به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آذر 97 [ 13:03]
    سطح
    47
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 10
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    38

تشکرشده 92 در 35 پست

Array

نامزدی و مشکل دوری شهرها

سلام به همه دوستان عزیز
    من مدتهاست از طریق دوستم با این تالار آشنا شدم وچون خودم ثبت نامم با مشکل روبرو شد مشکلمو با اسم کاربری دوستم مطرح کردم.امیدوارم لطف کنید و کمکم کنید سپاسگزارم

25سالمه و کارشناسی مهندسی دارم نزدیک دو سالی میشه که از شهر خودمون به تهران اومدیم چند وقت پیش از طریق یکی از آشناها خواستگاری واسه بنده معرفی شد که بعد از آشنایی و تحقیقات اولیه به مرحله نامزدی رسیدیم. ایشون 28 ساله و کارشناس ارشد هستن.

ما از نظر فرهنگی،مذهبی،خونوادگی،اقت صادی،تحصیلات و ظاهر هم کفویم، فرهنگ و شیوه تربیتی تو خونواده هامون تا حد زیادی شبیه به همه،توی چند جلسه خواستگاری با صحبتایی که با ایشون داشتم متوجه شدم فردی آروم،متین،خیلی اهل کار و تلاش،مستقل (هم مالی و هم شخصیتی) و منطقی هستن. خسیس و شکاکم نیستن و درمورد حجاب و ارتباطات فامیلی هم خودشون و هم خونوادشون کاملا شبیه به ما هستن.
    درارتباط با معیارهای شخصی خودم بادرس و کار بنده مخالفتی ندارن طوری که من سر انتخاب رشته ارشد چندبار واسه امتحان ایشون گفتم نمیرم اما خودشون با اصرار واسم انتخاب رشته کردن.حتی من اصلا قصد انتخاب شبانه نداشتم اما ایشون شبانه هاروهم انتخاب کردن برام.
    نتیجه تحقیقاتم این بود که به هیچ وجه اهل سیگار،مشروب و رفیق بازی نیستن دوستای صمیمیشون هم از آشناهاشونن که ازدواج کردن.خونواده بسیار آبرو دار ومحترمی هم هستن.
    خیلی نسبت به سنشون پخته ترن به طوری که حتی سوالایی که ایشون از من میپرسیدن کاملا دقیق و حساب شده بود.

نکات منفیشون تا الان فقط یکم زود جوش بودن، ممکنه تو جمع های غریبه هم کمرو بشن و اینکه گاهی تو انجام کارای شخصیشون تنبلی میکنن البته این مواردو خودشون بیان کردن.

ازنظر تیپ شخصیتی من تا حدودی مهر طلبم و باتوجه به شناختی که تا الان داشتم ایشون بیشتر به وظیفه شناس نزدیکن.

مشکلی که الان وجود داره اینه که ما تو دوره نامزدی هستیم و باید شناخت پیدا کنیم اما متاسفانه شهرامون دوره با حدود 10 ساعت فاصله یعنی عملا دیدار ما به صفر میرسه چون ایشونم سرکار هستن نمیتونن رفت و آمد کنن،از طرفی خونواده من به شدت سختگیرن طوری که حتی رو ارتباط تلفنی حساسن یعنی اگه ما بیش از ده دقیقه تلفنی صحبت کنیم حتما یه دعوا درست میشه. یا اگه به عنوان مسافرت ما بریم محاله اجازه بدن تا قبل عقد با هم مثلا بیرون بریم.

من خیلی تو این تالار مقاله ها رو خوندم و سمینارهای دکتر فرهنگ رو کامل گوش کردم و سوالاتمو پرسیدم الان از راه دور واقعا سوالی برام نمونده و نیاز به ارتباط حضوری دارم واز طرفی جدا از دوری حتی اگه نزدیک بودیم خونواده من تا قبل از عقد اجازه ارتباط نمیدادن. اینم بگم بنا به یه سری دلایل خاص متاسفانه امکان مراجعه به مشاورم وجود نداره این بود که به پیشنهاد دوستم مشکلمو اینجا مطرح کردم امیدوارم دوستان و مشاورای عزیز کمکم کنن ممنونم!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 92 در 35 پست

Array
    چراکسی جواب نمیده؟خواهش میکنم من خیلی به کمکتون نیازدارم

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 02 مرداد 95 [ 18:22]
    سطح
    11
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 34 در 17 پست

Array
    عجب خانواده هایی پیدا میشن!
    خوب بزار برن با هم اشنا بشن لولو خورخوره نیستن که!

4. کاربر روبرو از پست مفید mozaxraf تشکرکرده است .

arah (چهارشنبه 09 تیر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام

اولش خوشم اومد از روش حلاجی موضوع خواستگار توسط شما. پیش خودم گفتم همه راه ها رو ایشون رفته! پس چرا اومدن تاپیک زدند.
    شخصا به ازدواج راه دور بنا به دلایل مختلف راضی نیستم.
    سوال شما چیز دیگری هست، لزوما نباید مسئله ازدواج راه دور پرداخت. ولی هرچه فکر میکنم میبنیم ریشه مشکل شما قبل از اینکه خانواده شما باشه مشکل دوری راه هست که همین بدو کار داره خودنمایی میکنه.

یه سوال ذهن من رو درگیر کرد!

نامزدی از نظر شما یعنی صیغه؟ یا دوران خواستگاری رو میگید نامزدی؟ اخه فرمودین دوران نامزدی و درصورتیکه هنوز عقد نکردین!

و سوال مهم من این هست که این انطباق هایی که بین خودتون و ایشون پی بردین از طریق تلفن بوده و یا حضوری با یکدیگر گفتگو کردین؟ چند جلسه خواستگاری داشتین؟

---------------

وقتی من میگم با فلانی هم کفو هستم زمین تا آسمون با تشخیص هم کفو بودن بین من و همون فلانی از نظر شخص دیگر فرق میکنه.

-------------

در هرصورت قبل از عقد حتما با هم در ارتباط حضوری باشید.
    حتی همون دکتر فرهنگ هم ارتباط یک تا دو هفته ای قبل از عقد رو به شدت توصیه کرده اند.

خوشبخت باشید

پ.ن : در مورد زندگی با شخصیت وظیفه شناس اینو بخونید شاید به کارتون بیاد:

چند توصیه برای زندگی با وظیفه شناس

1- با روی خوش، از خود صبر و شکیبایی به خرج دهید و بگذارید وظیفه شناس ها عادات خود را داشته باشند. به او فشار نیاورید،" که ترا به خدا ، امروز را به ما اختصاص بده" بهتر است به خود بگویید من همسرم را می شناسم او تا کارش را انجام ندهد دست بردار نیست.2- انتظار نداشته باشید که شخصیت "وظیفه شناس" تغییر بکند شما نیز از توانمندی هایتان استفاده کنید.3- هرگز با او بحث نکنید و درگیر جنگ قدرت نشوید. او آن قدر بحث و مشاجره را ادامه می دهد تا تسلیم شوید و یا قانع گردید، سعی کنید به حرفهایش به راحتی گوش کنید.4- از شرایط خود شاد باشید و از امنیت و ثباتی که همسر " وظیفه شناس" شما به زندگی تان می آورد، راضی باشید.5- از او انتظار تعریف و تمجید نداشته باشید. همسر وظیفه شناس شما ممکن است در مورد لباس یا وضعیت ظاهری شما حرفی نزند ولی او به خوبی متوجه شماست.6- انعطاف پذیر باشید.

ویرایش توسط mohamad.reza164 : دوشنبه 07 تیر 95 در ساعت 11:48

6. 2 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

arah (چهارشنبه 09 تیر 95), بارن (یکشنبه 27 تیر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 92 در 35 پست

Array
    سلام به دوستان عزیز جناب mozaxraf،وآقای محمدرضا
    خیلی ممنونم که به تاپیکم سرزدین واقعاداشتم ناامیدمیشدم.
    آقای محمدرضا درموردازدواج راه دور واقعیتش منم دوس ندارم اماخب فرهنگ من تهرانی نیست و واسم هم فرهنگ بودن خیلی مهمه ازطرفی من توشهرخودم بیشترشناخته شدم و خواستگارام اکثرامعرفی شدن.
    دوران نامزدی توخونواده مااززمان بله برون و نشون تازمان عقده هردوخونواده باصیغه محرمیت کلامخالفن.
    ماغیرازجلسه آشنایی ۳جلسه خواستگاری داشتیم که حضوری صحبت کردیم و مسائلی که بیان کردم بیشترحضوری پی بردم و تاحدودیم تلفنی و تحقیقات.
    کفویت غیرازاون مواردی که گفتم بخاطریکسان بودن فرهنگ خونواده ها ازنظرفکری هم تاحدودی شبیهیم،یعنی اولویتاومعیارامون شبیهه،بهتربگم مسائل مدنظرشون و خط فکری و اولویتایی که برای زندگی درنظرداریم تویه راستاس،اینجوری نیس که بگم من سوال پرسیدم و ایشون جواب دادن،من از سوالای ایشونم تاحدودی تونستم شباهتارومتوجه بشم.
    متاسفانه مشکل نداشتن ارتباط حضوریه واقعاخودمونم نمیدونیم چه راهی بریم.
    خیلی ممنون بخاطر راهنماییتون

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    سلام عزیزم بشینید معقولانه در ارامش با مادرتون و ایشون با پدرتوپ یا حرفهاتون رو به کسی بگین ازش رودربایسی ندارین و خانوادقبولش دارن بگین که لازم هست برا شناخت بیشتر باهم تماسهای بیشتر و در صورت امکان گاهی ایشون اخر هفته بیان و باهم بیرون برین چون الان زمان طلایی زندگی شما ست
    در ضمن حتما تو تمام زمینها مستیل رو باز کنید یعنی مثلا یکی میگه من اهل رفت و امدم شمام میگی چه خوب منم اما منظور شما ماهی یه بار سر زدن به اقوام مثل خاهر برادر اما ایشون هر هفته یا مثلا شما میگی ما مذهبیم منظور شما اینه حتما باید نمازها جماعت خونده بشه اما از نظر ایشون فقط نماز خوندن ماه رمضون کافیه و........
    کلا هرچیز رو که برات مهمه باز کن و دقیقا همینها رو به خونوادت بگو و برای همین نیاز به تماس بیشتر دارین

9. 2 کاربر از پست مفید ستاره زیبا تشکرکرده اند .

arah (چهارشنبه 09 تیر 95), بارن (یکشنبه 27 تیر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 92 در 35 پست

Array
    سلام،ممنون ستاره زیبای عزیزم
    متاسفانه توکل فرهنگ مارفت و آمدموردقبول نیس من بارهادرآرامش صحبت کردم امامتاسفانه نتیجه نداد،کسی روهم نمیشناسم واسطه کنم چون یه فرهنگ کلیه متاسفانه،خداروشکریکم اوضاع ازنظرصحبت تلفنی بهترشده اونم بااصرارای خودم و اینکه توتلگرامم درارتباطیم،اما حضوری واقعاامکانش کمه،مگه درطول 3ماه یک یادوبارهمدیگه روببینیم.
    راستش من همه مواردوبه خونوادم گفتم که چراارتباط بیشترنیازه حتی بارهامادرمونشوندم پای برنامه هایی که درموردازدواجه امامتاسفانه اصلاکوتاه نمیان و میگن ماآبروداریم نمیشه که همش باهم باشین بعدش قسمت نشه وجهه تومثل یه دخترطلاق گرفته میشه،البته ازین نظرحقیقته توفرهنگ مابه هم خوردن نامزدی حتی بدون عقد درحدطلاقه!
    تواین مدت باارتباطایی که داشتیم وشناختی که ازشون دارم ازنظرم فردمناسبی واسه منه،بی نقص نیستن اماشخصیتامون تودو دنیای جدانیست خط فکری هامون نزدیکه و اگه چندبارارتباط حضوری داشته باشیم ومشکلی نباشه خدابخوادبه نتیجه میرسیم امامشکل دوری ونبودن ارتباط حضوری واقعاهردوتامونو داره اذیت میکنه.
    ویرایش توسط arah : سه شنبه 08 تیر 95 در ساعت 09:16

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 92 در 35 پست

Array
    سلام به دوستان عزیز
    متاسفانه نمیدونم چرا تاپیکم موردتوجه قرارنمیگیره
    تواین مدت من سعی کردم نامزدموبهتربشناسم و خداروشکرهمه چی خوب پیش رفت وتا80درصد به نتیجه قطعی رسیدیم،اما مشکل دوری همچنان وجودداره و خیلی واسه دوتامون اذیت کنندس. متاسفانه حتی داره حرفامون ته میکشه وگاهی حتی موضوعی واسه صحبت نداریم واین خیلی بده من اصلانمیدونم درباره چی بایدصحبت کنیم،البته تواین دوماه سوالاو بحث شناخت خوب بود اما خب چون نه من نه ایشون تاحالارابطه با جنس مخالف نداشتیم یکم توپیداکردن موضوع صحبت مشکل داریم البته منظورم جداازبحث شناخته.
    ازتون خواهش میکنم کمکم کنید واقعابه راهنماییتون نیازدارم

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 10:44]
    سطح
    44
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 319 در 122 پست

Array
    سلام. این که تاپیکت مورد توجه نیست به این خاطر هست که هیچ کاری از دست کسی بر نمیاد.

شما بآید بشینید با پدر مادرت منطقی صحبت کنی. بگی اگه پس فردا تو زندگی دیدم طرف آدم ناحسابی از آب در اومد، شما حق ندارید بگید خودت مقصری. چون من هیچ شناختی ازش ندارم. نه میذارید ببینمش نه باهاش حرف بزنم پس چطوری بشناسمش?

مشکل شما مشکل شخصی خودتون نیست که اعضا بیان و مهارت زندگی بهتون یآد بدن. مشکل شما طرز تفکر بسیار قدیمی خونوادتونه و این حل نمیشه مگر با صحبت کردن مداوم و شکستن قبحی که تو ذهنشون به اشتباه نقش بسته.

بآید بهشون بفهمونید که در دنیای امروز که آمار طلاق به شدت رفته بالا، نباید با چشم بسته ازدواج کرد. دو بار بیرون رفتن اتفاقی نمیوفته و کسی بی حرمت نمیشه بلکه فقط من با چشم بازتری میتونم تصمیم بگیرم که ایشون مرد زندکی هست یا نه
    ویرایش توسط سوشیانت2 : دوشنبه 28 تیر 95 در ساعت 02:47

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 92 در 35 پست

Array
    با سلام خدمت همه دوستان
    تو این مدت خدارو شکر با حرف زدن با خونواده ها واصرارای بسیار زیاد ما و ارتباط با نامزدم، بیشتر از هم شناخت پیدا کردیم و خوشبختانه همه چی خیلی خوب پیش رفت و به امید خدا تا قبل محرم عقد میکنیم تو رفت و آمدایی که خونواده ها هم با هم داشتن متوجه شدم که خوشبختانه فرهنگمون تا حد زیادی یکیه و نامزدم هم خدا روشکر تا الان هیچ رفتاری ازشون ندیدم که نگرانم کنه وهرچی بیشتر باهاشون درارتباطم بیشتر از انتخابم مطمئن میشم.
    تو این 4ماه نامزدی کشمکش ها واسه ارتباط بیشتر زیاد و واقعا عوض کردن دید خونواده خیلی سخت بود (البته عوض که نشد فقط از اون شدت سختگیری یکم کم شد) اما واقعا کمک خدا رو با تمام وجودم حس کردم و مشکلات راحتترحل می شد به همین خاطر خدارو شاکرم.

اما مشکل راه دوری همچنان به قوت خودش باقیه وچون تا 10 ماه دیگه خونمون آماده نمیشه و این مدت عقد میمونیم از همین الان بخاطر محدودیت ارتباط، رابطمون بیشتر تلفنی و از طریق پیامه و متاسفانه دیگه موضوعی واسه صحبت نداریم البته وقتی کنار همیم اصلا موضوع کم نمیاد ولی از طریق تلفن و پیام واقعا هیچ حرفی نداریم. هردومون واقعا نگرانیم که این حرف نداشتن باعث سردی بشه.

ازهمه عزیزان تقاضا میکنم تجربیات و راهنماییاشونو در اختیارم بذارن سپاسگزارم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)