به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 شهریور 96 [ 14:15]
    سطح
    33
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    2

تشکرشده 127 در 70 پست

Array

چرا خاستگاران بدنبالِ دخترِنوجوانِ آفتاب مهتاب ندیده میگردند؟

با درود.

مدتیه من اطرافم میبینم که خاستگاران خیلی اصرار دارند که دخترِ 16 سال تا18 سال . قبل از اینکه وارد دانشگاه بشوند بگیرند. براین عقیده هستند که :

بره دانشگاه روش وامیشه،دیگه از پسرمون خوشش نمیاد!! (( پس داری پسرتو قالب میکنی؟!))
    یا بعدِ اینکه شوهر کرد،فکر دانشگاه از سرش می افته!! (( مگه دانشگاه پفکه؟!))
    و خیلی هم اصرار دارند که دختر هنوز عاقل نباشه،چیزای زیادی ندونه ، اهل حرفه و هنر خاصی نباشه ، قیافش هم مهم نیست!! (( ؟؟؟!!!!))
    سر کار هم نره، همین که بشینه خونه به شوهر برسه و چندتاهم بچه بیاره زنِ نمونه است!! _(( زن یعنی رختخواب شوهر؟؟))
    واسه سرگرمی هم تلگرام کافیه (( با اون خبرهای موثقش!!))

چرا از دخترِ فهمیده و اهلِ هنر و ورزش و حرفه های مختلف میترسند؟
    من هم قبل از ازدواج همین مشکلات را داشتم، خواستگارانم اغلب شیفته ظاهرم میشدند، و بعد شرط میگذاشتند که سرِ کار نروم و چون زیبا هستم باید چادر سرم کنم ، اصلا هم تفکرات و اعتقادات من مهم نبود به توانایی هایم اهمیت نمیدادند.
    چند نفری هم خیلی رک بهم گفتند : تو خیلی میفهمی، خطرناکی ! دختر باید گیج و مطیع باشه هر چی زدیم تو سرش بگه چشم !!

چرا همه بدنبالِ این شرایط برای ازدواج هستند؟
    چرا دیدِ منفی به زنانِ فعال و فهمیده وجوددارد؟
    خیلی از زنان در دهه 30 زندگی خود هنوز مجرد هستند ، در حالی که سنین پایین ، به اولین خواستکارشان پسخ مثبت میدهند.

لطفا بدون جبهه گیری،تهمت و تحمیل عقیده پاسخ دهید
    ویرایش توسط delkhaste : شنبه 05 تیر 95 در ساعت 02:35

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 آبان 00 [ 02:20]
    سطح
    83
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,156

تشکرشده 742 در 286 پست

Array
    سلام. تاپیک هایی که جنبه ی نظر سنجی دارد باید در انجمن آزاد مطرح بشه. این تاپیک هم دیر یا زود توسط مدیران قفل میشه. اگر تمایل به تبادل نظر در این مورد دارید عضو انجمن آزاد بشید و در اونجا سوالتون رو مطرح کنید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آذر 95 [ 11:32]
    سطح
    33
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 103
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    179

تشکرشده 278 در 136 پست

Array
    حالا من قبل از قفل شدن جواب می دم.

در یک کلام مردسالاری. یعنی اینکه سیستم اجتماعی ما طوریه که زن باید مطیع مرد باشه و کنترل بشه توسط مرد. حالا هر چه زنی امکان استقلال و قدرتش بیشتر باشه برای کسایی که به این سیستم باور دارند نامطلوب تر می شه.

حالا چرا جامعه ی ما مردسالاره؟ چون سنتی و مذهبیه. هر چه جامعه ای پیشرفت کنه به سمت برابری جنسیتی حرکت می کنه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 تیر 96 [ 11:19]
    سطح
    28
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 127
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 83 در 39 پست

Array
    به خاطر اینکه دخترا واقعا بی حیا شدند. شما یه نگاه به تاپیک ها و زندگی های اطراف بنداز. ببین هرچی میکشیم از دست همین دخترهای بی جنبه ی خیانتکار هست که به خودشون اجازه می دند با یه مرد متاهل رابطه بر قرار کنند و کانون خونواده ها رو از هم بپاشونند. مشکل از اینجاس که ما ایرانی ها عقده ای هستیم و به محض اینکه پامون به دانشگاه و کار باز میشه فکر میکنیم جایی خبریه تا یکی بهمون میگه باریک اله جو میگیرتمون که من میتونم با همکلاسی مرد یا همکارم رابطه داشته باشم چون حتما من از خانم اون سرتر هستم و پس میتونم بیشتر درکش کنم.
    من 99 درصد ازدواج دخترهای کم سن سال پایین رو میبینم واقعا خیلی بهتر از زندگی دخترهایی هست که میشینند منتظر اسب سفید تحصیلکرده ی پولدار زیبای با اخلاق همه چی تمام که بیاد بگیرتشون. همه ی اینا واقعیته تلخی هست که فعلا وجود داره. من یه دختر فوق العاده زیبای تحصیلکرده ی باهوش هستم و روزی هزار بار خودم رو لعنت میکنم که چرا سرکار رفتن رو انتخاب کردم. زن باید بشینه تو خونه خانمی کنه.

5. 2 کاربر از پست مفید 2pashimoon تشکرکرده اند .

amin7474 (شنبه 05 تیر 95), mohamad1001 (جمعه 25 تیر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 شهریور 95 [ 08:57]
    سطح
    15
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 3
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    26

تشکرشده 34 در 16 پست

Array
    سلام به دوستان
    قبل از هر چیزی بگم من همون دختری هستم که الان توی دهه 30 هستم و مجردم...
    اینکه شما میگید دنبال دخترای نوجوان آفتاب مهتاب ندیده هستن،(هر جند هم من میدونم هم مطمئنم همه کسانی که اینجا هستن با این اوضای جامعه میدونن که دختران و همینطور پسران این نسل به صرف نوجوان بودن آفتاب مهتاب ندیده نیستن) جای کمی بررسی داره.
    خب اگه پسر سنش کم باشه مسلماً دختر کم سن هم مد نظرش هست که خب طبیعیه اما اگه منظور شما پسران با سن بالاست که چرا دنبال دختر کم سن هستن، باید بگم من پسرایی رو میبینم که با اینکه سی و خورده ای سن دارن دنبال دختران 20-22 ساله یا همین حدود هستن این سئوال شما همیشه واسه خود منم پیش میاد اما اینجوری به خودم میگم که هر کسی آزاده هر کاری دوست داره بکنه، اگه این آقا دختر با اختلاف سنی مثلا 15 سال دوست داره و از اون طرف داستان هم دختر و خانواده دختری هست که از این ازدواج استقبال میکنن که خب خوشبخت باشن!!!
    نمیدونم این ویژگی ما ایرانی هاست یا نه اما برای پاک کردن صورت مساله مهارت داریم، میبینیم دختر خوب کمه، میگیم خب یکی باشه که تا الان فرصت اشتباه نداشته باشه خوبه، اما آیا این دختر همیشه و هیچوقت دیگه فرصت نداره؟ پس معیار میشه دختری که ذاتا خوبه نه اینکه لزوماً نوجوانه.
    راستش تقریبا مطمئنم که همه ماها که اینجا هستیم میدونیم که معیارهای ازدواج واقعا چیزی فراتر از این حرفاست. اما بر خلاف شما من خیلی از آقایون رو میبینم که بسیار تاکید دارن که خانمشون به خاطر اوضای اقتصادی صبح تا شب کار کنه و از اون طرف تو خونه هم کدبانو باشه! عملاً دختر باید به صرف ازدواج کردن جای دو یا سه نفر کار کنه.
    تو ایران، حق انتخاب همچنان با مرد و خانواده ی اونه.
    به طور خلاصه باید بگم جوابی که برای سئوالتون هست یه جواب منطقی و قانع کننده ای نخواهد بود. چه بسا دخترای این نسل با دیدن بالا رفتن سن ازدواج نسل قبلشون و عواقبش خب با شرایط متفاوت تری ازدواج میکنن. خب چرا که نه؟! هم پسر راضیه هم دختر! جواب سئوال شما دقیقا به استقبال دختران و خانواده هاشون بر میگرده. اگه پسری ندونه که دختر نوجوانی حاضره با اختلاف سنی 15 سال زنش بشه، خب فکر این کارم نمیکنه!
    من مهندس هستم و الانم تو یه شرکت کار میکنم، توی جامعه ای که علی رغم هوش و پشتکار و تلاش باز هم در رقابت با آقایون اون ها پیروز میشن و همیشه نفر دوم هستی.( پست های منو بخونید متوجه میشید) آیا باز هم دوست داریم تو همین جامعه مردسالار به جامعه خدمت کنیم و از زندگی صرفاً بچه داری و خانه داری باز بمونیم؟

تغییر ناگهانی فرهنگ تو این دهه های اخیر که یک زمانی خانم دکتر و مهندس و وکیل و ... بودن امتیاز بود (شاید یکی از علت های آمار قبولی دخترا تو کنکورهای سال های اخیر) و معیار موفقیت و الان بر عکس ازدواج کردن و توی رفاه مالی بودن امتیازه... (شاید یکی از علت های بالا رفتن آمار پذیرش ازدواج دختران در نوجوانی و به دنبالش استقبال بی نظیر آقایون!!!)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 تیر 96 [ 08:10]
    سطح
    46
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 129
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    149

تشکرشده 449 در 170 پست

Array
    والا در این فقره فک کنم باید آقایون جواب بدن.
    من خودم تا این سن هنوز نتونستم یه کیس مناسب برا ازدواج پیدا کنم.چرا؟
    چون خانومها تو موردی که باید راست بگن خیلی راحت نگاه میکنن به چشمت و دروغ میگن.حتی تو احساسشون.
    هر چیم سنشون بالاتره خیلی بیشتر میرن تو نقش.به عبارتی یه وقتایی فک میکنم اینا منو چی فرض کردن؟
    یعنی چی.خوب راس بگو.الان دیگه همه اونقدی تیز شدن که بفهمن چی به چیه.
    منم دارم به این نتیجه میرسم که برم سراغ سن های پایینتر.چون هر چی سن میره بالاتر آدمها ....
    تو این زمونه انگار جای زن و مرد عوض شده.من میتونم 50 تا مرد به شما معرفی کنم که حاضرم قسم بخورم دست از پا خطا نکرده.
    ولی تا حالا نتونستم یه همچین شخصی تو خاموما پیدا کنم

8. 3 کاربر از پست مفید Mr DaNi تشکرکرده اند .

baitollah-abbaspour (یکشنبه 06 تیر 95), kamran2007 (یکشنبه 06 تیر 95), mohamad1001 (جمعه 25 تیر 95)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array
    با سلام

جایگاه تاپیک های نظر سنجی درانجمن آزاد هست . لذا این تاپیک قفل و به انجمن آزاد منتقل می شود

10. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

fahimeh.a (سه شنبه 08 تیر 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)