به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 43
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 بهمن 00 [ 02:19]
    سطح
    53
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    127

تشکرشده 141 در 76 پست

Array

اندام نامناسب و کاهش اعتماد به نفس

سلام
    پسری 29 ساله هستم . که قدم نسبتا کوتاهه 168 و لاغراندام وزنم حدودا 54 که به لحاظ ژنتیکی چاق نمیشم . باشگاه و دکتر تغذیه و روش های متعددی رو انجام دادم ولی تغییری صورت نگرفته . ازمایش های زیادی هم دادم که مشکلی نبوده . بیش از 14 ساله وزنم ثابته و تغییری نکرده. به خاطر این موضوع و برخورد اطرافیان اعتماد به نفسم از بین رفته . از نگاه های تحقیر آمیز اطرافیان و مسخره کردن خسته شدم تو این شرایط بالا بردن اعتماد به نفس برام کار سختیه .

به خاطر مشکلم تقریبا امیدم به ازدواج هم ازبین رفته دو دفعه هم خواستگاری رفتم (دخترها ریزاندام بودن) ولی کار به جلسات بعدی نرسید و تقریبا مطمئنم به خاطر قد و هیکلم رد شدم چون اصلا صحبت های خاصی نشد که باعث رد شدنم بشه . وضعیت مالی کاملا متوسطی هم دارم و کاری با درآمد نسبتا مناسب.

البته الان بحثم ازدواج نیست چون دیگه باور دارم که شانس ازدواجم بسیار پایینه .بیشتر مشکلم اینه چطور اعتماد به نفسم بالا بره

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 آبان 96 [ 23:36]
    سطح
    40
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    33

تشکرشده 208 در 97 پست

Array
    سلام خدمت شما
    میتونید طرز لباس پوشیدنتون رو عوض کنین و از یه شخص خوش سلیقه کمک بگیرین. انتخاب رنگ ها واسه شما خیلی مهمه
    ببینید لباسای روشن آدم رو کوتاه تر نشون میده. لباسای تیره و یک رنگ ادم رو قد بلند نشون میده و اینو مد نظر داشته باشین.
    مورد دیگه اینکه اگر پیش دکتر تغذیه رفتین و نتیجه نگرفتین پس متخصص غدد رو برید چون لاغری شما ژنتیکی و هورمونی هست احتمالا و مشکلتون رو براشون توضیح بدین.

3. 3 کاربر از پست مفید زانکو تشکرکرده اند .

mohammad29 (شنبه 02 مرداد 95), آی تک (شنبه 02 مرداد 95), بابک 1369 (جمعه 01 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 95 [ 04:00]
    سطح
    33
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    101

تشکرشده 183 در 100 پست

Array
    هر وقت طرز فکرت رو تغییر دادی ، اونوقته که وزنت هم تغییر میکنه.
    همه این مشکلات ، اثرات مخرب تلقین منفی هست و دیگر هیییییچچچچچ. . . .

5. کاربر روبرو از پست مفید maral569 تشکرکرده است .

mohammad29 (شنبه 02 مرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام دوست گرامی

حتی افرادی که به قول شما لاغری ژنتیکی دارند هم میتونند چاق بشند فقط صبر و حوصله میخواد.

شما اگه از نظر پرکاری تیروئید و بیماریهای روده ای و انگلی توسط پزشک بررسی شدید و مشکلی نبوده میتونید وزنتون رو اضافه کنید.

من خیلیارو دیدم که مثل شما مشکل لاغری دارند و میگن هر چقد غذا میخوریم چاق نمیشیم وقتی دقت میکنی می بینی از نظر خودشون زیاد میخورن.شاید شما هم از نظر خودت غذات زیاده که بهتره هر چیزی رو که تو یک روز خوردی بنویسی و به یه مشاور تغذیه نشون بدی.

اما غذاهایی که من به دوستای لاغرم پیشنهاد کردم و نتیجه گرفتند اینا بود:شیره انگور و شیره خرما که میتونی صبح ناشتا از هر کدوم یه قاشق و قبل خواب هم از هر کدوم یه قاشق بخوری-شیر موز-آجیل-کنجد-سیب زمینی و تخم مرغ آبپز با کره-بستنی-خرما-حلیم-ماکارونی-دو روز در میون یه قرص مولتی ویتامین و قرص زینک(روی) و ....

شما باید تعداد وعده های غذاییت رو زیاد کنی مثلا روزی 7-6وعده غذا بخوری(بین سه وعده اصلی یه میان وعده باید داشته باشی)

تو حالت نرمال شما هر هفته میتونی بین نیم تا یک کیلو وزن اضافه کنی و نه بیشتر پس حوصله به خرج بده و فقط مثلا جمعه ها خودتو وزن کن نه هر روز.

میتونی باشگاه هم بری تا شکم و چربیهای موضعی نیاری ولی حواست باشه گول هم باشگاهیارو نخوری که خودتو درگیر هورمون و این چیزا بکنی.

حتی اگه باشگاه نرفتی میتونی تو خونه ورزشهای مربوط به شکم رو انجام بدی تا چاقی موضعی تو ناحیه شکم نیاری.

7. 3 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

Amina (جمعه 01 مرداد 95), mohammad29 (شنبه 02 مرداد 95), سرشار (شنبه 02 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آذر 95 [ 11:32]
    سطح
    33
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 103
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    179

تشکرشده 278 در 136 پست

Array
    حرف آی تک درسته. اگر بیماری نداشته باشید امکان نداره چاق نشین. شما اگر غذاهای پرکالری (پرچرب، نشاسته ای، پرشکر) مثل ماکارونی، ساندویچ، شکلات، بستنی و کیک بخورین حتما وزن اضافه می کنید چون مواد این غذاها که از بین نمی ره! بدن شما اجبارا وقتی بیش از میزان مصرفتون غذا می خورید، وزن اضافه می کنه.

در کنارش به باشگاه برین و وزنه بزنید (از ورزش های هوازی پرهیز کنید) تا عضلاتتون بزرگتر بشه. توجه کنید که وقتی ورزش می کنید باید میزان کالری مصرفی تون رو خیلی بالاتر ببرین چون خود ورزش خیلی کالری می سوزونه. می تونید یک مربی بدن سازی هم بگیرید تا راهنمایی تون کنه.

9. 3 کاربر از پست مفید Amina تشکرکرده اند .

mohammad29 (شنبه 02 مرداد 95), آی تک (شنبه 02 مرداد 95), سرشار (شنبه 02 مرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    53
    دستاوردها:
    تشکرها
    127

تشکرشده 141 در 76 پست

Array
    ممنون از دوستانی که جواب دادن

واقعیتش اینه که انواع آزمایش ها از تیرویید ، انگلی وگوارشی ، استرس و ... دادم ولی مشکلی نبوده . البته شاید واقعا مشکلی وجود داشته باشه ولی منشا اون معلوم نداره . اما نکته عجیب اینه که از 15 سالگی وزن و قد من ثابت مونده و اوایل شاید این موضوع مورد توجه نبود و شاید فرصت افزایش قد از دستم رفت . چون حتی یکی از خواهرام 5 سانت از من بلندتر و اون یکی 2 سانت کوتاهتره و برادرم حدودا 20 سانت بلندتر از هست .پدر هم 12 سانت بلندتره و مادرم هم 4 سانت کوتاهتر و تقریبا مشخصه که قد من باید بلند تر میشد ولی خب نشد

در مورد وزن خیلی کارها کردم مراجعه به دکتر تغذیه و رژیم های پرکالری که تاثیری نداشت باشگاه بدن سازی هم چند سال رفتم و همراه اون حتی مکمل های پرضرر مصرف کردم ولی تاثیری نداشت (باشگاه رفتن برای یه فرد خیلی لاغر خیلی سخته نگاه ها بد ادم رو ازار میده) دکتر طب سنتی هم رفتم . . من توی خونه دوبرابر پدرم که 85 کیلو هست غذا میخورم و کم غذا نیستم

الان مشکل من رفتار و نگاه های دیگران هست اهل کتاب هستم و کتاب های اعتماد به نفس و روانشناسی زیادی مطالعه کردم ولی بیشتر مثل یک مسکن میمونن .خیلی خودم کنترل میکنم ولی خب من ادمم بعضی وقت ها بهم می ریزم الیته این که مشکل خاصی ندارم و سلامتم خداروشکر میکنم

11. 2 کاربر از پست مفید mohammad29 تشکرکرده اند .

Pooh (چهارشنبه 05 مهر 96), آی تک (شنبه 02 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 08 دی 95 [ 19:52]
    سطح
    30
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 120
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second Class3 months registered
    تشکرها
    111

تشکرشده 224 در 94 پست

Array
    دوستان راهنمایی های خوبی کردند فقط نکته مهمی به نظرم اومد که:

آی تک جان و آمینا جان نکات خوبی رو گفتید اما به لحاظ کلی میگم که در توصیه رژیم غذایی بهتره کار رو به متخصص بسپریم، شیرینی های مصنوعی و بعضی از چربی ها فقط باعث چاقی کاذب میشن و خیلی به سلامتی آسیب می رسونند.
    شاید یکی از دوستان شما قند بالایی داشته باشه و خودش هم ازش خبر نداشته باشه و مصرف این نوع خوراکیها باعث ضربه زدن جدی به سلامتیش میشه.

13. 2 کاربر از پست مفید مهرآیین تشکرکرده اند .

mohammad29 (دوشنبه 04 مرداد 95), آی تک (شنبه 02 مرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 14:02]
    سطح
    71
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 267
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    121

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    فرزند من هم خیلی لاغره .به خاطر وضعیت تغذیه اشه .بعضی غذاها رو نمی خوره مثل گوشت و کلم و نان سنگک و دلمه و....
    احیانا شما اینجوری نیستید؟
    همه غذاها رو می خورین
    ولی خداییش خوش به حالتون من خودم یه لقمه بیشتر که بخورم ظهر نمیتونم برم سرکار آخه لباسام تنگ میشه

واسه ازدواج هم زود ناامید شدی می تونی بیشتر بگردی و قبل از خواستگاری سنتی با طرف یه جلسه تلفنی و.... البته با رعایت همه شرایط صحبت کنی تا قبل از دیدار دید بهتری ازت داشته باشه.

15. 2 کاربر از پست مفید حیاط خلوت تشکرکرده اند .

mohammad29 (دوشنبه 04 مرداد 95), Pooh (چهارشنبه 05 مهر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 مهر 95 [ 09:21]
    سطح
    12
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    31 days registeredTagger Second Class500 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 59 در 32 پست

Array
    دوست عزیز سلام
    اول اینکه اعتماد به نفس هیچ ربطی به ظاهر نداره دقت کن هیچ ربطی
    دوم اینکه تمرکزت رو از روی ظاهرت بردار ( دوستان هم گیر ندن به چاقی این آقا و روشهای پاقی کسی که 15 سال وزنش زیاد نشده مطمینا خودش همه راهی رو رفته)
    سوم اینکه این تاپیک ها رو بخون :

چگونه اعتماد به نفس خود را بالا ببریم

کوتاهی قد و اعتماد به نفس پایین

7 روش افزایش اعتماد به نفس

۱۰ روش براي افزايش اعتماد به نفس

در آخر برات چند تا مثال از اطرافیانم و اعتماد به نفسشون میزنم
    نفر اول : یه آقای که معلول جسمی حرکتی هستن .(پاهای خیلی کوتاه تر از کل بدن و مطمینا باعث شده قدشون خیلی کوتاه باشه و با عصا راه برن و این معلولیت رو دست ها و چهره هم تاثیر گذاشته). لیسانس روانشناسی دارند و کارمند بهزیستی هستن . این آقا سه تا بچه دارن دسته گل یک پسر و دو دختر و همسرشون هم یه خانوم فوق العاده کدبانو وزیبا و خودشون میگن وقتی میرفتن خواستگاری فکر میکردن دخترو بشون نمیدن و با خودشون قرار میزارن اگه دختر بله گفت بشن بهترین داماد اون خانواده و الان که بچه اولشون 12 سالشون بهترین داماد خانواده هستن .

نفر دوم: دختری که تو سال اول دبیرستان با شوخی دوستاش تو دبیرستان از بلندی میافه و قطع نخاع میشه و تا آخر عمر روی صندلی پرخ دار .شما جای این دختر میبودین و الان بعد 15 سال تو سی سالگی بودین فکر میکنن چه وضعیتی داشتین؟؟ این دختر الان دانشجوی دکترا تو مجارستانه و البته تنها رفته اونجا برای تحصیلات در حالی که باید خودشو پوشک کنه و با یه اعتماد به نفس فوق العاده.

نفر سوم: یه دختر 27 ساله که فقط 38 کیلویه و به شدت هیکلش افتضاحه اصلا زنونه نیست و مثل استخون خالیه قدشم به زور به 150 برسه . این دختر لیسانس داره و کارمنده یه شرکته . اونقدر اعتماد به نفس داره که کل زندگی پدر و مادرش و خواهر برادر و اداره میکنن و انقدر تو همه چیز دخالت میکنه که صدای عروس خانواده رو در آورده . چهره هم کاملا نازیبا اما با این هیکل و چهره تو مهمونی ها لباس کاملا لخت میپوشه طوری که واقعا نگاه کردن به بازو و پاهاش چندش آوره اما خودش با اعتماد به نفس کامل این لباسها رو میپوشه .

چس اعتماد به نفس و موفقیت اصلا به ظاهر ربطی نداره

17. کاربر روبرو از پست مفید نهال :) تشکرکرده است .

mohammad29 (دوشنبه 04 مرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    53
    دستاوردها:
    تشکرها
    127

تشکرشده 141 در 76 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نهال :) نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام
    اول اینکه اعتماد به نفس هیچ ربطی به ظاهر نداره دقت کن هیچ ربطی
    دوم اینکه تمرکزت رو از روی ظاهرت بردار ( دوستان هم گیر ندن به چاقی این آقا و روشهای پاقی کسی که 15 سال وزنش زیاد نشده مطمینا خودش همه راهی رو رفته)
    سوم اینکه این تاپیک ها رو بخون :

چگونه اعتماد به نفس خود را بالا ببریم

کوتاهی قد و اعتماد به نفس پایین

7 روش افزایش اعتماد به نفس

۱۰ روش براي افزايش اعتماد به نفس

در آخر برات چند تا مثال از اطرافیانم و اعتماد به نفسشون میزنم
    نفر اول : یه آقای که معلول جسمی حرکتی هستن .(پاهای خیلی کوتاه تر از کل بدن و مطمینا باعث شده قدشون خیلی کوتاه باشه و با عصا راه برن و این معلولیت رو دست ها و چهره هم تاثیر گذاشته). لیسانس روانشناسی دارند و کارمند بهزیستی هستن . این آقا سه تا بچه دارن دسته گل یک پسر و دو دختر و همسرشون هم یه خانوم فوق العاده کدبانو وزیبا و خودشون میگن وقتی میرفتن خواستگاری فکر میکردن دخترو بشون نمیدن و با خودشون قرار میزارن اگه دختر بله گفت بشن بهترین داماد اون خانواده و الان که بچه اولشون 12 سالشون بهترین داماد خانواده هستن .

نفر دوم: دختری که تو سال اول دبیرستان با شوخی دوستاش تو دبیرستان از بلندی میافه و قطع نخاع میشه و تا آخر عمر روی صندلی پرخ دار .شما جای این دختر میبودین و الان بعد 15 سال تو سی سالگی بودین فکر میکنن چه وضعیتی داشتین؟؟ این دختر الان دانشجوی دکترا تو مجارستانه و البته تنها رفته اونجا برای تحصیلات در حالی که باید خودشو پوشک کنه و با یه اعتماد به نفس فوق العاده.

نفر سوم: یه دختر 27 ساله که فقط 38 کیلویه و به شدت هیکلش افتضاحه اصلا زنونه نیست و مثل استخون خالیه قدشم به زور به 150 برسه . این دختر لیسانس داره و کارمنده یه شرکته . اونقدر اعتماد به نفس داره که کل زندگی پدر و مادرش و خواهر برادر و اداره میکنن و انقدر تو همه چیز دخالت میکنه که صدای عروس خانواده رو در آورده . چهره هم کاملا نازیبا اما با این هیکل و چهره تو مهمونی ها لباس کاملا لخت میپوشه طوری که واقعا نگاه کردن به بازو و پاهاش چندش آوره اما خودش با اعتماد به نفس کامل این لباسها رو میپوشه .

چس اعتماد به نفس و موفقیت اصلا به ظاهر ربطی نداره
    سلام
    ممنون از معرفی لینک ها مطالعه کردم البته اولی برای من باز نمیشه.

بله همون طوری که شما گفتید سوال من بیشتر در ارتباط با اعتماد به نفس هست و زیاد دنبال چاق شدن نیستم .

در مورد اینکه گفتید اعتماد به نفس هیچ ربطی به ظاهر نداره ،بله قبول دارم ولی خب مشکل من اینه که هنوز نتونستم به اون باور برسم
    در مورد اینکه گفتید تمرکزت رو از روی ظاهرت بردار ، باور کنید من اصلا برایم مهم نیست که خیلی لاغرم یا قد نسبتا کوتاهی دارم ولی طرز برخورد اطرافیان (که حتی میتونه در قالب شوخی هم باشه ) بعضی وقت ها آزارم میده . بعضی وقت ها این طرز برخورد ها برام مهم نیست ولی برخی اوقات ناراحت میشم . میدونم باید ظرفیت خودم بالا ببرم ولی نمیدونم چطوری .

19. کاربر روبرو از پست مفید mohammad29 تشکرکرده است .

Pooh (چهارشنبه 05 مهر 96)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)