به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 22 فروردین 99 [ 03:11]
    سطح
    43
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 140
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 13 در 9 پست

Array

به خاطر دروغ همسرم ، در کمک به او مردد هستم (به مشورت فوريتون احتياج دارم)

دوستان من نامزدم ماشينشو فروخت و چند روزي بي ماشين مونده، ازونجايي كه يه سال اول نامزديمون بخاطر وضع ماليش ماشين نداشت ولي دليل بي ماشينيشو عدم ثبات دلار و اينكه نميخواد ضرر كنه بهم گفته بود و منم ماشينمو يك سال در اختيارش گذاشته بودم،تا اينكه الان نزديك يه سالي ميشه كه دليل واقعيه بيماشين بودنشو بهم گفته و من خيلي ناراحت شدم ازينكه بهم واقعيت رو نگفته بود و من بخاطر دوستداشتنم از خودم زدم و ماشينمو شب و روز در اختيارش گذاشته بودم،خلاصه اينكه الانم ماشينشو فروخته تا ماشين جديدش پلاك بشه يه هفته طول ميكشه و مونده بيماشين،بخاطر دروغي كه اونموقع بهم گفته بود يا بهتر بگم واقعيتي كه پنهون كرده بود ديگه دلم نميخواد الانم كمكش كنم مادرم ميگه يه سال كمكش كردي اين چند روزم اگه نيازي به ماشينت نداري بده،ولي به مادرم نميتونم بگم دلم ازش بخاطر اون موقع ها پره و نميتونم و احساس ميكنم اگه بدم تبديل به وظيفه ميشه و ارزش كارمم متوجه نميشه،اينكه يه داداشم داره كه اونم درحالي كه امكان مالي داره و زنشم ماشين داره(ماشينو كادو داده به زنش)ولي ماشين باباشو از صبح تا شب برميداره وقتي به شوهرمم ميگم با مال بابات برو بيا سر كار ميگه دست دداداشمه و نميتونه بهش چيزي بگه !!به منم مستقيم ديگه نميگه ماشينمو بدم بهش ولي من دلم براش ميسوزه ولي بخاطر اون سالها يه حسي بهم ميگه ديگه اشتباه يالهاي اول نامزديرو نكنم و بهش كمك نكنم,ازتون خواهش ميكنم راه درست رو بهم بگين و كمكك كنين

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 مهر 02 [ 02:24]
    سطح
    51
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 188
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    20

تشکرشده 92 در 43 پست

Array
    با سلام و احترام. اول از همه ازتون میخوام تا صبور باشید تا مشکل رو به شکل صحیح حل کنید. درسته کار ایشون دور از اخلاق بوده که به شما دلیل واقعی این مساله رو نگفته و صحیح بود از همان ابتدا حقیقت رو میگفت. اما در بسیاری از موارد اینچنینی ممکنه مرد به خاطر حفظ آبرو یا غرور دلیل حقیقی مسائل رو به همسرش نگه. این دروغ گفتن رو تو جیح نمیکنه ولی میخوام بدونید که مساله اینقدر حاد نیست که نتونید با صحبت کردن حلش کنید. کار شما که از روی محبت و مهربانی ماشینتون رو در اختیار ایشون گذاشتید قابل تقدیره و کار بسیار خوبی انجام دادید. در مورد دروغ همسرتون هم بهترین کار اینه که با ملایمت و آرامش دلیل کارشون رو ازشون بپرسید و با گفتمان قضیه رو حل کنید. اینکه اشتباه طرف مقابلتون رو ببخشید و در جهت رفع اون مشکل گام بردارید مقدس ترین فعل در زندگی مشترک هر زوجی هست. در زمانی که میشه با طرفتون صحبت کنید کار درستی نیست که با رفتار مشابه یخواهید اشتباهش رو مقابله کنید. مشکلات اینچنینی هر چند شما رو رنجانده ولی اونقدر بزرگ نیستند که بخوان اینقدر اضطراب و نگرانی براتون به همراه بیاره.
    از این پس به جای نام psychologist با نام زندگی بهتر به فعالیت ادامه میدم.

3. کاربر روبرو از پست مفید زندگی بهتر تشکرکرده است .

setare_000 (چهارشنبه 27 مرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 22 فروردین 99 [ 03:11]
    سطح
    43
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 140
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 13 در 9 پست

Array
    يعني الان متوجه نشدم چيكار كنم ماشينمو در اختيارش باز بزارم خوبه يا نه ديگه كمكش نكنم؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    20

تشکرشده 92 در 43 پست

Array
    کمکش کنید. خالی از لطف نیست و بهتره. بعدا در مورد نگرانی و دلخوریتون با هم صحبت کنید و با گفتگو حلش کنید. در زندگی بخشنده باشید و از مشکلات کوچیک زود نگران نشید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 10:44]
    سطح
    44
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 319 در 122 پست

Array
    من نفهمیدم چه دروغی گفته.
    ولی به هر حال زندگی رو با میدان جنگ اشتباه گرفتی شما که دنبال کینه کشی هستی.

و واقعا نمیتونم درک کنم چطور این موضوع کوچیک که با یه گذشت ساده حل میشه تبدیل به دغدغه فکری شما شده.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مرداد 96 [ 15:07]
    سطح
    41
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array

من خودم از دروغ بیزارم مخصوصا اگر نزدیکترین فرد زندگیت که همسرت باشه این دروغو گفته باشه اما یه نطری دارم، شما الان سالهاست که این اقا رو میشناسید، تو شرایط مختلفی عمل و عکس العملشو دیدین، فکر میکنید اگر جای شما 2 نفر همین الان عوض میشد الان واکنش همسرتون به دروغی که شما مصلحتی یا غیر مصلحتی قبلا بهش گفتین چی بود؟؟؟ من یه متد دارم با هر کسی مثل خودش رفتار میکنم! دقیقا باهاش همون مدلی رفتار کن، یه حسی دارم اصلا دوس ندارم پخمه باشم و الکی خودمو وقف کسی یا چیزی کنم، عزیزم کاری رو انجام بده که بعدا به خودت نگی کاش یه جور دیگه رفتار کرده بودم، همیشه عزت خودتو در مقابل هر کسی که شده حفظ کن و با همه عین خودشون رفتار کن!!! ببین خودش تاب و تحمل این رفتار رو داره؟خودتو پخمه نشون نده تو هیچ شرایطی به هیچ کسی!!!! به ایثارهای الکی کسی توجهی نمیکنه و ارزشی قایل نیس، نذار محبتت رنگ وظیفه به خودش بگیره!

مهم مهم
    ویرایش مدیرهمدردی:
    دقیقا طبق تجارب مشاوره ای چنین نگرشی به زندگی مشترک و برخوردهای واکنشی عامل اصلی و ریشه مشکلات در بسیاری از خانواده ها و دقیقا علت اصلی بسیاری از طلاقها می باشد.
    افراد بی تحمل، کم صبر، تلافی جو، واکنشی، مقابله به مثل کننده خود را با سرعت زیاد برای شکست در زندگی آماده می کنند
    .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    20

تشکرشده 92 در 43 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط nardil نمایش پست ها
    من خودم از دروغ بیزارم مخصوصا اگر نزدیکترین فرد زندگیت که همسرت باشه این دروغو گفته باشه اما یه نطری دارم، شما الان سالهاست که این اقا رو میشناسید، تو شرایط مختلفی عمل و عکس العملشو دیدین، فکر میکنید اگر جای شما 2 نفر همین الان عوض میشد الان واکنش همسرتون به دروغی که شما مصلحتی یا غیر مصلحتی قبلا بهش گفتین چی بود؟؟؟ من یه متد دارم با هر کسی مثل خودش رفتار میکنم! دقیقا باهاش همون مدلی رفتار کن، یه حسی دارم اصلا دوس ندارم پخمه باشم و الکی خودمو وقف کسی یا چیزی کنم، عزیزم کاری رو انجام بده که بعدا به خودت نگی کاش یه جور دیگه رفتار کرده بودم، همیشه عزت خودتو در مقابل هر کسی که شده حفظ کن و با همه عین خودشون رفتار کن!!! ببین خودش تاب و تحمل این رفتار رو داره؟خودتو پخمه نشون نده تو هیچ شرایطی به هیچ کسی!!!! به ایثارهای الکی کسی توجهی نمیکنه و ارزشی قایل نیس، نذار محبتت رنگ وظیفه به خودش بگیره!
    به همه دوستان پیشنهاد میکنم هیچوقت همچین سیاست و خط مشی رفتاری را در زندگیتون پیاده نکنید که موجب بسیاری از ناکامی هاست. این ناپخته ترین و زشت ترین نوع رفتار در زندگی مشترک هست.

9. 2 کاربر از پست مفید زندگی بهتر تشکرکرده اند .

setare_000 (چهارشنبه 27 مرداد 95), مدیرهمدردی (شنبه 23 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مرداد 96 [ 15:07]
    سطح
    41
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط زندگی بهتر نمایش پست ها
    به همه دوستان پیشنهاد میکنم هیچوقت همچین سیاست و خط مشی رفتاری را در زندگیتون پیاده نکنید که موجب بسیاری از ناکامی هاست. این ناپخته ترین و زشت ترین نوع رفتار در زندگی مشترک هست.
    امیدورام امثال شما بتونین زندگی خوبی با خط مشی های ذهنی خودتون بسازید اما تجربه ی عملی! نشون داده که فرجام ایثار و از خودگذشتگی بسیار مخصوصا! در مقابل یک فرد قدرنشناس چیزی جز سرخوردگی و افسوس عمیق قلبی نیست؛ با هر کسی باید به اندازه ی ارزش و لیاقتش رفتار بشه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    20

تشکرشده 92 در 43 پست

Array
    امیدورام امثال شما بتونین زندگی خوبی با خط مشی های ذهنی خودتون بسازید اما تجربه ی عملی! نشون داده که فرجام ایثار و از خودگذشتگی بسیار مخصوصا! در مقابل یک فرد قدرنشناس چیزی جز سرخوردگی و افسوس عمیق قلبی نیست؛ با هر کسی باید به اندازه ی ارزش و لیاقتش رفتار بشه.
    کدام تجربه عملی دوست عزیز؟ اگر برای خودتون مواردی پیش آمده و با افراد قدرناشناس برخورد داشتید نمیتوانید به کل کیس ها و موقعیت ها بسط بدیدش. اگر تجربه عملی شما در حیطه زندگی خودتون و اطرافیان و موارد مختلفی بوده که دیدید، تجربه علمی و عملی من حاصل سال ها کار و فعالیت در این زمینه بوده و بهتون میگم مهمترین اصل برای گذر از مشکلات زندگی گذشت و بخشش و حل اون مشکل با گفتگو هستش. اولین آفت زندگی اغلب زوج هایی که دیدم همین عدم گذشت و واکنش های سریع و انتقام جویانه بوده. در موردی که ایشون مطرح کردند ممکنه همسرشون معذوریتی داشتن که برای اجتناب از بازگو کردنش دست به یک کار غلط یعنی دروغ گویی زدند. نمیشه با اولین اشتباه طرف مقابل رو نابود کرد. زندگی مشترک یعنی بخشش و گذشت و ادامه. اون که دیگه فرد تا چه زمانی بخشش نشون بده بر میگرده به روحیات خود فرد و بزرگی یا کوچکی خطای طرف مقابل. قبول دارم برخی خطاها غیر قابل بخشش هستند ولی مورد ایشون مساله ای هست که قابل حله و حاد نیست. شما در قبال مشاوره ای که به فرد میدید مسئول هستید لذا بیش از این ها باید مراقب باشید که چه راه کاری دارید ارائه میکنید.
    ویرایش توسط زندگی بهتر : شنبه 23 مرداد 95 در ساعت 01:53

12. کاربر روبرو از پست مفید زندگی بهتر تشکرکرده است .

مدیرهمدردی (شنبه 23 مرداد 95)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

ویرایش مدیرهمدردی:
    دقیقا طبق تجارب مشاوره ای چنین نگرشی به زندگی مشترک و برخوردهای واکنشی عامل اصلی و ریشه مشکلات در بسیاری از خانواده ها و دقیقا علت اصلی بسیاری از طلاقها می باشد.
    افراد بی تحمل، کم صبر، تلافی جو، واکنشی، مقابله به مثل کننده خود را با سرعت زیاد برای شکست در زندگی آماده می کنند
    .

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

14. 4 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

sahar67 (شنبه 23 مرداد 95), بابک 1369 (شنبه 23 مرداد 95), زندگی بهتر (شنبه 23 مرداد 95), عشق آفرین (شنبه 07 مرداد 96)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)