به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 11 بهمن 97 [ 10:07]
    سطح
    31
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 136
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    40

تشکرشده 8 در 7 پست

Array

اختلاف اعتقادی با همسر

با سلام

مشکل من با نماز خوندن و اعتقادات دینی همسرم هست، اول این رو بگم که من زمانی که با همسرم ازدواج کردم یکی از پررنگ ترین معیارهام برای انتخاب ایشون مذهبی بودن خودشون و خانواده شون بود. ولی الان بعد از دو سال واقعا سرخورده شدم! نمیگم اعتقاد نداره، خیلی انسان خوبیه، دروغ نمیگه، غیبت نمیکنه، حلال و حروم سرش میشه، خمس میده و میدونم اعتقاد و باور قلبی زیادی داره ولی برای کارهای دینی خیلی سست و تنبله!

من خودم زمان مجردی تمام نمازهام اول وقت بود و امکان نداشت نماز صبحم قضا بشه، فرصتی میشد میرفتم مسجد و تا حد امکانم توی مراسمات و دعاها شرکت میکردم، شروع به حفظ قران کرده بودم تا سه جز ، و از این چیزا لذت میبردم!

همسرم زمان خواستگاری خیلی مذهبی تر به نظر میرسید ، شاید هم من اشتباه کردم ولی خب همیشه اوایل میدید تا اذان میگن پا میشم تشویقم میکرد و خودشم پا میشد و ....

الان بعد از عروسی دیدم شوهرم نماز صبحاش که کلا قضا میشه، نماز ظهرا رو دقیقا 5 دقیقه مونده به قضا شدن میخونه، نماز مغرب هم باز اکثرا قضا میشه!!!!
    متاسفانه روی من هم تاثیر گذاشته! من هم نمازام یا قضا میشه یا آخر وقت بدو بدو! مسجد و این چیزا هم که دیگه مشخصه اصلا نمیریم!
    از تاثیرهایی که روی من گذاشته بگم که مثلا
    گوشیم سالها بود وقت اذان رو اعلام میکرد و این باعث میشد من هر اذان سریع پاشم وضو بگیرم و نماز بخونم ولی از وقتی عروسی کردیم شوهرم نمیزاره! میگه خوشم نمیاد گوشیت اذان بده،یا مثلا یهو وقت نماز میگه غذا بده میگم بزار یه نمازمو بخونم بعد ،ناراحت میشه و داد و بیداد میکنه که حالا 1 ساعت دیرتر بخون مگه چی میشه!یا میگه بریم بیرون و بخوام نماز بخونم باز داد و بیداد و.....
    خونه عوض کردیم به دلم افتاد دعای توسل بگیرم اجازه نداد!
    قران حفظ کردنم رو اجازه نداد گفت که من از اون قاری که تو تقلید میکنی خوشم نمیاد و چیه حفظ میکنی، قران همیشه دم دستمون و ....

ماه رمضون خیلی دلم شکست! روزه میگرفت ولی شب های دیگه ماه رمضون تا 1-2 شب اگه بیدار بود شبای احیا از ساعت 10 خوابید! منم که با تلوزیون احیا نگه میداشتم سر اون هر سه شب دعوا راه انداخت که ببند بزار بخوابم، صداش اذیتم میکنه!

سایر دعاها و اینا رو هم وقتای دیگه مسجد که نمیزاره برم تو خونه هم بخوام بخونم دائم میگه چیه چندتا کلمه به عربی هی تکرار میکنی معنیش رو هم نمیدونی!!

تا حرفی هم میزنم میگه تو به من کار نداشته باش! اینا پوسته دینه! میگم به هر حال من دوست دارم دوتایی باهم نماز بخونیم مسجد بریم و.....، بهش گفتم از معیارهای اصلی من موقع انتخابش مذهبی بودنش بود،گفت خب تو اشتباه تشخیص دادی و اشتباه انتخاب کردی، من چیکار کنم؟!

خیلی ناراحتم، راستش من میتونستم ازدواج دیگه ای بکنم که از لحاظ شرایط دیگه مثل تحصیلات و شغل و درآمد و ....خیلی بهتر از همسرم باشن ، یعنی به خاطر همسرم چند مورد رو رد کردم ولی میبینم تنها چیزی که باعث شد به همسرم اون موقع جواب مثبت بدم فقط یه تصور اشتباه بوده، خیلی احساس سرخوردگی و ناراحتی میکنم حس میکنم خیلی اشتباه کردم،یه جورایی از اینجا رانده و از آنجا مانده شدم!

گاهی حتی حس میکنم علت مشکلات دیگه زندگیمون همین کمرنگ شدن ایمانمون به خداست....

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array
    با سلام

بسیار خوب است که رو به مشاوره آورده ای و می خواهی راه درست را بیابی.

به نظر می رسد که در مقابل کوتاهی های همسرت در این زمینه رفتار شما حتی در حد زبان بدن سرزنش آمیز بوده است و این خود باعث طرد می شود و مقابله را باعث می شود . از طرفی وقتی شما در این زمینه پررنگ جلوه می کنید در کنار مشکلات دیگری که در روابط شما به احتمال قوی وجود دارد همسرتان در برابر شما ممکن است احساس حقارت پیدا کند و هرجایی که شماپررنگ تر ظاهر می شوید وی واکنش مقابله ای نشان دهد.

هرقدر شما در همسر داری در ابعاد مختلفش پر رنگ ظاهر شوید و وی را قوی ببینید و به او تکیه کنید و این را نشان دهید و بانک اعتباری او را با برجسته کردن نقاط قوتش پر سازید و احساس افتخار به داشتن او را نشان دهید و کاری به انجام امور واجب دینی وی نداشته باشید و ابراز ناراحتی در تأخیرهای وی ولو با چهره نشان ندهید و یا حتی ابراز تشویق زبانی در زمانی که او به موقع فرایضش را انجام می دهد نداشته باشید بلکه عادی باشید و خود نیز در زمان حضور همسرتان فقط توجه به فرایض واجب داشته باشید و مستحبات را بگذارید برای زمان هایی که ایشان حضور ندارند یا در نگاهتان اینرا تقویت کنید که برای شما به عنوان یک زن همین امور خانه داری به نحو احسن و فراهم کردن شرایط آرامش و نشاط همسرتان از مستحبات بسیار قوی هست و لذا تصور نکنید حتماً پرداختن به امور خاصی از مستحبات یعنی ادای آن .... همسرتان را بیشتر جذب خود می کنید و جذب عقاید و مرام خود

وقتی شما را از نماز اول وقت به بانه غذا و اینها باز می دارد دقت کنید با ناراحتی و اخم و دلخوری با او سر سفره ننشینید بلکه طنازانه می توانید سجاده را آماده نگه دارید و با شوخ و شنگی بگویید خدایا می دونم تو دوست داری زن و شوهر با هم خوش و خرم باشند و رضایت همسران از همدیگر ترا خشنود می کند دوست دارم همین اول وقت نمازم را بخونم اما شوهرم غذا میخواد راضی باش که برم خدمت همسر تا بعد ..... جوری با شوخ طبعی بیان کنید که همسرتان بشنود و بعد با همان شوخ و شنگی سفره پهن کنید همسر را دعوت کنید و بگویید بفرمایید سرورم و با لبخند و رضایت با سر سفره بنشینید و بعدش بروید سراغ نماز ....

به شما قول می دهم اگر با مهراتهای رفتاری درست در موقعیتهای دیگر با همسرتان رفتار کنید و برایش جذاب و طناز باشید او با شما همراه می شود . هنر آن است که به گونه ای رفتار کنیم که اعتقاداتمون پس زننده نباشد بلکه برعکس حتی افراد بدون زمینه را هم جذب کند چه رسد به کسی که مثل شوهر شما زمینه دارد بخصوص خانمها خیلی می توانند با هنرمندی در این زمینه موثر باشند و خدا را هم خشنود سازند

دیگر به سرکوب او به عنوان اینکه چون فکر می کردم مذهبی هستی انتخابت کردم ادامه نده بلکه نشان بده از انتخابش پشیمان نیستی .

بطور خلاصه :

کاری به انجام فرایض همسرتان نداشته باشید و چه با زبان بدن چه کلام ناراحتی ابراز نکنید

از ابراز علاقمندی خود نسبت به وی کوتاهی نکنید

تا می توانید در زمینه های دیگر با بکار گیری مهارتهای رفتاری ارتباطتتان را با همسرتان تقویت کنید

3. 2 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

ماهگل (سه شنبه 26 مرداد 95), بارن (سه شنبه 26 مرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام.. چقد خوبه که شما در فکر انجام واجبات دینی همسرتون هستین.. ولی انجام دادن یا ندادن فرایض و واجبات دین از طرف همسرتون فقط به عهده خودشون هستش و شما دینی این وسط ندارین.. شما مسئول اعمال خودتون هستین .
    با این کارا زندگیرو به خودتون سختش نکنید

5. 2 کاربر از پست مفید جوادیان تشکرکرده اند .

Shadi2 (سه شنبه 26 مرداد 95), ماهگل (سه شنبه 26 مرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 11 بهمن 97 [ 10:07]
    سطح
    31
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 136
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    40

تشکرشده 8 در 7 پست

Array
    فرشته مهربان ممنون از راهکارهای خوبتون

جوادیان عزیز حرف شما درسته ولی خب برای من مهم بوده از اول، گفتم که اگه جز معیارهام نبود شاید انتخاب دیگه ای میکردم و الان بیشتر از این بابت ناراحتم. و این قضیه مهم هم هست، فردا بعد از بچه دار شدن خب هرکسی دوست داره بچه اش اونجوری که دوست داره تربیت بشه و خیلی چیزای دیگه

7. کاربر روبرو از پست مفید ماهگل تشکرکرده است .

بارن (سه شنبه 26 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 96 [ 01:54]
    سطح
    31
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    64

تشکرشده 45 در 31 پست

Array
    سلم ماهگل خوبي؟
    دقيقا دركت ميكنم
    منم مثل تو شدم
    منم معيار اصلي ازدواجم نماز وروزه شوهرم بوده
    ولي متاسفانه اهلش نيست
    منم مثل تو سرخورده شدم اومدم اينجا تايپيك زدم دوستن حرفهاي قشنگي بهم زدن...يه سري به تايپيك هاي من بزن بخون
    منم نمازام سرموقع بود ولي ازوقتي شوهر كردم همش قضا شد البته بخاطر چيزاي ديگس...من وقتي ميرم خونشون بخاطر ارايش وضو ازصبح ميگيرم تا برم خونشون ارايشم پاك نشه نماز ظهر وعصرم ميخونم...هميشه هم گير ميده وبهم ميگه نماز جلوي رابطمون گرفته ....چون من به اين چيزا حساسم بهش ميگم بزار اول نماز بخونم ناهار بخوريم يكم پيش خاوادت بشينم اون وقت رابطه برقرار كنيم...نماز مغرب وعشا كه هميشه قضا ميخونمش چون تاشب خونشون هستم ومنتظرم برم خونمون غسل كنم اون وقت كه هميشه فرداي اون روز ميخونم
    ولي خودت ناراحت نكن معمولا مردا بخاطر مشغله كاري وداشتن رابطه تنبيليشون ميشه
    من اينطوري حس ميكم

9. کاربر روبرو از پست مفید tanin_eshgh تشکرکرده است .

ماهگل (سه شنبه 26 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 07 اسفند 95 [ 13:08]
    سطح
    2
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    ماهگل جان میدونم که نماز و عبادات براتون مهمه و این خیلی خوبه . منم مذهبی هستم روی نماز و روزه و حجاب سعی میکنم دقت کنم البته مثل شما اونقدر پایبند به مسجد و اول وقت بودن نماز شاید نباشم منم معیارم برای ازدواج بیشتر همین مسایل بود و حتی یکی از خواستگاران خوبم رو چون به نماز پایبند نبود رد کردم چون برام سخت بود کنار اومدن. اما عزیزم صحبت های فرشته مهربان واقعا عالی بود. زیاد در این زمینه به همسرتون اصرار نکنید و شاید این اصرار باعث لجاجت در ایشون شود و از اظهار پشیمانی در ازدواج به ایشون پرهیز کنید . من حس میکنم ایشون حالت تدافعی در مقابل انتقاد های شما گرفته و میخواد خودشو به شما اثبات کنه که من همینم و نمیخوام تغییر کنم. شما به مانند قبل نمازهاتونو بخونین و سعی کنین خیلی طولانی و خسته کننده نشه و از مسایل مختلف زناشویی و هنرهای زنانه مثه آشپزی و ... ایشون رو سیراب کنین و اصلا اصرار نکنین نماز بخونه و... اما خودتونم به هیچ وجه اجازه ندین نمازتون قضا بشه اما در حد تعادل انجام بدین.
    فعلا هر چه شما اصرار کنین ایشون بیشتر مقاومت میکنه پس یه مدت تحمل کنین اصرار نکنین خودتون عباداتتون رو درست و به موقع و بدون زیاده روی انجام بدین و فعلا مستحب ها مثل نذر دعای توسل در منزل و مسجد رو متوقف کنید به احتمال زیاد ایشون تحت تاثیر قرار میگیرن. فقط زمان میبره صبر کنین و زود از کوره در نرین. بخاطر داشته باشین صبر بر مصایب هم جزیی از ایمانه. در ضمن حتما در این زمینه برای خودتون و همسرتون دعا کنید.

11. کاربر روبرو از پست مفید حلما* تشکرکرده است .

ماهگل (چهارشنبه 27 مرداد 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)