به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 مرداد 01 [ 18:54]
    سطح
    66
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 180
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    719

تشکرشده 351 در 126 پست

حالت من
    Bitafavot
    Array

چطور می تونم از فضای مجازی جدا شم؟

سلام دوستان...
    شاید سوال من تکراری و ملال آور باشه ولی متاسفانه بدجور زندگیمو تحت تاثیر قرار داده...
    قبلتر از این هر کسی که خیلی در فضای مجازی بود شخصا نصیحت می کردم ولی الان خودم بهش دچار شدم..چیزی که برام قابل باور نیست....
    وقتی گوشی دستمه تو تلگرامم وقتی ازس خسته میشم تو تبلت....یک لوپ نا امید کننده و انرژی گیر!
    مختصرا میگم که کار از اونجایی شروع شد که
    از لحاظ شرایط روحی یکم اوضام آآروم تر و مطلوبتر شد...وقتی اسفندماه کنکور دادم و از طرف دیگه همزمان شرایط زندگی برام طوری شد که آرامش رو در خودم احساس کردم.
    تو این سه سال مسیر زندکیم چاله و چاههای عمیق داشت و انققدر در تلاطم بودم که هر لحظه منتظر یک خبر بد بودم..همیشه نگران از آینده و غمگین از گذشته...هر نوع شکستی رو تو این مدت تجربه کردم..بصورت کاملا فشرده...موضوعاتی که هیچگاه حتی اینجاهم مطرحشون نکردم.....شکست مالی..عاطفی...تحصیلی..انواع بیماریهای خطرناک خودم و اطرافیانم که از بیخ گوشم گذر کرد....من به معنای واقعی به انتهای جون دادن رسیده بودم....خیلی خیلی خسته بودم و هستم...دیگه کنترل افکارم هم نداشتم...افکارم تو آتش ترس و دلهره می سوخت....به واقعیتها بال و پر میداد تا شبیه داستانی بشن که آرامش من توش قربانی بود....همیشه در حال مقاومت و مبارزه بودم....از جسم و جان و روحم برای گذر کردن از خطرها مایه گذاشتم...هم با شرایط میجنگیدم هم با افکار افسار گسیخته ام....الان دیگه رمقی ندارم......
    بعد از عید نوروز تقریبا تلاطمها کمتر شد و هنوز من با تتمه جانی که داشتم سعی کردم خودمو بازسازی کنم...
    سغی کردم و میکنم,..,.
    در گذر از این تلاشها گرایشم شدیدا به سمت فضای مجازی رفت....انگار راه فراری پیدا کرده باشم....
    آرامشم رو بیشتر میکرد..و میکنه.....و توضیحات زیادی که لزومی به مطرح کردنش نیست....چون خودتون حدس می زنید,,,,,
    اما من دلم نمیخواد حالا که کمی به آرامش رسیدم و البته به یاری خدا قوی شدم و فرصت دارم تا کارهای جدیدی رو شروع کنم مرتب تو این فضا وقتمو به بطالت بگذرونم...,
    از طرفی ترسم ازاینه که شاید بخشی از آرامشم به خاطر استفاده از این ابزارها باشه و با جداشدن از اون دوباره افکار دیگه ای جایگزینش بشه ودوباره اتفاقات تلخ رنگ و بوی قبل خودشو بدست بیاره...
    نمیدونم چه کنم....

2. 2 کاربر از پست مفید افسونگر تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (چهارشنبه 06 مرداد 95), هلیاجون (چهارشنبه 06 مرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام خانم افسونگر

خوب هستید شما؟

من جز چندباری در گذشته افتخار آشنایی با شما رو نداشته ام.

-----------------

وقتی پست شما رو خوندم کلی انرژی گرفتم! ماشاالله به این استقامت و استحکام شما! من که شخصا مقابل شما کم آوردم.

نگاه کنید خانم افسونگر، موضوع مشکل شما به نظرم گسترده تر از عنوان تاپیکتون هست و صرف چگونگی ترک دنیای مجازی، راهگشای شما نخوهد بود!

بگذارید تا جایی که ذهنم یاری میکنه، موضوع شما رو از دید خودم بررسی کنم!

شما از جبهه ای که در اون کارزار داشتید، به دنیای مجازی پناه آوردید این یعنی اینکه خانم افسونگر صورت مسائل جبهه های گذشته خودش رو حل نشده باقی گذاشته و به دنیای مجازی رو آورده یا بعد از حل مسائل، برای دوباره رویارو نشدن با اون سختی ها به دنیای مجازی رو آورده؟

مثلا من یک چک برگشتی دارم که توانایی پاس کردن اون چک رو ندارم. به خاطر همین موضوع هم هر روز فکرم درگیر این مسئله هست. تصمیم میگیرم حالا که نمی تونم چک ام رو پاس کنم، موبایلم رو خاموش کنم و به دنیا های دیگه پناه بیاورم! مثل تفریح، سیگار، دنیای مجازی، زندگی در طبیعت و غیره.

خوب من با این کارم صورت مسئله رو پاک کردم و هر کاری هم بکنم ریشه ای برای نداشتن آرامش خودم در وجودم باقی گذاشتم و تا اون مسئله رو حل نکنم، به آرامش نمیرسم. ( البته این نرسیدن به آرامش برای امثال من که کمالگرا هستن خیلی سخت تر هست).

پس لزوما باید تلاش کنم صورت مسئله رو حل کنم، از تجارب گذشته استفاده کنم و برای به آرامش رسیدن راهکار هایی هم در نظر داشته باشم.
    بعضا برای ترسی که در وجودم باقی مونده دیگه سعی میکنم به سمت ریسک کردن و چک کشیدن نرم و از فضایی که درش ساکن شدم و حداقل آرامش من رو به هم نمیزنه، بیرون نیام.

من فکر میکنم شما تو این فاز قرار گرفته اید، درسته؟

---------

خوب منظر بعدی، نوع ورود به دنیای مجازی هست.

الان دنیای مجازی خیلی بسط پیدا کرده، خوب اشخاصی رو میشناسم، که از همین دنیای مجازی دارن امرار معاش میکنن و به نوعی آرامش و علاقه خودشون رو هم پاس میکنند.

پس نوع رویکرد شما در فضای مجازی هم مهمه!

شما با بطالت در فضای مجازی نوعی فرار به عقب دارید یا از فضای مجازی به عنوان نقاط پرتاب در زندگی استفاده میکنید؟

-----------

منظر بعدی جایگزین سازی است.

فکر میکنم، شما اگر برای ادامه زندگی تون جایگزین های مناسب تدارک ببینید، کمتر کشش پیدا میکنید.

مثلا،
    شما سابقا، در پروژه مالی شکست خورده اید، آرامش شما سلب شده. خوب بدیهی هست که با اندکی فاصله گرفتن از اون شکست و ریکاوری، سعی در بازسازی خودتون بکنید. ولی اگر غرق شدن در این فضای ریکاوری شما رو از چیزی که باید بشین دور کنه، قطعا مخل آرامش شما خواهد شد. حالا شما باید گام به گام، با برنامه ریزی و با استفاده از تجارب گذشته، در فاز جدیدی قدم بردارید.

البته در این بین حق خواهید داشت اگر اندکی محافظه کار تر شوید.

----------------------------

پیشنهادم به شما اینه که به طور تجسمی، برای خودتون برنامه ریزی کنید، اندکی برای کار های فیزیکی و دنیای واقعی تفکر کنید، مجددا استارت بزنید. خود به خود از دنیای مجازی که حکم مسکن رو برای شما پیدا کرده فاصله میگیرد.

---------------------

یکی از مباحث سخت کاری فولاد ها، اینه که فولاد مورد نطر رو در کوره دما میدهند، تا دمای حدود 700 درجه ( اصطلاحا دمای آستنیته فولاد) تو این دما فولاد رو نگه میدارند، تا یکسری فعل انفعالاتی درون ساختار فولاد ( بسته به درصد کربن اش ) اتفاق بی افته. حال پس از اتمام دمادهی فولاد، چند راه برای سرد کردن ( کوئنچ کردن) فولاد وجود دارد، بیشترین سختی زمانی اتفاق می افتد، که فولاد به سرعت به دمای اولیه خود برگردد. برای اینکار از روغن و یا آب استفاده میشود. پس از سرد شدن، ساختار آهن تغییر میکند و فولاد سخت تر ( البته شکننده تر) از قبل میشود. ولی اگر فولاد را به آرامی درون همان کورده سرد کنیم، ساختار فولاد همگن شده، و در بعضی شرایط تنش زدایی نیز انجام میگیرد.

خانم افسونگر شما حکم یک فولاد سخت شده رو دارید. شما به انسان پخته ای تبدیل شده اید. محکم قدم بردارد.

پ.ن: خواهشمند است اگر، از متون شما برداشت بدی داشتم، توضیح بیشتر بدهید.

4. 2 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

هلیاجون (چهارشنبه 06 مرداد 95), زندگی خوب (شنبه 09 مرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 مرداد 01 [ 18:54]
    سطح
    66
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 180
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    719

تشکرشده 351 در 126 پست

حالت من
    Bitafavot
    Array
    سلام آقای محمدرضاخیلی ممنونم از توجهتون ...من به دلیل سر درد و حتی چشم درد ناشی از همین موضوع فعلا توان پاسخ دادن ندارم...انشاالله در فرصت مناسب توضیح بیشتری خواهم داد...,

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)