به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 06 آبان 95 [ 10:44]
    سطح
    3
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points7 days registered
    تشکرها
    16

تشکرشده 7 در 3 پست

Array

خیانت نامزدم بعد از ده سال و در آستانه ازدواج

سلام
    من پسری 28 ساله هستم
    در 18 سالگی با دختری همسن خودم توی اینترنت آشنا شدم .از همون سال های اول اینقدر باهم صمیمی شدیم که حتی رفت و آمد ما دو تا بین خانواده هامون سریع شروع شد. توی این ده سال پدر و مادرش طلاق گرفتن و بد اخلاق شد و سر کوچکترین دعوایی بهم میگفت می خوام باهات قطع ارتباط کنم و دوست ندارم ولی بعد از هر بار دعوا با صحبت های من برمیگشت و ابراز علاقه می کرد و میگفت از سر عصبانیت اون حرف ها رو زده.
    من بدلیل مشکلات زندگیم و خانوادگیم و همچین تغییر رشته , دانشگاهم رو خیلی دیر تموم کردم و تازه در 26 سالگی به سربازی رفتم توی همه این سال ها نامزدم به پام نشست و با همه چیزم ساخت تا اینکه بعد از حدود 8 سال دوستی پارسال جشن نامزدی خودمون رو توی تالار مفصل برگزار کردیم و قرار شد تا سال 96 ازدواج کنیم.
    زمستان پارسال خانومم توی محل کارش با صاحب کارش به مشکل خورد طبق معمول بعد از اینکه مشکلی براش پیش می اومد شروع به قاطی کردن کرد و به من گفت که توی زندگی و کار کم آوردم و شروع کرد به من گیر دادن که 9 ساله منو علاف کردی . من برای دلداری یه گردنبند طلا خریدم براش و قول دادم که سریع تر ازدواج کنیم .
    در همون حال توی همون محل کار همکار خانومی داشت که معتاد به حشیش بود و با پسرای دیگه به خاطر پول رابطه جنسی برقرار میکرد. متاسفانه خانومم که اون روزها وضع روحی خوبی نداشت تحت تاثیر حرف های اون خانوم قرار گرفت و اون خانوم براش عین یک خدا شده بود. همکار خانومش هر روز براش از رابطه جنسی با پسرای مختلف و تیغ زدن اون ها تعریف می کرد اون رو تشویق به این کار میکرد.
    متاسفانه نامزدم تحت تاثیری حرفای اون خانم با پسری دیگر 2 بار در کافی شاپ قرار گذاشت و در جلسه سوم با اون پسر رابطه جنسی برقرار کرد و به من خیانت کرد.به گفته خودش رابطه جنسیش بخاطر ترس و عذاب وجدان شدید حتی 30 ثانیه هم طول نکشیده و ناتموم مونده و طوری شده که به خاطر عذاب وجدان 2 روز بعد اون گریه کرده و بعد از اون روز دیگه هیچ وقت پسره رو از نزدیک ندیده و رابطه شون فقط در حد اس ام اس بوده.
    وقتی من این موضوع رو با هک کردن تلگرامش فهمیدم دنیا برام سیاه شد , کاخ آرزوهای ده سالم یک جا ریخت پایین و افسردگی شدید گرفتم.
    نامزدم وقتی دستش رو شد و حال خرابه من رو دید اوضاع روحیش ریخت بهم . از اون روز تا الان 2 ماهه هر روز میاد پیشم و گریه میکنه و میگه اشتباه کردم , تحت تاثیر اون خانوم این اشتباه احمقانه رو کردم , فقط منو ببخش حتی برای اینکه ثابت کنه منو دوست داره بعد از این قضیه اسم من رو روی بدنش تتو کرده !!! الانم میگه اگه بری خودکشی میکنم , به خاطر یه اشتباه بچه گانه من 10 سال رابطمون رو خراب نکن. کارش 2 ماهه فقط شده گریه و عذر خواهی حتی اخلاق تندش رو هم گذاشته کنار و حتی به من میگه خیانتم رو با یکی دیگه تلافی کنی هم بهت چیزی نمیگم چون حقته و باهات میمونم.الانم خط موبایلش رو عوض کرده.
    واقعا نمیدونم چیکار کنم , قراره سال دیگه ازدواج کنیم
    از طرفی کارش رو نمیتونم ببخشم و با کسی که با دیگری رابطه جنسی داشته ازدواج کنم, از طرف دیگر گریه و درماندگی و عذر خواهی هاش و ده سال رابطمون رو میبینم...

2. کاربر روبرو از پست مفید afshin88 تشکرکرده است .

mohamad.reza164 (جمعه 23 مهر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 12 مهر 98 [ 23:18]
    سطح
    56
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 119
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    411

تشکرشده 310 در 114 پست

Array
    سلام.شما جشن نامزدیتونو برگزار کردین و رسما اعلام کردین نامزدین.بعد این وسط این خانم میره با یکی دیگه رابطه برقرار میکنه!!!! فقط به خودتون برمیگرده که میتونین ببخشینش یا نه.اگر حتی یک درصد میبینی از پسش برنمیای ادامه نده چون بعدا سایه این حرف و این رابطه همیشه رو زندگیته و باعث تلخی میشه. در ضمن به نظر من ربطی نداره چقدر طول کشیده رابطش فقط این به نظرم مهمه که شروع کرده به رابطه با دیگری به این راحتی و در عرض ۲ جلسه.....البته این نظر شخصی منه و یکم رو اینجور چیزا سخت گیرم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 شهریور 96 [ 18:03]
    سطح
    17
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 23 در 15 پست

Array
    به نظر من خیانت در دوران نامزدی بدترین چیز ممکنه الان هم معلوم نیست این رابطه سی سانیه بوده یا یک ساعت حالا بر میگرده به خودت که می تونی ببخشیش یانه اگر تونستی ببیخشیش میتونی باهاش زندگی کنی وگر نه هم به خودت مربوطه

5. کاربر روبرو از پست مفید tanha_va_Ghamgin تشکرکرده است .

afshin88 (سه شنبه 27 مهر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام دوست من،
    به همدردی خوش اومدین.
    بیا به این قضیه فقط از طرف خودت نگاه کن.

ببین خودت چه کوتاهی هایی داشتی که باعث شده این خانم به اون سمت بره.
    اولی مشکلی که دیده میشه، طولانی شدن رابطه شماست.
    با باقیش کاری ندارم.

------
    اگر اشتباه نکنم سخن امام سجاد هست:
    اگر دیدی یک نفر در شب گناهی کرده، صبح به چشم گناهکار بهش نگاه نکن، چون ممکنه سحرگاه توبه کرده باشه.

-----
    اگر قدرت بخشیدن و نادیده گرفتن رو داری، مطمین هستی فردا سر دختر سرکوفت نمیزنی، اگر فکر میکنید با هم خوشبخت میشید، بسم الله.

اگر بخوای راحت با این قضیه کنار بیای، خودت رو هم در این زمینه سهیم بدون. چون قطعا شما هم بی تقصیر نیستی.

پ.ن: تو این چند سال با هم رابطه هم داشتین؟

7. 3 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

afshin88 (سه شنبه 27 مهر 95), نادیا-7777 (دوشنبه 26 مهر 95), ستاره زیبا (جمعه 23 مهر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 06 آبان 95 [ 10:44]
    سطح
    3
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points7 days registered
    تشکرها
    16

تشکرشده 7 در 3 پست

Array
    بله ما چند سالی هست که با هم رابطه داریم.
    نامزدم کاملا آدم دهن بین و ساده ای هستش طوری که مثلا دست همکاراش موبایل آیفون دیده بود اون هم سریعا اقدام به خرید یکی از اون ها کرد .
    در محیط کار قبلیش که محیطی کاملا زنانه بود اکثر دوستاش یک بار به همسرشون خیانت کرده بودن و با آب و تاب برای هم تعریف میکردند. (متاسفم واقعا این امر توی جامعه ما باب شده )
    چیزی که من رو عصبانی میکنه اینه که به من میگه تحت تاثیر حرف اونها این اشتباه رو انجام داده , حتی میگه بعد از اون روز به پسره گفته که رابطشون فقط تلفنی و عینه 2 تا دوست معمولی باشه و دیگه ندیدتش .
    الانم به خاطر من محل کارش رو تغییر داده , خط موبایلش رو به اسم من خریدیم که هر وقت خواستم چک کنم , حتی بهم گفته راضیه گوشی ساده بگیره که نره توی شبکه های اجتماعی, برام کادوی 2 میلیونی خریده تا دلم رو بدست بیاره, اخلاقش رو عوض کرده , نمیدونم از سر عذاب وجدانه یا واقعیه این کارهاش ولی تبدیل به همسر ایده آل شده ولی مشکل اینه که اون صحنه های خیانت فریم به فریم هر لحظه جلوی چشممه و من تبدیل به آدم عصبی شدم.
    هر وقت بحثی ازش میشه میگه توروخدا تمومش کن میخوام اون روزهای سیاه رو فراموش کنم یادم ننداز , من آدم جدیدی شدم...
    هیچ کس جز من و مادرش از این قضیه خبر نداره وقتی میاد خونمون و مادرم میگه عروس گل و نازنینم واقعا آتیش میگیرم...
    الانم این طور که نشون میده کاملا اشتباهش رو درک کرده ولی مشکل اینه که من نمیتونم با خودم کنار بیام .
    نمیدونم با گذر زمان این مشکل حل میشه یا نه...

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 اردیبهشت 99 [ 01:36]
    سطح
    32
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1

تشکرشده 10 در 8 پست

Array
    خودت باید در این مورد تصمیم بگیری، که میتونی خیانتشو فراموش کنی یا نه. ولی به نظر من امکان اینکه باز هم بعد ازدواج و بعد از فشار مشکلات خیانت کنه، هست.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط afshin88 نمایش پست ها
    در محیط کار قبلیش که محیطی کاملا زنانه بود اکثر دوستاش یک بار به همسرشون خیانت کرده بودن و با آب و تاب برای هم تعریف میکردند. (متاسفم واقعا این امر توی جامعه ما باب شده )
    وقتی دارید در جامعه‌ای زندگی میکنید که این چیزها کاملا باب شده و به صورت جزئی از فرهنگ شما در اومده، دیگه نگرانی وجود نداره و بهتره سعی کنید ایشون رو ببخشید. چون ظاهرا قباحت کار ریخته و از نظر اجتماعی سرزنشی برای شما در کار نیست.

اگر علارغم بند اول، درک و هضم این موضوع واقعا برای شما سخته؛ بهتره همسرتون رو نفرستید توی خونه عفاف کار کنه و بعدم بردارید مبایلش رو چک هم نه، هک کنید تا ببینید با چند نفر در ارتباطه و یادش رفته از هیستوریش پاک کنه!

یا باید منبع درامد دیگه‌ای برای خرید گوشی آیفون و کادوی سنگین برای همدیگه پیدا کنید یا به فقر تن بدید و یا به فحشا. خودتون گزینه‌ی دیگه‌ای در نظر دارید؟

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نامزدم کاملا آدم دهن بین و ساده ای هستش طوری که مثلا دست همکاراش موبایل آیفون دیده بود اون هم سریعا اقدام به خرید یکی از اون ها کرد .
    چیزی که من رو عصبانی میکنه اینه که به من میگه تحت تاثیر حرف اونها این اشتباه رو انجام داده , حتی میگه بعد از اون روز به پسره گفته که رابطشون فقط تلفنی و عینه 2 تا دوست معمولی باشه و دیگه ندیدتش .
    الانم به خاطر من محل کارش رو تغییر داده , خط موبایلش رو به اسم من خریدیم که هر وقت خواستم چک کنم , حتی بهم گفته راضیه گوشی ساده بگیره که نره توی شبکه های اجتماعی, برام کادوی 2 میلیونی خریده تا دلم رو بدست بیاره, اخلاقش رو عوض کرده , نمیدونم از سر عذاب وجدانه یا واقعیه این کارهاش ولی تبدیل به همسر ایده آل شده ولی مشکل اینه که اون صحنه های خیانت فریم به فریم هر لحظه جلوی چشممه و من تبدیل به آدم عصبی شدم.
    هر وقت بحثی ازش میشه میگه توروخدا تمومش کن میخوام اون روزهای سیاه رو فراموش کنم یادم ننداز , من آدم جدیدی شدم...
    هیچ کس جز من و مادرش از این قضیه خبر نداره وقتی میاد خونمون و مادرم میگه عروس گل و نازنینم واقعا آتیش میگیرم...
    الانم این طور که نشون میده کاملا اشتباهش رو درک کرده ولی مشکل اینه که من نمیتونم با خودم کنار بیام .
    جمله ای که قرمز کردم برای شما قابل قبوله؟

این دوست معمولی و اس ام اسی را اصلا برای چی می خواد؟

----------------

در مورد صحبتهای محمدرضا و البته خیلی از دوستان دیگه ای که وقتی کسی خیانت می کنه، می گن ببین خودت چیکار کردی که خیانت کرد! من مخالفم.
    خیانت کردن طرف مقابل ربط چندانی به رفتار ما نداره. هر کس ممکنه در رابطه اش کوتاهی یا اشتباهی کنه اما جوابش و عکس العملش زیر پا گذاشتن یکی از اصلی ترین اصول یک رابطه (تعهد) نیست!

این که عکس العمل کسی در برابر اشتباه پارتنرش، خیانت باشه ... ضعف اون فرد خائن هست. مشکل اون فرد خائن هست.
    جواب هیچ گونه کوتاهی در رابطه خیانت نیست و اصلا توجیه پذیر نیست.

به نظرمن هیچ تناسبی بین جرم ( کوتاهی آقا) و مجازات ( خیانت خانم) وجود نداره !
    فرقی نمی کنه ... در مورد خیانت آقایون هم همین. این که بگید کوتاهی کردی که خیانت کرده قابل قبول نیست.

-------------------------

برگردیم به شما دوست عزیز

این خانم مشکلات اخلاقی رفتاری دارند. به مشکل که برمی خورن به قول خودتون قاطی می کنن. زندگی مشترک بالا و پایین زیاد داره ...
    آیا می تونه همراه مناسبی برای شما باشه یا وقت رسیدن به مشکلات، از یه طرف باید درگیر مشکل باشید و از طرف دیگه درگیر قاطی کردن خانم؟

--------------
    اون فریمهای خیانت کم کم از ذهنتون کنار می رن. اما از ناخودآگاهتون نه!
    شما به تدریج آرومتر و بهتر می شید. نگران نباشید

اما برای تصمیم در مورد این خانم و ازدواجتون بهتره به یک مشاور خبره مراجعه کنید.
    نه برای خیانت
    برای بررسی این که واقعا همراه و همقدم خوبیه یا می خواد بشه سربار مشکلات زندگیت !
    نیمی از انرِژیتون هم باید صرف قاطی کردنها و عدم تعادلها و مشکلات ایشون بشه؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.reza164 نمایش پست ها
    اگر اشتباه نکنم سخن امام سجاد هست:
    اگر دیدی یک نفر در شب گناهی کرده، صبح به چشم گناهکار بهش نگاه نکن، چون ممکنه سحرگاه توبه کرده باشه.
    به نظر من این جمله در مورد همسایه و همکار و ... است
    نه شریک زندگیت

اگه نامزدت دیشب خیانت کرده و جایی دیگه خوابیده
    فردا صبح با آغوش باز در را براش باز کن ... شاید توبه کرده !!

منظور اون جمله اینه که کاری به کار و زندگی مردم نداشته باشید و سرتون به کار خودتون باشه
    البته به نظر من!
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

12. 8 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

afshin88 (سه شنبه 27 مهر 95), alireza198 (سه شنبه 20 مهر 95), Amina (سه شنبه 20 مهر 95), danger (سه شنبه 20 مهر 95), mohamad.reza164 (جمعه 23 مهر 95), نیلوفر. (پنجشنبه 22 مهر 95), Wishbone (چهارشنبه 21 مهر 95), صبا_2009 (سه شنبه 20 مهر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آذر 95 [ 11:32]
    سطح
    33
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 103
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    179

تشکرشده 278 در 136 پست

Array
    من باورم اینه که کسی که رابطه بعد از خیانت خیلی خیلی نادر پیش میاد که درست بشه. کسی که اهل خیانته معمولا عوض نمی شه و کسی هم که خیانت دیده براش بی نهایت سخته که دوباره اعتماد کنه.

واقعا جالبه این حرفشون. به این راحتی آدم جدیدی شدند؟ خودشون تصمیم گرفتند عوض بشن یا چون لو رفتند "عوض" شدند؟ آدمی که تحمل نداره خیانت به این بزرگی رو به روش بیارن، چطور حاضره هر کاری بکنه که شما ببخشینش؟ برای من روشنه که ایشون اصلا متوجه وحشتناک بودن کارشون نیستند. مطمئن باشید که باز هم تو زندگی تون با اتفاق های کوچک و بزرگ ایشون "عوض" می شن.

در تایید حرف شیدا خانم، شما می تونید ایشون رو ببخشید ولی بخشش به معنای بازگشت به رابطه نیست. ایشون ممکنه واقعا از کارشون پشیمون شده باشه ولی این هم به این معنی نیست که شما باید رابطه رو باهاشون ادامه بدین. خیانت در رابطه به معنی شکستن مهم ترین پایه های اعتماد بین طرفینه. این شکست با بخشش ترمیم نمی شه بلکه نیازمند یک تلاش طولانی مدت به خصوص از طرف فرد خیانت کاره. متاسفانه اکثر اوقات حتی این تلاش هم ثمری نمی ده و بعد از مدتی رابطه به جدایی می کشه.
    ویرایش توسط Amina : سه شنبه 20 مهر 95 در ساعت 14:52

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 بهمن 99 [ 12:22]
    سطح
    45
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 47 در 24 پست

Array
    این خانم عکس العمل هاش خیلی هیجانی و احساسی هست.
    تتوی روی بدن،معاشرت با خانم های هرزه و...
    چرا بعد از رابطه با اون آقا ارتباط پیامکیشون رو حفظ کردن؟
    آیا می تونن مادر خوبی برای فرزندانتون باشه؟
    اگه ی زمانی مشکلی برای زندگیتون پیش بیاد،ایشون هم چنان می خواد قاطی کنه؟
    احساسی تصمیم نگیرید ،بحث یک عمر زندگیه...صحبت به وجود اومدن فرزند از این خانم هست....

15. کاربر روبرو از پست مفید گلنوش71 تشکرکرده است .

afshin88 (سه شنبه 27 مهر 95)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)