است .

Eram (پنجشنبه 06 آبان 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 17:34]
    سطح
    94
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 848
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,329

تشکرشده 1,634 در 590 پست

Array

ببینید من پدرم پول برای جهز نمیده اگه یه چیزی بشه میره گله و شکایت مثلا به من میگه چرا مبل خریدی زنگ بزن پدر شوهرت بیاد من کی گفتم مبل میخرم در صورتی که هزینه مبل رو خودم دادم
    خوب پدرم پول نمیده و مادر بیچاره من باید طلاهاشو بفروشه در صورتی که الان فقط یه زنجیر داره منم دلم نمیاد
    عروس خوشبخت عزیز با این شرایطی که توصیف کردید واقعا جایز نیست بیش از حد خرج خرید جهیزیه کنید ،هرقدر پدرشما راضی هستند و مایلند ازشون پول بگیرید و اول اساسی ترین

هارو بخرید بعد هم با پول خودت و مادرت خورد ریزهای دیگه . سعی کن از خریدن اقلام غیر ضروری به منظور چشم و هم چشمی یا سرجا نشاندن فامیل شوهر شدیدا اجتناب کنی و

بدونی این بازی ای هست که اگر واردش بشی تمومی نداره و فقط موجب فرسودگی ذهنی شما و نیز رضایت کمتر از زندگی مشترکتون میشه.

جهیزیه دختر هدیه ای از طرف پدرومادر دختر به عروس و داماد هست و هر کس در حد وسع خودش و متناسب با رسم خودش جهاز می خره و نباید به کسی جواب پس بده.شما هم با

اسودگی پیش برو و نگران نباش.پدر هم که ببینه شما داری چیزهای ضروری رو می خری شاید بیشتر دلش بخواد حمایت کنه.اما اگه پدری پول کافی نداشته باشه و دختر در شروع جهیزیه

خریدن بگه حتما من ماشین ظرفشویی می خوام یا فلان مبل رو می خاوم پدر ناراحت بشه. بهتره اعتماد پدرت رو در خرید جهیزیه جلب کنی و از لوازم ضروری شروع کنی .

تشکر از پدر یادت نره.

این وسطا اگر خودت پس اندازی داشتی کالاهایی که کمتر ضروریه بخر . در خرید مبل هم سعی کن قیمت مناسب بخری . و وسایل برقیتو می تونی مارک های خوب ایرانی بگیری.

مثلا اگر مارک یخچالی که همسرت گرفت ایرانی ومعتبر هست می تونی لباسشویی و گاز رو از همون مارک برداری که ست بشن با هم .یکمم زرنگ بازی در بیاری بگی دوست داشتم

وسایلم از یه مارک باشه، بعد به پدرت بگی باباجون چون می خوام به شما هم فشار نیاد لوازمم رو از قیمت های مناسب بازار می گیرم ،شما نگران نباش خدا بزرگه.

یکم ظرافت ها و ناز کردن های دخترونه برای پدرت بیا،ازش تشکر کن و بهش بگو می دونی داره تمام تلاششو میکنه که برات جهیزیه بخره . بالاخره درک کن که پدرت نگاه متفاوتی رو داشته

باشه،این نگاه از روی بی توجهی نیست بلکه اقتضای شرایط خودش هست.

باور کن این مسائل دلیل موجهی برای خراب کردن حس و حال این روزها نیست.

راستی با این توصیفی که کردید پس قرض دادن پول به همسر اصلا کار درستی نبوده چون اولویت با جهیزیه خریدن شماست که همون 1 ملیون هم می تونست کلی کمک باشه.

ببینید من فقط یک یار به شوهرم گفتم بریم قم زیارت و برگزدیم در صورتی که ما نزدیک قم هستیم فقط بیست دقیقه نیم ساعت فاطله داریم با اخم گفت مگه نمیبینی پول ندارم درک کن و این باز ازش پول خواستم پنجاه تومن که نداد فقط همین تا الان
    خب این 2 بار در خواست خیلی کمه ،شاید شما هم خیلی دوست نداری از همسرت در خواست کنی و شاید هم ندونی چطور در خواست کنی که همسرت خوشش بیاد وهم خودت به خواستت برسی.
    در خواست کردن درست از همسر به همسرت این حس خوب رو میده که بهش نیاز داری و بهش این فرصت رو میده که دوباره ببینه چقدر براش دوست داشتنی هستی. هر تلاش مثبتی که مرد برای زنش انجام میده و خوشحالی زن رو میبینه براش حس مهم بودن و مفید بودن داره. (این قضیه برای زن هم صادقه).

من یه سوال دارم از شما:

-شما در چه زمانی و چطور به همسرت گفتی به سفر قم بریم؟ چطور این درخواستت رو مطرح کردی؟

13. کاربر روبرو از پست مفید Eram تشکرکرده است .

میشل (پنجشنبه 06 آبان 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 225 در 72 پست

Array
    سلام شوهرم بیکار بود خونه همش با دوستاش وقت میگذروند ومنو به عنوان کسی که تازه دو ماه بود عقد بودیم حتی ده دقیقه هم باهام نیومده بود بیرون کل هزینه رفت و برگشت ما ده هزار هم نمیشد
    ببینید من اصلا توان خرید ماشین ظرفشویی و فلان مبل رو نداریم مبلی که من خریدم شده 1500000

من واقعا بلد نیستم از شوهرم درخواست کنم شما بگید من چجوری درخواست بدم.واقعا هیچی بلد نیستم.و این منو خیلی عذاب میده

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مرداد 96 [ 15:07]
    سطح
    41
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array
    از دید من توصیه هایی که دوستان کردن بسیار خوب بود.
    1. هرگز از کسی برای همسرت پول قرض نکن، اگر لازم داره پولی قرض کنه خودش به عنوان مرد خانواده اقدام به قرض پول از هرکسی با اعتبار خودش نه زنش!!! بکنه؛ خودت هم بهش پول قرض نده! چون اینطوری فکر میکنه شما همیشه پول مخفی داری و تمام تلاششو میکنه که پول های مخفی شما رو بیرون بکشه.
    2. تو خرید جهیزیه یک لیست ابتدا تهیه کن و ببین چی میخوای مثلا با شماره گزاری از 1 تا 100 اقلام مورد نظرو بنویس مثل فرش، لحاف، تشک، یه دست لیوان، یه دست بشقاب، پارچ و ... و با پولی که به دستت میاد سعی کن اروم اروم تهیه شون کنی همون طور که دوستان گفتن هم بهتره از مارک های ایرانی خرید کنی که قیمت های مناسبی دارن و بهترن، باور کن اگر سیاست داشته باشی با 10 میلیون تومن میتونی خیلی از وسایلای لازمتو بخری. این پدرت نیست که ازدواج کرده عزیزم، این شوهرته که زن گرفته و داره تشکیل خونه و خانواده میده و کیفشم خودش میبره پس هزینه شم باید خودش پرداخت کنه، چرا هزینه ی تشکیل خانه و خانواده و کیف یکی دیگه رو پدر شما باید پرداخت کنه؟ به نظر من شما بشین و بزار پدرت هر چی میخواد بخره و تو این فاصله پولی هم دستت اومد نگه دار و وقتی خواستن عروسی بگیرن و برین سر خونه و زندگیتون و پدرتون همه ی چیزای لازم رو از دید خودشون خریدن، اون موقع میتونی وسایلای مد نظر خودتو بخری که دیگه برای اخم و تخم پدرت فرصتی نباشه.
    3. شما به عنوان یک خانوم واقعا اشتباه کردی که تا حالا از همسرت همین 2 بار درخواست کردی باید از همسرت پول تو جیبی و پول ارایشگاه و رفت و امد و لباس و پزشک و ... میگرفتی و بارها اینو میگفتی نه 2 بار!!! حتی بیرونین میگفتی گشنمه و بریم شام، وسایل ارایشی لازم دارم و...
    4. چرا بقیه رو در جریان مسایل زندگیت میزاری؟ خواهر شوهر چرا باید از کم و کیف جهیزیه ی شما با خبر باشه؟ چرا باید از کم و کیف خرید عروسیتون متوجه بشه؟ مگه شما زن اونایی؟ شما فقط با شوهرت طرفی، حتی با پدر و مادرشم زیاد طرف نیستی تو با شوهرت طرفی و اون خودش با پدر و مادرش طرفه!
    5. برای تغییر هیچ وقت دیر نیست، شما تازه عروسی و همسرت خودش باید بیاد دنبالت و هرجا خواستی ببردتون نه اینکه خودتون برین، هر زمان شوهرت بهت زنگ زد بهش بگو لطفا بیا دنبالم، تنها اومدن رو دوست ندارم، من تازه عروسم و شوهرم باید همراهیم کنه همه جا.
    6. شما به عنوان عروس اون خانواده اصلا وظیفه ی جارو کردن و گردگیری منزل شون رو نداری! چرا طوری رفتار کردی که همسرت به خودش اجازه داده همچین خواسته ای ازتون داشته باشه؟ شما باید در مقابل میگفتین مگر شما به عنوان داماد خانواده ی ما وظیفه ی خرید گوشت و مرغ و برنج به خونه ی پدر من رو دارین که من وظیفه ی کار تو منزل پدرتون رو داشته باشم؟ نباید میرفتین و اونجا کار میکردین!!!!
    7. در کل با پدرت و همسرت از دید من یکم سر سنگین رفتار کن و همیشه خودت برای خودت در حد یک ملکه ارزش قایل شو چون انگار هیچ کدومشون ظرفیت صمیمی شدن و دل سوزوندن رو ندارن، چرا باید پدرت بگه به پدر شوهرت زنگ بزن ببینم من کی گفتم اینو میخرم یا ... اصلا به پدر شوهرت چه! چرا باید یکی دیگه از مسایل خونه ی شما باخبر بشه؟ واقعا گاهی از حماقت و جهل بعضی از مردا ادم شاخ در میاره! به فکر سلامت روح و تنت باش و اصلا اعصابتو خورد نکن. شوهرت وسایل خونه ی خوب میخواد؟ قانون گفته خودش تامین کنه، بره بخره به شما اصلا مربوط نیست، اینی هم که میخری منت و لطفیه که در حقش میکنی وگرنه قانونا و شرعا وظیفه ای به گردن نداری!
    8. هر زمان از شوهرت رفتار ناپسندی دیدی همون موقع فورا ابراز کن و نزار ناراحتی هات روی هم تلمبار بشه، اینطوری اولا خودت خیلی اذیت میشی و خودخوری میکنی و دوما از طرفی شوهرتم میگه ببین نمیفهمه اصلا چی به چیه و شدت میده کارای ناپسندشو، وقتی میبینی رفیق بازی میکنه، بهش بگو تو الان متاهلی و باید همه چیز در زندگیت برنامه ریزی شده و با تدبیر باشه، طوری رفتار کن که همه به عنوان یک مرد واقعی بشناسنت و حرمت زن و بچه ت رو حفظ کنن از ترس تو.
    ویرایش توسط nardil : پنجشنبه 06 آبان 95 در ساعت 19:56

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)