به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 63
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 فروردین 98 [ 02:42]
    سطح
    65
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array

بهانه برای رد کردن خواستگار

با سلام
    با تشکر از همه ی دوستانی که تو تاپیک قبلیم کمکم کردن، امیدوارم این بار هم بتونم از نظرات خوبتون استفاده کنم
    من چند ماه قبل توی تاپیکی گفتم که با آقایی مدت زیادی در ارتباط بودم و ایشون رو از نظر اخلاقی بسیاااار قبول داشتم اما متاسفانه وضعیت مالی و کاری مناسبی نداشتن که به راهنمایی دوستان تصمیم گرفتم رابطه رو تموم کنم. البته بهشون شش ماه فرصت دادم که اگه تونست اقدام کنه برای خواستگاری که تا جایی که ازش خبر دارم میدونم هنوز متاسفانه کار ثابتی پیدا نکرده.
    الان چند وقته که خواستگار دیگه ای دارم که علی رغم میلم مجبور شدم برم ببینمشون و باهاشون صحبت کنم. دلیل اینکه رغبتی برای آشنایی نداشتم این بود که هنوز رابطه ی قبلی از ذهنم پاک نشده و همچنان امیدوارم که اون آقا حداقل با یک شغل مناسب برگردن. اما خب موقعیت این خواستگارم هم مناسب بود و نمیتونستم بهانه ای برای قبول نکردنش برای خانوادم بیارم.
    توی صحبتایی که با خواستگارم داشتم متوجه شدم نداشتن رابطه قبل از ازدواج براش خیلی مهمه و کلا گذشته ی طرف براش اهمیت زیادی داره
    خب من با توجه به اینکه قبلا رابطه دوستی داشتم نمیخوام ایشونو فریب بدم و بهش دروغ بگم و از طرفی هم نمیخوام مستقیم بهش بگم که رابطه داشتم! ضمن اینکه کلا طرز فکرمون در این موارد با هم فرق داره و خودم هم علاقه ای ندارم که بهش جواب مثبت بدم، اما واقعا نمیدونم به چه دلیلی ردش کنم! ایشون هم ظاهر خوبی داره و هم تحصیلات خوب، هم خانواده ی بسیاار عالی و هم شغل و درامد مناسب...
    به نظرتون چه بهانه ای میتونم پیدا کنم که هم خانوادمو قانع کنه و هم مجبور نباشم جلوی غریبه از گذشته م صحبت کنم؟
    با تشکر

2. کاربر روبرو از پست مفید sara 65 تشکرکرده است .

باغبان (پنجشنبه 21 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 فروردین 96 [ 23:18]
    سطح
    31
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 144
    Overall activity: 36.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 63 در 32 پست

Array
    منظور ایشون از رابطه دوستی بوده یا رابطه دوستی که همراه با رابطه جنسی بوده؟؟ اگر دوستی ساده داشتید قابل اغماضه. اما اگر رابطه جنسی داشتید بهتره بهشون بگید من فکر میکنم یکسری از شرایط شما رو ندارم و نظرم منفیه.

4. کاربر روبرو از پست مفید captive تشکرکرده است .

sara 65 (شنبه 02 مرداد 95)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط captive نمایش پست ها
    منظور ایشون از رابطه دوستی بوده یا رابطه دوستی که همراه با رابطه جنسی بوده؟؟ اگر دوستی ساده داشتید قابل اغماضه. اما اگر رابطه جنسی داشتید بهتره بهشون بگید من فکر میکنم یکسری از شرایط شما رو ندارم و نظرم منفیه.
    مرسی از نظرتون
    فکر میکنم برای ایشون قابل اغماض نبود که انقد تاکید داشتن، مشکل در حال حاضر قانع کردن خانوادمه، وگرنه به خود این آقا نیازی نمیبینم که توضیح بدم.
    من نمیدونم دقیقا تو ذهن ایشون چیه که انقدر رو گذشته و صداقت در موردش تاکید داشتن ولی در هر حال دوست ندارم صادقانه همه چیز رو بگم و ایشون کنار نیاد و اونوقت من جلوی یک غریبه راجع به مسائل خصوصی زندگیم صحبت کردم، در حالی که خانواده و صمیمی ترین دوستام چیزی ازش نمیدونستن...

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    کسی پیشنهادی نداره؟ تو شرایط بدی هستم

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 مهر 96 [ 13:07]
    سطح
    25
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    35

تشکرشده 29 در 16 پست

Array
    چرا من یه پشنهاد دارم
    چرا میخای بهش جواب رد بدی؟
    چه لزومی داره بهش بگی رابطه داشتی اصلا اینکارو نکن و هیچ وقت نزار بفهمه مطمعن باش فقط ایشون نیست ک حساسه همه ی مردا حتی روشنفکرترین به ظاهر هم حساسن به این مسئله در مورد کسی که باهاش دوست بودی هم بهتره فراموشش کنی ازت خواهش میکنم زندگیتو خراب نکن به این فکر کن که آینده ی باهاش نداری چون وقتی کار و درآمد نداره ازدواجم کنید خیلی زود مشکلات اقتصادی اذیتت میکنه واقعا میتونی اینطوری زندگی کنی؟ اگه قرار بود میومد حتی اگه کار نداشت حالا بماند که بعد ازدواج اخلاقش عوض نشه پس وقتی موقعیت خوب داری چرا میخای از دستش بدی!!

8. کاربر روبرو از پست مفید کایا تشکرکرده است .

sara 65 (یکشنبه 03 مرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام ساراي عزيز
    ميدونم كه از من و پست هام خوشت نمياد!
    ولي برات مي نويسم شايد به دردت خورد و دعاي خيري برام كردي كه باعث گشايش در زندگيم بشه

اول اينكه، افرين به وجدان بيدار تو و حساسيتت در دروغ نگفتن.
    به عنوان مردي با حساسيت هاي مشابه خواستگار تو ميتوانم بگويم مهم نيست دلايل او براي اين حساسيت چيست بلكه مهم شرايط فعلي تو هست.
    تو از نظر عاطفي هنوز درگير فرد ديگري هستي. و اگر اينطور نبود شايد جنس توصيه من متفاوت مي بود.
    اما براي رد كردن او همين كافي هست كه با توجه به بررسي ها، عقايدتان متفاوت از يكديگر هست و با توجه به حساسيت هاي او نگران هستي كه بعد از ازدواج بددل باشد، تو را محدود كند و ...
    البته اين دلايل را سعي كن صرفا با خانواده مطرح كني و تا حد امكان اينطور به خواستگار منتقل نشود بلكه تنها در حد عدم تفاهم روحي و نوع نگاه به زندگي در موارد متعدد (اگر لازم شد) مطرح شود. و البته سعي كن در اين مورد وارد بحث با خواستگار نشوي كه او بخواهد موضوع را روشن كند تا در نگاه خود سوء تفاهمي را رفع كند. تنها به همين دليل عدم تفاهم در عقايد بسنده كن.

با ارزوي بهترينها براي تو
    كامران
    پينوشت: البته راه حل دوم هم راه حل كايا هست. البته اگر بتواني بسته به شرايط با ترس از برملا شدن يا عذاب وجدان اين دروغ يك عمر كنار بيايي.
    عاشق همه سال مست و رسوا بادا

ديوانه و شوريده و شيدا بادا

با هوشياري غصه هر چيز خوريم

چون مست شديم هرچه بادا باد

ویرایش توسط kamran2007 : یکشنبه 03 مرداد 95 در ساعت 02:26

10. 2 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (یکشنبه 03 مرداد 95), sara 65 (یکشنبه 03 مرداد 95)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    ممنون از شما آقای کامران و کایای عزیز
    من هیچوقت عاشق اون آقا نبودم جوری که از خواب و خوراک بیفتم! من خصوصیات اخلاقی خوبی تو ایشون دیده بودم مثل آرامش و خونسردی، هوش و استعداد بالاشون، اهمیت دادن و توجه همیشگی به خودم و .... یک سری ویژگی های خیلی مثبت که واقعا آرزو دارم همسر آیندم اونا رو داشته باشه.
    در هر حال من تونستم این آقا رو ترک کنم و درسته تمایلی به آشنایی با فرد جدید نداشتم، اما اعتراف میکنم خواستگار جدیدم هم ویژگی های خیلی خوبی داشت که میتونست هر کسی رو تحت تاثیر قرار بده. با شناختی که از خودم دارم میدونم اگه بهش جواب مثبت میدادم هیچ وقت به رابطه ی قبلیم فکر نمیکردم و همه ی تلاشمو برای خوشبختی هر دومون انجام میدادم. ولی تقریبا اولین معیاری که این آقا گفت نداشتن رابطه تو گذشته بود و روش چندین بار تاکید کرد.
    من از خودم مطمئنم ولی خب بهر حال ایشون هم حق داره با کسی مطابق با معیارهای خودش ازدواج کنه و با توجه به شرایط خیلی خوبی هم که داره براش دور از دسترس نیست!
    جلسه ی اول خواستگاری خانوادم به شدت ایشونو پسندیدن، من یک سری ایرادات مبهم گرفتم و اصلا خودمو علاقه مند نشون ندادم اما خانوادم جدی نگرفتن! واقعا چه توضیحی میتونه باشه که آدم یه خواستگار خوب رو به راحتی رد کنه!
    ویرایش توسط sara 65 : یکشنبه 03 مرداد 95 در ساعت 02:47

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara 65 نمایش پست ها
    دلیل اینکه رغبتی برای آشنایی نداشتم این بود که هنوز رابطه ی قبلی از ذهنم پاک نشده و همچنان امیدوارم که اون آقا حداقل با یک شغل مناسب برگردن. اما خب موقعیت این خواستگارم هم مناسب بود و نمیتونستم بهانه ای برای قبول نکردنش برای خانوادم بیارم.
    توی صحبتایی که با خواستگارم داشتم متوجه شدم نداشتن رابطه قبل از ازدواج براش خیلی مهمه و کلا گذشته ی طرف براش اهمیت زیادی داره
    خب من با توجه به اینکه قبلا رابطه دوستی داشتم نمیخوام ایشونو فریب بدم و بهش دروغ بگم و از طرفی هم نمیخوام مستقیم بهش بگم که رابطه داشتم! ضمن اینکه کلا طرز فکرمون در این موارد با هم فرق داره و خودم هم علاقه ای ندارم که بهش جواب مثبت بدم، اما واقعا نمیدونم به چه دلیلی ردش کنم! ایشون هم ظاهر خوبی داره و هم تحصیلات خوب، هم خانواده ی بسیاار عالی و هم شغل و درامد مناسب...
    سارا جان

حرف هاي شما پر از تناقض هست كه من رو براي راهنمايي سردر گم ميكنه. اين البته نشانه سردر گمي خودت هم هست كه فكر ميكنم بيشتر به خاطر شرايط ظاهري خوب خواستگار هست. بلاخره مورد جديد را ميخواهي رد كني يا علاقمند به اشنايي با او هستي؟
    من چند سوال با هدف كمك به تو و نه محاكمه ميپرسم. لطفا اين سوال ها رو روشن، مختصر، مفيد و صادقانه پاسخ بده. دقت كن كه لزومي به تعريف كردن داستان و خاطره نيست.
    ١- چرا با فرد قبلي دوست شدي؟ هدفت از دوستي چه بود؟ حد ارتباطت با او در چه حد بود؟ فقط عاطفي؟ دست گرفتن؟ يا؟
    ٢- شرايط كلي خواستگار جديد چه هست؟ سن، تحصيلات، خانواده و ...؟
    ٣- اگر همين شرايط را فرد قبلي هم داشت فورا به فرد قبلي بله را مي گفتي يا باز هم فرد جديد را بررسي ميكردي؟ چرا؟
    ٤- چرا فرد جديد روي رابطه قبل ازدواج حساس هست؟ دلايل مذهبي دارد؟ محرم نا محرم؟
    نوشته اي در اين موارد طرز فكر متفاوت داري؟ ميشه اين رو باز كني؟
    ٥- فكر مي كني اين فرد به چه دليل به خواستگاري تو امده؟
    ٦- چطور در يك جلسه متوجه شدي ويژگي هاي مثبت همسر اينده مورد نظر تو را دارد؟
    ٧- معيارهاي ديگر او چه هست؟
    ٨- معيار هاي تو چيست؟
    اعتقاد شخصي من اين هست كه به هر فردي بايد حق انتخاب داده شود. اما اين بدين معنا نيست كه جاي ديگران تصميم بگيريم.

موفق باشي

كامران
    عاشق همه سال مست و رسوا بادا

ديوانه و شوريده و شيدا بادا

با هوشياري غصه هر چيز خوريم

چون مست شديم هرچه بادا باد

13. 2 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

sara 65 (دوشنبه 04 مرداد 95), هلیاجون (دوشنبه 04 مرداد 95)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام

رابطه ت با اون آقا در جهت ازدواج بود یا فقط دوستی؟

خواستگارت روی این مساله هم حساسه که شما یه مدت با یکی از خواستگارهای دیگه تون در ارتباط بودین و اون رابطه به ازدواج ختم نشده؟

به نظر من دنبال بهانه نباش که جواب منفی بدی. دنبال این باش که بهتر بشناسیش و خودت رو هم خوب بهش بشناسونی.

15. 3 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

sara 65 (دوشنبه 04 مرداد 95), هلیاجون (دوشنبه 04 مرداد 95), باران13 (چهارشنبه 06 مرداد 95)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    با سلام مجدد
    عذرخواهی میکنم که به خاطر محدودیت پست جوابتون دیر شد
    آقای کامران فکر میکنم دلیل اینکه حرف های من به نظرتون متناقض میاد اینه که انتظار دارین من مثل یک دختر 18 ساله با مشکلم برخورد کنم. در حالی که من الان به سختی دارم سعی میکنم که احساسم و عقلم بهم غلبه نکنن! من نمیتونم مثل یک دختر نوجوان ادعای عاشقی کنم و بگم پای همه ی مشکلات طرفم وایمیستم! همونطور که با وجود علاقه و اینکه اون آقا اکثر معیارهای اخلاقی منو داشتن، رابطه رو تموم کردم. و قبول کردن خواستگار جدید هر چند خواسته ی قلبی من نبود اما یک تصمیم منطقی بود.

راستش الان نمیتونم احساساتمو خیلی خوب بیان کنم و نمیخوام توضیح اضافه بدم. فقط بدون تعارف و حاشیه میگم چیزی که بیشتر باعث شد تصمیم بگیرم جواب منفی بدم همین حرف هاشون راجع به گذشته و نداشتن رابطه تو گذشته بود، و در درجه ی دوم بخاطر احساسات قدیمی خودم یا امیدوار بودن به برگشت به رابطه ی قبلی
    به سوالاتون تو پست بعدیم جواب میدم، بعضیاشون ذهنمو درگیر کرده

صبای عزیز مرسی که به تاپیکم سر زدی
    ایشون وقتی داشت اینا رو میگفت مستقیم از من نپرسید. بطور کلی داشت از معیارش میگفت و منم هیچ نظری ندادم.
    چرا قصد ازدواج که بود ولی خب من از همون اول هم امید زیادی نداشتم. یه دوستی الکی و برای خوش گذرونی نبود ولی میدونستم اگه بخواد به ازدواج منتهی شه خیلی باید صبر کنم :(
    میتونم حرف شما رو بگم ولی با این حساسیتش احتمالا جزئیات بیشتری میخواد و در نهایت مجبورم دروغ بگم

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)