به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 فروردین 96 [ 22:41]
    سطح
    16
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 17.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    17

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

راهنمایی کنید جواب بی احترامی رو بدم یا نه؟

سلام به اعضای محترم سایت

من امروز با یکی از فامیلای نزدیک مرد درباره درس و تحصیل صحیت میکردم
    حقیقتش ایشونن وضع مالی بدی نباید داشته باشه و من برای تحصیلم میخواستم هم کمک مشورتی و هم شاید مالی بگیرم

اما قبل از ایننکه اصلا حرفی بشه ایشون که فکر کنم گمان کرده بود من قراره داشنگاه خوبی برم که البته اشتباه فکر کرده بود شروغ کررد به صحبت کردن درباره خودش و بعد تحقیر من از هر جهت.

منن دوره لیسانسم سالهای بدی داشتم چونن مشکلاتی داشتم که از عهده خودم هم خارج بود و اونها هم میدونستن. برای همین کمی پایان تحصیلم سخت شد. اما قطعا فشاری به این فامیل نیومده بود!!

من از این صحبتش که شاید بعضیا که پیکان هستن اتفاقی و یا شانسی برن قاطی بنزها ناراحت نشدم بهرحال یک تلننگر هم میتونست باشه ولی هرچقدر من بیشتر احترام میذاشتم ایشون بیشتر بی احترامی میکرد

ایشون نه تنها هیچ حرفی از کمک ننزد که من وقتی حرف از پول زدم شروع کرد به توهین و مثل گفتن که اخه تو هزارتومن دربیاربعد اینجوری از خرجش حرف بزن.خدا میدونه واسه دخترو زن خودش چه خرجا که نمیکنه
    با ما اینطور صحبت میکنه
    توهین ادامه داشت تا جاییکه گفتم میخواستم برم سرکار گفتم یکی دوماه باید رایگان بیای در اومد گفت اره .قت میخواد برای اینکه یادبگیری چط.ری با ف.لدر . فایل کارکنی!! که نذاشتم ادامه بده و گفتم اینا رو که بلدم و زمنیه اش فلان چیز تخصصیه.

بعد من درباره استاد صحبت کردم .ایشون گفت شایداستاد ها دانشجوی نابغه نخوان ولی با اخلاق میخوان و هرچی من میگفتم بله ادم بی نظم و شلخته توی ذهنشون میمونه .ایشون میگفت اخلاق اخلاق.غیر مستقیم یعنی تو مشکل اخلاقی داره. من جدی نگرفتم چون مشکل اخلاقی ندارم.
    والاایشون خودش استاد هست و همسرش ظاهری به خاطر فامیل ما که خیلی تهمت زن هستن مقعنه سرش میکنه ولی مطمئنا اینطوری نیست وگرنه از اون سر کشور زن فامیل نزدیک من از یک فامیل با فرهنگ پایین و شهر کوچیک نمیشد.خدا میدونه چطوری به تور زده.ماکه از این عرضه ها نداریم(من مشکلی باهاش نداشتم ولی یکروز بی دلیل اومد نشست کنار من و نمدیونم فکرکردکیه شروع کرد هرچی دلش خواست به من و قیافه و خانودم گفت.فکر میکرد ما به خاطر شوهرش که کسی هست احترامش میزاریم خودش هم عددیه.از اوننزمان من دیگه نگاهش نکردم چه برسه به سلام)
    من روابطم با فامیل کمه.چون میگن از ادمهای سمی دوری کنید. این ادمها کارشون نیش و کنایه و تهمت هست. مثل خودشون هم کاین جلوه در محراب و منبر میکنن و چون به ان ور میرون ان کار دیگر میکنن هم نیستم.همیشه ظاهر یکیه. و کمی ارایش دارم و با مادرم هم که از همین خانواده هست خیلی مشکل دارم

حالا این همه توضیح دادم.حرفای این ااق خیلی داره اذیتم میکنه. شاید تقصیر خودم بود و بیشتر باید برای مشورت با این ادم و حتی فکر کمک مالی ازش تامل میکردم و اشتباه از خودم بوده که سمت همچین ادمی رفتم اما این اقا اینقدر حق تویهن به من داشت؟
    میخواستم توی پیام متنی بهش بگم والا ما با هرکی احترام گذاتیم بیشتر بهمون توهین کرد و نه یک مقنعه کسی رو مومنه میکنه نه یک ذره کرم و ارایش کسی رو مشکل دار ولی گفتم شایدبرای بعدا بد باشه یا اصلا لازم نباشه.

نظرتون چیه؟

- - - Updated - - -

این اقا از محارم من هستن

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آذر 00 [ 21:47]
    سطح
    72
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 262
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 635 در 275 پست

Array
    من فکر نمی کنم ایشون منظور بدی اشته
    ظاهرا می خواسته یه تلنگر باشه که بیشتر حواست را جمع کنی انگار خیلی از دستت ناراحت بوده با توجه به اینکه گفتی قبلا مشکلاتی داشتی و اینکه به نظرم شما یه خورده توقع زیادی و بیش از حد از ایشون داری به هر حال شما مسءول گرفتاری ها و مشکلات خودت هستی و مشکلات شما اصلا ربطی به ایشون نداره و شما باید یه خورده حواست را جمع کنی و بدونی کهکس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من

شما هم از همه چی این آفا گفتی ولی از مشملات دوران تحصیل خودت و اینکه چقدر ازش کمک مالی می خواستی و برای چی پول می خواستی چیزی نگفتی
    خدایا کمکم کن تا ایمان، نام و نان برایم نیاورد

3. کاربر روبرو از پست مفید نازنین2010 تشکرکرده است .

srosta (جمعه 28 خرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    16
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    دوست خوبم شما موقعیکه به خاله عمو دایی عمه خود زنگ میزنید اننترا دارید با مهر و محبت با شما صحبت کننند یا بدون هیچ دلیلی بین شما و ایشان با زبان توهین وتحقیر و کنایه؟حداقل انتظار صحبت کردن طبیعی هست.

ایا این افراد بعد از شنیدن خبر ذیرفته شدن شما در یک امتحان خاص یا استخدام یا ازمون ورودی بایدبهتون بگن بعضی موارد هستن گسایی که به صورت نخاله و اتفاقی وارد میشن یا اضافه کنن باید ببینی پیکان هستی کهداری اتفاقی میری بین بنزها
    یا اینطوری صحبت کنن که فلانی جان مثلا شرایط فلان جا کمی سخت تره و مثلا این سختی ها رو داره باید تلاش زیادی بکنی وگرنه به سمت کار راحت تر بری. یا بیان و تلاش خودشون رو در کمک به تو مثلا اینکه چه کارهایی لازمه انجام بدی و در چه زمینه هایی خودتو تقویت کنی تا اشتباهات گذشته روننداشته باشی

کدوم بهتره توهین تحقیر و کنایه یا زبان ملایم ؟
    البته همینطور که اول گفتم چون من اول متنی با ایشون صحبت کرده بدم اشتباها گمان کرده بودن من دارم به یکی از داشنگاه های خوب تهران میرم و چون این توی فامیل ما بی سابقه هست جز خود ایشون. بهشون برخورده بود و از من من کردنای اولشون مشخص بود

من هیچموقع از ایشون پول نگرفتم.گفتم شاید از ایشون که هیات علمی هستن و درامد بدی نباید داشته باشن چند میلوین طی دوسه سال قرض بگیرم. که این فقط در ذهن من بود و به کلام هم نیاوردم .فقط جاییکه به زبان اوردم که ایا فلان کار خوب هست و این چندمیلون ارزشش رو داره شروع کردن به نحقیر و کنایه و امثال و حکم که تو برو و هزار تومن دربیار

من اصلانه از ایشون و هیچکسی انتظار نداشتم.موقعیکه از خواهر خودم که ماهی چندمیلون درامد داره ردخواست یک میلوین قرض کردم و نداد و گفت ندارم و من هم قوبل کردم دیگه از هیچکسی انتظار نداشتم.ولی گمان کردم چندمیلون قرض دادن به برادر یا خواهر زادت راه دوری نمیره. باز هم بگم من اصلا این خواستهر و به زبان نیاوردم.ایشون مهلت نداد

من پولی ازکسی نگرفتم ببخشید که نوع گفتنم مناسب نبود.

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array
    دوست عزیز

من نظر شخصی خودم را میگم قبلش از شما معذرت میخوام

1- چرا اینقدر غلط املایی داری بعنوان یک خانم لیسانس که فوق قبول شده؟؟

2- چرا اینقدر تلخ و زشت در مورد دیگران می بینید- حس می کنید و بیان می کنید و ....؟؟

مثل فامیلتون- خانمش- مادرتون - خواهرتون ...(این 4نفری که اینجا ازشون یاد کردید)

3- فکر نمی کنید به جای تمرکز کردن روی رفتار دیگران و آنالیز رفتارهاشون و به کار بردن افعالی مثل

بی احترامی کرده_ سمی هست- فکر کرده عددی - قیافه گرفته و .......

باید دوربین را بچرخونید طرف خودتون روی رفتار و اعمال خودتون و آنقدر سنجیده و درست و متین رفتار کنید

که دیگران حتی افرادی که رفتار ناسالم دارند را شرمنده و تحت تاثیر قرار بدید؟!

امیدوارم در این مسیر حرکت کنید تا این حسهای منفی بینی و بد را از خودتون دور کنید

6. کاربر روبرو از پست مفید sanjab تشکرکرده است .

srosta (شنبه 29 خرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 آبان 00 [ 02:20]
    سطح
    83
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,156

تشکرشده 742 در 286 پست

Array
    خدا میدونه واسه زن و دختر خودش چه خرجها که نمیکنه؟ اونوقت واسه ی شما که میرسه اینجوری میگه؟؟؟؟ درست متوجه شدم؟ یعنی چون برای زن و بچه اش اینجوری خرج میکنه الزاما باید به شما قرض بده؟ عزیزم الان زندگی خیلی سخته شوهر من هم درامد بالای هفت ملیون داره فکر کنم هیات علمی هم حدودا همین قدر درآمد داشته باشه...همه وقتی شغل شوهرم رو میشنون فکر میکنن میکنن ما وضعمون توپه... اما خیلی وقتا شرایط اینکه به کسی پول قرض بدیم رو نداریم.. بخدا انتظار کمک داشتن از دایی و عمو خیلیییییییییییی انتظار زیادیه... من اگه نون نداشته باشم بخورم از برادر خودم انتظار ندارم یه هزارتومنی بهم قرض بده. حتی اگه داداشم ملیاردر باشه...
    اتفاقات درسهای زندگی ما هستن... شما باید درس خودتون رو از این اتفاق بگیرید... به نظرم درس شما این میتونه باشه که فقط به تلاش خودتون متکی باشید... اگه تلاش کنید و موفق بشید ایشون خودشون خواهند فهمید که فکرشون اشتباه بوده و تحسین خواهند کرد شما رو...

8. کاربر روبرو از پست مفید نیکیا تشکرکرده است .

sara 65 (شنبه 29 خرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    16
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    خانم نیکیا منظورم من این نبود که چون برای خانواده خودش خرج میکنه برای من هم باید خرج بکنه
    منظورم این بود با وجود اینکه برای اونها دست و دلبازه برای ما دید پایینی داره.برای اونها میلیونی خرج میکنه ولی فکرمیکنه ما ارشش رو نداریم نه اینکه ارزش نداریم اون برامون خرج کنه

سنجاب جان من حرفتو رد نمیکنم اما شماهم قسمت منفی حرف منو دیدی. گفتم من مشکلی با خانمش نداشتم منتها کسی که میتونه جای مادر من باشه و دوتا بچه داره یکیش هشت ساله اومد کنار من نشست و بدون دلیل شروع کرد به حرفای چرت و پرت زدن راجب به قیافه و مستئل شخصی من که همش هم اشتباه بود. من از اوننروز با خانمش سرد شدم و خودم فامیلمون هم فهمید و یکی دوبار غیرمستقیم تلفنی که صحبت میکردیم میخواست بدونه ایا خانمش کاری کرده که من اینقدر برام بی اهمیت بود که به کلام نیاوردم اما دیگه هرموقع خانمش رو دیدم از اون طرف رفتم. تو.ی خانواده ما برای این اقا که تحصیلکرده و فرزند پسر! بوده خیلی ارزش قائل میشیم این خانمش فکر کرده بود خبریه! یا من هم مادرشوهرشم که پسر پرسته .برا من همه یکین مگه اینکه رفتاری بکنن که کاملا بخوام حذفشون بکنم

حالا که اینطور شد من دیگه هیچ کاری مگه یک سلام اغز راه دور با این اقا نخواهم داشت.بزار بشنساه که من ادم پولکی بودم من هم شناختم که چقدر برای فامیل نزدیکش ارزش قائله و خودخواهه

قطعا خانواده ای که به شدت به هرکسی جز خودشون تهمت میزنن و کارشون غیبت و طعنه و کنایه ست سمیه .
    درمورد مادرم هم اصلا این دید بد رو نسبت به من رو اون رواج داد. وگرنه مخن کاری نکرده بودم که بخوام باهام بدرفتار بشه.وگرنه مادرها فرزندشون یاغی هم باشه میگن که گل و عزیزه

احتمالا نصف برخورد بد این اقا هم به خاطر این بوده که مادرم رفته توی فامیل گفته قبض اینترنت دوماهه من هشتاد تومن اومده که دلیل داشته که خود مادرم هم میدنسته و دلیلش رو نگفته و اینها کلا قبض اینترنت رو هم به مشکل اخلاقی تعبیر میکنن

قطعا این اقا حق نداشت با من با توهین برخورد کنه.البته عادتش بود و هرکی هرچیزی میگفت همیشه با حرفای بی جهت تحقیرش میکرد.
    و قطعا اشتباه از خود من هم بود که حساب نشده و سریع برای مشورت سمت ایشون رفتم

این که سنجیده رفتار کنم درست. اما من بخاطر اینها هزاران فیلم بازی نمیکنم که یکسری همیشه منو سیاه پوش و با مقنعه و بی ارایش ببینن ولی وقتی میریم شهر خودمون یا با رفیقای خودمون با قیافه دیگه بگردیم.البته قطعا قیافه مهمونی ساده و جشن هم یکی نیست

10. کاربر روبرو از پست مفید srosta تشکرکرده است .

نیکیا (شنبه 29 خرداد 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)