به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 26 مهر 95 [ 20:18]
    سطح
    3
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 12
    Overall activity: 54.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

غیرت بی جای شوهرم

با سلام خدمت دوستان همدردی اگ میشه سوال منو زود جواب بدید حیاتیه من از وقتی ازدواج کردم بعد از عقد فهمیدم برخلاف جوری ک شوهرم تو پنج ماه نامزدی بود
    فوق العاده غیرتیه یعنی قبلش ب چادر گیر نمیداد بعد گفت چادری شو یا اینکه موهام بیرون بودو اینا گفتم چشم یا گفت برو دانشگاه حتی در
    قباله ذکر شد اما بعد دبه کرد و با هزار شرط گداشت ک من برم با شرط اینکه فقط کرم چادر لباسی ک اون میگه و منم از عشق گفتم چشم
    و الحق اونم کارهای زیادی برا من میکرد الان تازگیا میگه تلفن خونه رو هم جواب نده شاید ی پسر پشت خط باشه منم گفتم چشم اخه تا الان
    کلی دعوا ب پا شده حتی شوهرم پیش مشاور رفت و گفت ک تاثیر حرفا دوستاشه
    حالا امروز پسرعمویه من دانشگاهه من قبول شده اومد دم کلاس من و بعد احوال پرسی خواست ک دستشویی رو نشونش بدم منم باهاش رفتم ونشونش دادم حالا من میگم این 5یرته بیجاست ک من دستشویی رو نشونش دادم دعوا میکنی ولی شوهرم میگه اشتباهه
    و همه اینجورین ایا شما نظرتون چیه اقایون شما ب خانوماتون اینو دعوا میکنید خانوما ایا عقلانیه این کار؟
    من بازم ب شوهرم گفتم چشم ببخشید ولی میگه باید قبول کنی اشتباه کردی ولی من میگم غیرت بی جاست
    کمکمکون کنید و بینمون قضاوت کنید

- - - Updated - - -

راستش من شوهرمم پیاماتونو میخونه لطفا راهنمایی کنید مرسی و اینکه عقدیم 1/5شوهرم26من21ساله

- - - Updated - - -

پیام هارو شوهرمم میخونه لطفا راهنمایی کنید ما 1/5عقد یم شوهرم26 ساله و من21ساله

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 10:44]
    سطح
    44
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 319 در 122 پست

Array
    سلام

شوهر شما دچار بدبینی و غیرت غیرعادی هست.
    ببینید توی دنیای امروز جایی برای این محدودیتها و بدقلقی ها وجود نداره. هرچیزی تا زمانی که در جد تعادل باشه و دچار افراط و تفریط نشه قابل استفاده است. ولی زمانی که از تعادل خارج بشه مشکل ساز میشه.
    در دنیای امروز نمیشه و نباید زن رو حبس کرد در چهاردیواری و مدام کنترلش کرد. صحبت کردن یک خانم با همکلاسی یا پسرعموش، ایرادی نداره. مگر قراره با صحبت کردن چه اتفاقی بیوفته.
    بهتره آقا، به جای حساسیتهای افراطی، به همسرشون اعتماد داشته باشه و زندگی رو به کام خانم تلخ نکنن

خوشبخت باشید
    ویرایش توسط سوشیانت2 : چهارشنبه 14 مهر 95 در ساعت 07:34

3. 2 کاربر از پست مفید سوشیانت2 تشکرکرده اند .

nardil (چهارشنبه 14 مهر 95), talkhon (چهارشنبه 14 مهر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 12 اردیبهشت 96 [ 10:50]
    سطح
    27
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 109
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 37 در 18 پست

Array
    همسر شما غیرت نداره بلکه به نحوغیر عادی ای بد بین هستش. که متاسفانه میتونه شدید تر هم بشه !
    تلفن خونه رو هم جواب نده شاید ی پسر پشت خط باشه !!!
    این حرف خیلی بی منطق هستش .اون هم توی دنیای امروز ! خوب همین استدلال رو هم میتونه بعد ها برای مسایل دیگه داشته باشه.
    تو کوچه رد نشو چون پسرا رد میشند!
    در رو باز نکن ممکنه ی آقا پشته در باشه !
    ازدواج باید آدمها رو به تکامل برسونه . باید برای هر دو طرف آرامش ایجاد کنه نه اینکه منتهی به دیکتاتوری یک طرف و سلب آرامش طرف دیگه بشه.

5. 3 کاربر از پست مفید Ellie2014 تشکرکرده اند .

nardil (چهارشنبه 14 مهر 95), talkhon (چهارشنبه 14 مهر 95), ستاره زیبا (چهارشنبه 14 مهر 95)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,081 در 7,003 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    برای حل یک مشکل باید هم خوب مشکل تبیین شود و هم خوب با آن برخورد شود.
    متاسفانه کاربران در پاسخ شما تحت تاثیر احساساتی که قرار گرفته اند بیش از آنکه به شما کمک کنند، مانند شما آشفته شده اند.
    اینکه همه ما جمع شویم و بگوییم شوهرت ناهنجار هست و اجازه ندارد و بد هست و ....، شاید حس خوبی بدهد که حق با شماست، لیکن قطعا مشکل شما را تشدید می کند و کمکی به حل آن نمی کند.
    برای مواجهه با موقعیت ها و مشکلات اینچنیی باید نکاتی در نظر گرفته شود که در ذیل به اختصار مورد اشاره قرار می دهم.

یکم: برای عدم تشدید این مشکل از برچسب زدن اجتناب کنید.
    گفتن اینکه شوهرتون متعصب، غیرت بی جا.... فایده ای برای حل مشکل ندارد. بلکه موجب تثبیت این حالت در او و باور شما به این موضوع که ایشون غیر قابل تغییر هست.
    بهتر هست. صرفا به عنوان یک تفاوت دیدگاه نگاه کنید تا در صحبت با همسرتان او باورش نشود که بدبین و غیرت بی جا دارد. چون اگر او خودش را از دریچه چشم شما بی منطق و بدبین ببیند. مشکل تشدید می شود. او باید بداند در چشم شما دوست داشتنی هست و دیدگاههایش مورد تمسخر واقع نمی شود.

دوم: اوائل ازدواج و تشدید غیرت ورزی های بعضی آقایون
    معمولا زوجین در ابتدای ازدواج هم به جهت نابسامانی های ارتباط دختر و پسر و هم به خاطر عدم شناخت دقیق از همسرشان و هم دوست داشتن افراطی، ممکن است اگر زمینه سوء ظن هم داشته باشند با احتیاط یا حتی افراط با همشرشان برخورد کند. لذا اگر همسر این افراد درگیری کلامی یا مقابله رفتاری انجام دهد موجب تشدید این حالت می شود. لذا مدارا در اوایل ازدواج بسیار در کاهش این امر موثر هست.

سوم: تفاوت فرهنگی ، مذهبی و ..
    معمولا در زوجینی که تفاوت رعایت مسائلی مثل حجاب و .... هست. ممکن است بعضی کارها و رفتارها نگران کننده باشد.
    مثلا خانواده ای که چادر در آن عمومی هست. یا اینکه حتی سفره خانم ها و آقایان جدا انداخته می شود. و همه کارهای بیرون منزل را آقایان انجام می دهد. وقتی با خانمی ازدواج می کند. همین دیدگاه را در مورد عملکرد و وظایف خانم هنجار می شمارد. لذا وقتی با تفاوت رفتار همسرش مواجهه می شود تذکر می دهد و لزوم قصد بدبینی و سخت گیری ندارد. لذا باید آهسته آهسته دو طرف دیدگاهشان به نم نزدیک شود.

چهارم: شفاف سازی و گزارش دهی.
    اگر همسر شما بیماری سوء ظن نداشته باشد باید طی 6 ماه تا یکسال مسائل سخت گیریش کم شود. مشروط بر آنکه شما به جای بحث و مجادله و مقابله با او ، سعی کنید با او همراهی کنید. و اتفاقا از اینکه او توجه به شما و روباط شما دارد تشکر کنید. و مقاومت نشان ندهید و حساسش نکنید. و حتی خودتان در خیلی موارد پیشدستی کنید. رعایت حجاب و حتی بعضی مسائل که او حساس هست.
    نگران نباشید که او بد عادت می شود و سخت گیر تر می شود.
    چون مقابله و مجادله با اینگونه افراد آنها را سخت گیر می کند و همراهی شدت فشار آنها را می کاهد.

پنچم: آخرین گام مداخله رواندرمانی و دارو درمانی
    اگر شما حداقل 6 ماه الی یکسال دقیقا طبق آنچه گفتم با او همراهی کردید و هیچ بحث و درگیری نداشتید. به احتمال قوی کمتر و کمتر می شود و انشاء ا لله مسائل شما حل می شود.
    لیکن احتمال بسیار کمی مثلا 1 درصد دارد که طی این 6 ماه و یکسال او هیچ تغییر مثبتی نکند او اختلال شخصیثت پارانوئید داشته باشد و رفتار شما هیچ تاثیری روی او نداشته باشد و در هر صورت با شما درگیر شود. در این صورت برای رواندرمانی یا حتی دارو درمانی باید به مراکز مشاوره مراجعه کنید.
    دقت کنید همه این 5 بند با هم باید مد نظر قرار گرفته شود.
    مدارا ، انعطاف در ماههای اول و مخصوصا عدم بحث بسیار می تواند موثر باشد. دقت ویژه کنید به او نسبت بدبین ندهید. به او نشان دهید که شما بیشتر از او روی خودتون و حفظ خودتون غیرت دارید.

لطفا مقاله ذیل و لینکهایی که درون آنست را با دقت مطالعه و به کار گیرید

http://www.hamdardi.net/thread-40040.html

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

7. 7 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

alireza198 (چهارشنبه 14 مهر 95), talkhon (چهارشنبه 14 مهر 95), فرشته اردیبهشت (چهارشنبه 14 مهر 95), بالهای صداقت (چهارشنبه 14 مهر 95), بانوی آفتاب (پنجشنبه 15 مهر 95), ستاره زیبا (چهارشنبه 14 مهر 95), عشق آفرین (پنجشنبه 26 مرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 مرداد 98 [ 10:31]
    سطح
    53
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 65
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 251 در 103 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    مدیر گرامی همدردی پاسخ بسیار جامع و خیلی بیشتر از آنچه که من داشتم در ذهنم برای شما آماده می کردم رو براتون نوشتن ازش این نکات بسادگی نگذرین.
    زوجها در زندگی مشترک بایستی به حدی از اعتماد از یکدیگر برسند که نیازی به کنترل مکرر و یا محدودیتهای سخت نباشه. موارد بسیاری بوده خانمهایی که شوهرشان به شدت محدودشان کرده و آنها در اثر این محدودیت و فشار به هر طریق ممکن بسوی افراد غریبه کشیده شده اند. به نظر می رسه شوهرتون شدیدا تحت تاثیر دوستانشون قرار داده و با توجه به شنیده ها و دیده های خود سعی در محافظت از شما در مقابل آسیب های جامعه داره.
    توصیه من به هر دوی شما مثبت اندیشی است. گاهی لازمه در هر موقعیتی که هستین در درونتان به احساس شوهرتون هم مراجعه کنید. شما فرد پاکدامنی هستین ولی ممکنه در موقعیت و یا جایی قرار بگیرین که این صفت شما توسط افراد جامعه مورد شک قرار بگیره شوهرتون قصدش محافظت شما از این مسایل است.
    شاید در شهر کوچکی هستین و در محیط اونجا پوشیدن مانتوی قرمز یا خیلی کوتاه جلب توجه زیادی میکنه و مسلما افراد واقف به ذات شما نیستن و قضاوت آنها چندان جالب نخواهد بود.
    منظورم از این پرگویی اینه که چون شوهرتون هم خواننده مطلب هستن احساسات اون رو هم کمی تحلیل کنم.

9. کاربر روبرو از پست مفید suzana تشکرکرده است .

talkhon (چهارشنبه 14 مهر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    سلام با تشکر از همه که جوابمو دادید و مدیر خوب همدردی راستش من خیلی مدارا و رعایت میکنم و حتی خیلی حاد نمیدونم چون شوهرم واقعا دوستم داره ولی
    خب بعثی وقتا از کوره در میرم با اینکه در این یه سالو نیم صبرمو بالا بردم و سعی کردم بداخلاقی نکنم
    راستش دعا کنید بتونم صبرمو بیشتر کنم تا از این مراحل سخت و دوست داشتنی در عین حال بیرون بیام و بتونم جلب اعتماد کنم و من حتی ب این مشکل
    ب دید منفی مثل برخی دوستان نگاه نمیکنم و میگم شاید از عشقه زیادی باشه و ب روال درست بشه
    ولی توروخدا بازم راهکار اراعه کنید مثلا اینکه چیکار کنم وقتی یه کاریو بدون قصد انحام میدم مثلا یادم میره از دم خونمون ک میرم بیرون
    بهش زنگ بزنم ک میرم خونه خالم و باورش نمیشه ک یادم رفته و از کوره در میره حیف عشق بین ماست ک دعوا بشه
    من چ عکس العملی نشون بدم از خودم دفاع کنم بدتر میشه

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    اینم بگم ک شوهر من فقط رو فامیل و مردم شهرستان من و یکم دانشگاه حساسه وگرنه تو اصفهان و فامیلا خودشون ومردم اونجا هیچ موردی نداره نمیدونم چرا
    ولی خونه خودمون باید لحظه ب لحظه بزنم بهش و گیر دادن

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,081 در 7,003 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط talkhon نمایش پست ها
    اینم بگم ک شوهر من فقط رو فامیل و مردم شهرستان من و یکم دانشگاه حساسه وگرنه تو اصفهان و فامیلا خودشون ومردم اونجا هیچ موردی نداره نمیدونم چرا
    ولی خونه خودمون باید لحظه ب لحظه بزنم بهش و گیر دادن
    با سلام
    این نشان می دهد عدم شناخت کافی در ابتدا ازدواج این را برای شما و ایشون پررنگ کرده است.
    به مرور با شناخت بیشتر او نسبت به شما و همچنین فامیل و آشنایان شما این بهتر می شود.
    اصلا واکنش دفاعی نداشته باشید. تایید حسی او را داشته باشید

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

13. کاربر روبرو از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده است .

ستاره زیبا (پنجشنبه 15 مهر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    واقعا مچکر از مدیر همدردی ک دید منو نسبت ب مشکلم عوض کردی و ی مشکل قابل حل شده ولی راستش هرچی شناخت شوهرم ب فامیلم
    بیشتر میشه بدتر میشه ی نگاه فامیل من براش ی کوه غیرقابل هضمه ولی پسر فامیل خودشون هرکارم کنه براش هیچه و طوری نیس
    و اینکه خب شاید پسرای فامیل پدریه من واقعا اونقد ک اون فکر میکنه بد نیستن البته من همیشه اوج حجاب رو دارم
    و نسبت ب مردم محل زندگیه من ی دید فوق العاده بد داره و همیشه میگه میخاد منو از اینجا نجات بده

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    سلام عزیزم متاسفم اما اگه شماواقعا حجاب رو و نحوه برخورد با نامحرمان رو بخوبی انجام میدی همسر شما نباید بدبین باشه اگه ایشون ادم معتقدی هست باید بدونه در قران نوشته *****بسیاری از گمانها گناه است****** یعنی انسان نباید نسبت به دیگران بدگمان باشد اگر ایشون متدینن پس بایدبه قران توجه کنند واگر نیستند پس دلیلی برای اینقدر نگران بودن روابط با نامحرم نیست و فقط تعصب بیجا و خشک است که باعث از بین رفتن محبت و صمیمیت در زندگی میشود غیرت و تعصب به اندازه مناسب لازم است از حد بیشتر شود زندان میشود
    حتی بقول پدرم که میگفت اگه تو بین یه جمع مرد تنها باشی ازت خیالم راحته و این حرف ایشون باعث شد من تشویق بشم و همیشه حد و مرز خودم بدونم حتی با اینکه من رو ازاد گذاشته بودن
    اما اگر همین پدرم از من میترسید و دایم سرزنش میکرد و تهمت و تحقیر میکرد معلوم نبود الان چه پیش می امد خدا رحمتش کنه*****
    گاهی انسان با تشویق خیلی بهتر میتونه از عشقش نگهداری کنه تا با سوظن و تعصب بیجا
    ویرایش توسط ستاره زیبا : پنجشنبه 15 مهر 95 در ساعت 17:05

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)