به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 شهریور 96 [ 08:00]
    سطح
    28
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 57
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    121

تشکرشده 81 در 44 پست

Array

فراموشی و آلزایمر عذابم میده

سلام دوستان
    من 31 سالم هست ، متاسفانه دو سالی هست که به فراموشی بدی مبتلا شدم و اسامی افراد رو یا کلمات رو فراموش می کنم
    احساس می کنم در دوران پیری به آلزایمر مبتلا خواهم شد ، نشانه هاش هم اینه که :
    خیلی وقتا کلمات رو موقع ادا با یاد نمیارم
    اسامی افراد یادم میره
    کلمات رو به جای هم ادا می کنم ، مثل اینکه وقتی میخام اسم ماشین رو بیارم ناخوداگاه میگم خیابون ، یا وقتی میخام بگم چیزی رو گرم کن میگم داره سرد میشه ، هچل هفت صحبت می کنم ، البته قبلا به آدم باهوش و با حافظه خوب مشهور بودم اما دو ساله اینجوری شدم
    خیلی وقتا میخام مثلا به یکی بگم گوش کن ، میگم گوشی !!
    یا تو غذا به جای نمک شکر میریزم
    یا وسایل اشتباهی داخل یخچال میزارم
    کارهامو فراموش می کنم
    به نظرتون چکار کنم ؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 03 تیر 96 [ 07:33]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    343

تشکرشده 431 در 213 پست

Array
    کم خونی داری،معالجه کن

3. کاربر روبرو از پست مفید آخیش تشکرکرده است .

masomeh2016 (دوشنبه 26 مهر 95)

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام منم تقرىبا شبىه شمام بعضى وقتها که دارم حرف مىزنم کاملا از ىاد مىبرم که چى دارم مىگم براى همىن کم حرف شدم زىاد حرف نمىزنم

5. کاربر روبرو از پست مفید خادم رضا تشکرکرده است .

masomeh2016 (چهارشنبه 28 مهر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آذر 95 [ 11:32]
    سطح
    33
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 103
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    179

تشکرشده 278 در 136 پست

Array
    به احتمال قوی مشکل خاصی ندارید و این حالت هاتون نتیجه اضطراب، کم خوابی و ... است ولی برای اطمینان تنها راهی که پیش روتون هست اینه که به یک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. حدس و گمان ها و راهنمایی هایی ما کمک خاصی به شما نمی کنه دوست عزیز.

7. کاربر روبرو از پست مفید Amina تشکرکرده است .

masomeh2016 (سه شنبه 27 مهر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    121

تشکرشده 81 در 44 پست

Array
    سلام امینا جان
    ممنون
    راستش ی کم از رفتن به دکتر مغز و اعصاب ترس دارم و در هر صورت مثل اینکه چاره ای نیست باید اقدام کنم

9. کاربر روبرو از پست مفید masomeh2016 تشکرکرده است .

Amina (چهارشنبه 28 مهر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام. مشکل شما بیشتر به نظر میاد به خاطر عدم تمرکز و حضور ذهن کافی باشه. بهتره دل مشغولی هاتون رو کمتر کنید و سعی کنید شرایط تمرکز و آرامش رو فراهم کنید. اضطراب و دلهره و دغدغه و نگرانی به این مساله دامن میزنه و بیشتر از اینکه بشه بهش آلزایمر گفت، میشه گفت حواس پرتی هست که قابل حله.

البته من خودم به شکل حاد تری این مشکل رو دارم. خدارو شکر کن شما. من اسم، یوزرنیم، پسورد، ایمیل، قیافه، حتی قرار هامو فراموش میکنم. مشکل مغز و اعصاب ندارم، اما دو دلیل عمده داره:
    1. اینکه خیلی فکرم مشغوله و البته دقت و ریز بینی ندارم. یادم نمیمونه چیو کی بهم گفت، اگه کسی دیروز ماجرایی رو واسم تعریف کرده، فردا میرم واسه خودش تعریف میکنم. یا مثلا میگن قاشق بیار، میرم آشپزخونه یادم میره گفتن چی بیار، بعد میپرسم، میگن قاشق، منم نهایتا نمکدون رو میبرم.
    2. واکنش ذهنم به عذاب وجدان و یا خاطرات تلخ فراموشی هست. من مقاطعی از زندگیم رو اصلا به یاد ندارم جوری که انگار وجود نداشتم و ممکنه کاراکتر ها و عناصر اون دوره رو به کل فراموش کنم و بدتر اینکه وقتی یکی از اون دوره خاطره ای از خودم تعریف میکنه یا حرفی رو نقل میکنه حتی برام آشنا هم نیستد. مثلا دانشگاه قبلی توام بود با دوره سختی از زندگیم، اینه که حتی دانشگامو، دوستامو، اساتیدمو، فراموش کردم یا به سختی به یاد میارم کی بودن، چه درسی باهاشون داشتم، اسمشون چی بود و غیره. یا هرچی مربوطب اون دوره است. مثلا همیشه حس میکنم یه زمانی همدردی یا سایت مشابهی عضو بودم، ولی اینکه کی بود، نام کاربرم چی بود و این ها اصلا. شاید چند سال یا یه دوره کوتاه..... خب شاید خیلی ها اظهار تعجب کنند و قابل هضم نباشه ولی واقعا آلزایمر ندارم و یک عمد هست از طرف ذهنم برای کنار اومدن با مسایل غیر قابل هضم. یعنی ناخودآگاه خواستم که فراموش بشه و اگه یه جرقه تو ذهنم بیاد همه چی با هم یادم میاد واسه همین ازش فراری بودم. چون شاید از ابتدا هم روشی برای فرار از مشکلات بوده و نه حلشون. در این صورت اگر شما مشکل مشابه منو دارید و ازش ناراحتید یه روانکاو بهتر مشکلتون رو حل میکنه تا متخصص مغز و اعصاب. هرچند اگر مراجعه کنید و یه آزمایش بدید کار از محکم کاری عیب نمیکنه.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.

11. کاربر روبرو از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده است .

masomeh2016 (چهارشنبه 28 مهر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    121

تشکرشده 81 در 44 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط عشق آفرین نمایش پست ها
    سلام. مشکل شما بیشتر به نظر میاد به خاطر عدم تمرکز و حضور ذهن کافی باشه. بهتره دل مشغولی هاتون رو کمتر کنید و سعی کنید شرایط تمرکز و آرامش رو فراهم کنید. اضطراب و دلهره و دغدغه و نگرانی به این مساله دامن میزنه و بیشتر از اینکه بشه بهش آلزایمر گفت، میشه گفت حواس پرتی هست که قابل حله.

البته من خودم به شکل حاد تری این مشکل رو دارم. خدارو شکر کن شما. من اسم، یوزرنیم، پسورد، ایمیل، قیافه، حتی قرار هامو فراموش میکنم. مشکل مغز و اعصاب ندارم، اما دو دلیل عمده داره:
    1. اینکه خیلی فکرم مشغوله و البته دقت و ریز بینی ندارم. یادم نمیمونه چیو کی بهم گفت، اگه کسی دیروز ماجرایی رو واسم تعریف کرده، فردا میرم واسه خودش تعریف میکنم. یا مثلا میگن قاشق بیار، میرم آشپزخونه یادم میره گفتن چی بیار، بعد میپرسم، میگن قاشق، منم نهایتا نمکدون رو میبرم.
    2. واکنش ذهنم به عذاب وجدان و یا خاطرات تلخ فراموشی هست. من مقاطعی از زندگیم رو اصلا به یاد ندارم جوری که انگار وجود نداشتم و ممکنه کاراکتر ها و عناصر اون دوره رو به کل فراموش کنم و بدتر اینکه وقتی یکی از اون دوره خاطره ای از خودم تعریف میکنه یا حرفی رو نقل میکنه حتی برام آشنا هم نیستد. مثلا دانشگاه قبلی توام بود با دوره سختی از زندگیم، اینه که حتی دانشگامو، دوستامو، اساتیدمو، فراموش کردم یا به سختی به یاد میارم کی بودن، چه درسی باهاشون داشتم، اسمشون چی بود و غیره. یا هرچی مربوطب اون دوره است. مثلا همیشه حس میکنم یه زمانی همدردی یا سایت مشابهی عضو بودم، ولی اینکه کی بود، نام کاربرم چی بود و این ها اصلا. شاید چند سال یا یه دوره کوتاه..... خب شاید خیلی ها اظهار تعجب کنند و قابل هضم نباشه ولی واقعا آلزایمر ندارم و یک عمد هست از طرف ذهنم برای کنار اومدن با مسایل غیر قابل هضم. یعنی ناخودآگاه خواستم که فراموش بشه و اگه یه جرقه تو ذهنم بیاد همه چی با هم یادم میاد واسه همین ازش فراری بودم. چون شاید از ابتدا هم روشی برای فرار از مشکلات بوده و نه حلشون. در این صورت اگر شما مشکل مشابه منو دارید و ازش ناراحتید یه روانکاو بهتر مشکلتون رو حل میکنه تا متخصص مغز و اعصاب. هرچند اگر مراجعه کنید و یه آزمایش بدید کار از محکم کاری عیب نمیکنه.
    سلام دوست خوبم
    راستش منم تا این حد مشکلم جدی هست و یکی از دوستان پیشنهاد داد سودکو بازی کنم و جدول حل کنم
    منم یادم نمیاد دقیقا ی برهه از زمان چه خاطراتی را داشتم

13. کاربر روبرو از پست مفید masomeh2016 تشکرکرده است .

عشق آفرین (جمعه 30 مهر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    شما چند نکته رو لازمه مد نظر داشته باشید:
    1. آلزایمر با تحلیل رفتن و زایل گشتن عقل همراه هست و صرفا این مشخصاتی که شما دادین دلیل بر آلزایمر نیست. و من طی تجربه متوجه شدم هرگز طی دوره هایی که آرامش داشتم و از تمرکز لازم برخوردار بودم و دور و برم خلوت بوده مشکلات حافظه و ناتوانی در یاد آوری یا قاطی صحبت کردن نداشتم و این مشکلات مربوط به پریشانی بوده.

2. از لحاظ جسمی مشکلاتی مثل کمبود آهن یا کمبود امگا 3 و 6 و غیره میتونن موثر باشن.

3. استعداد ها متفاوتن. امثال من و شما شاید مثلا بیشتر سمعی باشن تا بصری و به جزییاتی که میبینن اهمیت ندن. یا گذشته پرداز نباشن و ... پس این دلیلی نیست که ما آلزایمر داشته باشیم. خیلی ها مثل ما هستند. مثلا من دو جلسه با استادی کلاس داشتن، بعد رفتم تعطیلات عید برگشتم، تو راهرو بهم سلام کردن، من نشناختمشون. ولی خیلی ها تو برخورد اول میتونن کفش و کیف و رنگ لباس و همه چی رو با جزییات توضیح بدن و هیچ فراموش نکنن. در عوض من یه آهنگ رو یک بار بشنوم تا ابد حفظم یا یه شعر رو یک بار بخونم حداقل دو سه بیت برای همیشه تو ذهنم میمونه و خیلی ها از این امر عاجزند. ولی شماره رو نمیتونم حفظ کنم. خب این استعداد های مختلف افراده دیگه. عیب و ایراد محسوب نمیشه.

4. آسیب های روحی میتونن فراموشی رو در پی داشته باشن که همانطور که پیشنهاد کردم در این صورت مراجعه به روانکاو کارگشاست.

تغذیه و خواب مناسب و کافی هم از دیگر عوامل موثرند.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.

15. کاربر روبرو از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده است .

masomeh2016 (چهارشنبه 26 آبان 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)