به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: همسر لجوج

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 13 شهریور 95 [ 23:55]
    سطح
    17
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 27
    Overall activity: 24.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 4 پست

Array

همسر لجوج

باسلام. من يه مشکلى باهمسرم دارم لطفا کمکم کنيد. شوهرمن درحالت عادى مشکل خاصى نداره اما وقتى دعوامون خيلى لجبازه و وقتى عصبانى ميشه حس مى کنم ديگه علاقه اى به من نداره و مى تونه تا چندروز بامن قهر باشه. مثلا همين چندوقت پيش اومديم شهر خودمون يعنى محل زندگى پدرومادرم.شبى که قراربود فرداصبحش باهم برگرديم دعوامون شد و ساعت 3نصف شب شوهرم تهديد کرد که خودم تنها ميرم منم گفتم برو اگه جرات دارى ولى اگه رفتى منو فراموش کن. اونم وسايلشو جمع کرد و نصف شبى رفت. سه روز مى گذره ولى هيچ پيام و زنگى نزده. اين درحاليه که در حالت عادى ما يک روز هم بدون هم طاقت نمياريم. بنظرشما من بايد چيکار کنم بااين غرور و لجبازى؟

2. کاربر روبرو از پست مفید آيسا تشکرکرده است .

dariush233 (پنجشنبه 11 شهریور 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 08 خرداد 97 [ 04:49]
    سطح
    32
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    79

تشکرشده 133 در 75 پست

Array
    خوب نقش خودتون رو چرا حذف کردید؟
    نگید که نقشی ندارید چون وقتی اذیتش نکنید خوبه شما چه کارهایی کردید که اینطوری میشه توضیح کامل تری بدید کافی نیست اینا

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 بهمن 95 [ 14:54]
    سطح
    20
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 32
    دستاوردها:
    تشکرها
    39

تشکرشده 72 در 34 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط آيسا نمایش پست ها
    باسلام. من يه مشکلى باهمسرم دارم لطفا کمکم کنيد. شوهرمن درحالت عادى مشکل خاصى نداره اما وقتى دعوامون خيلى لجبازه و وقتى عصبانى ميشه حس مى کنم ديگه علاقه اى به من نداره و مى تونه تا چندروز بامن قهر باشه. مثلا همين چندوقت پيش اومديم شهر خودمون يعنى محل زندگى پدرومادرم.شبى که قراربود فرداصبحش باهم برگرديم دعوامون شد و ساعت 3نصف شب شوهرم تهديد کرد که خودم تنها ميرم منم گفتم برو اگه جرات دارى ولى اگه رفتى منو فراموش کن. اونم وسايلشو جمع کرد و نصف شبى رفت. سه روز مى گذره ولى هيچ پيام و زنگى نزده. اين درحاليه که در حالت عادى ما يک روز هم بدون هم طاقت نمياريم. بنظرشما من بايد چيکار کنم بااين غرور و لجبازى؟
    درود
    چیزی که از این مثال تون دیده می شه یک لجبازی دو طرفه هست که سهم شما در بوجود امدنش خیلی بیشتر از همسرتون هست وقتی می دونید لجباز هست و مغرور چرا جمله رو به کار می برید که تحریکش کنه؟؟ چرا چیزی می گید که اون واکنش بده؟؟
    من نمی دونم این چه عادتی که خیلی از زن ها دارند تا چیزی می شه تا موضوع پیش میاد بلا فاصله کل زندگی مشترک زیر پرسش می برند و می گن اگر فلان کار رو بکنی دیگه من فراموش کن این چه جمله هست که بعضی از زن ها استفاده می کنند و گاهی هم بعضی از مرد ها بابا زندگی مشترک ارزش خیلی بیشتری از این چیز ها دار وقتی این جمله رو به طرف مقابل تون می گید این پیام می دین که زندگی تون براتون ارزشی ندارد و مجوز این می دین که اون فرد همه زندگی مشترک رو بی ارزش ببینه و تمومش کنه...
    اگر حتی تحت تاثییر شرایط این حرف های تحریک امیز زده باشید فرداش که اون حالت از بین رفته چرا تماسی با همسرتون که نیمه شب با عصبانیت بیرون رفته نگرفتین؟؟؟ شما چطور انتظار کاری از طرف مقابل دارید وقتی خود شما که دیدین همسرتون با اون عصبانیت از خونه بیرون رفته و سه روز ازش خبری نیست تماسی با اون نگرفتین و نگران نشدین ؟؟
    شما دقیقا همون کاری رو کردین که خودتون اینجا پست گذاشتین که همسرتون اون کار می کنه. اگر ما تعییر دنیا رو از خودمون شروع کنیم اگر ما پیش از هر کس دیگه که می خواهیم تغییرش بدیم خودمون تغییر کنیم و اگر کاری رو که ما انتظار داریم دیگران برامون بکنیم خودمون در حق دیگران بکنیم زندگی بسیار زیبا تر خواهد شد.

5. 6 کاربر از پست مفید dariush233 تشکرکرده اند .

alireza198 (شنبه 13 شهریور 95), fahimeh22 (پنجشنبه 18 شهریور 95), saeeded (جمعه 12 شهریور 95), میشل (جمعه 12 شهریور 95), زندگی خوب (جمعه 12 شهریور 95), ستاره زیبا (شنبه 13 شهریور 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 4 پست

Array
    من گريه مى کردم و دوس داشتم منطقى صحبت کنيم.اما اون اعصابش خورد شد و گفت چرا همش گريه مى کنى نمى زارى بخوابم. فقط نيم ساعت قبلش باهام اومد صحبت کنه که اونم صحبت نبود همش مقصرکردن من و سرزنش من بود و من اصلا اروم نشدم. درحاليکه مى تونست زودتر بياد باهم صحبت کنيم تا با وقت خواب تداخل پيدانکنه

- - - Updated - - -

اقاى داريوش قبول دارم حرف من اشتباه بود ولى اصلا فکر نمى کردم اينقدر لجباز و مغرور باشه که بره. توقع داشت بگم نرو و نذارم بره ولى اينکارو نکردم. چون خودشم وقتى عصبانيه ناز منو نمى کشه و اگه از خونه برم بعدش ميگه مى خواست نرى پس مجازاتشم بکش! حالا من بيام به اون بگم نرو؟ الانم خودشو حق به جانب گرفته که باهام تماس نمى گيره. حالا وقتى بياد من چجورى به رو خودم نيارم که باوجود تهديداى من رفته؟اين چه علاقه ايه که تو عصبانيت منو فراموش مى کنه؟ و غرورش به عشقش غلبه مى کنه؟ اخه وقتاى عادى ما يک روزم ازهم جداشيم ابراز دلتنگى مى کنيم و همو خيلى دوس داريم

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    39

تشکرشده 72 در 34 پست

Array
    من گريه مى کردم و دوس داشتم منطقى صحبت کنيم.اما اون اعصابش خورد شد و گفت چرا همش گريه مى کنى نمى زارى بخوابم. فقط نيم ساعت قبلش باهام اومد صحبت کنه که اونم صحبت نبود همش مقصرکردن من و سرزنش من بود و من اصلا اروم نشدم. درحاليکه مى تونست زودتر بياد باهم صحبت کنيم تا با وقت خواب تداخل پيدانکنه

اقاى داريوش قبول دارم حرف من اشتباه بود ولى اصلا فکر نمى کردم اينقدر لجباز و مغرور باشه که بره. توقع داشت بگم نرو و نذارم بره ولى اينکارو نکردم. چون خودشم وقتى عصبانيه ناز منو نمى کشه و اگه از خونه برم بعدش ميگه مى خواست نرى پس مجازاتشم بکش! حالا من بيام به اون بگم نرو؟ الانم خودشو حق به جانب گرفته که باهام تماس نمى گيره. حالا وقتى بياد من چجورى به رو خودم نيارم که باوجود تهديداى من رفته؟اين چه علاقه ايه که تو عصبانيت منو فراموش مى کنه؟ و غرورش به عشقش غلبه مى کنه؟ اخه وقتاى عادى ما يک روزم ازهم جداشيم ابراز دلتنگى مى کنيم و همو خيلى دوس داريم
    ببخشید می تونم بدونم چند سال تونه و چند وقته ازدواج کردین؟؟
    فکر می کنید نتیجه این عمل تون در مقابل رفتار همسر تون چه چیزی هست انتهاش چه خواهد بود ایا زندگی تون بهتر می شه یا شکاف بین تون می افته یا خدایی نکرده کار تون به جدای می کشه؟؟؟
    زندگی مشترک با گذشت هست که ادامه پیدا می کند با گذشت هست که صمیمیت بیشتری ایجاد می شود.
    در مورد رفتار همسرتون من نمی گم کار ایشون درست هست و فقط شما مقصر هستید نه رفتار ایشون درست نیست وقتی همسر ادم داره گریه می کنه باید بهش رسیدگی کرد نوازشش کرد و حرفش گوش کرد ...اما حرف من این هست هر کسی باید از خودش شروع کنه بعد انتظار داشته باشه دیگری هم همین کار که خودش پیش قدم شده رو انجام بده..
    ایسا جان خودتون بهتر می دونید مرد و زن متفاوت هستند مرد ها دوست دارند هر مشکلی که پیش میاد منطقی برسی کنن علت و معلولش پیدا کنند و مثلا حلش کنند در صورتی که زن ها خیلی وقت ها فقط دوست دارن مشکل شون بگن و همسر شون گوش شنوا داشته باشه و حرف شون گوش کنه این خیلی ها شاید ندونند و یا اصلا براشون مهم نباشه این کاری که باید به مرور زمان دو طرف یاد بگیرن ...
    شما زن فهمیده ی هستید ایا انسان تو عصبانیت تصمیم درستی می گیره؟ حتما تصمیم غلط گرفته می شه اما مهم بعد عصبانیت است شما می دونید و توانایش دارید مدیریت بحران کنید مدیریت بحران شامل بخشش و خرید زمان مناسب برای ایجاد تغییر مناسب در رفتار هر دوتا تون هست نه اینکه بگید حالا که اون اینکار کرد منم تلافی می کنم من کوتاه بیام اون باید بیاد التماس کنه با این جور حرف ها به جای جز شکاف عمیق بین تون و از بین رفتن صمیمت و کدر شدن اون شفافیت و عشق بین تون می شید.
    حادثه های بزرگ ثمره اتفاقات کوچک هست چیز های بی اهمیت به مرور زمان باعث می شن که حادثه های بزرگی بوجود بیاد یه سوتفاهم یک دلگیری کوچیک می تونه به مرور زمان باعث یک شکاف بزرگ غیر قابل پر کردن بشود.

ببخشید من یه راهنمایی کلی می کنم چون راه بیشتر فهمیدن و دقیق تر راهنمایی کردن وجود نداره ولی همین راهنمایی یک فرمول کلی هست که خیلی جا ها بدردتون می خوره

8. 2 کاربر از پست مفید dariush233 تشکرکرده اند .

میشل (جمعه 12 شهریور 95), زندگی خوب (جمعه 12 شهریور 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 4 پست

Array
    اقاى داريوش ممنونم از راهنمايى هاى خوبتون. ولى الان اگه من کوتاه بيام تشويق ميشه و کارشو دفه هاى بعد هم تکرار مى کنه و حرف من هم ديگه واسش ارزشى نداره و فکر مى کنه من خيلى وابسته تر از اونم. بخاطر همين سرى بعد هم ازين نقطه ضعف استفاده مى کنه. من الان واقعا نمى دونم چه برخوردى داشته باشم. مى دونم اگه بهش بگم چرا زنگ نزدى ميگه چراتو زنگ نزدى ولى من اگه زنگ مى زدم بعنوان يک زن خودم رو کم ارزش مى کردم

- - - Updated - - -

لطفا يکى کمکم کنه که من چيکار بايد انجام بدم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 اردیبهشت 96 [ 23:14]
    سطح
    15
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    درسته که عنوان نوشته رو "همسر لجوج" زدید ولی خود شما هم کم "لجوج" نیستید. شما نباید اجازه میدادید جر و بحثتون به جایی بکشه که شوهرتون نصف شبی خونه پدرتون رو ترک کنه. یعنی باید به خوبی مدیریت کنید زندگیتون رو. با غروری که هم شما و هم همسرتون دارید به زندگیتون آسیب میزنید. پیشنهاد من این هستش که به شوهرتون زنگ بزنید و برگردید خونه. بعد بشینید با ملایمت با هم صحبت کنید. اول بگید که در این قضیه و این قضیه و این قضیه من مقصر بودم، ولی توام قبول کن در این مورد و این مورد هم تو مقصر بودی. یعنی فقط طرف مقابل رو مقصر نشون ندید.
    در ضمن اینکه برای حفظ زندگیتون اگر قدمی بردارید و به شوهرتون زنگ بزنید نه تنها شما رو بی ارزش نمیکنه بلکه نشون میده چقدر برای همسرتون ارزش قایل هستید و اجازه نمیدید اون تنها بمونه.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    سلام عزیزم متاسفم اما شما تقریبا یه ساله عضوی و توقع بیشتر ازینها از شماهست
    اولا تقصیر شما : شما باید هنگام عصبانیت سکوت میکردی تا جو ارومتر بشه که نکردی
    کلمه یه زن به مرد«اگه جرات داری!!!!!!!»بسیار تحریک کننده انجام اون عمل هست
    مهمترین چیزگریه کردن شما
    دختر خوب لطفا بیشتر اینجا مطالعه کن تو این سایت اموزش زن بودنرو بخون
    حتما حتما حتما سخنرانیهای دکتر حبشی بخصوص کلید مرد ایشون و اقتدار مرد دکتر رو گوش کن
    الان شما صبر کن اگه ایشون تماس گرفت خیلی عادییییییییی انگار هیییچچجج اتفاقی نیفتاده برخورد کن اصلااااااااا دعوا رو یاداوری نکن
    اگر ایشون تماس نگرفت شما بگیر و فقط حالش با لحن زیبا بپرس و اصلاااااااااا درمورد اتفاقات گذشت صحبتی فعلا نکن
    یادت باشه هنگام دعوا فقط سکوت کن و فعالانه به همسرت گوش کن و حتی همدردی کن و قضایا رو از دید اون ببین بذاراروم بشه بعد وقت خوشی و عشقولانه ناراحتیهات رو بهش بگو این بهترین شیوه در شرایط بحرانیست
    مردا از زنهای غرغرو گریه رو متنفرن
    ویرایش توسط ستاره زیبا : شنبه 13 شهریور 95 در ساعت 11:33

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 4 پست

Array
    خوب وقتى ناراحتم نمى تونم فيلم بازى کنم و بايد حرفم رو بزنم. متاسفانه شوهرم موقع گريه کردن بيشتر اعصابش خورد ميشه و عصبانيتش هم تا دوسه روز ادامه داره و همينطور بايد قهر باشيم.
    امروز اومد اما من نرفتم ک سلام کنم و حرفى باهاش نزدم تا خودش بياد. اما اون ديد اعتناش نمى کنم پاشد که بره من بهش گفتم کجا؟ يعنى يک مرد بايد اينهمه بين حالت عادى و حالت دعواتفاوت باشه؟ يا حاضره تا چندين روز منو نبينه يا نصف روز هم نباشم دلش برام تنگ ميشه من رو کدومش حساب باز کنم؟؟؟

- - - Updated - - -

درهر حال ممنونم از ستاره زيباى عزيز. ولى من واقعا موندم چرا يک مرد بايد اينهمه به محض عصبانيت و لجبازيش تغيير کنه و يه ادم ديگه بشه

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    39

تشکرشده 72 در 34 پست

Array
    خوب وقتى ناراحتم نمى تونم فيلم بازى کنم و بايد حرفم رو بزنم. متاسفانه شوهرم موقع گريه کردن بيشتر اعصابش خورد ميشه و عصبانيتش هم تا دوسه روز ادامه داره و همينطور بايد قهر باشيم.
    امروز اومد اما من نرفتم ک سلام کنم و حرفى باهاش نزدم تا خودش بياد. اما اون ديد اعتناش نمى کنم پاشد که بره من بهش گفتم کجا؟ يعنى يک مرد بايد اينهمه بين حالت عادى و حالت دعواتفاوت باشه؟ يا حاضره تا چندين روز منو نبينه يا نصف روز هم نباشم دلش برام تنگ ميشه من رو کدومش حساب باز کنم؟؟؟

- - - Updated - - -

درهر حال ممنونم از ستاره زيباى عزيز. ولى من واقعا موندم چرا يک مرد بايد اينهمه به محض عصبانيت و لجبازيش تغيير کنه و يه ادم ديگه بشه
    دوست خوبم به همون دلیل که خود شما هم اینجوری هستید شما انتظار دارید کاری انجام نشود که خودتون دقیقا همون کار رو می کنید ...
    چطوری شما وقت اعصبانیت و ناراحتی حق دارید واکنش های مشابه چیزی را نشان بدهید که انتظار دارید همسرتان ان واکنش ها را نداشته باشد ایا این خواسته با توجه به این کاری که شما می کنید منطقی هست؟؟
    اگر زندگی مشترک است و زن و مرد یکسان هستند و سهم مساوی در زندگی دارند پس همه رفتار ها باید یکسان و مساوی باشد زندگی با گذشت دو طرف پیش می رود محبت محبت خواهد اورد و بی محبتی بی محبتی به بار خواهد اورد. سعی کنید پیشگام باشید به جای اینکه منتظر پیشقدم شدن طرف مقابل باشید بسیار زندگی های مشترکی که بخاطر همین انتظار فرو پاشی کرده اند
    ویرایش توسط dariush233 : چهارشنبه 17 شهریور 95 در ساعت 09:43

14. کاربر روبرو از پست مفید dariush233 تشکرکرده است .

ستاره زیبا (چهارشنبه 17 شهریور 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)