به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 19 تیر 95 [ 16:29]
    سطح
    11
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 26
    Overall activity: 17.0%
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class500 Experience Points
    تشکرها
    13

تشکرشده 7 در 5 پست

Array

ازدواج با هیات علمی

سلام دوستان
    به صورت سنتی برای ازدواج به هم معرفی شدیم.
    ایشون هیات علمی یک دانشگاه دولتی یک شهر منطقه2 که از اوایل سال 92 هیات علمی شدن و من دانشجوی تربیت معلم سال اول هستم.اختلاف سنیمون 10سال حدود 7ماه هست.
    به نظرتون ازدواج با هیات علمی چه خوبی و بدی هایی داره؟چه مشکلاتی ممکنه پیش بیاد.
    نظتون در مورد اختلاف سنی چطور هست؟
    چرا ایشون با وجود اینکه میتونستن کیس با تحصیلات در حد خودشون پیدا کنن به صورت سنتی من رو انتخاب کردن؟
    با ترفندی فهمیدم که ایشون قبلا دنیال پزشک و...بودن ولی بعدا به صورت سنتی برای من اقدام کردن.چرا نظرشون یک ان عوض شده؟
    چون من از ایشون پایینتر هستم هدفشون این هست که در زندگی مرد سالاری رو پیدا کنن؟
    از نظر سطح خانواده و فرهنگ و... در یک سطح هستیم.
    اگر ملاکشون پاکی هست مگر دختری در سطح ایشون ولی پاک منقرض شده که میگن وضع دانشجوی ها ی دکترا فلان و فلان هست؟
    چقدر میشه به شغلی این چنینی که دخترا برای گرففتن نمره هر کاری میکنن اعتماد کرد.

2. کاربر روبرو از پست مفید tabib تشکرکرده است .

mohamad.reza164 (جمعه 18 تیر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    13

تشکرشده 7 در 5 پست

Array
    و یه سوال دیگه اینکه فردی با شغل استادیاری در چه سطح مالیی قرار داره و حقوقش در ماه چقدر هست؟
    بعضیا میگن چند سال بگذره درامدش بیشتر از اون چیزی میشه که هست.

4. کاربر روبرو از پست مفید tabib تشکرکرده است .

mohamad.reza164 (جمعه 18 تیر 95)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

شاید به خاطر این که شما در آینده معلم می شید ( درسته؟) شما را انتخاب کردند.
    ساعت کار کمتر، محیط کار آرومتر و شرایط کاری که برای یک خانم به عنوان همسر و مادر مناسب تر هست
    و فرصت بیشتری برای رسیدگی به خانواده داره
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

6. 7 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

alireza198 (جمعه 18 تیر 95), mohamad.reza164 (جمعه 18 تیر 95), tabib (شنبه 19 تیر 95), نیکیا (جمعه 18 تیر 95), بارن (جمعه 18 تیر 95), باغبان (جمعه 18 تیر 95), ستاره زیبا (جمعه 18 تیر 95)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دیروز [ 23:57]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,392

تشکرشده 6,367 در 1,792 پست

Array
    سلام

اینکه دلیل انتخاب شما چی هست رو باید حین جلسات خواستگاری وگفتگوی مستقیم متوجه بشید.اگر فقط روی هیات علمی بودن وخوبی یا بدی اون یه مساله تمرکز کنی از بقیه مسائل وجوانب انتخاب غافل میشی.

هیات علمی بودن یه موقعیت اجتماعی هست.که خوبه نشانگر موقعیت شغلی هست ویکی از چندین معیار انتخاب یا عدم انتخاب یه فرد هست نه تنهاترین معیار.ولی وقتی میاد خونه وهمسر توست یه انسان با اخلاق وویژگی های خاص خودشه

لازمه روی خودشناسیت هم فکر کنی که چه شخصیتی داری وبا چه نوع شخصیت و چه ویژگی هایی میتونی زندگی مطلوبت داشته باشی.بعد حین جلسات خواستگاری وصحبتها این معیارها رو بسنجی و بینی مثلا کدوم اولویت رو میتونی فدای موقعیت اجتماعی خواستگارت کنی وآیا اصلا جزو افرادی هستی که موقعیت اجتماعی او برات مهمتره‌.آیا خودش ملاک ومعیارهای اصلیش چیه و....

در مورد نگرانی ایی هم که توی پستت گفتی میزان تعهد یه فرد به اخلاقیات تعیین میکنه که در محل کار یا دانشگاه چطور رفتار کند حتی اگر وسوسه ها یا فریب های اونجا زیاد باشه.

پس اگر کلا خودت امادگی ازدواج رو داری اجازه بده بیاد خواستگاری و بدون پیش داوری ودر جریان خواستگاری جواب سوالاتت رو پیدا کن
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

8. 4 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (جمعه 18 تیر 95), tabib (شنبه 19 تیر 95), بارن (جمعه 18 تیر 95), باغبان (جمعه 18 تیر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 بهمن 00 [ 00:33]
    سطح
    77
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 203
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    سلام

من از زاویه دید خودم به ترتیب به سوالای شما پاسخ میدم :

- اگر بنا را بر هیئت علمی بودن ایشان بگذاریم ، صد درصد نمیتوان منکر این موضوع شد که خوبی های این ازدواج به مراتب خیلی بیشتر از بدی های آن خواهد بود ... اما شاید که نه ، حتما هیئت علمی بودن به تنهایی تضمین کننده یک ازدواج موفق برای شما نخواهد بود ... در حال حاضر وظیفه شما بررسی اخلاق ایشان بدون اعمال این فاکتور مثبت است.

ـ ببینید شاید از نظر شما یا هر کس دیگری اختلاف سنی به خودی خود مسئله ساز نباشد ، اما تجربه ثابت کرده است که چنین ازدواج هایی حتی با وجود دوام بیشتر مشکلاتی را به دنبال خواهد آورد ، که از جمله ی آن ها میتوان به عدم درک متقابل زوجین اشاره کرد .

- به نظر من رد کردن سن ازدواج و تمایل برای ازدواج با دختر خانمی با سن و سال بسیار پایین تر ( یا به عبارت دیگر عدم تمایل برای ازدواج با دختر خانمی با سن و سال نزدیک تر به خودشان)

- مهمترین دلیلش عدم ثبات شخصیتی ایشان میباشد و به هیچ وجه نشانه مثبتی نیست و نمی باشد

- به احتمال زیاد مرد سالاری هدفی نیست که ایشان بر پایه آن این رابطه را بنا کرده باشد، اما به احتمال فراوان در آینده به واسطه سن ، شغل ، تحصیلات و ... ایشان مرد سالاری از آفت های احتمالی است که دامنگیر شما خواهد شد.

ـ این صحبت ایشان بیشتر به یک بهانه گیری و بهانه جویی صرف شبیه است تا یک مستند از اوضاع جامعه ... صد در صد در طبقه و دسته و قشر تحصیل کرده هم هنوز به وفور دختر خانم هایی با سلیقه خاص ایشان یافت میشوند.

- به هر اندازه که شناخت شما از ایشان بیشتر و بیشتر شود ، به همان میزان بر درجه این اعتماد افزوده خواهد شد ... پس جلسات آشنایی را جدی بگیرید.

- خب میزان حقوق ایشان به عوامل متعددی وابسته است و فرمول محاسبه آن از دسترسی دوستان همدردی خارج است ... اما اگر بخواهم با توجه به آنچه شنیده ام یک عدد به شما بدهم باید بگم بین سه تا چهار میلیون ( البته در همان منطقه ۲)

راستی تا اونجایی که من میدونم شما به واسطه رشته تحصیلیتون به چندین سال کار در مناطق دور افتاده استانتون متعهد شده اید ...پس از پایه و اساس فرضیه خانم شیدا باطل است و شغل شما در آینده نزدیک نه تنها نقطه قوت شما محسوب نمشود بلکه در مواجهه با شرایط زندگی شاید اسیب های احتمالی رو به دنبال داشته باشد.

موفق باشید.

10. 3 کاربر از پست مفید سرشار تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (جمعه 18 تیر 95), tabib (شنبه 19 تیر 95), باغبان (جمعه 18 تیر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    13

تشکرشده 7 در 5 پست

Array
    بلافاصله به معلمی با شرایط راحت نمیرسم...به گفته خانم/اقای سرشار سختی هایی هم داره.
    من با حرفایی که ایشون در مورد وضع جامعه و...میگن به بدلی ایشون شک میکنم.هنوز هم افراد خوبی پیدا میشن و اینقدر ترسیدن از وضع جامعه و...به نظرم درست نیست.میترسم از اون دسته افرادی باشن که دنبال یه دختری باشن از خودشون پایینتر تا همیشه مطیع نگه ش دارن.
    میترسم به خاطر شرایط بهتر از منی که دارن در اینده حق اظهار نظر در مورد چیزی رو نداشته باشم.یا برای حفظ زندگیم و اینکه همیشه من فقط تو ذهنشون باشم و به قولی برای اینکه همیشه بتونم نگه شون دارم هر چی گفتن بگم چشم.
    بخاطر شرایط شغلیشون همیشه باید در تلاش باشم برای از هر نظر بهترین بودن و کم و کسری نداشته باشم.
    در مورد سن هم ما تو دو دهه ی مختلف هستیم من 70 ایشون 60......یعنی به عبارتی باید برای اینکه همسر خوبه باشم باید دندون رو جیگر بذارم و فقط بخاطر بالا بودن شرایط ایشون هر چیزی رو قبول کنم.من از اینا میترسم.
    ویرایش توسط tabib : شنبه 19 تیر 95 در ساعت 16:28

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 08 اردیبهشت 96 [ 21:40]
    سطح
    59
    Level completed: 42%, Points required for next Level: 117
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    299

تشکرشده 738 در 270 پست

Array
    تمام این مسایلی که از ذهنتون میگذره میتونه درست باشه میتونه نباشه که فقط و فقط با شناخت و صحبت کردن و در شرایط قرارگرفتن میتونید به درستی یا اشتباه بودنش پی ببرید

اینکه ایشون هییت علمی هستن پس به همین دلیل ممکنه تو زندگی بهتون زور بگن خیلی منطقی نیست و واقعا نامشخصه و باید شخص خودشونو بشناسید اما.....

من خودم همسرم متخصص هستن و خودم عمومی تا دلت بخواد دوست های مختلف با تحصیلات بالا داشتیم چیزی که من به نتیجه رسیدم اینه مردی که با تحصیلات بالا میره سراغ زنی با تحصیلات کمتر هدفش اینه که همه جوره تو زندگی همه چیز تحت سلطش باشه و یه جورایی زندگی مرتب و منظمی رو توقع داره بدون کوچکترین کاستی

البته اینو بگم این یه قانون نیست و ممکنه همسر شما به دلایل دیگه ای این مدل ازدواج رو دوست داشته باشن یا شایدم اون دوستانی که من بیان کردم هم از اول به این قصد ازدواج نکردن بلکه تو زندگی شرایط به اون سمت پیش رفته نمیدونم اما من هر ازدواجی ازین دست دیدم این حالتو داشتن البته بازهم به شخصیت خود اون فرد هم برمیگرده همچنین به اعتماد به نفس خانوم هم خیلی ارتباط داره

یکی از دوستای همسرم خودش دندونپزشکه و همسرش پرستار اما خانومه بیشتر به همسرش زور میگه تا همسرش به ایشون اینم تنها مورد استثنایی که من دیدم پس به نظرم قضاوت نکنین و به خودتون فرصت شناخت رو بدین و ایشونو بسنجید ببینید که متوقع هستن و به خانومشون از بالا به پایین نگاه میکنن یا نه وقتی با شما هستن مثل دوست باهاتون رفتار میکنن
    شک هایت را باور نکن و هیچگاه به باورهایت شک نکن
    زندگی شگفت انگیز است اگر بدانید که چطور زندگی کنید

13. کاربر روبرو از پست مفید sahar67 تشکرکرده است .

بارن (شنبه 19 تیر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 اردیبهشت 96 [ 22:34]
    سطح
    42
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 34
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    49

تشکرشده 97 در 48 پست

Array
    باسلام من هیات علمی های زیادی دیدم که همسرشون حتی خونه دار بودن همش بستگی به خودت داره البته شما از الان هیات علمی بودن ایشون رو مثل یه کوه بزرگ کردین واسه خودتون چه بسا بعدها در رندگیتون همین دیدگاه خودتون باعث بشه خودت رو دست پایین بگیری اول جدای از شغلش برسی کن ببین شرایط مدنظر شمارو داره یا نه درضمن هیات علمی همچین هم شما میگین خیلی حقوق انچنانی ندارن در حد ماهی 7تومن پس خیلی تو ذهن اتون بزرگش نکنین من یکی از دوستامون پزشک متخصص خانمش فوق دیپلم ولی کلا خانم رییس و حرف اول و اخر رو اون میزنه ،حتی اگه اوکی شد و ازدواج کردین سعی کن خیلی شغلش رو هایلات نکنی نه واسه اون نه واسه خودت هرچند که میدونیم شغل خوبی دارن ولی این جز سیاست های زندگی دیگه چون اگه شغلش رو بولد کنی واسش دیگه تمام

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)