سلام. موضوعی هست که چندسالی هست نتونتم راه مناسبی براش پیدا کنم

متاسفانه بین ما فقر فرهنگی بیداد میکنه .درحالیکه یک عده به سبک خارجی ها زندگی میکنن(درست و غلطش رو کارندارم) یک عده کثیری در سراسر کشور باشیوه متفاوتی زندگی میکنن.البته شیوه زندگی دیگران دست مانیست اما خیلی وقتها روابط دچار مشکل میش

اگر بخوام کوچکترین مثالی از فقز فرهنگی بزنم اینه که هوز خیلیا مسائل بهداشتی حتی مسواک زدن رو تفاسیر بدی براش میزارن و این تفاسیر عموما از ادمهای با وسواس فکری که مدام درحال فکر و تحلیل هستن سر میزنه
پس مشکل چیه فرهنگ پایین بعلاوه وسواس فکری توهم و تخیل و قضاوت و در موارد زیادی ازار رسوندن به فرد با تهمت و رفتارهای دیگه بعلاوه اینکه ماها خیلیامو ادمها رو به چشم خودمون میبینیم. یعنی درون و رفتار دیگران رو براساس اون چیزی که خودمون هستیم قضاوت میکنیم

میخواستم بدونم منی که درگیر چنین ادمهایی از نزدیک ودر زنگی روزمره هستم که قطعا قدرت تغییر اونها رو ندارم و نمیونم برای هر لحظم و رفتارم یک نقشه از پیش تعیین شده اجرا کنم و یا دائم درحال دروغ و ظاهرسازی باشم چطور باید زندگی کنم تا مورد شماتت و ازار قرار نگیرم. بعلاوه اینکه من خودم به ادمها با هررفتاری که به خودشون مربوط باشه و ازاری به من نرسونه کاری ندارم ولی این موضوع دوطرفه نیست ودیکزان دست از سرک کشی و ازار من بر نمیارن
چه کار باید بکنم؟