به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 67
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 22 آبان 95 [ 09:35]
    سطح
    20
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 29
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    39

تشکرشده 25 در 18 پست

Array

ریزش مو و اعتیاد پدرم و بیزاری از هویتم - چه کنم؟

سلام.

1.داستان زندگی من مفصله.کوتاهش کنم.طلبه 23 ساله هستم با مدرک فوق دیپلم حوزوی که با مدارج حوزه- سطح یک- تلقی میشه.هنوز کارشناسیم رو تموم نکردم.اما دارم خدمت سربازیم رو تموم می کنم.هفت ماه مونده (لابد میپرسین مگه آخوندا هم خدمت دارن؟ بله دارن.اونم چجورش.24 ماه به شکل امریه.باید تو ارگان های دولتی یا موسسات نیمه دولتی و مذهبی خدمتت رو بگذرونی) اینا رو چرا گفتم؟ برای اینکه مشکل اساسیه من،از حوزوی بودن و آخوند بودنمه.وقتی با هم صنف هام حرف میزنم.سعی میکنن به زور در مغرم فرو کنند که آخوند شدن خوبه.حتی یکی از دوستان می گفت: اگه هزار بار بمیرم و زنده شم دوباره میرم حوزه.

میخوام از شما که بیرون گود هستین.بپرسم.شاید شما بخواین به من امید واهی بدین.ولی من از جامعه ام انرژی منفی می گیرم.مسخره ام می کنن.تحقیرم میکنن.حتی نزدیکانم این تحصیلات سخت رو مفت خوری میدونن.من انگیزه ام رو از دست دادم.فقط امیدم به این خدمته که تموم شه و حوزه رو برای همیشه بزارم کنار،راهه جدیدی رو شروع کنم.بماند که چقدر توی این چند سال،روان رنجور شدم و با افکار مزاحم جنگیدم اما به این واقعیت رسیدم که حوزه علمیه،آخرین مقصد من نیست.بهتره برم سراغ علاقه ام.اینه که صحبت ته مونده اون افسردگیه که دارم،استفراغش می کنم.وگرنه حرف هایی هست که می تونه مخاطبم رو وادار با کلافگی بکنه.

2.مسئله بعدیم.ریزش مو و زشتیه.من آدم به شدت واقع بینی هستم.من قبل از ریزش مو زیبا بودم.از دیگران پالس مثبت می گرفتم.اما الان نیمه زشت شدم.اینه که اعتماد به نفسم رو از دست دادم.انسان توجه رو دوست داره ،قواعد دنیا بی رحمانه است.هر چقدر شما بگی.نه بابا اوضاع خوبه،من چقدر خوشبختم و دخترا به این چیزا توجه نمی کنن.بیهوده اس.به ندرت پیش اومده دیدم انسانی به انسانیت توجه کنه تا صورت زیبای ظاهر.

3.و بعدتر.پدرم معتاده.یک انسان به شدت بی مسئولیت و عیاش و بی مهارت.اعتیادش به هروئینه.بردمش کمپ ولی خوب نشد و روز از نو روزی از نو.ما ثروتمند بودیم اگه اون نابودش نمی کرد.این فکر عذابم میده.اون موقع نئشگی،مال و منال ما رو می بخشید و وقت خماری با من و مادرم دعوا می کرد و کتکمون میزد.

این دور نمایی از وضعیت روانیه من.بخش مهمی از مغزم،مشغوله نشخوار این افکاره،به حدی که امانم رو بریده،به نظر شما چه میشه کرد؟لطفا درباره هر سه موضوع جدا نظر بدین.ممنون

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 آبان 00 [ 02:20]
    سطح
    83
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,156

تشکرشده 742 در 286 پست

Array
    سلام
    در مورد سوال اولتون شما میتونید طلبه و روحانی باشید اما لباس روحانیت نپوشید. شما توی حوزه فقه و مبانی خوندید درسته؟ میتونید امتحان قضاوت شرکت کنید. امتحانی که بین بچه های حوزه جدا از بچه های دانشگاه برگزار میشه و شانس شما برای قبولی بیشتره چون با بچه های حقوق رقابت نمیکنید و به خاطر طلبه بودنتون گزینش رو هم به راحتی میگذرونید پس قدر خودتون رو بدونید...
    سوال دوم. من که خنده ام میگیره کسی از ریزش مو غصه بخوره وقتی به راحتی میتونید یه دکتر خوب پیدا کنید و کاشت مو انجام بدید... البته مشاوران این سایت و دوستان اعلم تر از من میان و راهنماییتون میکنن تا شاید با این مساله کنار بیاید اما اگر نتونستید کاشت انجام بدید...
    سوال سوم... در مورد اعتیاد پدرتون فکر نمیکنم کاری از دست شما بر بیاد اما در مورد خودتون میتونید انقدر شخصیت موفقی داشته باشید که همه شما رو با شخصیت خودتون بشناسن و نه توسط دیگران...

3. کاربر روبرو از پست مفید نیکیا تشکرکرده است .

Amina (دوشنبه 31 خرداد 95)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    امروز [ 00:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,392

تشکرشده 6,367 در 1,792 پست

Array
    سلام
    در مورد سوال اولتون قضاوت ما مهم نیست.باورها وارزشهای خودت مهم وتعیین کنندست.هر تخصص دیگه ای هم دنبال کنی اما واگرهایی ازش درست میشه که میزان اراده خود اون فرد وعلائق درونیش تعیین میکنه چه سرنوشتی انتخاب کنه.همه تخصصها هم بزرگانی داره وهم افراد منفی.بعضی هم اینقدر بزرگن که به اون رشته وتخصص ارج وقرب میدن به جای اینکه از شغل یا تخصصشون عزت بگیرن.مثل اساتید حوزه های مختلف ادبیات وعرفان وسیاست وغیره.پس همه چی به خودشناسی خودت برمیگرده.

در مورد سوال دومت من خود پذیری رو توصیه میکنم واینکه بخش زیادی از جذابیت انسان به ویژگی های شخصیتی وفکریش برمیگرده چه بسا انسانهای زیبایی که حضور در کنار اونها حس سرد بودت وتهی بودن رو به انسان میده وچه انسانهای پخته ای که حضور در کنارشون انسان رو از زمان ومکان جدا میکنه و به سرزندگی ولحظه های حقیقی تری هدایت میکنه

در مورد بخش سوم سوالت ؛وقتی بپذیری اراده پدرت رو اعتیاد او داره هدایت میکنه واین در حال حاضر واقعا از دست او خارحه،بخشی از رنجشت قابل تحمل تر میشه.این پذیرش برای افراد خانواده هایی که در اونها معتاد وجود داره بسیار لازمه.پذیرش،تایید کارهاش نیست.پذیرش یعنی فهمیدن احساسش و فهمیدن ناتوانیش وانتظار نداشتن.میشه امیدوار بود روزی ترک کنه اما تا زمانی که خودش نخاد انتظاری نمیشه داشت.این انتظار نداشتن طعنه وتحقیر وبدخلقی نسبت به او نیست

در مورد هر سه سوال و وضعیتی که داری نوعی افسردگی بر نگرشت سایه گذاشته که برای اصلاح نگاه خودت نیاز به کمتر کردن اون افسردگی هم داری.
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

5. 3 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (جمعه 04 تیر 95), نیکیا (دوشنبه 31 خرداد 95), اسما@ (دوشنبه 31 خرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آذر 95 [ 11:32]
    سطح
    33
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 103
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    179

تشکرشده 278 در 136 پست

Array
    پیشنهاد نیکیا عالیه. برین دنبال کار قضاوت. از همه نظر خوبه.

برای افسردگیتون هم حتما به روان پزشک مراجعه کنید. اگه واقعا افسرده باشید با توصیه های ما درمان نمیشین.

7. کاربر روبرو از پست مفید Amina تشکرکرده است .

اسما@ (دوشنبه 31 خرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 03 تیر 96 [ 07:33]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    343

تشکرشده 431 در 213 پست

Array
    سلام،
    من مهندسم و احترام زیادی برا روحانیت قائلم، من فقط یک آشنای روحانی داشتم که بعد از طلاقم خیلی از لحاظ ذهنی کمکم کرد و هم افسرده نشدم و هم بابت خیلی از مسائل مثه

مطلقه بودن و .... باعث شد اعتماد بنفسم رو از دست ندم،هر وقت حال دعا دارم برا سلامتی و عاقبت بخیری این مرد خدا دعا میکنم، چرا از روحانیون برا کسب آرامش کمک نمیگیری؟

خیلی برام عجیبه وسط آخوندا که واقعا بعضی هاشون عارف هستند و مثل گنج می مونند هستی و کاسه چه کنم چه کنم دستت گرفتی ، من زیاد پول مشاوره دادم به متخصصین مشاور که حتی

یکیشون بازنشسته اتریش بود و دکترا از اروپا داشت و یکی دیگه تهران تحصیل کرده بود و سابقه کار بالایی هم داشتند اما تنها مشاورم که پختگی و درایت لازم رو برا مشاوره داشت و بدون

هیچ هزینه ای و علی اللهی کمکم کرد ،روحانی هست ، اگر مایلی با این اقشار مشورت کن منظورم دوستات نیستند که ترقیبت کنند طلبه بمونی یه روحانی عارف پیدا کن، تا کمکت کنه افسردگیت درمان بشه

9. کاربر روبرو از پست مفید آخیش تشکرکرده است .

اسما@ (دوشنبه 31 خرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 اردیبهشت 96 [ 09:19]
    سطح
    28
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 66
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    78

تشکرشده 156 در 94 پست

Array
    خیلی خوب هست که در حوزه درس میخونید یک سری مزیت داره این که با دین اشنا میشوی
    اگر بتونی در نجف اشرف تحصیلت را ادامه بدهی موثر تر هستش چون در انجا دروس های متنوع و زیادی کار میکنند از جمله احادیث اهل بیت ع
    در ایران فقط در حیطه فلسفه کار میکنند ولی اصل موضوع احادیث هستش و مبازره امام حسین ع و هدفش
    احادیث چکیده ای کامل از ستون دین اسلام هست
    ولی فقط به این رشته اکتفا نکنید چقدر خوبه که ما در حوزه ها اخوندهای با اطلاعات بالا داشته باشیم
    رشته ای که دارید شما را به سمت بیداری میکشاند مخصوصا اگر در قم تحصیل میکنید بیداری دینی همیشه از خدا بخواهید که به ان بیداری برسید و ارزو کنید
    در مورد ریزش مو روغن کنجد را جایگزین روغن خوراکی کنید که بدون شک درمان میشوید حتی برای کلسترول خون نیز مفید هستش
    در مورد پدر سن انسان اگر به بالای 40 رسید دیگر تغییر و تحول در ان مشکل میشود مگر اینکه خودش طالب باشد
    شما با پیشرفت وموفقیتتان با همه میرسانید که من در دامن مادری بزرگ شدم که حلال حرام را در سطر اول زندگیش قرار داد
    و گناه پدر را به شما نمی چسبانند بلکه اگر موفقیت داشته باشی پدرت هم افتخار میکند و در ایشان هم تاثیر میگذارد
    در دین اسلام فرمان نبردن از پدر را زمانی گفتند که شما را به غیر خدا دعوت کند
    این روزها هر چقدر هم که درس بخانید کم هست داشتیم طلبه هایی که اطلاعات کافی داشتند و چقدر هم موفق بودند

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 22 آبان 95 [ 09:35]
    سطح
    20
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 29
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    39

تشکرشده 25 در 18 پست

Array
    بزارین یه کم مسئله رو بازتر کنم،من ابتدای ورود به حوزه به شدت جو گیر بودم و حال و هوای نوجوانی و گرایشات مذهبی رو می شناسید دیگه،سال اول خوب بود،کم کم فهمیدم،اشتباه اومدم ولی خانواده و اطرافیانم اجازه برگشت ندادن و یادمه کلی درگیر بودیم که مردم چی میگن،رفته آخوندی نتونسته و از این نوع حرفا،به هر حال مغز یک نوجوان به همون اندازه قابل کنترل و نرمش هست که من بودم،پذیرش اجباری وادارم کرد که خودمو سرکوب کنم.من هنوزم که هنوزه به تئاتر علاقه دارم و کلا با دنیای هنر خوشم.همین الان دارم مدرک عالی خوشنویسی رو می گیرم.من به خاطر این جبر اجتماعی و خانواده گی مجبور شدم ادامه بدم تا االان که نزدیک 9 سال میگذره.من فلسفه خوندم در حد خودم هم اسلامی هم غربیش.اینه که شدت مطالعه و انبوه اطلاعات منو دچار اختلالات روانی کرده که حتی دیگه نمیدونم چی درسته چی غلط.تا حدی پیش رفته ام که در تماس با دوستان روشنفکر به من اینجور القا شد که حیفه این استعدادم که داره در حوزه به فنا میره در صورتی که می تونم جایه دیگه موفق باشم.اینو تنها یه نفر نگفته.

دوستان عزیز.حوزه علمیه محیط خوبیه اگه ساپورت مالی بشی و ار سر عشق و علاقه بری والا سرخوردگی هاش زیاده.چه برا پسرای طلبه چه دختر.چرا که چشمت باز می کنی می بینی.ده سال از عمرت گذشته و هنوز یه لیسانس فکستنی هم نداری.در جواب به اون دوستمون بگم که قضاوت طلاب به فرض پذیرش.دوسال کاراموزی داره ولی دانشگاهی ها،یک سال.اینه که دوستای زیادی که با دیپلم وارد حوزه شدن.زندگیشون نابود شد.من با سیکل رفتم اندک امیدی دارم که به جای دبیرستان حوزه درس خوندم.این تا اینجا.

من الان دین گریز شدم و نیمچه ایمانی که پیش از حوزه داشتم ،از دست دادم.من حالم از این وضعیت بهم میخوره.من نمیگم همه آخوندا بدن.انسان های شریف هم توشون هست ولی دگماتیسم یه پدیده همه گیره توشون،شاید عارف باشن ولی آزاد اندیش به ندرت.اینو بعد از ده سال تجربه میگم.به هر حال خوب یا بد.انزجار از این سیستم و وضعیت مملکت که روحانی و طلبه باید توجیه گر هر رفتار خطا و نابجای مسئولین باشه وگرنه میشه طلبه ضد انقلابی و بی بصیریت.دیگران دزدی بکنند و ملّای بی نوایی چون من ،فحشش رو بخوره و به دلایل زیادتری که شاید شما آگاه باشید یا نباشید.منزجرم.خسته ام.خلاصه دوست دارم برم سراغ علایقم.منتها در برابر سیل نگاه تحقیر آمیز دیگران که منو بدرد نخور و شکست خورده بدونن،کم آوردم.هاج و واج نه از این ورطه دور میشم نه طی این طریق می کنم.!

ریزش مو بهانه است وگرنه آدمایی هستن که کچلند و خیلی توانمندند.شاید مقصر خود من هستم.منتها تربیت مذهبی و خوی حوزوی در من نهادینه شده و خواه ناخواه رفتارهای خشک وخود برتر بینانه دارم و در کانکت شدن با آدمها مشکل دارم ولی نمی تونم انکار کنم که ریزش مو بی تاثیره.تنها به این نتیجه رسیدم که حتی اگه به شدت زشت و کریه شده باشم و پیر و فرتوت باشه قیافم.بازهم دست من نیست،این بخش از زندگیمم جبریه.هر بلایی هم بگین آوردم.ریزش مو قابل درمان نیست.بخش مهمش به خاطر کارخانه جات ایرانه و کشاورزی و دامداری و مرغداری.انواع سموم شیمیایی وارد بدن میشه که بازهم دست من نیست.وقتی میلیاری سود داره.چرا کشاورز بیاد به خاطر من و شما،محصول ارگانیک یا نیمه ارگانیک بده.یه چی میزنه به لاستیگ بگی،به به.من از این عذاب می کشم که پدرم کم کمش تو این سالها یکی دو میلیارد سر این مواد به یاد داده.اونوخ ما مستاجر نشین بودیم.بی مسئولیتش عذابم میده.

12. کاربر روبرو از پست مفید Yellow.king تشکرکرده است .

mohamad.reza164 (جمعه 04 تیر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 03 تیر 96 [ 07:33]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    343

تشکرشده 431 در 213 پست

Array
    طرز نوشتنت واقعا قشنگه،

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آذر 95 [ 11:32]
    سطح
    33
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 103
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    179

تشکرشده 278 در 136 پست

Array
    من یه شباهت هایی به شما دارم از این نظر که سابقا خیلی مذهبی بودم و حتی قصد داشتم وارد حوزه بشم ولی الان کاملا غیرمذهبی ام برای همین درک می کنم که چقدر سخته این شرایط و چقدر تحمل این شرایط اعصاب آدم رو ضعیف می کنه. به خصوص که خودم هم گرفتار خانواده ای مذهبی ام که کلا غیر از دین و خدا و پیغمبر حرفی نمی زنن اجازه نمی دن علایقم رو دنبال کنم. الان هم واقعا حتی از یک کلمه حرف زدن باهاشون ابا دارم.

قضاوت رو حتی اگر دوسال طول کشید دنبال کنید، می دونم سخته ولی بهتر از هیچیه.

در مورد مو هم نه این طور نیست، به احتمال قوی ژنتیکیه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 30 مهر 01 [ 00:16]
    سطح
    70
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 139
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    64

تشکرشده 167 در 67 پست

Array
    سلام
    وقتی میگید جو گیر بودید یعنی با علاقه ظاهری سمت حوزه رفتید اما دلیل علاقه اگه رسیدن به جایگاه اجتماعی و نوایی بوده بهتون حق میدم که الان زده شده باشید .
    درباره دگم بودن هم بدونید که اکثر مردم این خاصیت درونشون هست . شما سعی کنید متفاوت باشید .
    اما در کل همونجوری که توی صحبت هاتون مشهوده مشکل عمده شما تفکرات خودتون هست یعنی شما باید بر روی خودتان کار کنید و اینقدر سعی نکنید در زمین و زمان دنبال مقصر بگردید و بدانید که برای اکثر مردم این مشکلات هستش و شاید شرایط شما بهتر از خیلی های دیگه باشد .
    (اول دیدتون را عوض کنید به جای اینکه سعی کنید دنیا را عوض کنید)
    هر که بی‌مشورت کند تدبیر * * غالبش بر غرض نیاید تیر

بیخ بی‌مشورت که بنشانی * * بر نیارد بجز پشیمانی

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)