به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 31 اردیبهشت 96 [ 00:45]
    سطح
    27
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 116
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 15 در 8 پست

Array

خیلی دردناکه که آدم نتونه دلیل ایجاد مشکلش رو بفهمه

سلام دوستان گلم

من یکی از بدترین مشکلات روحی در دنیا رو دارم و از شما عزیزان میخوام با همفکری و همدردی بم کمک کنید و تکلیفم روشن شه

پسری 25 ساله هستم که دچار یه نقص مادرزادی هستم و دکتر ها در دنیا هم هیچ دلیلی نتونستن براش بیارن. از هر 4000 نقز 1 نفر مبتلا میشه و اینکه چی هست خیلی مهم نیست شکل اندام فوقانی من در یک ناحیه تغییر شکل داره نسبت به آدم های عادی و همین مساله از چندین جهت من رو تحت تاثیر قرار داده
    1- موقعیت اجتماعی و معاشرت و دوستیابی و عدم اعتماد به نفس و تمسخر افراد
    2- شغل پیدا کردن
    3- خاستگاری رفتن و ......

حقیقت من نمیدونم برم پیش کی شکایت کنم برم به کی بگم بعضی وقتا اینقدر بش فکر میکنم دیوونه میشم

شاید بپرسین که چرا عمل نمیکنم بله بزارید در جواب بگم که چندین دکتر بم گفتن که عملش خیلی سخت و پر هزینه ست و کلی عوارض داره و نیازی به عمل ندارم و خانواده م هم اجازه عمل نمیدن

خب من الان با این جایگاهی که دارم در زندگیم امیدم به چی باشه!!!!!!

2. کاربر روبرو از پست مفید eshragh تشکرکرده است .

mohamad.reza164 (جمعه 01 مرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام دوست من

به همدردی خوش اومدی

-----------

من قبل از تاپیک شما، داشتم یک ویدئو کلیپ می دیدم، که خیلی به فکر فرو رفتم. از اینکه سالم هستم و اراده افراد این کلیپ رو ندارم، ذهنم درگیر شد.

با خوندن تاپیک شما حس کردم، این ویدئو رو با شما هم به اشتراک بگذارم:

ما ابر انسانیم

----------------------

دوست من، شما که به نظر مشکلی نداری. مگه فرم اندام شما از بیرون لباس هم معلوم میشه؟

بیا به زندگی از دریچه جدیدی نگاه کن. اعتماد به نفست رو افزایش بده. مشکلت رو از صمیم قلب بپذیر. قبول کن که اشراق بزرگوار همینه و هر شخصی اشراق رو بخواهد باید همینجوری بخواهد.

خداوند در قرآن بار های فرموده که برای هر شخصی جفتی آفریدیم که در کنار آن آرامش بیابد. پس قطعا جفتی برای شما وجود داره که شرایط شما رو بپذیر و با زیبایی های درون شما ازدواج کنه.

در مورد ارتباط با افراد و شغل به نظرم خیلی رو خودت کار کن. توانایی های فنی، هنری و ... خودت رو لیست کن و روشون تمرکز کن. اگر رو یک توانایی ات بتونی مانور بدی و خودت رو تو اون زمینه تقویت کنی، خواهی دید که چقدر اعتماد به نفست زیاد میشه.

اگر هم دوست داشتی کلاس ها و همایش های اعتماد به نفس و موفقیت رو برو. به مشاور هم سر بزن. خانواده راست میگن، تو که چیزیت نیست. یه سر برو پیش مشاور تا یه دوپینگ حسابی بکنی

4. 2 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

eshragh (جمعه 01 مرداد 95), هلیاجون (شنبه 02 مرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 15 در 8 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.reza164 نمایش پست ها
    سلام دوست من

به همدردی خوش اومدی

-----------

من قبل از تاپیک شما، داشتم یک ویدئو کلیپ می دیدم، که خیلی به فکر فرو رفتم. از اینکه سالم هستم و اراده افراد این کلیپ رو ندارم، ذهنم درگیر شد.

با خوندن تاپیک شما حس کردم، این ویدئو رو با شما هم به اشتراک بگذارم:

ما ابر انسانیم

----------------------

دوست من، شما که به نظر مشکلی نداری. مگه فرم اندام شما از بیرون لباس هم معلوم میشه؟

بیا به زندگی از دریچه جدیدی نگاه کن. اعتماد به نفست رو افزایش بده. مشکلت رو از صمیم قلب بپذیر. قبول کن که اشراق بزرگوار همینه و هر شخصی اشراق رو بخواهد باید همینجوری بخواهد.

خداوند در قرآن بار های فرموده که برای هر شخصی جفتی آفریدیم که در کنار آن آرامش بیابد. پس قطعا جفتی برای شما وجود داره که شرایط شما رو بپذیر و با زیبایی های درون شما ازدواج کنه.

در مورد ارتباط با افراد و شغل به نظرم خیلی رو خودت کار کن. توانایی های فنی، هنری و ... خودت رو لیست کن و روشون تمرکز کن. اگر رو یک توانایی ات بتونی مانور بدی و خودت رو تو اون زمینه تقویت کنی، خواهی دید که چقدر اعتماد به نفست زیاد میشه.

اگر هم دوست داشتی کلاس ها و همایش های اعتماد به نفس و موفقیت رو برو. به مشاور هم سر بزن. خانواده راست میگن، تو که چیزیت نیست. یه سر برو پیش مشاور تا یه دوپینگ حسابی بکنی
    ممنون از جوابت ولی خب من که نمیتونم تا اخر اینو از دوستام و همسرم و خیلیا پنهان کنم مثلا من نمیدونم هر بار که میرم خاستگاری با چه رویی برم بگم من همچین مشکلی دارم هر چند میدونم تقصیر خودم هم نیست ولی الان شوهر یا باید پول داشته باشه یا ظاهر خب من هیج کدومو ندارم برم خاستگاری چی بگم دو بار رفتم اونا هم از ترس اینکه بچمون اینجوری در بیاد به هم زدن دگ خسته شدم از ای همه توضیح دادن به این و اون.
    توی روابط با دوستام هم همینطور مثلا من دوست دارم برم اسخر یا سرزمین موجهای ابی مگه من دل ندارم... شاید الان بم بگی که تو نباید بخاطر مشکلت خودتو محدود کنی و از زندگی و تفریح لذت ببر ولی وقتی میرم همچین جاهایی خیلی از خودم بدم میاد میبینم با بقیه فرق دارم و مردم هی به من زل میزنن و به چشم یه ادم ناقص نگام میکنن یه بار که رفته بودم بچه بودم خیلیا بم خندیدن از اون موقع به بعد دلم شکست و دگ نرفتم... در کل من نمیتونم از فکرش در بیام و خودمو یه کسی میبینم که بخش مهمی از زندگیش رو باخته

6. 2 کاربر از پست مفید eshragh تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (یکشنبه 03 مرداد 95), هلیاجون (شنبه 02 مرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام دوست من

چه طوری؟

ان شاالله که همیشه خوب و خوش و خرم باشی

-------------------

اشراق عزیز شما فقط داری تمرکز خودت رو میگذاری اونجایی که اصلا نباید بگذاری! شما دقیقا داری به مشکلت توجه میکنی و مشکلت خودت رو به عنوان یک نقطه ضعف به خودت قبولوندی.

میدونی حرفت در مورد استخر منو یاد چی انداخت؟

شما الان تو خانواده ای که یه دختر دارن، مطرح کن فردا میخواهیم برویم مهمانی، همگی فلان ساعت خونه باشید. اولین کلمه ای که دختر خونه میگه چیه؟ افرین درست حدس زدی: " ایوای مامان من چی بپوشم" ( البته یه جیغم میزنه)

(الان خانوم های همدردی نیاید خرده بگیرید که اصلا اینجوری نیست که هیچ شخصی باور نمیکنه. میگید نه، امتحان میکنیم، خانوم ها و آقایان فردا تو همدردی مهمانی داریم، به صرف شام و شیرینی از آوردن بچه هم خود داری کنید)

بگذریم، اگر الان بریم تو کمد این دختر رو بگریدم، کمه کم چند دست لباس خوب پیدا میکنیم، ولی اصلا به اون همه لباس ( در وجود شخص شما برابر با خصوصیات و توانایی های مثبت) توجه نمیکنه. حالا چرا دختر توجه نمیکنه، باور کن فقط خدا میدونه، حتی خودشونم نمیدونن

شما هم دقیقا همین روال رو پی گرفتی. شخصا بهت قول میدم اگر منصفانه بیای لیست کنی صد ها خصوصیات و توانایی های خوبی داری که ازشون غافل شدی و تمرکز کردی روی همین مشکل. برای همینه که سریع گفتی استخر چی؟! وگرنه مثلا تو دلت میگفتی من که استقامت خوبی دارم، چرا نرم کوهنوردی!

البته به شما حق میدهم که دلت بخواهد بروی استخر مثل بقیه یا تفریحات مشابه داشته باشی، ولی چون آمادگی ذهنی نداری و اعتماد به نفست رو از دست دادی، چنین رفتار هایی برای شما با اولین بازخورد منفی اطرافیان نتیجه عکس خواهد داد.

------------------------------------

دوست من فیلم 127 ساعت رو دیدی؟ اگر به فیلم هم علاقه نداری خواهشا برو ببین، یا حداقل موضوع اش رو به طور خلاصه از ویکیپدیا بخون. ( جلسه بعد ازت خواهم پرسید)

اشراق جان بیا یه لطفی کن، به طور تمرینی، یک ماهی به مشکلت فکر نکن و سمت چیز هایی که تو رو ضعیف میکنه نرو. مثلا چی؟ مثلا اگر شخصی تو رو قبلا به خاطر مشکلت مسخره کرده، یا همین استخر و یا غیره .

یک ماه سعی کن مثل بقیه آدم ها زندگی کنی! این حق رو نداری؟ باور کن حقت شماست.
    تو این یک ماه تمام تمرکزت رو بگذار رو داشته هات.
    چه توانایی ها و علایقی داری ؟ برامون بگو.

--------------------------------

تا اطلاع ثانوی هم به ازدواج فکر نکن. چون دختر ها، شاید حاضر باشن با یک آدم بی پول و بیکار ازدواج کنن ولی هرگز حاضر نیستن با شخصی ازدواج کنن که اعتماد به نفس پایینی داره.
    این اعتماد به نفس هم اکتسابی هست. اعتماد به نفسی که از تشویق و تمجید دیگران بهت الهام بشه موقتی خواهد بود.
    باید ابتدا خودت رو بسازی!
    مثلا فردا قرار هست شما پسر/دختر خوشگلت رو بزرگ و تربیت کنی.

-----------------------------

یه سوال بپرسم؟ تا حالا تو زندگی ات افرادی رو دیدی که مشکل ظاهری خاصی داشته باشن و در جوامع حضوری مستمر داشته باشن؟
    مثلا بازیگری که خیلی زشته یا ورزشکاری که بینی خیلی بزرگی داره! یا مجری که خیلی زشت و چاق بوده ( مدیون هستید اگر بگید منظورت خانم اپرا وینفری هست)

به نظرت این آدمها با این مشکلاتشون چه طور تونستن در زندگی اشون موفق بشوند؟ منتظر جواب این سوالت هستم!

8. 3 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

Ashab (دوشنبه 04 مرداد 95), eshragh (دوشنبه 04 مرداد 95), هلیاجون (یکشنبه 03 مرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 15 در 8 پست

Array
    سلام تشکر میکنم که جوابمو دادی دوست خوبم

ببین من میدونم که با بحث کردن مشکلم حل نمیشه اما اینکه فکرم مشغوله دلیلش اینه که (هر انسانی کنجکاوه از عصر هجر بگیر تا الان ) من دوست دارم تمام اتفاقات دور و برم رو کنکاش کنم و همیشه کنجاوم که چطور انفاق می افتند اما هر چقدر به این موضوع فکر میکنم نمیتونم دلیلشو بفهمم و این منو دیوونه میکنه. اینکه شما میگی بش فکر نکن مثل این میمونه که به یه دانشمندی که داره آزمایشات متعدد انجام میده واسه رسیدن به هدفش بش بگی "ول کن آزمایشاتت رو بیخیالش شو از زندگیت لدت ببر" خب واقعا اون هم نمیتونه بیخال بشه چون تمام روز دهنش درگیر اون آزمایشه....
    راجع به اون خانم مجری هم که گفتی میشناسمش قبول دارم اعتماد به نفسش بالاست اما آیا همه اون رو قبول دارن؟ یعنی کسی نیست که مسخره ش کنه؟ آیا فکر کردی همه اونو به چشم یه خانم قشنگ میبینن...

پس اعتماد به نفس دو جوره یکیش واقعیه یکیش هم کادبه

اعتماد به نفس واقعی به طور مثال برای اشخاض مشهور و خوش قیافه مثل دیوید بکهام که در کل دنیا شاید کمتر از 10 نفر ظاهرش رو قبول نداشته باشن
    دومیش هم اینه که طرف فقط خودش خودش رو زیبا میدونه و کسی اونو زیبا نمیبینه شاید این خانم مجریه یکیش باشه پس اینکه میگی ما اعتماد به نفسمونو ببریم بالا فقط بخاطر خودمون میبریم بالا نه بقیه در صورتی که بخشی از ظاهر ما توسط دیگران تایید میشه

10. کاربر روبرو از پست مفید eshragh تشکرکرده است .

mohamad.reza164 (دوشنبه 04 مرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 15 در 8 پست

Array
    البته دوست عزیز من با گفته های شما مخالف نیستما فقط میگم در برخورد با ادمای دور و برم چطوری رفتار کنم ؟

12. کاربر روبرو از پست مفید eshragh تشکرکرده است .

mohamad.reza164 (دوشنبه 04 مرداد 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)