به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 37
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 تیر 95 [ 09:06]
    سطح
    5
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 55.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points
    تشکرها
    15

تشکرشده 13 در 9 پست

Array

Unhappy خودکشی کردن یا نکردن ؟

با سلام خدمت همه اعضای انجمن
    راستش طی یه جستجویی که در مورد افکار خودکشی داشتم به این انجمن رسیدم میخوام مشکلمو مطرح کنم از اونجایی هم ک اسم انجمن همدردی هست فکر کنم جای خوبی اومدم .
    من یه پسر 18 ساله ام ، تا چند روز دیگه کنکور دارم هیچی بلد نیستم تصمیم گرفتم بعد اینکه کنکور دادم یه بلایی سر خودم بیارم حالا بگذریم ...
    مشکلات من اول از همه از خانوادمه خانوده من آدمای مذهبی هستن و این چیزیه ک تازگیا بیشتر از همه منو آزار میده ، بعد اینکه پدرم منو قبول نداره تو جمع خُردم میکنه منو یه کودن فرض میکنه ک توانایی انجام هیچ کاری رو ندارم و همه اینا از زمانی شروع میشه ک جلوش وایسادم و حرف دلمو زدم .13 سالم بود ک منو مجبور کرد از وقتی از مدرسه برگشتم برم یه جایی کار تا ساعت 10 شب رفته رفته من کم حوصله تر بی حال تر و بی انگیزه تر شدم وضعیت درسام افت کرد و پدرم بیشتر ناراضی تر شد (توقعش از من خیلی زیاد بود) موقع انتخاب رشته مجبورم کرد برخلاف میلم رشته تجربی رو بردارم ک دکتر بشم چون علاقه ای نداشتم وضع درسام بازم افت کرد و پدرم بدتر و بدتر از قبل رفتارش آزارم میداد چند بار هم کتک خوردم سر این مسائل درسی و اینکه چون چاق هستم بیشتر سرش حرف میشنوم به نظر میاد اصلا از من دیگه خوشش نمیاد حرفایی میزنه ک آزارم میده برای مثال وقتی وارد اتاقم میشم میگه خوبه بازم برو تو همون لونه سگت بیرونم نیا !! شده شبا بی وقفه سر این مسئله گریه کردم خودزنی کردم دیگه تحملشو نداشتم از درس و مدرسه و اون کار زده شدم جلو پدرم وایسادم و گفتم ک من دیگه اینکارو انجام نمیدم تو منو معتاد به نت کردی تو باعث شدی درسم افت کنه تو تو تو تو ... اوایل سوم دبیرستان بودم ک دیگه نرفتم سراغ کار ، هر روز تنها توی اتاقم تو تاریکی فقط خودم و خودم بودم حال و حوصله درس خوندن نداشتم بهتر بگم حوصله هیچ کاری رو نداشتم مادرم هم دیگه توجه زیادی بهم نداشت حس میکردم دیگه نبودن بهتره ، تا اینکه وارد دنیای چت و دوستیابی و اینا شدم گفتم شاید کمکم کنه بهتر شم ، قبلش بگم ک توی دنیا واقعی بیشتر از 3 تا دوست ندارم ک حتی ماه به ماه هم همدیگر رو نمیبینم (با همکلاسی ها هم رابطه دوستی ندارم) با یه دختری آشنا شدم نزدیک 2 3 ماه بود ک شروع به عشقم عشقم گفتن کرد اولین بار بود ک همچین چیزی میدیدم با خودم گفتم بزار تجربه اش کنم برا تجربه اش پولم هم از دستم رفت ک خب مهم نیست ، بعد 8 ماه رابطه مشکوک تر شدم بهش با خودم گفتم اون که چیزی برا پنهان کردن نداره (شماره خونه اش هم داشتم و مادرش ک معلم بود اخه با دوتاشم بهم زنگ میزد) با یه رَت همه شماره هاش رو کشیدم بیرون و متوجه شدم یه نامزد به اسم مجید داره ، نابود شدم من ، با اینکه الان میفهمم اون موقع واقعا خام بودم ولی خب اون وقت کنترلی رو کارم نداشتم از نظر روانی بدجوری بهم ریختم گریه ام میگرفت حرص میخوردم صفحه نمایش گوشیم هم سر این موضوع شکستم بعد متنفر شدم ازش و زنگ زدم نامزدش و کلی ماجرا پیش اومد فکر کنم اولین بار بود باعث گریه یه دختر شدم (آخه تهدیدش هم کرده بودم ک کوتاه اومدم آخرش). رابطه تموم شد من بودم و وضعیت روانی افتضاحم درسای خرابم و خانواده بی اعصابم میخواستم خودکشی کنم تمومش کنم وضع رو نه به هدف های آینده ام قرار بود برسم نه کسی ازم راضی بود کلا هیچ انگیزه ای برا ادامه نداشتم از مادرم خواستم منو پیش روانشناس ببره (تا حدودی با مادرم راحتم که حرف بزنم باهاش)چند جلسه صحبت کردم و بهم گفت به روانپزشک سر بزنم ولی پدرم با عقیده این که دیوانه ها رو اونجا میبرن مخالفت کرد دیگه هم به روانشناس مراجعه نکردم . دوران پیش دانشگاهی با عذاب گذشت . همه حرف کنکور میزدن ولی من... !! چند بار تصمیم گرفتم کار خودمو تموم کنم ولی ترس اینکه اون دنیا عذاب میکشم جلوم رو میگرفت گفتم انصاف نیست هم این دنیا سوختن هم اون دنیا سوختن ... با گریم کردن زخم و ساخت زخم الکی رو دستم آرامش خاصی بهم دست میداد طی چند ماه گذشته نشستم در مورد دین خودم تحقیق کردم اسلام رو میگم ..به نتایجی رسیدم و بی خدا شدم (چند دلیل عقلانی کافی بود بزارمش کنار) وقتی این مسئله شروع شد (بی خدا بودنم) بیشتر به حرفای مذهبی و جهلشون تو کانون خانواده واکنش میدادم ولی خب توی همین ماه هم منو به زور مجبور به روزه گرفتن کردن . الان من تحمل خانواده خودم رو ندارم اونام تحمل حرفای من و خودم رو ندارن چند مشکلی هم هست ک بگم متن خیلی زیاد میشه (نمونه اش ریزش شدید موهام ک بیشتر حالمو گرفته) من حس پوچی میکنم مسئله وجود کلا چیز چرتیه حالا ک بی خدا شدم بیشتر از قبل میخوام کار خودمو تموم کنم ، من نه به هدف خودم میرسم و نه تواناییش رو دارم ک جهت رو عوض کنم بی حوصله به انجام هرکاری شدم اصلا حال ندارم ، شبا بیدارم و روزا میخوابم خود زنی میکنم دیگه تحمل ادامه دادن رو ندارم ...
    اگه میگید خودکشی بده پس هدف از ادامه دادن چی هست ؟ وقتی جامع تر فکر میکنم حتی مسئله ازدواج و بچه دار شدن هم برام بی معنی و چرته ، ازدواج کنم ک چی بشه ؟ آرامش پیدا کنم ؟ نیاز خودمو برطرف کنم ؟ بچه دار بشم و بعدش عین چی کار کنم شکم اینارو سیر کنم ؟ ... و خیلی چیزای دیگه ک مسئله وجود رو چرت میکنه اصلا نباید میبودم ...
    اینارو گفتم یکم راحت شدم ولی خب چندتا چیز هم هست ک میخواستم بگم ولی متن زیاد شده ببخشید ...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام اقای میستو عزیز.. نوشته هاتون دردناکه ولی دردناک تر از اون اینه که شما برای رهائی یا شادی خودتون چه کاری کردین؟ دوست عزیز شما که همش تو نوشته هات حرکات منفی دیده میشه ..یه چیز مثبت هم مینوشتی لااقل

میدیدیم یه حرکت مثبتی کردی..حالا هم برای تکمیل کارهای منفیت رو اوردی به خودکشی که تکمیلترش کنی؟؟ با این اوضاع چه کسی میتونه کمکت کنه ..مگه اصلا میشه کمکی کرد؟ شما به چی اندیشیدی تا خدا رو رد کردی؟؟

نمیخوام برات بحث مذهبی باز کنم ولی یه قدم رفتی سمت خدا ؟؟ همش که رفتی سمت کارهای منفی.. فعلا 18 ساله ای و برات لذت پدر شدن بی معنیه که بخوای با اون فکر خودتو عذاب بدی.. کارها یکی یکی و به ترتیب.. اول خلاص شدن
    از افکار منفیه.. چون تا مغزت درگیر این چیزهاس هیچ حرکت مثبتی نمیتونه برات بفرسته .. شما الان دارین از داخل چاه به بیرون نگا میکنین و فقط دیوار دور تا دورتون هس .. نه هوای تازه ای نه منظره ای و نه چیز جالبی که اون ته جاه باشه..
    البته رفتار پدرتون هم واقعا تاسف اوره.. چون میدونم تو روحیتون خیلی اثر بدی گذاشته.. ولی باید بدونیم چرا این رفتارو در قبال شما انجام میدن.. کمی به خودت حرکت بده فقط کمی نه زیاد.. اگه وضع مالیت بدک نیست حتما تو باشگاه ثبت نام کن و
    تو هفته دو روز برو استخر .. به یه روانپزشک هم سر بزن البته نمیخواد پدرتون متوجه بشه.. یه جورائی هم با کمک دایی عمو یا بستگان پدرتو متوجه رفتار بدشون بکن..

فکر خودکشی رو از سرت بیرون کن چون 7-8 سال دگ به این حرفت خواهی خندید

3. 2 کاربر از پست مفید جوادیان تشکرکرده اند .

Misto (دوشنبه 14 تیر 95), ستاره زیبا (پنجشنبه 17 تیر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 13 در 9 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط جوادیان نمایش پست ها
    سلام اقای میستو عزیز.. نوشته هاتون دردناکه ولی دردناک تر از اون اینه که شما برای رهائی یا شادی خودتون چه کاری کردین؟ دوست عزیز شما که همش تو نوشته هات حرکات منفی دیده میشه ..یه چیز مثبت هم مینوشتی لااقل

میدیدیم یه حرکت مثبتی کردی..حالا هم برای تکمیل کارهای منفیت رو اوردی به خودکشی که تکمیلترش کنی؟؟ با این اوضاع چه کسی میتونه کمکت کنه ..مگه اصلا میشه کمکی کرد؟ شما به چی اندیشیدی تا خدا رو رد کردی؟؟

نمیخوام برات بحث مذهبی باز کنم ولی یه قدم رفتی سمت خدا ؟؟ همش که رفتی سمت کارهای منفی.. فعلا 18 ساله ای و برات لذت پدر شدن بی معنیه که بخوای با اون فکر خودتو عذاب بدی.. کارها یکی یکی و به ترتیب.. اول خلاص شدن
    از افکار منفیه.. چون تا مغزت درگیر این چیزهاس هیچ حرکت مثبتی نمیتونه برات بفرسته .. شما الان دارین از داخل چاه به بیرون نگا میکنین و فقط دیوار دور تا دورتون هس .. نه هوای تازه ای نه منظره ای و نه چیز جالبی که اون ته جاه باشه..
    البته رفتار پدرتون هم واقعا تاسف اوره.. چون میدونم تو روحیتون خیلی اثر بدی گذاشته.. ولی باید بدونیم چرا این رفتارو در قبال شما انجام میدن.. کمی به خودت حرکت بده فقط کمی نه زیاد.. اگه وضع مالیت بدک نیست حتما تو باشگاه ثبت نام کن و
    تو هفته دو روز برو استخر .. به یه روانپزشک هم سر بزن البته نمیخواد پدرتون متوجه بشه.. یه جورائی هم با کمک دایی عمو یا بستگان پدرتو متوجه رفتار بدشون بکن..

فکر خودکشی رو از سرت بیرون کن چون 7-8 سال دگ به این حرفت خواهی خندید
    از نظر مالی وابسته هستم پولی هم ک داشتم از اون موقع(کار میکردم) داشتم الان آس و پاسم
    در مورد مذهب و خدا اول از همه اسلام رد شد بعد وجود خدا گفتی سمت خدا برم ؟ من نمازخون بودم از خدا هم خیلی چیزا خواستم ولی فایده ای نداشت اگه بخوای دلیل رد کردنش رو برات پ.خ میفرستم واست ...
    در مورد حرکت مثبت ک گفتی ، میشه بگی چیکار میشد کرد ؟ من آزادی عمل نداشتم و ندارم بهتر بگم فقط توی دنیای مجازی تا حدودی آزادم نه تو دنیای واقعی خودم بار ها خواستم خودمو جمع و جور کنم ولی نشده در گفتار اینکه فکر خودکشی رو از سرم بیرون کنم راحته ولی واقعا امکانش نیست ک یه لحظه بهش فکر نکنم من نه راه برگشت دارم نه راه جلو رفتن بزار بهتر بگم بخوام برم جلو باید خانواده ام رو رها کنم برای رها کردن نیاز به پول دارم برای پول نیاز به دانش و برای دانش نیاز به یادگیری دارم . من 3 سال از عمرم صرف یادگیری چیزای پوچی شد که نه دلم میخواست بخونم و ادامه بدم و نه بازار کاری براش هست .(ممنون میشم یک حرکت مثبت برای من تو این وضع بگی)
    در مورد رفتار بابام واضحه چون اونی ک میخواد نیستم چون مثل پسر همسایه بقلی یا پسر دوستش یا کلی پسرای دیگه نیستم من منم نه کس دیگه ... ولی هیچ وقت اینو نمیفهمه همیشه در مقابل من جبهه گیری میکنه ... حرفا و پیشنهاد های من در خانواده مهم نیست تصمیم های خودم برای زندگیم مهم نیست .. اون تصمیم میگیره واسم ... نه تو درس و رشته ام آزادی داشتم نه توی زندگی خودم ک کدوم جهت برم
    بزار یه سوالی ازت بپرسم ... شاد بودن یعنی چی شاد بودن رو توی چی معنی میکنی ؟ من برای رهائی خودم با تصمیماش مخالفت کردم تنها کاری ک از من 18 ساله برمیومد ، میگفتی چیکار کنم ؟ برم بزنمش ؟ پولاشو بقاپم برم یه جا دیه زندگی کنم ؟ یا یهویی از طرف خدا معجزه بشه و این بشه آدم خوبه منم بشکن بزنم ...
    (فک و فامیل پدری شامل عمو و عمه و ... خیلی دورن دسترسی بهشون ندارم با فک و فامیل مادری هم رابطه خوبی ندارم سر یه قضیه ای ک پیش اومد)

5. کاربر روبرو از پست مفید Misto تشکرکرده است .

kataioon (چهارشنبه 16 تیر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 23 مهر 95 [ 20:44]
    سطح
    14
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 38
    Overall activity: 43.0%
    دستاوردها:
    500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    24

تشکرشده 75 در 30 پست

Array
    اگر تحت خشونت هستین چرا به مستقل شدن فکر نمی کنین؟ 18 سالگی سن خوبی برای این کار هست.دانشگاه،مخصوصا اگر تو یه شهر دیگه باشه خود به خود شرایط شما رو تغییر میده.شما هم که اهل کار کردن بودین و نباید براتون سخت باشه که از لحاظ مالی هم از خانواده مستقل بشین.اون وقت می تونین بدون این که نیاز به پاسخگویی به کسی داشته باشین درمانتون رو پیش یه روانپزشک شروع کنین چون به نظر میاد مشکل شما بیش از هر چیز افسردگی ناشی از شرایط زندگی تونه که پشت مسائل فلسفی داره پنهان میشه.اساسا احساس افسردگی و بی انگیزگی ربطی به جهان بینی فلسفی و مذهبی آدما نداره.آدمایی هستن که مذهبی ان و افسرده ان و آدمایی هم هستن که زندگی رو فاقد معنی و پوچ می بینن و در عین حال شاد هستن.افسردگی بیش از هر چیز یه مساله نورولوژیکه و ریشه ژنتیکی داره.

7. 2 کاربر از پست مفید sphinx تشکرکرده اند .

Amina (دوشنبه 14 تیر 95), Misto (دوشنبه 14 تیر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 13 در 9 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sphinx نمایش پست ها
    اگر تحت خشونت هستین چرا به مستقل شدن فکر نمی کنین؟ 18 سالگی سن خوبی برای این کار هست.دانشگاه،مخصوصا اگر تو یه شهر دیگه باشه خود به خود شرایط شما رو تغییر میده.شما هم که اهل کار کردن بودین و نباید براتون سخت باشه که از لحاظ مالی هم از خانواده مستقل بشین.اون وقت می تونین بدون این که نیاز به پاسخگویی به کسی داشته باشین درمانتون رو پیش یه روانپزشک شروع کنین چون به نظر میاد مشکل شما بیش از هر چیز افسردگی ناشی از شرایط زندگی تونه که پشت مسائل فلسفی داره پنهان میشه.اساسا احساس افسردگی و بی انگیزگی ربطی به جهان بینی فلسفی و مذهبی آدما نداره.آدمایی هستن که مذهبی ان و افسرده ان و آدمایی هم هستن که زندگی رو فاقد معنی و پوچ می بینن و در عین حال شاد هستن.افسردگی بیش از هر چیز یه مساله نورولوژیکه و ریشه ژنتیکی داره.
    کاری ک انجام میدادم به خاطر شراکت پدرم با یه شخص دیگه بود ک مجبورم کرد ادامه بدم چند بار به جاهای مختلف سر زدم برای کار ولی برای من کاری نبود ک انجام بدم (یا سابقه کار میخوان یا اعتماد ندارن یا کلا به دردم نمیخورد)در مورد دانشگاه حق با شماست خودم میخواستم ک برم شهر دیگه درس بخونم اینطوری راحت میشدم ولی چون رشته ای ک در اون درس خوندم برخلاف میلمه تا الان علاقه ای نشون ندادم بهتر بگم متنفرم از این درس و تو کله ام نمیره ک نمیره ... و اگرم بخوام دانشگاه بدون کنکور برم نیاز به پول دارم ... اون روانشناسی هم که میرفتم اشاره به این افسردگی داشت ولی پدرم نزاشت روانپزشک مراجعه کنم و جلسات روانشناسی هم قطع شد .

9. کاربر روبرو از پست مفید Misto تشکرکرده است .

kataioon (چهارشنبه 16 تیر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 23 مهر 95 [ 20:44]
    سطح
    14
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 38
    Overall activity: 43.0%
    دستاوردها:
    500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    24

تشکرشده 75 در 30 پست

Array
    نمی دونم شرایطتون دقیقا به چه شکل هست و آیا می تونین امسال به هر حال جایی قبول بشین یا باید برین سربازی یا هر چیزی که من ازش اطلاعی ندارم ولی به نظرم بهترین راه همین دور بودن از محیطیه که شما رو به سمت بی انگیزگی سوق میده.پیشنهادم اینه که پرس و جو کنید برای هر جور امکانی که شما رو به سمت مستقل شدن میبره.مثلا این که شما به هر حال می تونین امسال تو یه رشته نادلخواه تو یه دانشگاه دورافتاده دولتی قبول بشین که به هر حال خوابگاه داشته باشه و از لحاظ هزینه مسکن مشکلی نداشته باشین(با رتبه پایین هم شدنیه) و بعد که تونستین کمی آرامش پیدا کنین می تونین به حل مشکلاتتون فکر کنین.آگاهی از قوانین نظام وظیفه و دانشگاه (مثلا انصراف،تغییر رشته و ..) به دردتون خواهد خورد.

11. 2 کاربر از پست مفید sphinx تشکرکرده اند .

Misto (سه شنبه 15 تیر 95), مددجو (دوشنبه 14 تیر 95)

Banned
    آخرین بازدید
    سه شنبه 05 مرداد 95 [ 15:56]
    سطح
    13
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 19 در 15 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sphinx نمایش پست ها
    نمی دونم شرایطتون دقیقا به چه شکل هست و آیا می تونین امسال به هر حال جایی قبول بشین یا باید برین سربازی یا هر چیزی که من ازش اطلاعی ندارم ولی به نظرم بهترین راه همین دور بودن از محیطیه که شما رو به سمت بی انگیزگی سوق میده.پیشنهادم اینه که پرس و جو کنید برای هر جور امکانی که شما رو به سمت مستقل شدن میبره.مثلا این که شما به هر حال می تونین امسال تو یه رشته نادلخواه تو یه دانشگاه دورافتاده دولتی قبول بشین که به هر حال خوابگاه داشته باشه و از لحاظ هزینه مسکن مشکلی نداشته باشین(با رتبه پایین هم شدنیه) و بعد که تونستین کمی آرامش پیدا کنین می تونین به حل مشکلاتتون فکر کنین.آگاهی از قوانین نظام وظیفه و دانشگاه (مثلا انصراف،تغییر رشته و ..) به دردتون خواهد خورد.
    بهترین حرف رو این دوستمون زد
    در مورد مذهب و بی خدا شدن هم ، وقتی این مشکلات روانی میاد معمولا متعاقبا آدم بی خدا میشه
    وقتی که روان و فکرت رو درست کنی ، دین ات هم درست میشه

13. کاربر روبرو از پست مفید مددجو تشکرکرده است .

ستاره زیبا (پنجشنبه 17 تیر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 01 شهریور 95 [ 15:35]
    سطح
    9
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    250 Experience PointsTagger Second Class31 days registered
    تشکرها
    26

تشکرشده 34 در 10 پست

Array
    سلام misto
    شرایط خوب نیست و من بهت حق میدم که ناراحت و بی انگیزه و بی هدف بشی و از اون طرف به این فکر برسی که همه چیز پوچه.
    من درباره دین و خدا باهات حرفنمیزنم چون اعتقاد دارم هر کسی حق داره مذهبش رو خودش انتخاب کنه. ولی بهش پیشنهاد میکنم به نسبت خودن کتابایی که سعی دارن خدا و دین رو زیر سوال ببرن کتابایی که سعی در اثباتش دارن رو هم بخونی و بعد تصمیم بگیری. و همچنین هر دو سری کتاب هارو بررسی کنی که چیزایی که نوشتن اثبات شده باشن.

من هم یه برادر کوچیکتر داشت که یه دوره ای خیلی احساس افسردگی میکرد و میتونم درکتون کنم. البته شما پدرتون یه مقدار بد برخورد میکنن باهاتون.
    راستی تو چه رشته ای در میخونید که به نظرتون کار نیس؟ چون ما که ریاضی خوندیم الان پشیمونیم که کاش تجربی میخوندیم تازه اونم تو یکی از دانشگاهای خوب و رشته های خوب ریاضی
    خلاصه اوضاع کار کلا خوب نیست.
    یه نکته خیلی مثبت داری شما اینکه تونستی کار کنی و مستقل باشی. اینکه تو اون سن استقلالو تجربه کردی خیلی عالیه این یعنی میشه رو شما حساب کرد. و ادم بی مسئولیتی نیستی
    این یه صفت مردونه خیلی خوبه.
    ولی با همه اینا اعتقاد من اینه که هر کسی جدای از شرایط مسئول زندگی خودشه . و اینکه شما تو شرایط بد بتونی خوب زندگی کنی هنر وگرنه وقتی همه چیزگل و بلبل که کاری نداره پس تو چیکار کردی.
    الان شرایط شما ایدال نیس. اول باید اینو بپذیری.
    دوم اینکه این زندگی زندگی تو هر روز هر لحظش.
    مهم نیست تو بتونی هر لحظش رو خیلی عالی بگذرونی. مهم اینه که طوری بگذرونی که خودت از خودت راضی باشی از اون لحظه ای که گذروندی.
    باید برا خودت هدف داشته باشی.
    کار پیدا کردن سخته ولی شما تجربه کاری رو داشتی که دوس نداشتی. پس به این دید نگاه کن.ولسه اینکه مستقل شی دنبال کاری بگرد که فعلا این نیاز به استقلالتو رفع منه. بعد همزماندنبال کار مد نظرت که دوس داری باش. سخت پیدا میشه ولی پیدا میشه.
    خودتو دست کم نگسر حتی اگه همه دست کم بگیرنت. تو خیلی خصوصیات مثبت داری. یکیش همین توانایی کار کردنو استقلال. یکیش فکر کردن و مطالعه که رفتی دنبال تحقیق برا دینت.
    یکی تمایل به مشاوره.. مهم نیست بقیه ببینن یا نه مهم اینه که خودت خودتو باور داشته باشی.

پس اول هدفاتو بنویس اهدافی که بتونی بهش برسی که دلسرد نشی و برا رسیدن بهشون تلاش کن.
    مثل کار--- که در حال حاظر معنیش فقط درامد بعدا میتونه تغییر کنه
    بعد که پول داشتی تحصیل تو رشته دلخواهت حتی ازاد چون پولش رو داری
    و بعد انشالله کار تو رشته مد نظرت
    ولی درباره این رشته ها تحقیق کن خیلی ها از دور قشنگن و توشون خبری نیست. رشته های ریاضی بیشترشون اینجوری هستن. بازار کارون خوب نیس.
    راستی کنار همش تفریح یادت نره. استخر .. باشگاه..
    من خوئم کوهو خیلی دوست دارم. اگه علاقت به اون سمت هست امتحانش کن. بهت حس استقلال میده وقتی میرسی به قله حس توانایی. حس زندگی.

روزای زندگیت شاید عالی عالی عالی و اون طوری که تو ذهنت بوده نباشه ولی میتونه بهترین ممکن باشه. مخصوصا وقتی ببینی با دستای خودت ساختییش.
    من بهترینا رو میخوم برات

15. 2 کاربر از پست مفید golnaz66 تشکرکرده اند .

Misto (سه شنبه 15 تیر 95), ستاره زیبا (پنجشنبه 17 تیر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 تیر 95 [ 19:16]
    سطح
    6
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    20

تشکرشده 19 در 12 پست

Array
    میستوی عزیز، شما یک آدم تنبل و خطرناکی هستی که دوست داری مشکلاتت را گردن دیگران بندازی. اونقدر توسری خوردی که دوست داری از هرچیزی برای اظهار وجود استفاده کنی. به نامزد دختره زنگ زدی چون فرصتی برات بود که اظهار وجود کنی. فرصتی که هیچ وقت خانوادت بهت نداده. اونقدر مرد نبودی که بگذری و دیگه باهاش ادامه ندی. تو یک آدم خودخواه و عقده ای شدی. از اسلام گذشتی چون باز بهت فرصت اظهار وجود میده. اینکه برای خودت صاحب فکر و عقیده ای. اینکه دیگه لازم نیست نماز بخونی و روزه بگیری. توجیهی برای تنبلی های بیشتر ولی این دفعه با یک حس خوب که مثلا این تصمیم حاصل تفکرات خودت هست. تو هر رشته ای که بری و هر کاری که بکنی بالاخره یک ایرادی از توش در می یاری چون تنبلی و بدتر از اون اینکه میخوای ایراد رو به گردن دیگران بندازی.

به خودت بیا و مسئولیت زندگی خودت رو قبول کن. تو هنوز اول راهی و اگر تفکرت رو نسبت به خودت و زندگیت و اینکه کی مسئول خوشبختی و بدبختی تو هست رو عوض کنی در آینده ای نزدیک ان شاء ا... بتونی از این شرایط خودتو منجلاب خودت رو نجات بدی

17. کاربر روبرو از پست مفید toojih2 تشکرکرده است .

Misto (سه شنبه 15 تیر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام ..بله خوشحال میشم نظرات شما رو در مورد رد خدا بشنوم و اگه من جوابشو دادم ,دوست دارم شما هم بدون تعصب ردش نکنین..

عزیز من ماها نماز نمیخونیم که بواسطش بخوایم از خدا انتظار استجابت دعا داشته باشیم.. آقا بعضی وقتا خدا نمیده .. نمیدونم چه رازی هست که هر کاری کنی نمیده..و بعد ها علتشو میفهمیم..یا شایدم اصلا علتشو نفهمیم ولی به صلاحمون بوده..
    من نمیخوام بگم شما معجزه کنید همانطور که دیروز براتون نوشتم گفتم کمی هم سمت مثبت تمایل پیدا کنید و بخصوص سمت ورزش.. چون ورزش کردن عقده های درونی ادم و فشارهایی رو که تو مغز جمع میشه رو ازاد میکنه و ادم

بهتر میتونه روند زندگیشو مدیریت کنه حتی با وجود مشکلات زیاد.. الان شما بمب فشار و مشکل تو ذهنتون پروردید و میخواین هر چه زودتر منفجرش کنید و لی ورزش اونو تخلیه میکنه ..

پیشنهاد خوبی هم که دوستان دادن دور شدن شما از این محیطه بوسیله قبولی تو دانشگاه یه شهر دگ.. چون اینطوری از پدرتون دور میشید و فشار کم میشه.. ولی نفهمیدیم چرا پدرتون به اون یکی دوستاتون بیشتر علاقه دارن؟ اونا چی
    دارن که پدرتون شما رو با اونا مقایسه میکنه؟ چی میگه در مورد نکات مثبت اونا؟

الان شما اگه نگا بکنید شاد بودنو هم میکشونین سمت منفی یا کارهای بد دگ.. زدن پدر یا قاپیدن پول پدرت شد شادی؟؟ با این افکار و با این فشار ها شاد بودن چیز محالیه..

19. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

Misto (سه شنبه 15 تیر 95)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)