به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 اردیبهشت 98 [ 17:06]
    سطح
    40
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 181
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    165

تشکرشده 137 در 63 پست

Array

با شوهر پرخاشگر و عصبیم چکار کنم؟

سلام من 20 سالمه از 16 سالگی با همسرم دوست بودم ، 18 سالگیم عقد کردیم و الان یه ساله ازدواج کردم . از همون دوران عقد حرکات عصبی ازش دیده بودم و واقعا دودلم کرده بود ولی چون خیلی خیلی عاشقش بودم حرفی نزدم ، حتی چندین بار بهم سیلی زده بود.
    امسال اوال ازدواجمون حدود چند ماه پیش به خاطر یه درگیری روم دست بلند کرد که درواقع همون چیزی که من از اول ازش میترسیدم سرم اومد ، همسرم خیلی منو دوست داره و اومد ازم میخواست گریه نکنم چون طاقت دیدن گریمو نداره دید نمیتونه ارومم کنه از خونه رفت من خیل درگیر بودم ولی بهم قول شرف داد که دیگه تکرار نمیشه ، واقعا هم نشد تا چند روز پیش که دوباره به خاطر یه درگیری دس روم بلند کرد و بعدشم میگه من طاقت قهر تو رو ندارم تو نباید تحت هیچ شرایطی با من قهر کنی ، منم مجبوری باهاش اشتی کردم ولی خیلی میترسم این واسشعادت شه و هنوز ته دلم صاف نشده و ناراحتم
    +شوهر من 27 سالشه ، وضع مالیش زیاد خوب نیست توی کارگاه کار میکنه و اینم بگم که برادرش میگه از بچگی کلا عصبی و پرخاشگر بوده .
    ممنون میشم بگین چکار کنم که دیگ پرخاشگری نکنه و منطقی تر باشه

2. کاربر روبرو از پست مفید آوای بهشت تشکرکرده است .

باغبان (جمعه 11 تیر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 اردیبهشت 96 [ 09:19]
    سطح
    28
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 66
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    78

تشکرشده 156 در 94 پست

Array
    معمولا اقا یونی که عصبی هستند یک مشکلی در دوران کودکی داشتند مثلا ممکن هست دیده نمیشدند یا کسی در خانه بوده که بهش زور میگفتند
    و دستور میدادند
    یا زیاد سر به سرش میگزاشتند در کودکی
    از این اخلاق داره که اگر هم اشتباه کند قبول نمیکند و میخواهد خودش را ثابت کند
    بیشتر با ایشان صحبت کنید درده دل کنید از احساستان بگویید وعنوان کنید وقتی که شروع به کتک زدن میکنید فکر میکنم هنوز شما را نشناختم برایم غریبه میشوی این مسئله ارزشش از من برای شما بیشتر است ؟
    در خانه تشویقش کنید تاییدش کنید این خیلی مهم است
    و از بودن با ایشان احساس خوشحالی و رضایت خود را بروز دهید از قدرت کلامت استفاده کنید کم کم درست میشود رشد میکند
    کلید مرد اقتدار مرد و روابط جنسی از صوت دکتر حبشی را دانلود کنید وچندین بار گوش کنید موفق میشوید
    وقتی عصبی هست فقط سکوت کنید تا متوجه اشتباهش شود

4. 3 کاربر از پست مفید اسما@ تشکرکرده اند .

آوای بهشت (چهارشنبه 09 تیر 95), باغبان (جمعه 11 تیر 95), ستاره زیبا (پنجشنبه 10 تیر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 14 آذر 97 [ 02:41]
    سطح
    30
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    37

تشکرشده 43 در 21 پست

Array
    خوش بحالت عزیزم
    هم سن وسال خودمی
    غبطه خوردم بهت وقتی گفتی همسرم وقتی دست روم بلند کرد پشیمون شد وسعی کرد از دلم دربیاره...
    انشاالله مشکلتون خیلی زود رفع وحل بشه وهمیشه عاشق هم باشید..

6. 2 کاربر از پست مفید yalda.n تشکرکرده اند .

آوای بهشت (چهارشنبه 09 تیر 95), باغبان (جمعه 11 تیر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    165

تشکرشده 137 در 63 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسما@ نمایش پست ها
    معمولا اقا یونی که عصبی هستند یک مشکلی در دوران کودکی داشتند مثلا ممکن هست دیده نمیشدند یا کسی در خانه بوده که بهش زور میگفتند
    و دستور میدادند
    یا زیاد سر به سرش میگزاشتند در کودکی
    از این اخلاق داره که اگر هم اشتباه کند قبول نمیکند و میخواهد خودش را ثابت کند
    بیشتر با ایشان صحبت کنید درده دل کنید از احساستان بگویید وعنوان کنید وقتی که شروع به کتک زدن میکنید فکر میکنم هنوز شما را نشناختم برایم غریبه میشوی این مسئله ارزشش از من برای شما بیشتر است ؟
    در خانه تشویقش کنید تاییدش کنید این خیلی مهم است
    و از بودن با ایشان احساس خوشحالی و رضایت خود را بروز دهید از قدرت کلامت استفاده کنید کم کم درست میشود رشد میکند
    کلید مرد اقتدار مرد و روابط جنسی از صوت دکتر حبشی را دانلود کنید وچندین بار گوش کنید موفق میشوید
    وقتی عصبی هست فقط سکوت کنید تا متوجه اشتباهش شود

سلام اسما جان عزیز خیلی خوشحالم کردی و مرسی از وقتی که گذاشتی و پستمو خوندی گلم
    +درباره حدست متاسفانه درسته و همسرم تو بچگی خیلی از مادرش کتک خورده و پدرشون هم به رحمت خدا رفته و همسرم چون پسر اوله کلا بار مسئولیت خانواده همیشه و حتی هنوزم روی دوشش بوده ، حتی ما به خاطر این مساله دیر ازواج کردیم چون همسرم خرج خواهر ومادرشو میداد و نمیتونست خونه تهیه کنه .
    +من خیلی بش میگم که این رفتارات رابطمونو سرد میکنه ولی دوباره عصبی میشه و میگه تو غلط میکنی من همینم کور که نبودی . البته بعد از دعوا چون عذاب وجدان داره اگه بهش بگم میگه حق داری ، دیگه قول میدم تکرار نمیشه اما فقط به خاطر عذاب وجدانشه و تو حالت عادی حاضر نیس راجع بهش حرف بزنیم و بهم میگه یاد بگیر حرف درگیری گذشته رو نزنی و این حرفا . در حالیکه من هیچوقت دلم صاف نمیشه اینجوری.
    +حتما سعی میکنم سخنرانی ها رو گوش بدم مرسی از راهنماییت دوست خوبم ، واقعا خوشحالم کردی

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda.n نمایش پست ها
    خوش بحالت عزیزم
    هم سن وسال خودمی
    غبطه خوردم بهت وقتی گفتی همسرم وقتی دست روم بلند کرد پشیمون شد وسعی کرد از دلم دربیاره...
    انشاالله مشکلتون خیلی زود رفع وحل بشه وهمیشه عاشق هم باشید..
    سلام یلدا جان ، عزیزم مرسی که وقت گذاشتی و خوندی پستمو و بیشتر ممنونم که نظر دادی
    +عزیزم همسر شما هم عصبیه؟ میشه بپرسم چکار کردی که مشکلت برطرف شه ؟ توی رفتارات چکار میکنی که به نظرت نتیجه داده ؟
    امیدوارم اشتباه فهمیده باشم و توام مشکل منو نداشته باشی چون واقعا سخته که ببینی از کسی که عاشقشی داری اسیب میخوری و حتی گاهی این حس بهم دست میده که عشق اون به من واقعی نیس وگرنه کی حاضره به عشقش صدمه بزنه حالا هرچقدم عصبانی باشه ، هرچند موضوع دعواهای مارو بشنوی خندت میگیره البته خودش میگه که اون لحظه اصلا یادش میره من کیم .

دیروز اومد خونه بهم گفت خواهشا راجع به مشکلای بین خودموم به کسی حرفی نزن ، چون قراره امشب به مادرم سر بزنم ، ترسیده بگم دست بزن داره چون قطعا اون موقع پدرم راحتش نمیذاره و طلاق منو میگیره ، منم بهش اطمینان دادم که اگه رو قولش بمونه و دیگ تکرار نشه دلم نمیخواد دیگران تو زندگیم دخالت کنن ، اونم فک کرد من تیکه میندازم به دخالتای مادرش ، داشت دوباره شروع میکرد . دارم فکر میکنم که این ادم عوض بشو نیست

دوستان خواهش میکنم تنهام نذارید و همراهم باشید ، مرسی از مهربونیتون.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 28 اردیبهشت 98 [ 09:19]
    سطح
    55
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 168
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    116

تشکرشده 84 در 51 پست

Array
    دوست عزیز همسر منم مثل شوهره شما پرخاشگر و عصبیه من 4 ساله ازدواج کردم و یه دختر دو ساله دارم...اولاش خیلی زیاد بود حتی الانم هست ولی کمتر شده همسر من توی دعوا فقط فحش های رکیک به خانوادم میده که خیلی عذاب آوره من فقط سکوت می کنم و وقتی اوضاع خوب شد قسمش میدم که نگو جلوی بچه خوب نیست اونم میگه تو خودت مقصری حقته!!! بگذریم.....شما هم از حالا بهش بگو دوست ندارم وقتی بچه دار شدیم بچه شاهد این رفتار شما با من باشه بیا از حالا که هنوز نیومده یه کاری کنیم که این شرایط اتفاق نیوفته..کمکش کن..شما توی بروز این عصبانیتش خیلی میتونی نقش داشته باشی سعی کن حرفی رو نزنی یا کاری روانجام ندی که احتمال بدی الان عصبی میشه و پرخاش میکنه..سعی کن تاجاییکه میتونی این موضوع تو خانواده ها درز نکنه خودتون حل کنین اول زندگی اصولا این تنش ها پیش میاد اگه از اول مدیریت کنی و راه درست رو پیش بگیری موفق میشی..من به خاطر مشکلم خیلی دلم میخواست با همسرم برم مشاوره حضوری ولی متاسفانه اسم مشاور رونمیتونم جلوش بیاره چون خون به پا میکنه!!! اگه شرایطش رو داشتی شما برو و از همین اول جلوی سخت تر شدن مشکل رو بگیر.
    موفق باشی

9. 3 کاربر از پست مفید abs تشکرکرده اند .

آوای بهشت (چهارشنبه 09 تیر 95), باغبان (جمعه 11 تیر 95), ستاره زیبا (پنجشنبه 10 تیر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 14 آذر 97 [ 02:41]
    سطح
    30
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    37

تشکرشده 43 در 21 پست

Array
    همسر من هم وقتی عصبانی بشه نمیتونه خودشو کنترل کنه ودست روم بلند میکنه وتازگی ها وسیله هامو میشکنه اما وقتی هم آرومه خیلی خوبه.
    همسر من خیلی حساسه وباکوچکترین حرفی از کوره در میره.
    راستش منم هنوز به نتیجه نرسیدم که چیکار کنم تا این رفتاراش تغییر کنه...
    خوبیه همسر شما اینه که از کارش پشیمون میشه وانقدری دوستتون داره که ازتون معذرت خواهی میکنه.اما متاسفانه همسرمن حتی بعد دعواهامون که کلی دلمو میشکنه توقع داره من ازش عذرخواهی کنم وتا من پیش قدم نشم آشتی نمیکنه.همسرتون به شماگفته مشکلات بین خودتونو به کسی نگید اما همسرمن اوایل که دعوامون میشد خودش همه رو خبر دار میکرد.
    البته الان که سه سال از عروسیمون میگذره خیلی بهتر شده وفقط عصبانیت های گاه به گاه وناگهانیش آزارم میده.

11. 2 کاربر از پست مفید yalda.n تشکرکرده اند .

آوای بهشت (پنجشنبه 10 تیر 95), باغبان (جمعه 11 تیر 95)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    امروز [ 05:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.2%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,757

تشکرشده 6,793 در 2,394 پست

Array
    سلام

ببخشید میشه بفرمایید وقتی همسرتون عصبانی میشند واکنش شما چیه ؟

شما با ایشون مقابله می کنید ؟

ممنون .

13. 3 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

آوای بهشت (پنجشنبه 10 تیر 95), بانوی آفتاب (چهارشنبه 09 تیر 95), ستاره زیبا (پنجشنبه 10 تیر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    165

تشکرشده 137 در 63 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط abs نمایش پست ها
    دوست عزیز همسر منم مثل شوهره شما پرخاشگر و عصبیه من 4 ساله ازدواج کردم و یه دختر دو ساله دارم...اولاش خیلی زیاد بود حتی الانم هست ولی کمتر شده همسر من توی دعوا فقط فحش های رکیک به خانوادم میده که خیلی عذاب آوره من فقط سکوت می کنم و وقتی اوضاع خوب شد قسمش میدم که نگو جلوی بچه خوب نیست اونم میگه تو خودت مقصری حقته!!! بگذریم.....شما هم از حالا بهش بگو دوست ندارم وقتی بچه دار شدیم بچه شاهد این رفتار شما با من باشه بیا از حالا که هنوز نیومده یه کاری کنیم که این شرایط اتفاق نیوفته..کمکش کن..شما توی بروز این عصبانیتش خیلی میتونی نقش داشته باشی سعی کن حرفی رو نزنی یا کاری روانجام ندی که احتمال بدی الان عصبی میشه و پرخاش میکنه..سعی کن تاجاییکه میتونی این موضوع تو خانواده ها درز نکنه خودتون حل کنین اول زندگی اصولا این تنش ها پیش میاد اگه از اول مدیریت کنی و راه درست رو پیش بگیری موفق میشی..من به خاطر مشکلم خیلی دلم میخواست با همسرم برم مشاوره حضوری ولی متاسفانه اسم مشاور رونمیتونم جلوش بیاره چون خون به پا میکنه!!! اگه شرایطش رو داشتی شما برو و از همین اول جلوی سخت تر شدن مشکل رو بگیر.
    موفق باشی
    سلام عزیزم ، مرسی از وقتی که گذاشتی و پستمو خوندی و ممنون که نظرتو بهم گفتی .
    +ناراحت شدم که همسر شما هم مثل منه البته مثل اینکه ایشون دست بزن ندارن که باز جای شکر داره امیدوارم همه ی کسایی که
    مشکل ما رو دارن مشکلشون حل بشه ، خصوصا شما که بچه هم دارین
    +راستش تا حالا راجع به بچه بهش نگفتم ، از این به بعد بهش میگم مرسی از راهنماییت هرچند با این شرایط به هیچ وجه دلم بچه نمیخواد و با وجود اصرارای همسرم مدام قرصمیخورم و جلوگیری میکنم که اینم اتفاقا یکی از اختلافاتمونه که هرچند وقت یه بار سرش دعواس و واقعا دیوانه ام کرده ، مدام اصرار داره بچه میخواد و من مخالفت میکنم البته دلیلشو به اون اینجوری میگم که خودم فعلا بچه ام درحالیکه درواقع شک دارم بتونم با وجود پرخاشگریاش باهاش بچه بزرگ کنم و نمیخوام نگرانیم بیشتر شه ولی اگه اینو بهش بگم مطمئنا خیلی عصبانی میشه . حتی یه بار به خاطر این مساله بهم سیلی زد که بفهمونه حرف حرف اونه و من حق مخالفت ندارم .
    + ما یک بار یک جلسه مشاوره رفتیم البته قبل از ازدواج و مشاور بهش گفت به شدت عصبیه و باید قرص اعصاب مصرف کنه ولی اون بعدش یه دعوای مفصل با من کرد که منو برداشتی بردی به من گفته روانی و دیگه حاضر نشد دوباره بریم ولی ممکنه حالا بعد از یه سال و خورده ای قبول کنه چون شوهر من کلا بعد یه مدت نرم میشه و معمولا میتونم نرمش کنم
    +میشه بگی شما چه جوری دربرابر رفتارای خشنش درمیای که بس کنه و کار به کتک کاری نمیکشه؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda.n نمایش پست ها
    همسر من هم وقتی عصبانی بشه نمیتونه خودشو کنترل کنه ودست روم بلند میکنه وتازگی ها وسیله هامو میشکنه اما وقتی هم آرومه خیلی خوبه.
    همسر من خیلی حساسه وباکوچکترین حرفی از کوره در میره.
    راستش منم هنوز به نتیجه نرسیدم که چیکار کنم تا این رفتاراش تغییر کنه...
    خوبیه همسر شما اینه که از کارش پشیمون میشه وانقدری دوستتون داره که ازتون معذرت خواهی میکنه.اما متاسفانه همسرمن حتی بعد دعواهامون که کلی دلمو میشکنه توقع داره من ازش عذرخواهی کنم وتا من پیش قدم نشم آشتی نمیکنه.همسرتون به شماگفته مشکلات بین خودتونو به کسی نگید اما همسرمن اوایل که دعوامون میشد خودش همه رو خبر دار میکرد.
    البته الان که سه سال از عروسیمون میگذره خیلی بهتر شده وفقط عصبانیت های گاه به گاه وناگهانیش آزارم میده.
    سلام عزیزم واقعا ممنونم از وقتی که میذاری و خیلی خوشال میشم میبینم برام نظر گذاشتی
    +ویژگی های همسرت تقریبا شبیه همسر منه چون اونم درحالت عادی خیلی خیلی خیلی با من مهربونه و برای همینه که من نمیتونم ازش دل بکنم وگرنه هر کس دیگه ای رفتارایی که شوهرم باهام داشته رو باهام انجام میداد قطعا ازش جدا میشدم
    +همسر من خیلی سریع بعد از دعوا پشیمون میشه ولی خب بعد دعوا دیره و طول مشاجره هر چقد من التماسش میکنم اصلا بهم توجه نمیکنه و کار خودشو میکنه
    +راستش همسر من خیلی خوشش نمیاد کسیو دخالت بده تو زندگی خصوصا که اگه بخواد راجع به دعواهامون بگه بیشتر واس وجهه ی خودش تو خانواده بده ، منم کلا خیلی اهل درد و دل با فامیل نیستم چون مشکل ما هم حل بشه اونا فراموش نمیکنن و واس خودمون بده که الکی سبک شیم جلو بقیه .
    +خانواده من خیلی با این وصلت موافق نبودن و حتیاز اول ازدواج تا حالا پاونو توی خونه ی من نذاشتن و همسرم خیلی اینو موقع عصبانیتاش تو سرم میکوبه و یه جورایی اونو پدرم از هم متنفرن برای همین پدر من اگه متوجه رفتاراش بشه سریعا طلاقمو میگیره و بعدشم کلی سرکوفت به خودم میزنن که این چه انتخابی بوده کردی
    + ،فتی که الان رفتارای عصبی همسرت خدا رو شکر کمتر شده اگه میشه بهم بگو چکار کردی یا چه اتفاقایی باعث این موضوع شده یا اینکه وقتی از کوره درمیره تو چه واکنشی داری که ارومش میکنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط باغبان نمایش پست ها
    سلام

ببخشید میشه بفرمایید وقتی همسرتون عصبانی میشند واکنش شما چیه ؟

شما با ایشون مقابله می کنید ؟

ممنون .
    سلام مرسی از وقتی که گذاشتین و پستم رو مطالعه کردین و ممنون از سوالتون چون حس میکنم خیلی به جا بود
    راستش ما دعوا به اون شکل بگو مگو نداریم همیشه همسر من زود از حرف زدن خسته میشه و به زورش متوسل میشه مثلا اخرین دعوامون که برای بار دوم کتکم زد : همسر من شغل واقعا سختی داره و از هشت صبح تا نه شب سرکاره و ده میرسه خونه که واقعا خستس و ما خیلی همو نمیبینیم ، یه بار من با دوستم که دقیقا یه ماه بود ندیده بودمش قرار گذاشتم بریم بیرون ، ما ساعت چهار رفتیم بیرون و گوشی من شارژ نداشت و خاموش شد . از قضا همونروز شوهر من یه دعوایی توی محل کارش پیش میاد که میزنه و بیرون و میاد خونه که با من باشه و به من نگفته بود و پنج رسیده بود خونه و هرچقدم زنگ زده بود من خاموش بودم ، من شیش و نیم برگشتم ، درو نبسته بودم شروع کرد فوش دادن بهم ، منم شوکه شده بودم چرا اینجاس . ازم پرسید کدوم گوری بودی . منم ناراحت شدم گفتم من حق ندارم با دوستام بیرون باشم؟ گفت تو غلط میکنی شوهرتو تنها گذاشتی گوشیت چرا خاموشه و حالیت میکنم و فوشم داد ، منم حرصی شدم گفتم خواستم یه روز راحت خوش بگذرونم ، من اینو گفتم نذاشت حرفم تموم شه حمله کرد سمتم و کلی کتکم زد بعدشم از خونه رفت بیرون بیس دیقه دیگ اومد عذرخواهی و گفت من عصبی بودم خواستم با تو باشم کارمو ول کردم خورده تو ذوقم نبودی منم گفتم بخوره تو ذوقت حق داری منو بزنی ؟ بعدش کلی عذرخواهی کرد و به غلط کردن افتاد و گفت تو هرجا میری باید قبلش از من اجازه بگیری ، اخه مگه من بچه ام؟؟؟؟؟
    مرسی از همگی بابت توجه و راهنماییتون ، ممنون میشم راهکارای بیشتری بشنوم

15. کاربر روبرو از پست مفید آوای بهشت تشکرکرده است .

باغبان (پنجشنبه 10 تیر 95)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    امروز [ 05:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.2%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,757

تشکرشده 6,793 در 2,394 پست

Array
    سلام

شاید اقتدار یه رودخانه ، سرعت و حرکت اون باشه
    شاید رودخانه هایی که سرعت و عمق بیشتری داشته باشند فکر کنند ، قدرتمند ترنند !

برای اینکه بتونیم اون رودخانه را کنترل کنیم ، نباید تلاش کنیم آب رودخانه را کم کنیم و یا بخوایم سدی بسازیم و جریان آب را کلا قطع کنیم و به رودخانه بگیم ، کنترل تو دسته منه !
    باید رودخانه را با قابلیتش بپذیریم و دنبال راهی باشیم که با او همراه باشیم و از این همراهی لذت ببریم !
    باید یه قایق بسازیم – مهارت قایق سواری را یاد بگیریم – سوار قایقمان بشیم و همراه با او حرکت کنیم .
    درسته بعضی از نقاط رودخانه سرعت و عمق بیشتر داره – ولی اگر با رودخانه حرکت کنی – رودخانه تو را به دریا می رسونه – وقتی به دریا برسی ،،،، دیگه آزادی !

زندگی مشترک ، یه تعامل همه جانبه ست - تعاملی که باید طرفیین تلاش کنند با هم برنده بشند .
    با هم حرکت کنند ( رودخانه و قایق سوار ) تا به هدف خودشون ( دریا ) برسنند .

..............................................

دوران کودکی – نوجوانی – جوانی – اهداف شغلی – محیط کاری – درک نشدن - عدم مهارت تعامل اجتماعی - سختی روزگار - مشکلات جسمی و روحی و ...
    شاید باعث بشه یه فردی زود عصبانی بشه و نتونه کنترلی داشته باشه - با این وجود ، این عصبانیت امکان داره دست خود طرف نباشه و زود بیاد معذرت بخواد .

پس خانم 1956 ، وقتی همسرتان عصبانی میشند ، باید اول خودتون آرامش داشته باشید
    این آرامش هم وقتی به دست می یاد که شما به این باور برسید که این عصبانیت دست خودش نیست ! و حتما دلیلی داشته

امکان داره مثلا دلیل آن اتفاق یه روز کاری باشه – امکان داره یه غمی در دلش باشه !
    مثلا اینکه نتونسته اونجور و شاید مراقب شما باشه و ...... - از بیانات شما مشخصه که همسر شما داره خیلی تلاش می کنه شما را خوشبخت کنه
    و شما را خیلی دوست داره ولی بعضی موقع ها دست خودش نیست !

پس سکوت کنید و مقابله نکنید و بذارید در مرحله اول عصبانیت خودش را خالی کند !
    وقتی مقابله نکنید و سکوت کنید – ایشون به خودشون می گند این همه سرش داد زدم چیزی نگفت!
    چون همسر شما توپ را انداخت تو زمین شما ولی شما توپ را نگه داشتید و ساکت بودید و بهش نگاه کردید و لبخند زدید !
    ولی اگر توپ را به طرفش پرتاپ کنی داری بهش غذا می دی !

باید جلوی این تغذیه را بگیرید !
    .................................................. .

وقتی یه کودک سه ساله سر ما دا میزنه ، منطقی نیست ما هم صدایمان را بالا بریم و داد بزنیم

البته خدایی نکرده فکر نکنید منظورم اینکه همسر شما و یا هر کی مثلا عصبانی میشه یا فریاد میزنه مثل یه کودک سه ساله ست

بعضی موقع ها اقتدار یه مرد حکم می کنه برای مراقبت از خانواده اش – یا شاید موارد بسیار ضروری ! یه خورده قدرتمند باشه !

ولی متاسفانه بیشتر ماها ( مردها ) فکر می کنیم اقتدار یه فرد به داد زدنشه

هر چیز جای خودش را دارد ! و اون هم در موارد بسیار ضروری .

تکنیک کودک سه ساله باعث میشه آرامش بیشتری داشته باشیم - و اون هم اینکه ما رفتارها و اعمال تند یه کودک سه ساله را نادیده می گیریم
    چون می دونیم یه کودک سه ساله وقتی داد بزنه – فایده نداره تو اون لحظه بهش بگیم این کار خوب نیست – ساکت باش !
    باید بذاریم اون کودک فریاد بزنه و خودش را خالی کنه .

تا اینجا شما سعی کردید آرامش خودتون را حفظ کنید و از طرفی اجازه ندادید آرامشتون بهم بخوره و عصبانی بشید .

..................................................

حالا بعضی موقع ها می بینیم ما سکوت کردیم و آرامش خودمون را داریم و از طرفی طرف مقابل داره حرف و داد زدنش را ادامه میده .

وقتی یه آدم عصبانی داره داد میزنه - اون فرد دوست نداره طرف بهش بگه : داد نزن !

گفتن این جمله یعنی به طرف مقابل داریم می گیم به داد زدنت ادامه بده .

بهترین کار اینکه آرام با او حرکت کنید !

سپس این کار را کنید :
    سکوت کنید – نفش عمیق بکشید و بهش بگید : لطفا آرام صحبت کن – ممنون .
    این حرف معادله طرف را بهم میریزه - یه جورایی شاید خودش یه شوک باشه !

وقتی همسر شما این آرامش شما را ببینه کِیف می کنه ولی امکان داره باز ادامه بده !
    پس سعی کنید تا آنجا که می تونید با ایشون مقابله نکنید .

در مرحله بعدی باید طرف مقابل را مدیریت کنید !

وقتی می خوایم یه آب را در دستانمان در اختیار و در کنترل داشته باشیم ، نباید دست هایمان را مشت کنیم - چون آب را دیگر نداریم
    یا از طرفی دست هایمان را کامل باز بذاریم – باید کمی انگشتانمان را خم کنیم تا آب در دستمان باشد !

یا مثلا یه نارنگی را نباید فشار بدیم !
    باید آرام آرام پوست بکنیم – تا نارنگی له نشود !

.................................................. ......

خب ، همین اتفاقی که برای شما افتاده را یه جور دیگه پیاده سازی کنبم :

همسر شما تو محل کار مشکلی پیدا میکنه – و زودتر می یاد خونه – وقتی ایشون میرسه خونه شما نبودید – و گوشی شما هم شارژ نداشته - وقتی می رسید خونه یه قول یه بنده خدایی یه مناظره ای با هم می کنید .

واقعیتش خانم 1956 ، یه مرد دلش هزار تا جا میره ! پس، از دید و بُعد دیگر به قضیه نگاه کنید و بهش حق بدید
    حق بدید که دلواپس شما باشند . وقتی این حق را بدید یعنی دارید به آرامش خودتان کمک می کنید !
    حالا یه جوری رفتار رکنیم :

وقتی می بینید ایشون عصبانی هستند شما در مرحله اول باید سعی می کردید بذارید حرف زدنشون تمام بشه !
    وقتی به قول معروف خالی شد ، برای حفظ آرامشتون چند لحظه مکث + چند نفش عمیق – سپس به یاد آوردن کودک سه ساله ( دست خودش نیست و نصیحت فایده نداره در این جور شرایط )
    از طرفی هم حق دادن به همسرتون به خاطر اینکه دلواپس شما بودند .

وقتی این کارها را انجام بدهید تقریبا آرامش دارید – حالا بهش می گفتید : لطفا با من آرام تر صحبت کن - ممنون .

سپس داستان را با آرامش تعریف می کردید و ازشون مغدرت می خواستید و بهشون می گفتید :ببخشید که به شما اطلاع ندادم و باعث ناراحتی شدم
    و بگید موبایل شما شارژ تمام کرد و .... علت رفتن بیرون را می گفتید .

سپس به نظرم سریع موضوع را عوض می کردید . این عوض کردن موضوع میتونه با هر تکنیکی صورت بگیره !
    مثلا دست همسرتون را بگیرید و بهش بگید : ببخشید باعث ناراحتی شما شدم ! و .......! ( دیگه بقیشو نمی گم )

.................................................. .....................

چیزی که باعث میشه یه فرد عصبانی آروم بشه اینکه به این باور برسه که اطرافیانش او را درک می کنند - وقتی به این باور رسید تلاش میکنه خودش را اصلا ح کنه

باهاش درد دل کنید و بهش بگید هدف اصلی ما این نیست که خودمان را درگیر چیزهای کم اهمیت کنیم

سعی کنید دنبال راهی باشید که ارتباط خانوادگی برقرار باشه .

بعضی موقع ها شاید یه ویتامینی در بدن کم باشه که باعث عصبانیت میشه ( b و .... ) - سعی کنید تو سفرتون همیشه خرما باشه !

سعی کنید مشاوره هم داشته باشید – و اگر همسرتون قبول نکرد – خودتون برید و یاد بگیرید و به همسرتان یاد بدید!

ممنون.

ویرایش توسط باغبان : پنجشنبه 10 تیر 95 در ساعت 15:41

17. 3 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

abs (شنبه 12 تیر 95), آوای بهشت (جمعه 11 تیر 95), ستاره زیبا (پنجشنبه 10 تیر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    سلام عزیزم گفتنیهارو جناب باغبان کامل گفتن اما یکی از سیاست های زنونه اینه که هرجا خاستی بری به ایشون بگی اینجوری ایشون احساس خوبی بهش دست میده و اگر شرایطی مثل تمام شدن شارز پیش بیاد شدت نگرانی ایشون بسیار کمتر خاهد بود
    اینکه شما میگی مگه بچه ام بهش بگم کجا دارم میرم این نشون میده خوب سیاست‌ها رو بلد نیستی من خودم با اینکه همسرم همیشه میگه هرجا خاستی بری برو اصلا نمیخاد بگی اما من میگم و هرکاری میخام بکنم قبلش باهاش هماهنگ میکنم اینطوری همسرم احساس اقتدار و مدیریت میکنه و کیف میکنه و این حسش رو به خودم منتقل میکنه
    زنان با سیاست و باهوش مردانشان را پادشاه میکنند و خودشان میشوند ملکه
    اما زنان بی درایت میخاهند مردانشان را غلام خود کنند

19. 4 کاربر از پست مفید ستاره زیبا تشکرکرده اند .

abs (شنبه 12 تیر 95), yalda.n (پنجشنبه 10 تیر 95), آوای بهشت (جمعه 11 تیر 95), باغبان (جمعه 11 تیر 95)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)