به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 شهریور 95 [ 00:52]
    سطح
    3
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 10
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    15

تشکرشده 8 در 3 پست

Array

دختر سیزده ساله من و فهمیدن موضوع رابطه جنسی

سلام دوستان
    یکی از دخترای همسایه تو یه جلسه ای با دخترم صحبت کرده این دختر دبیرستانیه یه سری صحنه های رقص مختلط نشونش داده و کاملا مسائل زناشویی و اینکه چطور یه زن حامله میشه رو براش توضیح داده بود.
    من خیلی از این موضوع ناراحتم. نمیدونم چطور رفتار کنم و چی بهش بگم.
    دخترم بسیار ساده اس و امروز چندین بار از من پرسیدم مامان تو و بابا هم از این کارای زشت میکنین؟
    موندم حیروون چه جوابی بهش بدم. نیاز به راهنمایی یه مشاور با تجربه و متعهد دارم. خواهشا راهنماییم کنید. چی بهش بگم؟ چه جوابی بدم؟ دختر بسیار حساسیه و متوجه بدی مطرح کردن این موضوعم نیس.
    میترسم خیالبافی کنه و تو ذهنش از رابطه زناشویی یه امر شنیع و وحشتناک بسازه و بترسه.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 8 در 3 پست

Array
    آخه دقیقا چی بهش بگم؟ دخترم بسیار ساده اس و هر موضوعی رو تو ذهنش بسیار گنده میکنه. حس بدی دارم که در مورد من و پدرش خیالپردازی کنه. ضمنا هنوز هستن دخترایی که به خاطر محیط سالمی که توش بزرگ شدن و ماهواره و کلیپ های نا سالم ندیدن، بی اطلاع هستن.. لطفا دقیق تر راهنماییم کنید.

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    والدین باید در هر موضوعی فرزندان خود را متناسب با سن و ظرفیت آنها از بچگی و کم کم پرورش دهند و آماده سازی کنند.
    مثلا مسئولیت پذیری از سن 3 سالگی شروع می شود. بچه باید با آوردن یک نمکدان سر سفره مسئولیت پذیری را تجربه کند.

در مورد مسائل زناشویی هم همین طور هست.
    مثلا در سنین پایین باید به هنگام رفتن پارک یا دیدن گل به آنها توضیح داد. گلها دو نوعند. و برای آنکه تکثیر شوند باید گرده یک گل روی گل دیگر پاشیده شود. این کار را باد می کند. یا زنبورها هنگام حرکت گرده یک گل را به گل دیگر منتقل می کنند.

در سنین بالاتر حیوانات را مثال می زنید.
    مثلا اینکه دو کبوتر نوکهایشان را به هم میمالند، آماده می شوند برای تخمگذاری و بچه داشتن.

به طور کلی در سنین بالاتر مثال می زنید که همه گلها نر و ماده دارند، همه حیوانات نر و ماده دارند ، همه انسانها زن و مرد هستند.
    علتش این است که یک زن به تنهایی نمی تواند فرزندی داشته باشد.

برای فرزند داشتن نیاز هست که همسری داشته باشد.

همچنین متناسب با سن که رشد می کند مثلا ممکن است بگویید باید اینها با هم باشند و همدیگر را لمس کنند.

مثلا هنگامی که رختخواب فرزندان جدا می شود و در اتاق غیر والدین می خوابند برای آنها توضیح داده می شود که این همسران هستند که فقط می توانند در کنار هم بخوابند.
    چون همانطور که قبلا گفتم مانند گلها ، برای فرزند آوری باید زن و شوهر با هم باشند.

در سنین بالاتر برای آنها میزان محرمیت ها را توضیح می دهیم.
    مثلا می گوییم.
    یک دختر چند نوع پوشش دارد و چند نوع محرمیت.
    1 - نسبت به مرد غریبه و نامحرم کلا پوشش کامل دارد .
    2 - نسبت به مردان محرم مثل پدر و بردار و دایی و عمو و عمه ، پوشش کمتری نسبت به نامحرم دارد. اما باز هم یک میزان پوشیدگی دارد.
    3 - نسبت به حضور در میان خانمها و مجالس عروسی : توضیح داده می شود دیدن قسمتهای بدن برای خانمها یا در استخر مشکلی نیست. اما نسبت به سایر آقایان و محارم باید جدی گرفته شود.

4 - بیشترین میزان محرمیت بین زن و شوهر هست که همه بدن هم را می توانند ببینند. و این در راستای توضیحات سنین پایین تر هست که برای فرزند آوری لازم هست.

دقت کنید که شما باید دخترتان را بهتر آماده کنید. چون ممکن است علائم بلوغ موجب نگرانیش بشود. اگر آنها را نخست کامل توضیح دهید. این مرحله محرمیت زن و شوهر را بهتر می توانید برای او توجیه کنید.
    به او بگویید تغییراتی در اندام آقایان و خانمها هنگام بلوغ انجام می شود که برای فرزند آوری لازم هست.
    مسائل زنان، مسائل مربوط به شیردهی خانمها، قوی شدن عضلات آقایان و داشتن ریش و سبیل و ....

به دختران باید تفهیم کنید این دگرگونی ها برای فرزند آوری هست و در نهایت با ازدواج زن و شوهر در دنیا از همه کس به هم محرمتر هستند و محدودیتی ندارند.

شما اگر مطالب اولیه را در سنین قبل نگفته اید ، در واقع یه کمی کارتان سخت تر می شود و به صورت جهشی مطالب بیشتری را باید به او عرض چند هفته تا چند ماه بگویید.

نکته مهم دیگر مجاری صحیح اطلاعی یابی را صمیمانه به دخترت در میان بگذار.
    از او بخواه هر چه در این مورد سئوال دارد از شما بپرسد یا به اتفاق هم به یک مشاور خانم مراجعه کنید تا توجیه سازی بهتری انجام شود.

به او بگو بعضی ها در این زمینه غلو کرده یا اطلاعات اشتباه می دهند. یا مرزها و حریمها را نمی دانند.
    به او بگو همانطور که بزرگتر می شود و برای ازدواج آماده می شود مسائل مهم در این زمینه را هم بهتر درک خواهد کرد

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

4. 16 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

gisooo (یکشنبه 06 تیر 95), nardil (چهارشنبه 03 شهریور 95), paiize (یکشنبه 06 تیر 95), paniz93 (یکشنبه 06 تیر 95), skyzare (یکشنبه 06 تیر 95), TikTak (یکشنبه 06 تیر 95), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 07 تیر 95), نیکیا (شنبه 05 تیر 95), ZENDEGIBEHTAR (یکشنبه 06 تیر 95), آخیش (یکشنبه 06 تیر 95), اسما@ (سه شنبه 08 تیر 95), داود.ت (دوشنبه 07 تیر 95), رز 110 (شنبه 05 تیر 95), ستاره زیبا (یکشنبه 06 تیر 95), شمیم الزهرا (سه شنبه 08 تیر 95), عشق آفرین (شنبه 07 مرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 13 شهریور 95 [ 02:13]
    سطح
    4
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 43
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 6 در 2 پست

Array
    ببخشید خانم رز ولی عیبی داره که بچه ای که به سن بلوغ رسیده اونم 13 سال بدونه حاملگی چطوریه؟نکنه انتظار داری که فک کنه لک لک ها بچه ها رو از اسمون میارن؟

13 سالشه و سال اینده احتمالا باید تو کتاب بخونه که جریان چیه یا شایدم سال بعدش دقیق میخونه.
    ولی مطمین باشید که مشکل خیلیا از همین چیزا شروع میشه.

موفق باشید.
    ویرایش توسط مدیرهمدردی : یکشنبه 06 تیر 95 در ساعت 00:55 دلیل: مواردی که غیر همگرا با روش تخصصی همدردی ویرایش گردید.

6. 3 کاربر از پست مفید soccerplayer تشکرکرده اند .

paniz93 (یکشنبه 06 تیر 95), ZENDEGIBEHTAR (یکشنبه 06 تیر 95), رز 110 (یکشنبه 06 تیر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 02 مهر 95 [ 23:41]
    سطح
    39
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 118
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    128

تشکرشده 312 در 128 پست

Array
    سلام دوست عزیزم
    البته سن دختر شما اونقدر هم کم نیست برای دونستن این مسایل
    من یادم هست که تو سن 10 یا 11 سالگی با این مسئله اشنا شدم که هنوز ماهواره و کلیپ و اینترنتی نبود. هنوز یادم هست تو حیاط مدرسه بودیم و یکی از دخترای کلاس همه رو دور خودش جمع کرده بود و این موضوع رو توضیح داد .... و این مسایل رو نه از ماهواره و کلیپ که توسط خواهرش(سن خواهرش هم 18 یا 19 سال بیشتر نبود فکر کنم) که تازه ازدواج کرده بود شنیده بود
    به نظرم همون توضیحات مدیر خیلی جامع و خوب هستن و به نظر من حالا که میخواین در این موارد توضیح بدین در مورد پرده بکارت هم یه توضیح کوتاهی بهش بدین که حالا که این قضیه رو میدونه حواسش بهش باشه و اسیبی براش پیش نیاد.موفق باشین
    ویرایش توسط gisooo : یکشنبه 06 تیر 95 در ساعت 00:51

8. کاربر روبرو از پست مفید gisooo تشکرکرده است .

رز 110 (یکشنبه 06 تیر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 8 در 3 پست

Array
    سلام مدیر محترم همدردی
    دخترم سه ساله که به بلوغ رسیده و همه چیزو در این باره بهش توضیح دادم و این پروسه رو نسبتا با آرامش طی کرد ولی چون نگران بحث خودارضایی تو این سنین و اینکه الان هورمونهای جنسی فعال شده و نخواستم نسبت به اندام تناسلی زوجین حساس نشه و تحریک نشه، چیزی نگفتم..
    اتفاقا تو خانواده ما حد و حدود محرم و نامحرم کاملا رعایت میشه و بحث حیا رو همیشه بهش توضیح دادم چون گاهی توجه نداره که مثلا بعد حمام که میخوای لباس بپوشی جلوی بابا و داداش کوچیکت نباید اندامت قبل لباس پوشیدن معلوم باشه. یا دامن خیلی کوتاه جلو بابا بپوشی و .. یه مدت قبل میگفت به من مامان چقدر بی حیایی جلو بابا مثلا فلان لباس یا دامنو پوشیدی. اون لحظه فهمیدم که باید یه توضیحاتی بهش بدم ولی نتونستم..
    بعضی دخترا تو سن خودشون خیلی فهمیده ان ولی دخترم اصلا اینطور نیس هنوز سطح فهم و درکش نسبت به حتی همسالانش هم پایینتره و اصلا خجالت میکشم باهاش صحبت کنم چون نسبت به این مساله بسیار اشمئزاز داره و الان میخواد از من بشنوه که مسائلی که شنیده، درست بوده و از طرفی تو تعارض این گیر کرده که این کارا بده زشته پس چرا بزرگترا انجام میدن؟
    ببینید بحث کبوتر و گل و اینا و تدریج این مسائل خیلی راحت تره تو زمان خودش تا گفتن مسائل زناشویی چون کنجکاوی بچه ها باعث سوال ریز و جزئی میشه. بحث نعوظ و ترس طبیعی یه دختر از اندام مردانه و ... خیلی نگرانم و نمیدونم بهش دقیقا چطور توضیح بدم. از صبح هی ازم سوال میکنه که تو و بابا از این کارای بد میکنین؟ یعنی شما میگین تمام رابطه رو بدونه ؟ نگران کننده نیس؟
    مادر بودن واقعا تو بعضی لحظات خیلی دشواره..
    ضمنا نگران انحراف فکریشم و خیالپردازیهایی که کما بیش سراغ همه تو این سن میاد و دختر من که درونگرا هم هست و ترسهای مرضی متعدد داره.
    یادمه خودم تو دبیرستان فهمیدم موضوعو و همیشه فکر میکردم این رابطه باعث زجر و اذیت زنه و نگران میشدم از ازدواج و حالا همه این دغدغه ها رو در مورد دخترم دارم تازه من به نسبت اون خیلی خیلی باحیاتر و خوددارتر و عاقلتر بودم تو همین رنج سنیش..
    لطفا اگه ممکنه دقیقا بگین چطوری شروع کنم و چی بگم که یه وقت خراب نکنم.
    ویرایش توسط رز 110 : دوشنبه 07 تیر 95 در ساعت 10:54

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آذر 95 [ 11:32]
    سطح
    33
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 103
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    179

تشکرشده 278 در 136 پست

Array
    خواهر من قرنطینه اش که نمی تونید بکنید! اگه از شما امروز جواب رک و روراست نشنونه قطع یقین چند روز دیگه از یکی دیگه از دوستاش می شنوه. در ضمن این استرسی که دارید رو قطعا به دخترتون هم منتقل می کنید و باعث میشین احساس کنه که یه امر طبیعی یه مسئله ی عجیب و غریب و شرم آوره. اگه خیلی خیلی خجالت می کشین یه کتاب آموزشی براش بگیرین تا بخونه. تو نت هم سرچ کنید در این مورد کتاب هست.

در مورد خیال پردازی هم بذارید خیالتون رو راحت کنم این اتقاق به احتمال قوی میفته. دختر شما نوجوونه و حتما کم کم میل جنسی رو حس می کنه و به دنبالش خیال پردازی سراغش میاد.

11. 2 کاربر از پست مفید Amina تشکرکرده اند .

maryam240 (شنبه 12 تیر 95), رز 110 (دوشنبه 07 تیر 95)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام

چند تا منبع مناسب پیدا کنید و بدید بهش بخونه.

می تونید از شخص سوم مثل مشاور هم کمک بگیرید تا مسائل رو براش توضیح بده یا خاله یا عمه ای که اختلاف سنی کمتری باهاش داره و رابطه ش باهاش صمیمی تر از شماست.

13. 2 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

نیکیا (دوشنبه 07 تیر 95), رز 110 (دوشنبه 07 تیر 95)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array
    با سلام

در ابتدا باید بگم میزان درک و فهم دخترتون را در نظر بگیرید و به نسبت قدرت درک و فهم او برایش به گونه ای که جنبه علمی داشته باشد مسائل مربوط به بلوغ و زوجیت را روشن کنید که در این باره مدیر محترم به خوبی راهنمایی کردند من نکاتی را خدمت شما عرض می کنم ....

راجع به چند و چون رابطه جنسی و .... اصلاً نیاز نیست به او بگویید چون زمینه ساز خیال پردازی و کنجکاوی های بی مورد می شود ....

برای او روشن کنید فیلهمایی که بعضی ها می بینند و نگاه می کنند اخلاقی نیست و بیشتر آسیب رسان هست تا اینکه آگاهی دهد و اگر این رابطه که بین همه موجوداتی که از جنس نر و ماده هستند و برای فرزند آوری نیاز هست و وجود دارد قرار بود بین انسانها یعنی زن و مرد آشکار و جلوی دید دیگران باشد از هدف اصلی خودش دور می شود و باعث انحراف و خطرات و حتی بیماریهایی می شود برای همین اینجوری پخش آن و فیلم ساختن از آن اصلاً کار درستی نیست و بعضی ها که فقط به خود این رابطه ریز شده اند و هدفشان هم سود جویی و آسیب زدن هست از هنر پیشه هایی استفاده می کنند و این فیلهما را می سازند تا با فروشش هم سودهای زیادی از این راه ببرند هم یکی مثل تو یا اعصابش خورد بشه یا توجهش جلب بشه و تحت تأثیر قرار بگیره و فکر و روحش درگیر بشه و کم کم اتفاقات ناخوشایندی در درونش بیافته و از درس و کار و سلامت بیافته...

یعنی ابتدا بهش این آگاهی را بدهید که هرگز اجازه ندهد کسی در این زمینه ها بیرون از محیط خانواده و از میان جمع همکلاسی و یا غریبه های دیگر بخواهند در این باره با او صحبت کنند و چیزی به او نشان دهند و بفهمانید که هرسئوالی برایت پیش بیاید بهترین کار همینی هست که انجام دادی یعنی اومدی از خود من پرسیدی پس همیشه با خود من در میان بگذار و هرجا هم خودم نتونستم کمکت کنم از یکی که آگاه تر از خودم هست مثلاً یک مشاور و جوابت را می دهم یا با هم پیش یک مشاور می رویم ....

ابتدا به این صورت با این آگاهی بخشی نسبت به اطلاعات غیر ضرور و بعضا مضر بیرونی او را واکسینه می کنید و به دنبال آن به او آرامش و اطمینان می دهید که بهترین منبع
    برای صحبت در این باره خانواده و شخص شما هستید و مهمتر از همه به او می فهمانید نسبت به واقعیت این مسائل همیشه انحرافها و سوء استفاده ها و سود جویی هایی هم هست که باید مراقب بود به عبارتی به او می فهمانید در برابر هر اصلی یک بدل به وجود می آید که باید از آن پرهیز کرد ....

اینگونه آن اضطراب و تابو که در ذهنش نسبت به رابطه زناشویی که دیدن آن فیلم یا صحبتهای همکلاسی اش موجب شده را از بین می برید و می فهمانید اصل این موضوع در جای خود چیز زشتی نیست آنگونه که به تو نشان داده شده و در جای نامناسبش ، زشت هست و ...

تاکید کنید که دیدن این صحنه ها و ... روح را آزار می دهد همانطور که تو آزار دیده ای چون نه فیلم گرفتن و پخش کردن آن درست است و اینها باید در خفا و نزد زن و شوهر ها باشد برای هدف فرزند آوری و نه دیدن آنها کار درستی هست .... چون در زمان نامناسب و شکل نامناسب هم دیده ای می بینی که ناراحتی و روحت آزرده شده پس اجازه نده کسی این صحنه ها را بهت نشان بدهد یا حتی در این باره با تو صحبت کند بلکه بیا و با خودم در میان بگذار راحت و آسوده ....

سپس آنگونه که مدیر فرمودند .... البته به مرور و آهسته و در تدریج وی را آگاه و حتی کتابهای معتبری که مربوط به سن ایشون هست را برایش تهیه کنید که مطالعه کند و بگویید که وقتی دبیرستان بروی در درس زیست شناسی بیشتر این چیزها را خواهی فهمید و فقط نباید عجولانه بخواهی به پاسخ همه سئوالاتت برسی و باید صبور باشی

باز هم تأکید می کنم راجع به جزییات رابطه جنسی و چگونگی آن وارد نشوید و ذهنش را دور کنید و بیشتر با زبان و استفاده از واژه های علمی کلیات زوجیت و فرزند آوری و نیاز به ازدواج و همسری برای این منظور را در صورت درک و فهم آن با او صحبت کنید

15. 5 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

maryam240 (شنبه 12 تیر 95), اسما@ (سه شنبه 08 تیر 95), رز 110 (سه شنبه 08 تیر 95), شمیم الزهرا (سه شنبه 08 تیر 95), صبا_2009 (سه شنبه 08 تیر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 02 مهر 95 [ 23:41]
    سطح
    39
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 118
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    128

تشکرشده 312 در 128 پست

Array
    بانو فرشته مهربان به عقیده شما صحبت در مورد اناتومی اون قسمت زنانه و همینطور وجود پرده بکارت برای دختری به سن دختر ایشون مناسب هست یا خیر؟ میخوام نظر مشاور رو در این مورد بدونم

17. کاربر روبرو از پست مفید gisooo تشکرکرده است .

رز 110 (سه شنبه 08 تیر 95)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)