به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 مهر 95 [ 15:07]
    سطح
    1
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 0%
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

لطفا بخوانید

سلام وقت همگی بخیر
    نمیدونستم سوالم رو کجا بپرسم تازه چشمم به این انجمن افتاد گفتم اینجا بپرسم
    ممنون میشم تا اخرش بخونید
    من 25 سالم هست
    مامان و بابام 30 سالی هستن که ازدواج کردن و خلاصه اینکه هفته حداقل 6 روزش دعواست
    بابام خیلی بیش از حد به مامانم فحش میده و بوده که کتکش هم زده و همیشه وقتی میاد خونه اخم میکنه و گیر میده به همچی اونم فقط با فحش
    بالای چندین میلیون بار ما دعوا کردیم سر چی؟ والا اگر کاری کرده باشیم بی خودی گیر میده به همه چی
    مثلا داریم شام و ناهار میخوریم بیخودی نمیاد سر سفره ، وقتی هم میاد که من و مامانم بریم کنار
    نه معتاده، نه بیکاره ، هیچ مشکلی هم نداره ، و سرهنگ نیرو هوایی هم هست
    واقعا من و مامانم نمیدونیم این چشه
    بیرون که میره با همه بگو بخند همه میگن چه بابای خوبی داری چه مهربونه ولی وقتی میاد خونه انقدر که اخم میکنه رنگش میشه قهوه ای تیره
    اصلا به درد مذاکره نمیخوره مثلا مامانم رفته بهش میگه این کارا چیه الان سر چی اخم کردی
    میگه به تو ربطی نداره برو کنار تا نیام بزنمت واقعا هم میاد بزنه
    و من و مامان الان از دستش بیچاره شدیم
    دیگه وقتی دعوا میشه 4 ستون عصبی بدنم میلرزه ، هم من هم مامانم که جدیدا دیگه به خاطر اعصاب پاهاش خیلی درد گرفته
    به جوری رفتار میکنه حرف باید حرف خودش باشه اگر بهش گوش ندی هم فحشت میده هم میزنه
    تو عمرم دست رو بابام بلند نکردم نه من نه مامانم
    سوالم اینه :
    این دفعه اگر چیزی بخواد به مامانم بگه (فحش های کثیف جلوی من میده) بهش میگم چرا همچین کنه
    و ممکنه مثل قدیم بیاد ول بشه توی خونه کتک بزنه
    و چون خدا هم گفته بلند کردن دست روی پدر خیلی گناهه جرات ندارم چیزی بگم ، و همیشه ساکتم که مبادا دعوا شه بیاد مامانم روز بزنه
    ولی دیگه طاقتم سر اومده خدا سر شاهده اگر این شخص بابام نبود خیلی وقت پیش از خونه انداخته بودمش بیرون
    ولی چون بابامه جرات ندارم چیزی بگم، چون میترسم خدا بیاد صاف بزنه تو سر من
    نمیدونم چیکار کنم
    باهاش حرف بزنم فحش میده
    نزنیم باز فحش رو ادامه میده
    باید واقعا جلوی این شخص گرفته شه ، زندگی رو زهرمارکرده
    طلاق هم گرفته نمیشه چون جایی نداریم بریم
    (لطفا نگید پسر 25 ساله نمیتونه بره یه کار پیدا کنه دست مامانش رو بگیره ببره منم از خدامه ولی شهرمون هیچ کاری نداره) سرمایه هم ندارم شروع کنم
    از اونورم نمیتونم برم تهران که کار شروع کنم چون مامانم میمونه پیش بابام دیگه ....
    و اما سوال
    ایندفعه اگر چیزی بگه (فحش یا هرچی) اروم بهش میگم این چه طرز حرف زدنه و خلاصه سعی میکنم با ارومی باهاش حرف بزنه که دیگه اینجوری رفتار نکنه
    ولی خب امکانش هست بیاد حمله کنه بهمون
    اگر همچین موقعی من زدمش که دیگه از این رفتار ها نکنه این گناه هست ؟ خدا سر این موضوع میزنه تو سرم؟ والا دلم نمیاد ولی خب مجبورم بهش بفهمونم که این زندگی نیست که این واسه ما ایجاد کرده
    چیکار کنم؟ باهاش وارد مذاکره شم بعدش دعوا شه و من فقط یه سیلی بزنم که بدونه پسرش پشت مامانش هست این گناه میشه یا نمیشه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    مرسی که خوندین اگر غلط املایی داشت ببخشید

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 اردیبهشت 96 [ 09:19]
    سطح
    28
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 66
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    78

تشکرشده 156 در 94 پست

Array
    سلام
    با زدن بچه رفتارش درست نمیشود اون که پدرت هست
    شما تک فرزند هستین ؟
    اگر مادرت بتواند رفتارش را تغییر دهد بدون شک ان هم تغییر رویه میدهد کاش مادرت اینجا بود و مشکلاتش را از زبون خودش میشنیدیم
    بیرون که میره با همه بگو بخند همه میگن چه بابای خوبی داری چه مهربونه ولی وقتی میاد خونه انقدر که اخم میکنه رنگش میشه قهوه ای تیره
    اصلا به درد مذاکره نمیخوره مثلا مامانم رفته بهش میگه این کارا چیه الان سر چی اخم کردی

این جور مردا نیاز به تایید کردن دارند چون بیرون از خونه بیشتر تحویلشون میگیرن بیشتر از نظراتش استفاده میکنند و....
    باید کاری کنی پدرت مورد تایید شما و مادرت شود به مادر بگویید بیشتر هوای بابا را داشته باشد
    بیرون برای خودش سرهنگیست که همه بالا پایینش میکنند
    مادر میبایست به خودش برسد ظاهرش سلامتیش و نوع پوشش جوری که وقتی بابا می اید فکر کند میخواهد به مهمانی رود تمیز مرتب و شیک
    اون قدررررر توی خیابون از این مدل هاست که اقایون چشم بر همه چی میبندند و حاضرن همه زندگیشون را بدهند ولی خانمشون این مدلی باشد
    دیگر کاری ندارن خانم سن سالش گذشته و زندگی کمی از زیباییش گرفته
    در مقابل کج خلقیهایش سکوت کنید هردو شما و جوابی ندهید ولی به اطاق خود بروید تا کمی به خود بیاید و به اشتباهش پی ببرد این متن را هم بخون و به مادرت انتقال دهید موثر هست
    بهترین شیوه برای ابراز شکایت استفاده از فرمول x-y-z است. x معرف عمل انجام شده است، y احساس ناشی از عمل است و z عملی است که ترجیح می‌دهیم به جای عمل قبلی انجام شود. به عنوان مثال در نظر بگیرید که شوهری به همسر خود اطلاع نداده که دیروقت به خانه می‌آید. به جای گفتن این که «تو آدم بی‌فکر و خودخواهی هستی» که نوعی حمله به شخصیت طرف مقابل است، می‌تواند بگوید وقتی به من اطلاع ندادی که دیر می‌آیی (x)، احساس عصبانیت کردم (y)، ای کاش به من زنگ می‌زدی تا بدانم که دیر می‌آیی (z). همانگونه که گفته شد بین شیوه انتقاد کردن و احتمال بیماری ارتباط وجود دارد، همچنین شیوه ارتباط زوجین بر شاخص‌های فیزیولوژیک هر یک از آنها تاثیر می‌گذارد. گاتمن توانست با بررسی دقیق تغییرات فیزیولوژیک بدن و روابط عاطفی (شامل لحن بیان، استفاده از کلمات محبت‌آمیز یا خشن، شیوه انتقاد نامناسب و ...) با دقت بالا، دوام ازدواج رادر نمونه‌های مورد مشاهده پیش‌بینی کند.

موفق باشید
    ویرایش توسط اسما@ : یکشنبه 25 مهر 95 در ساعت 15:52

3. 2 کاربر از پست مفید اسما@ تشکرکرده اند .

ستاره زیبا (یکشنبه 25 مهر 95), شیدا. (دوشنبه 26 مهر 95)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,046 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    به علت عنوان کلی تاپیک شما طبق بند 14 قوانین همدردی، تاپیک شما قفل شد.
    برای باز شدن تاپیک خود لطفا یک عنوان مناسب ارسال کنید.
    به این منظور می توانید از طریق لینک گزارش که در ذیل پست خود هست استفاده کرده و عنوانی مناسب با سئوال خود ارسال کنید تا عنوان تاپیک شما باز شود.
    با تشکر

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)