به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

Hybrid View

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 تیر 95 [ 12:19]
    سطح
    19
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 34
    Overall activity: 24.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 38 در 16 پست

Array

انتخاب بین دو خواستگار دو دل مانده ام

با سلام و آرزوی قبولی طاعات.
    من دختری ۲۱ ساله هستم, دانشجوی ترم سه, برای من خواستگاری از طریق واسطه آمده ک نسبتا شرایط خوبی دارن, ایشون ۲۴ ساله و سیکل هستند و با ادامه تحصیل من موافق نیستند, غریبه.هستند و ما شناختی ازشون نداریم.

پسرخاله من از بچگی منو دوست داشت و گفته بود من فقط با فلانی(یعنی من) ازدواج میکنم، چندسال پیش ایشون ب من ابراز علاقه کردن و من جواب رد دادم چون فکر کردم بچه اند و شغلی هم ندارن, الآن ۴سال از اون ابراز علاقه میگذره ولی ایشون هنوزم اصرار دارند ک با من ازدواج کنند.
    سن ایشون ۲۰ سال هست و دانشجو هستند, هیچ شغلی ندارن و گاهی ب کارگری می پردازند. من هیچ وقت با ایشون وارد رابطه عاطفی نشدم و ب نوعی سرد رفتار کردم ک وابسته نشیم, خانواده ایشون و خانواده من در جریان هستند, در کل قیافه خوبی هم دارن و پدر ایشون پولدار اما مقداری خسیس هستند.
    حالا من ماندم ک چکار کنم؟ ب خواستگارم جواب مثبت بدم یا ب پسرخالم ی فرصت بدم و بگم ب خواستگاریم بیاد، نمیخوام احساسی تصمیم بگیرم ولی خب آدم با کسی ک دوستش داره و شناخت نسبی داره ازدواج کنه بهتر نیست؟!
    دوستان خواهش میکنم زودتر جواب بدید, ممنون میشم.
    با تشکر....

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 99 [ 11:20]
    سطح
    67
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience Points
    تشکرها
    852

تشکرشده 554 در 206 پست

Array
    سلام. شما هیچ وقت نباید دو خواستگار را همزمان مورد بررسی قرار بدید. چون باعث میشه مثل الان شما با هم مقایسه شون کنید و از ملاکهای شخصی خودتون خارج بشید. مدیر همدردی هم بیان همین پاسخ رو بهتون میدن
    ضمن اینکه برای یه ازدواج موفق در عصر حاضر سن 21 سالگی برای ازدواج کم هست و هنوز به قدر کافی به خودشناسی نرسیدید و احتمالا ملاک های خودتون رو کامل هنوز نمی دونید. به خصوص برای پسرخالتون که 20 سالش هست که دیگه چون پسر هستن وضعیت خیلی بدتر هست
    در مورد خواستگار اولتون هم خودتون باید بررسی کنید ببینید تحصیلات چقدر براتون مهم هست. اگر به عنوان پر کردن وقت بهش نگاه می کنید خب مانعی نداره و می تونید بهشون بله بگید. ولی اگر به تحصیلات به عنوان هدف و ارتقا زندگی و شخصیت تون نگاه می کنید خب نمی تونید با این ازدواج کنار بیاید

3. 5 کاربر از پست مفید بابک 1369 تشکرکرده اند .

مهرآیین (یکشنبه 13 تیر 95), آوای دل (دوشنبه 14 تیر 95), بانوی آفتاب (یکشنبه 13 تیر 95), بارن (یکشنبه 13 تیر 95), ستاره زیبا (یکشنبه 13 تیر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 14:02]
    سطح
    71
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 267
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    121

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    به نظرم هیچ کدومشون
    ببخشیدا
    مورد اول از نظر تحصیلی از شما پایین تره و مردسالاره
    مورد دوم کار نداره و مردها تا به عنوان یه نیروی کار تو اجتماع نرن شخصیتشون کامل نمیشه.

5. 5 کاربر از پست مفید حیاط خلوت تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (یکشنبه 13 تیر 95), sara 65 (یکشنبه 13 تیر 95), آوای دل (دوشنبه 14 تیر 95), بارن (یکشنبه 13 تیر 95), ستاره زیبا (یکشنبه 13 تیر 95)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 فروردین 03 [ 14:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,385

تشکرشده 6,356 در 1,788 پست

Array
    سلام

خیلی خوبه که سعی میکنی احساسی تصمیم نگیری ووارد رابطه عاطفی نشدی اماچرا فکر میکنی الان حتما باید به یکی از این دونفر جواب مثبت بدی!؟

ازدواج معیارها و ملاکهای مهمی داره

بخشی از اون معیارها عمومی بخشی به سلیقه وشخصیت خود فرد بستگی داره

بلوغ روانی واجتماعی طرفین خیلی ممه اینکه از نظر شخصیتی به یه ثبات نسبی رسیده باشند.تصور درستی از زندگی مشترک داشته باشند یه تصور منطقی و واقعگرا.برای مرد هم بسیار مهمه تکلیف مالی واقتصادیش مشخص بشه.دستش توی جیب پدرش نباشه خودش یه کاری رو شروع کرده باشه

در هر صورت خودت بشین وچندتا معیار مهم خودت رو بنویس وببین کدوم خواستگار حاضر یا در اینده با اونها همخوانی داره.اگه الان نمیتونی معیارهات رو بنویسی احتمالا هنوز خودت هم به اون آمادگی لازم برای ازدواج نرسیدی

میتونی چندتا از این مقالات کوتاه رو مطالعه کنی

معیارهای ازدواج

انتخاب و خواستگاری
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

7. 2 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

آوای دل (دوشنبه 14 تیر 95), بارن (یکشنبه 13 تیر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 10:44]
    سطح
    44
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 319 در 122 پست

Array
    سلام

خواستگار اول: مرد سالار, سطح سواد پایین, افکار متحجرآنه که زن نباید درس بخونه و بآید کنج خونه بمونه و وارد اجتماع نشه
    نتیجه: ایشون بدون تردید بدرد زندگی نمیخورن. حتی اگه میلیاردر هم باشن باز افکار پوسیده ای که دارن مشکلات متعددی درست میکنه.

خواستگار دوم(پسرخالتون) : 20 سال برای یه پسر شدیدا کمه! من به شما قول میدم همونطور که من و هم سن و سالهای من بعد از 25 سالگی افکار پ عقاید و دیدمون به زندگی از بیخ تغییر کرد، این پسر بجه هم وقتی بزرگ بشه به این عشق نوجوونیش که از 15 16 سالگی یقه شو گرفته، قطعا میخنده و میره پی زندگیش.
    ازدواج با این پسر کم سن و سال بزرگترین حماقته

....
    ضمنا شما خودت هم هنوز سنت خیلی کمه. بهترین کار اینه که هر دو خواستگار رو با قاطعیت رد کنی و بری پی درس و دانشکاهت. تمرکزت رو فعلا تمام و کمال بذار روی درست و پیشرفت اجتماعیت. هرچی امروز پخته تر بشی در آینده مادر و همسر بهتری خواهی شد.

موفق باشی

9. 3 کاربر از پست مفید سوشیانت2 تشکرکرده اند .

Ashab (دوشنبه 14 تیر 95), آوای دل (دوشنبه 14 تیر 95), بارن (دوشنبه 14 تیر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 تیر 95 [ 12:19]
    سطح
    19
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 34
    Overall activity: 24.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 38 در 16 پست

Array
    با سلام و تشکر از شما دوستانی که راهنمایی کردید.
    نمیدونم اگر شرایط من هم میدونستید باز هم نظرتون همین بود یا نه.
    خب ی وقتایی هست ک برای آدم دو خواستگار میاد و آدم باید به یکیشون جواب بده پس باید شرایط خواستگارهارو کنار هم قرار بده و هرکدوم ک ب معیار آدم نزدیک بود انتخاب کنه البته گاهی هم هیچکدوم رو انتخاب نمیکنه.
    من از لحاظ درسی ب چیزی ک می خواستم نرسیدم, و الان درسم چندان اهمیتی برای من نداره, با اینکه خیلی علاقه دارم ولی ازدواج اول برام اولویت داره, این آقا چهارمین خواستگاری هستن ک اومدن و مخالف درس خوندن من هستند, خودشون گفتند من خودم با درس چندان میونه ای ندارم و شما هم ی ترم دیگ تا فوق دیپلم بخون و دیگه ادامه نده.
    خب منم دوست دارم با یک آدم تحصیل کرده ازدواجکنم ولی اکثرا میگن ذرس دیگ نخون, و اگر بخوام بخونم باید ازدواجم رو موکول کنم ب بعد از اتمام تحصیلم ک اصلا اینطوری شرایطش رو ندارم.

معیارهای من اینه ک از لحاظ اعتقاد و.ایمان تقریبا در یک سطح باشیم, از لحاظ مالی و اقتصادی, فرهنگ, شغل خوبی داشته باشه و ....این آقا تقریبا این معیارهارو داره ولی از لحاظ مالی بالاتر هستند یعنی هرکس ک بیاد از مابالاتره, چون وضع مالی ما زیر صفره.
    سوشیانت عزیز من چندجا دیدم ک شما ب همه کسانی ک در سن پایین دختری رو دوست دارن همینو میگید ک فراموش میکنن و ... شاید حق با شما باشه ولی ب نظر من همه اینطور نیستن, نه تنها پسرخاله من کلی میگم شاید واقعا کسی شخصی رو دوست داشته باشه و در سالهای آینده هم این دوست داشتن پابرجا بمونه, با این حال من قبلا ب ایشون گفتم ک برن سر کار و بعد ب خواستگاری بیان ولی شغلی ب اون صورت ندارن و پدرشون هم میگن فعلا سنش کم هست و برای ازدواج زوده و من هم همین نظرو دارم ما از لحاظ مالی خیلی ضعیفیم, احساس سربار بودن میکنم توی خونه, اینجا خمش دعواست سر همه چی, حتی اگر مامانم ب بابام بگه مثلا ی روغن بخر بابام داد و فریاد میکنه، برادری هم ندارم ک کم و بیش کمکی بهمون کنه, منم کاری ک دوست داشته باشم گیرم نمیاد, همه کارا از صبح تاشب هستن و منم توان جسمیم طوری نیست ک بتونم صبح تا شب کار کنم.
    الان هم خواهرم با کارای متفرقه خرج ما رو میده, منم لیف میبافم و لواشک درست میکنیم و ...
    با این شرایط دوست دارم زودتر ازدواج کنم چون دارم توی این خونه دیوونه میشم, دوس دارم یک مرد باشه بهش تکیه کنم, دوس دارم محتاج کسی نباشم, دوس دارم وقتی میرم دکتر یا با دفترچه برم یا آزاد نه با کارت کمیته ک انقدر خجالت بکشم, با همه اینها سعی کردم احساسی تصمیم نگیرم و از چاله ب چاه نیفتم و هدفم از ازدواج فقط نجات از اینجا نیست, احساس میکنم آمادگی ازدواج رو دارم ولی کی دلش میخواد با من ازدواج کنه؟!
    وقتی ک کل سرمایه مابعد از سی سال زندگی پدرو.مادرم ۸ میلیون است و آن را بابت رهن خانه داده ایم, با این شرایط چطور میتونن ب من جهیزیه حداقل هشت تومنی بدن وقتی ک سرمایشون فقط هشت تومن است،
    من باید شرایط خودم رو هم در نظر بگیرم, الانم لطفا نگید اگر کسی شخصی رو بخواد جهیزیه و این حرفا نیست ولی اگر شما هم باشید دوست دارید همسرتون جهیزیه خوبی داشته باشه, در ضمن خواستگارای منم با واسطه هستن و اینطور نیست ک بگن همه جوره میخوایمت.
    پس من باید شرایط خودمم در نظر بگیرم و بعد جواب بدم.
    ممنون از شما دوستان, منتظر راهنماییتون هستم.

11. 5 کاربر از پست مفید آوای دل تشکرکرده اند .

Amina (دوشنبه 14 تیر 95), andrya (دوشنبه 14 تیر 95), بارن (دوشنبه 14 تیر 95), ستاره زیبا (دوشنبه 14 تیر 95), شیدا. (دوشنبه 14 تیر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آذر 95 [ 11:32]
    سطح
    33
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 103
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    179

تشکرشده 278 در 136 پست

Array
    عزیزم اگه خانواده ی پسرخالت بعد از عقد حاضرن تا زمانی که ایشون کار پیدا کنه از شما حمایت مالی کنند پسرخاله ات انتخاب امن تریه به این خاطر که شما می شناسینشون ولی اگر این طور نیست ازدواج با خواستگار دیگه تون بهتره.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)