به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 25 دی 95 [ 21:18]
    سطح
    10
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 58.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 11 در 9 پست

Array

من از همه کتک میخورم

کمکم کنید
    من یه بدبخت هستم که هر کی میاد و میره به خودش اجازه میده کتکم بزنه و تحقیرم کنه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    چند سالتونه؟
    خانم هستید یا آقا؟
    مگه توی رینگ بوکس ایستادید که هرکی میاد و میره شما رو میزنه؟
    حالا که اونجا ایستادید؛ چرا شما هم نمیزنید؟

3. 3 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

paiize (جمعه 14 آبان 95), فرشته اردیبهشت (سه شنبه 04 آبان 95), آیـدا (یکشنبه 12 فروردین 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 11 در 9 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahasty نمایش پست ها
    چند سالتونه؟
    خانم هستید یا آقا؟
    مگه توی رینگ بوکس ایستادید که هرکی میاد و میره شما رو میزنه؟
    حالا که اونجا ایستادید؛ چرا شما هم نمیزنید؟
    سلام
    از کلاس اول ابتدایی تا الآن که دهم هستم همه اذیتم میکنن و کتکم میزنن
    خیلی مدرسه عوض کردم ولی همشون اذیتم میکنن
    بقیه میگن تقصیر خودته که بهشون رو میدی اونا هم اذیتت میکنن
    ولی من اصلا بهشون رو نمیدم نمیدونم چرا کتکم میزنن

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    اگه توی مدرسه اذیتتون میکنن؛ همین فردا به مدیر و مشاور مدرسه اطلاع بدید. قضیه رو با خانواده هم مطرح کنید تا اگه لازم شد پدرتون به این قضیه رسیدگی کنن.
    حدس میزنم پسر باشید. توی این سن خاص، ویژگیهای مردونه مثل صدای کلفت و روحیه خشن و نمایش خشونت، باعث اعتماد به نفس میشه. اگه میتونید توی یه باشگاه ورزشی(نه ورزشهای رزمی و سنگین، چون باعث اشکال در رشد میشه) ثبت نام کنید و هر روز یه تایمی رو بهش اختصاص بدید چون باعث میشه بدنتون تستوسترون بیشتری ترشح کنه و اعتماد به نفستون بالاتر بره و دیگه کسی جرات نکنه مزاحمتون بشه.
    اگه از نظر جسمی ضعیف هستید لازمه سیاست داشته باشید. مثلا با قلدر کلاس طرح دوستی بریزید و بعدش دیگه خیالتون از بابت همه راحته. گفته بودید که کیف و وسایلتون رو به هم میریزن. میتونید شما هم تلافی کنید. مثلا من باشم یه وزغ له شده توی کیف اونی که بیشتر از همه اذیتم کرده میزارم تا یه بار برای همیشه این قائله تموم بشه.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 11 در 9 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahasty نمایش پست ها
    اگه توی مدرسه اذیتتون میکنن؛ همین فردا به مدیر و مشاور مدرسه اطلاع بدید. قضیه رو با خانواده هم مطرح کنید تا اگه لازم شد پدرتون به این قضیه رسیدگی کنن.
    حدس میزنم پسر باشید. توی این سن خاص، ویژگیهای مردونه مثل صدای کلفت و روحیه خشن و نمایش خشونت، باعث اعتماد به نفس میشه. اگه میتونید توی یه باشگاه ورزشی(نه ورزشهای رزمی و سنگین، چون باعث اشکال در رشد میشه) ثبت نام کنید و هر روز یه تایمی رو بهش اختصاص بدید چون باعث میشه بدنتون تستوسترون بیشتری ترشح کنه و اعتماد به نفستون بالاتر بره و دیگه کسی جرات نکنه مزاحمتون بشه.
    اگه از نظر جسمی ضعیف هستید لازمه سیاست داشته باشید. مثلا با قلدر کلاس طرح دوستی بریزید و بعدش دیگه خیالتون از بابت همه راحته. گفته بودید که کیف و وسایلتون رو به هم میریزن. میتونید شما هم تلافی کنید. مثلا من باشم یه وزغ له شده توی کیف اونی که بیشتر از همه اذیتم کرده میزارم تا یه بار برای همیشه این قائله تموم بشه.
    ممنون
    به مدیر و معاون هم گفتم
    در مورد ورزش هایی که با توپ هستند خیلی دست و پاچلفتی ام. جثه ام هم خیلی ریزه
    برای همین باعث میشه افراد قوی بهم زور بگن
    در مورد قدم پیش دکتر رفتم از زانوم عکس گرفت و گفت صفحات رشدت بسته شده. دیگه قدت زیاد نمیشه
    قدم 163 سانتی متر هست وزنم 54 کیلو
    چه ورزشی میتونم برم که کمکم کنه؟

در مورد رفاقت با قلدر کلاس هم باید بگم پارسال اینقدر کتکم زد که اون شب خودکشی کردم با دارو
    ولی رسوندنم بیمارستان

نمیدونم چرا فقط من رو کتک میزنن. آدم بی عرضه مثل من توی مدرسه زیاده. چرا من؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 99 [ 11:20]
    سطح
    67
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience Points
    تشکرها
    852

تشکرشده 554 در 206 پست

Array
    سلام. با خودن متنی که نوشتی ناخودآگاه یاد گذشته خودم افتادم
    اولا: این چیزا عادیه توی این سن و بین پسرها. دقیقا این موضوع برای من سال اول دبیرستان (یعنی 15 سالگی) اتفاق افتاد. طوری رفتار کرده بودم و دوستانم رو طوری بد انتخاب کرده بودم که کلا گاو پیشونی سفید کلاسمون من شده بودم. البته من چون جثه بزرگی داشتم هر کسی اذیتم می کردم جوابش رو می داد و بدتر کتکش می زدم. شاید پیش خودت بگی این امتیاز بود برام، از بار مشکلاتم حتی ذره ای کم نکرد.
    خیلی اذیتم می کردن. مثلا توی کلاس قبل از اینکه معلم بیاد بهم گچ پرت می کردن، یا توی حیاط بطری آب می کردن می ریختن رو سرم. چند نفری هم با هم هماهنگ می کردن و انجام می دادن. به فکر خودشون دارن شوخی و بازی می کنن ولی نمی دونن که من و شما اذیت میشیم.
    اون روزهای تلخ و زجرآور نوجوانی گذشت. الان 26 سالمه. چندین ساله برام ورق برگشته و بین هم سن های خودم ارج و قرب خودمو دارم. همون هم کلاسی هام الان همه شون بعد از 10 سال یه مشت آدم شکست خورده هستند چه در تحصیل و کار و همه چیز. حالا من فرصت مسخره کردن شون رو دارم ولی در شان ما نیست.
    ======================
    جمع بندی: پسرهای در این سن نیاز دارند یه سوژه خنده یا تفریح برای خودشون درست کنن که حالا به خاطر خودت قرعه به نام شما در اومده.
    اما راهکارها:
    1- دوستهای خوب برای خودت انتخاب کن و باهاشون وقت بگذرون. قطعا توی کلاست چند نفر آرام و متین و بی سر و صدا هستند، خودت رو متمایل به این بچه ها بکن. من اشتباهم اون زمان این بود که به خاطر قد بلندم همیشه آخر کلاس مینشستم یعنی درست بین اراذل و اوباش و سعی هم می کردم به زور با همین افراد دوست باشم. که اشتباه محض بود و شما این کارو نکن.
    2- وقتی اذیتت می کنن بی تفاوت باش. حساسیت نشون بدی تاثیر معکوس می ذاره.

یه توصیه کلی هم بهت میکنم. ورزش برای اعتماد به نفس معجزه می کنه. هر ورزشی رو بتونی برای 6 ماه هم بری خیلی تغییرت میده. بدنسازی اگه بری خوبه یا ورزشهای گروهی هم خوبن مثل فوتبال یا بسکتبال.
    ختم کلامم اینکه، مطمئن باش این روزها می گذرن و چه بسی چند سال بعد ورق زندگیت و هم کلاسی هات کاملا عوض بشه. روزی بشه که کار اونها پیشت گیر باشه و التماست کنن. در کل مطمئن باش این یک دوره گذراست و تو هم سعی کن به شوخی بگذرونی و زیاد روش حساس نباش.
    بازم سوال یا موردی داشتی بگو خودم شخصا از تجربیاتم برات میگم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 11 در 9 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 1369 نمایش پست ها
    سلام. با خودن متنی که نوشتی ناخودآگاه یاد گذشته خودم افتادم
    اولا: این چیزا عادیه توی این سن و بین پسرها. دقیقا این موضوع برای من سال اول دبیرستان (یعنی 15 سالگی) اتفاق افتاد. طوری رفتار کرده بودم و دوستانم رو طوری بد انتخاب کرده بودم که کلا گاو پیشونی سفید کلاسمون من شده بودم. البته من چون جثه بزرگی داشتم هر کسی اذیتم می کردم جوابش رو می داد و بدتر کتکش می زدم. شاید پیش خودت بگی این امتیاز بود برام، از بار مشکلاتم حتی ذره ای کم نکرد.
    خیلی اذیتم می کردن. مثلا توی کلاس قبل از اینکه معلم بیاد بهم گچ پرت می کردن، یا توی حیاط بطری آب می کردن می ریختن رو سرم. چند نفری هم با هم هماهنگ می کردن و انجام می دادن. به فکر خودشون دارن شوخی و بازی می کنن ولی نمی دونن که من و شما اذیت میشیم.
    اون روزهای تلخ و زجرآور نوجوانی گذشت. الان 26 سالمه. چندین ساله برام ورق برگشته و بین هم سن های خودم ارج و قرب خودمو دارم. همون هم کلاسی هام الان همه شون بعد از 10 سال یه مشت آدم شکست خورده هستند چه در تحصیل و کار و همه چیز. حالا من فرصت مسخره کردن شون رو دارم ولی در شان ما نیست.
    ======================
    جمع بندی: پسرهای در این سن نیاز دارند یه سوژه خنده یا تفریح برای خودشون درست کنن که حالا به خاطر خودت قرعه به نام شما در اومده.
    اما راهکارها:
    1- دوستهای خوب برای خودت انتخاب کن و باهاشون وقت بگذرون. قطعا توی کلاست چند نفر آرام و متین و بی سر و صدا هستند، خودت رو متمایل به این بچه ها بکن. من اشتباهم اون زمان این بود که به خاطر قد بلندم همیشه آخر کلاس مینشستم یعنی درست بین اراذل و اوباش و سعی هم می کردم به زور با همین افراد دوست باشم. که اشتباه محض بود و شما این کارو نکن.
    2- وقتی اذیتت می کنن بی تفاوت باش. حساسیت نشون بدی تاثیر معکوس می ذاره.

یه توصیه کلی هم بهت میکنم. ورزش برای اعتماد به نفس معجزه می کنه. هر ورزشی رو بتونی برای 6 ماه هم بری خیلی تغییرت میده. بدنسازی اگه بری خوبه یا ورزشهای گروهی هم خوبن مثل فوتبال یا بسکتبال.
    ختم کلامم اینکه، مطمئن باش این روزها می گذرن و چه بسی چند سال بعد ورق زندگیت و هم کلاسی هات کاملا عوض بشه. روزی بشه که کار اونها پیشت گیر باشه و التماست کنن. در کل مطمئن باش این یک دوره گذراست و تو هم سعی کن به شوخی بگذرونی و زیاد روش حساس نباش.
    بازم سوال یا موردی داشتی بگو خودم شخصا از تجربیاتم برات میگم

سلام آقا بابک
    ممنون

خیلی به بقیه ی بچه ها غبطه میخورم. اونها با آرامش و راحتی تحصیل میکنن و درس میخونن اما من همیشه مورد آزار قرار گرفتم. هیچ وقت درس معلم رو درست نفهمیدم و همیشه توی خونه درسها رو میفهمیدم و توی امتحانات خرداد زجر بسیار زیادی میکشیدم تا بتونم درسهامو بخونم و پاس کنم. همش به خاطر اینکه توی سال تحصیلی این افکار نمیذاشتن درس بخونم...
    وقتی اذیتم میکنن اصلا بلد نیستم واکنشی نشون بدم ولی خیلی از درون ناراحت میشم

این قضیه آرامش رو از من گرفته و نمیذاره درست و حسابی هم درس بخونم

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام اسمت چقدر سخته

پسر خوب چرا کتک میخوری؟ به جثه نیست.
    چرا از درون احساس قدرت نمیکنی؟ چرا از معلمت درس یاد نمیگیری؟

اعتماد به نفست چطوره؟

10. کاربر روبرو از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده است .

Symitidin (سه شنبه 04 آبان 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 فروردین 03 [ 23:18]
    سطح
    88
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 486
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    1,198

تشکرشده 1,406 در 461 پست

Array
    سلام

اصلا ناراحت نباش، درسته که تا الان مورد آزار قرار گرفتی ولی این رو بدون که به محض اینکه تصمیم بگیری دیگه اجازه ندی کسی اذیتت کنه، و هر طور شده از حقت دفاع کنی، دیگه هر کسی تو رو مظلوم گیر نمیاره.
    اما یادت باشه نوع نگاه کردن تو هم مهمه اگر مثل قربانی ها رفتار کنی، خیلی زودتر از خودت، بقیه میفهمن. پس اول تصمیم بگیر قوی باشی و نترسی.
    - دوم اینکه برو کلاس بدنسازی یا رزمی چیزی که توانایی خودتو افزایش بدی. ضعیف نباشی. و اینجور مواقع بتونی از خودت دفاع کنی. البته تا حد امکان از دعوا باید دور بود. منظورم اینه که نزنی و نذاری کسی هم تو رو بزنه.
    راستش قدرت بدنی داشتن هم شاید خیلی مهم نباشه بلکه مهم نترسیدنه و اینکه طوری رفتار کنی که اصلا به همکلاسی های ناجور تا حد امکان درنیفتی.شاید تو خودت طوری رفتار میکنی که بقیه به خودشون اجازه میدن هرطور میخوان رفتار کنن.
    خلاصه کلام اینکه خودتو قوی کن نه برای اینکه تو هم در دعواها شرکت کنی. بلکه برای اینکه خودت برای خودت قوی باشی و نترسی.

به نور نگاه کن ! سایه ها پشت سرت خواهند بود.

12. 2 کاربر از پست مفید zolal تشکرکرده اند .

Symitidin (سه شنبه 04 آبان 95), بابک 1369 (سه شنبه 04 آبان 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    10
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 11 در 9 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته اردیبهشت نمایش پست ها
    سلام اسمت چقدر سخته

پسر خوب چرا کتک میخوری؟ به جثه نیست.
    چرا از درون احساس قدرت نمیکنی؟ چرا از معلمت درس یاد نمیگیری؟

اعتماد به نفست چطوره؟
    سلام خانم فرشته اردبیهشت
    یه دارو هست اسم کاربریم

میشه بگید چجوری از درون احساس قدرت کنم؟ چند بار سعی کردم اینکار رو انجام بدم ولی هر وقت از بیرون تحقیر میشدم احساس قدرتی که در درون داشتم از بین میرفت
    وقتی اذیتم میکنن احساس ناراحتی میکنم و همش اذیت کردن ها رو برای خودم بزرگ میکنم و باعث میشه نتونم تمرکز کنم. توی اینجور وقتا جسمم سر کلاسه ولی فکرم پر از فکرای منفی و احساسات ناراحتی و غمه

نقل قول نوشته اصلی توسط zolal نمایش پست ها
    سلام

اصلا ناراحت نباش، درسته که تا الان مورد آزار قرار گرفتی ولی این رو بدون که به محض اینکه تصمیم بگیری دیگه اجازه ندی کسی اذیتت کنه، و هر طور شده از حقت دفاع کنی، دیگه هر کسی تو رو مظلوم گیر نمیاره.
    اما یادت باشه نوع نگاه کردن تو هم مهمه اگر مثل قربانی ها رفتار کنی، خیلی زودتر از خودت، بقیه میفهمن. پس اول تصمیم بگیر قوی باشی و نترسی.
    - دوم اینکه برو کلاس بدنسازی یا رزمی چیزی که توانایی خودتو افزایش بدی. ضعیف نباشی. و اینجور مواقع بتونی از خودت دفاع کنی. البته تا حد امکان از دعوا باید دور بود. منظورم اینه که نزنی و نذاری کسی هم تو رو بزنه.
    راستش قدرت بدنی داشتن هم شاید خیلی مهم نباشه بلکه مهم نترسیدنه و اینکه طوری رفتار کنی که اصلا به همکلاسی های ناجور تا حد امکان درنیفتی.شاید تو خودت طوری رفتار میکنی که بقیه به خودشون اجازه میدن هرطور میخوان رفتار کنن.
    خلاصه کلام اینکه خودتو قوی کن نه برای اینکه تو هم در دعواها شرکت کنی. بلکه برای اینکه خودت برای خودت قوی باشی و نترسی.

سلام زلال جان
    میشه در مورد نوع نگاه بیشتر توضیح بدید؟

ممنون

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)