به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 27 اردیبهشت 99 [ 19:59]
    سطح
    39
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 110
    Overall activity: 80.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    136

تشکرشده 57 در 32 پست

Array

ترس از ازدواج به خاطر مسائل اقتصادی و درآمد کم

درود دوستان

بنده پسری هستم 28 ساله، اگه لیاقتش رو داشته باشم شغلم دبیر " حق التدریسی " ، با مدرک فوق لیسانس مهندسی ، حقوقم برای تدریس مقداری کمتر از سطح تعیین شده از طرف وزارت کار و امور اجتماعی هستش

شرایط اقتصادی کشور و مشکلات مالی که گربیان گیر اقا پسرها برای ازدواج هستش این ترس بر من انداخته که اصلا به سمت ازدواج یا به فکر ازدواج نباشم اگر خودمم بخوام نمی توانم چون پدری پولدار ندارم که پشتیبانیم کنه بتونم حداقل یک عروسی ابرومندانه برگذار کنم و حتی به مادرم بگم برام دنبال دختری باش.

هیچ وقت نتونستم بدلایل مالی و اقتصادی به ازدواج فکر کنم حتی توی دانشگاهها مثلا اگر از دختری که خوشمم می اومد فقط وفقط ب خاطر مشکل مالی و درامد کم نمی تونستم ازشون درخواست کنم .

الان در تلاش هستم بتوننم در دانشگاهی به صورت حق التدریسی در رشته خودم درس بدم چون پارتی و اشنا ندارم تا الان نتونستم فقط و فقط در دبیرستان و هنرستان درس میدم. اونم حقوقش کافی نیستش که بشه یک زندگی ساده ی داشته باشم و آغاز کنم.

از طرف خانواده ام پدر و مادر و ... در فشارم که چرا ازدواج نمی کنی برام دنبال دخترن ولی من بهشون گفتم شرایطم جور نیستش پول ندارم در یک کلام بازرو بتونم یک خونه کوچیک و نقلی اجاره کنم.

2. کاربر روبرو از پست مفید 2JZ-Engine تشکرکرده است .

mohamad.reza164 (سه شنبه 06 مهر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام دوست من.

---------

وَأَنْكِحُوا الْأَيَامَى مِنْكُمْ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَإِمَائِكُمْ إِنْ يَكُونُوا فُقَرَاءَ يُغْنِهِمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ ﴿۳۲﴾ بى‏ همسران خود و غلامان و كنيزان درستكارتان را همسر دهيد اگر تنگدستند خداوند آنان را از فضل خويش بى ‏نياز خواهد كرد و خدا گشايشگر داناست (۳۲)

------
    پ.ن:
    درباره شخصیت مکان کنترل بیرونی و درونی یه سرچ کن، بعد بگو به کدوم شخصیت نزدیکی!

4. 2 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

2JZ-Engine (چهارشنبه 07 مهر 95), mahasty (چهارشنبه 07 مهر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    سلام آقای مهندس.
    چرا به جای تدریس که یه هر صورت درامد سرشاری نداره دنبال کار اجرایی نمیرید؟
    به نظر من شرایط حق التدریسها توی دبیرستان از دانشگاه بهتره چون همون ابتدا به شما تضمین حداقل یک سال کار رو بدون به تعویق افتادن حقوق میدن.

اگر میخواید اوضاع مالیتون رو بهتر کنید؛ یکی دو سال به خودتون سخت بگیرید. مخارجتون رو به صفر برسونید! مهارت‌های شغلیتون رو بالا ببرید. پولی رو که برای اجاره خونه دارید؛ سرمایه کاری کنید که بهش وارد هستید. با افرادی که ممکنه به شما کمک کنند آشنا بشید.

ضمنا اگه اهل فیلم دیدن هستید The Pursuit of Happyness رو ببینید. شاید بتونید نکات خوبی در مورد ورود به دنیای کسب و کار ازش یاد بگیرید.

6. 2 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

2JZ-Engine (چهارشنبه 07 مهر 95), شیدا. (جمعه 09 مهر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    136

تشکرشده 57 در 32 پست

Array
    [QUOTE=mohamad.reza164;419611]سلام دوست من.

---------

وَأَنْكِحُوا الْأَيَامَى مِنْكُمْ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَإِمَائِكُمْ إِنْ يَكُونُوا فُقَرَاءَ يُغْنِهِمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ ﴿۳۲﴾ بى‏ همسران خود و غلامان و كنيزان درستكارتان را همسر دهيد اگر تنگدستند خداوند آنان را از فضل خويش بى ‏نياز خواهد كرد و خدا گشايشگر داناست (۳۲)

درود بر شما

بله من همیشه مهربانی ها خدا رو زندگی داشتم و دارم هر چی دارم از اوست (خدا).

ولی انسانها تغییر کردند آیا دختر خانمی و یا حتی خانواده محترمشون حاضر میشن با این شرایط به من دخترشون بدن یا نه ، پاسخ کاملا مشخص هستش " نه " چون شرایط در این دوره زمانی کاملا متفاوت شده به پسرها به عنوان سهام بورس نگاه میشه هر چی این سهام ارزشش بیشتر باشه خوب راحتر ازدواج می کنه و مشکلی نداره .

نه افرادی مثل من با حقوق کم بدونه پشتیبانی .

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mahasty نمایش پست ها
    سلام آقای مهندس.
    چرا به جای تدریس که یه هر صورت درامد سرشاری نداره دنبال کار اجرایی نمیرید؟
    به نظر من شرایط حق التدریسها توی دبیرستان از دانشگاه بهتره چون همون ابتدا به شما تضمین حداقل یک سال کار رو بدون به تعویق افتادن حقوق میدن.

اگر میخواید اوضاع مالیتون رو بهتر کنید؛ یکی دو سال به خودتون سخت بگیرید. مخارجتون رو به صفر برسونید! مهارت‌های شغلیتون رو بالا ببرید. پولی رو که برای اجاره خونه دارید؛ سرمایه کاری کنید که بهش وارد هستید. با افرادی که ممکنه به شما کمک کنند آشنا بشید.

ضمنا اگه اهل فیلم دیدن هستید The Pursuit of Happyness رو ببینید. شاید بتونید نکات خوبی در مورد ورود به دنیای کسب و کار ازش یاد بگیرید.
    درود بر شما

چون سرمایه و پول کافی ندارم نمی توانم یگ شعل دیگر در کنار تدریس داشته باشم ، شرایط زندگی من متفاوت هستش من پسر بزرگ خانواده هستم و این که کمک یار خانواده، بنده مجبورم حقوقی دریافت می کنم اختصاص بدم به خانواده ام به خواهرم برای تهیه جهیزیه که کمک خرج پدرم باشه و گرنه منم بدم نمیاد که یک شلغی در کنارش داشته باشم.

ببینید حق التدرسی در شهرستان کاملا با استان تهران متفاوت هستش خیلی زیاد بنده با مدرک فوق لیسانس دارم ساعتی 5500 تومان دریافت میکنم به نظر شما این بهتر هستش یا تدریس در دانشگاه با ساعاتی چند برابر بهتر از مدرسه.

8. 2 کاربر از پست مفید 2JZ-Engine تشکرکرده اند .

mahasty (چهارشنبه 14 مهر 95), shahrouz (چهارشنبه 07 مهر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    136

تشکرشده 57 در 32 پست

Array
    منتظر نظر و راهنمایی و کمک دوستان هستم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 20 مهر 95 [ 00:24]
    سطح
    16
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 76
    Overall activity: 86.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    81

تشکرشده 56 در 29 پست

Array
    درآمد حق التدریسی کفاف زندگی رو نه تنها نمیده نمیتونی خودت رو جمع کنی بیشتر به درد خانم ها میخوره
    به نظرم اگر نمیتونی از کسی پول موقتا" قرض بگیری وام بگیر یه کاری رو شروع کن
    پول هم از آسمان نمیرسه باید از یه جایی شروع کنی

11. 2 کاربر از پست مفید shahrouz تشکرکرده اند .

2JZ-Engine (جمعه 09 مهر 95), شیدا. (جمعه 09 مهر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 فروردین 03 [ 05:33]
    سطح
    94
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 143
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,329

تشکرشده 1,634 در 590 پست

Array
    سلام

ازدواج خواهر شما کی هست؟ اگر خیلی نمونده بهتره بعدش اقدام کنید که شرایط مالی خانواده هم بهتره.

در هزینه ای که برای خرید جهیزیه خواهرتون می کنید صرفه جویی را در نظر بگیرید و اجناسی بخرید که در حد توان مالی خودتون هست و درگیر چشم و هم چشمی ها نشوید.

از خانواده ای در سطح مالی خود همسر انتخاب کنید تا شرایط شما را کاملا درک کند.

مراسم عقد رو میتونید در محضر بگیرید .و از هزینه ها کم کنید.

سعی کنید تا اون موقع پولتون رو برای مراسم عقد پس انداز کنید هرچند پول کمی باشه اما برای روز مبادا به درد می خوره.حتی اگر ماهی 200 تومن هم پس انداز کنید بعد 5 ماه میشه 1

ملیون.حداقل با این پول میتونید خیلی از خرج های یک مراسم عقد ساده و خودمانی رو انجام بدید. اگر بتونید بیشتر پس انداز کنید که بهتر .

در کنار اینها میتونید اگر مهارت خاصی دارید استفاده کنید و درآمد زایی کنید مثل کار تایپ یا ترجمه یا تدریس خصوصی و یا حتی به فکر شغل دیگه ای باشید.

موفق باشید.

13. کاربر روبرو از پست مفید Eram تشکرکرده است .

2JZ-Engine (جمعه 09 مهر 95)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    یادمه زمانی که شاغل بودم همکار خانمی داشتم که تازه ازدواج کرده بود همسرش مثل شما حق التدریسی بود اما لیسانس اتفاقا یکی از این خانه های نیم پلاک اجاره کرده بودند .
    خیلی توی مخارجشون حساب شده عمل می کردند . یادمه هر دوشون حقوقشون رو می ذاشتند روی هم و مخارجشون رو تامین می کردند . اون موقع خانم ماهی 300 حقوق می گرفت برام جالب بود از اون پول ماهی 20 تومن متعلق به خودش بود که می تونست باهاش هر کاری بکنه.

الان بعد از 10 سال ، یک خانه خریدند با کل امکانات جدید همسرش ادامه تحصیل داد تا مقطع دکترا ، رسمی یکی از ارگان ها شد و خدا روشکر زندگی شون رو دو نفری جمع و جور کردند.

با اینکه از لحاظ مذهبی همکارم مذهبی نبود ولی یک ویزگی منحصر به فردی داشت و اینکه نماز اول وقتش ترک نمی شد.

این مقدمه طولانی را گفتم فقط برای اینکه اصل کلام را کوتاه بگم.

در ازدواج مسایل مالی حرف آخر را می زنه مهم توکل به خدا ، انتخاب صحیح ودرست همسر ، امید به آینده و تلاش دوشادوش همدیگه هست.

15. 2 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

2JZ-Engine (جمعه 09 مهر 95), saeeded (جمعه 09 مهر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    136

تشکرشده 57 در 32 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی نهایت نمایش پست ها
    یادمه زمانی که شاغل بودم همکار خانمی داشتم که تازه ازدواج کرده بود همسرش مثل شما حق التدریسی بود اما لیسانس اتفاقا یکی از این خانه های نیم پلاک اجاره کرده بودند .
    خیلی توی مخارجشون حساب شده عمل می کردند . یادمه هر دوشون حقوقشون رو می ذاشتند روی هم و مخارجشون رو تامین می کردند . اون موقع خانم ماهی 300 حقوق می گرفت برام جالب بود از اون پول ماهی 20 تومن متعلق به خودش بود که می تونست باهاش هر کاری بکنه.

الان بعد از 10 سال ، یک خانه خریدند با کل امکانات جدید همسرش ادامه تحصیل داد تا مقطع دکترا ، رسمی یکی از ارگان ها شد و خدا روشکر زندگی شون رو دو نفری جمع و جور کردند.

با اینکه از لحاظ مذهبی همکارم مذهبی نبود ولی یک ویزگی منحصر به فردی داشت و اینکه نماز اول وقتش ترک نمی شد.

این مقدمه طولانی را گفتم فقط برای اینکه اصل کلام را کوتاه بگم.

در ازدواج مسایل مالی حرف آخر را می زنه مهم توکل به خدا ، انتخاب صحیح ودرست همسر ، امید به آینده و تلاش دوشادوش همدیگه هست.
    درود بر شما

سپاسگذارم از فرصتی که گذاشتید پاسخ این فلک زده خوندید و همین طور سایر دوستان.

ببینید من تا حالا خواستگاری نرفتم اصلا شرایطش جور نبوده و نیستش ، ولی این که شما میگید بنده اصلا فکر نمی کنم الان دختر خانمی حاضر باشن با شرایط بنده که دارم ازدواج کنم.

بله ماحصل صحبت شما ، ما که نمازمون می خونیم در کل واجبات دینمون رعایت می کنیم.

ولی به نظرتون واجبات دین رعایت کنیم خانواده دختر خانم ها با بی پولی می تونند کنار بیان.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درآمد حق التدریسی کفاف زندگی رو نه تنها نمیده نمیتونی خودت رو جمع کنی بیشتر به درد خانم ها میخوره
    به نظرم اگر نمیتونی از کسی پول موقتا" قرض بگیری وام بگیر یه کاری رو شروع کن
    پول هم از آسمان نمیرسه باید از یه جایی شروع کنی
    درودرود بله کاملا درست می فرمایید حقوق حق التدریسی پاسخ گو نیازهای اولیه زندگی نیستش مخصوصا به خواهیم زندگی متاهلی تجربه کنیم.

بله متاسفانه تنها راه برای این تنگ دست وام با سود سرسام آور هستش از اون طرف می خواهی شغلی ایجاد کنیم و باید همه اش پول وام بدیم تنها راه برای بنده گرفتن وام هستش نمی دونم تو این شرایط اقتصادی کشور که روز به روز داره بدتر میشه زدن شغل آزاد عقلانی هستش یا خیر .

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Eram نمایش پست ها
    سلام

ازدواج خواهر شما کی هست؟ اگر خیلی نمونده بهتره بعدش اقدام کنید که شرایط مالی خانواده هم بهتره.

در هزینه ای که برای خرید جهیزیه خواهرتون می کنید صرفه جویی را در نظر بگیرید و اجناسی بخرید که در حد توان مالی خودتون هست و درگیر چشم و هم چشمی ها نشوید.

سعی کنید تا اون موقع پولتون رو برای مراسم عقد پس انداز کنید هرچند پول کمی باشه اما برای روز مبادا به درد می خوره.حتی اگر ماهی 200 تومن هم پس انداز کنید بعد 5 ماه میشه 1

ملیون.حداقل با این پول میتونید خیلی از خرج های یک مراسم عقد ساده و خودمانی رو انجام بدید. اگر بتونید بیشتر پس انداز کنید که بهتر .

در کنار اینها میتونید اگر مهارت خاصی دارید استفاده کنید و درآمد زایی کنید مثل کار تایپ یا ترجمه یا تدریس خصوصی و یا حتی به فکر شغل دیگه ای باشید.

موفق باشید.
    الان عقد هستند به امید پروردگار بعد از محرم و صفر مشخص می کنند که چه روزی عروسی بگیرند .

ولی دختر خانمی حاضر میشن با شرایط بنده ازدواج کنند یا خیر ،

- - - Updated - - -

سلام

موفق باشید.
    الان عقد هستند به امید پروردگار بعد از محرم و صفر مشخص می کنند که چه روزی عروسی بگیرند .

- - - Updated - - -

سلام

موفق باشید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 20 مهر 95 [ 00:24]
    سطح
    16
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 76
    Overall activity: 86.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    81

تشکرشده 56 در 29 پست

Array
    دوست عزیز مسئله فقط شرایط خود شما نیست شما بار خانوادتون رو به دوش میکشید و این ظلمه.چرا وقتی قراره یه مرد دیگه ازدواج کنه سروسامان بگیره عشق و حال کنه شما جور زندگیش رو بکشی.
    شما داری از بهترین ساعات عمر و جوونی با یه حقوق بخورنمیر که با زحمت بدست میاری از اون هم میزنی جهیزیه برای خواهرت میگیری.این عادلانه نیست.اگر داشتی مهم نبود ولی وقتی نداری ...
    باید هم به این شکل ناامید باشی شما اصلا نمیتونی برای خودت زندگی کنی

به نظر من کمتر دختری میپذیره با شرایط شما آن هم وقتی هزینه های خانواده رو به عهده داری کنار بیاد با این شرایط شما شاید آن هم شاید کسی کنار بیاد ولی با کشیدن بار مالی خانواده شما بعید میدونم.اگر هم اول کار اوکی بدن بعدا در زندگی صدایشون درمیاد حق هم دارند طرف نمیتونه پس اندازکنه چون تنها پس اندازش رو شما داری خرج خانوادت میکنی.این مشکل رو من تو زندگی یکی از اقوام دیدم
    این موضوع باعث مشکلات در زندگیت خواهد شد دخترا توی زندگیت وارد بشن سطح توقعاتش دوچندان میشه

ولی حالا که شرایط شما این هست تنها راهش ایجاد یک شغل مناسبه.ایجاد سرمایه
    منم از صفر شروع کردم آدم تا جوونه ریسک پذیره منظورم این نیست خودت رو به آب و اتش بزنی ولی یه ریسکی که پنجاه پنجاه باشه خوبه البته اگر ریسک پذیر باشی معمولا" کسانی که شغل هایی مثل معلمی رو انتخاب میکنند خیلی اهل ریسک نیستند
    بازار کار ایران درسته جالب نیست ولی اگر با علم و درایت پیش بری میتونی موفق باشی البته هیچ موفقیتی یک شبه و یکساله بدست نمیاد

18. 3 کاربر از پست مفید shahrouz تشکرکرده اند .

2JZ-Engine (جمعه 09 مهر 95), nardil (یکشنبه 11 مهر 95), شیدا. (جمعه 09 مهر 95)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)