به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

Hybrid View

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 19 تیر 95 [ 09:42]
    سطح
    2
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0
    تشکرشده 4 در 1 پست
    Array

کمک ، همسرم فیلم مبتذل میبینه

سلام دوستان لطفا کمک کنید. چیکار کنم
    من 28 و شوهرم 30 سالشه. حدودا 2 ساله ازدواج کردیم. رابطه م با شوهرم فکر میکردم خیلی خوب باشه. با هم مشکلی نداریم خیلی با هم دوستیم و معمولا دعوا نداریم یا خیلی منطقی حلش میکنیم . قبلا وقتی شوهرم کار اشتباهی میکرد باهاش صحبت میکردم احساس و نظر واقعی و هرچی تو دلم داشت اتفاق میافتاد بهش میگفتم. حدود 2 هفته س خیلی فیلم پورنو میبینه . من اتفاقی توی گوشیش دیدم و از اون روز حساس شدم تقریبا هرروز گوشیش رو بدون اینکه بفهمم چک میکردم ببینم چه تاریخ و ساعتایی از روی کانال های تلگرام دانلود میکرده. وقتی میدیدم دقیقا وقتی من اون طرف روی مبل نشستم تا توی آشپرخونه دارم جون میکنم یا خوابم میبره داشته فیلم نگاه میکرده. اعصابم خیلی بهم ریخته دیگه از بغض نمیتونم نفس بکشم. تا یه هفته به روش نیاوردم ولی بعدش نشستم باهاش حرف زدم گفتم من اتفاقی یه شب که خواب بودم نصف شب چشمامو باز کردم دیدم داری فیلم میبینی داری عادت میکنی و این فیلما فلانه و بهمانه و ... اول زیر بار نرفت و بعد قبول کرد. یه روز ندید دوباره از فرداش تا من دو سه ساعت تنهاش گذاشتم دوباره شروع کرد.
    داغونم احساس میکنم دارم خرد میشم به نظرم اینم یه جور خیانته .
    مجرد که بوده بعدش من دیدم توی کامپیوترش پر بود همه را پاک کردم. ولی تا حالا سابقه نداشته آخه در عرض یک ساعت 7 -8 تا فیلم پورنو ببینه . ولی فکر نکنم خودارضایی و اینا داشته باشه. رابطمونم با هم خوبه من از نظر اندام و قیافه هم سرترم هم ایده آل ولی نمیدونم چرا داره اینطوری میکنه.
    نمیدونم باید عکس العملم چی باشه. تو این دو هفته خیلی کمتر بهم محل میده. ما که قبلا هرشب با هم حرف میزدیم حالا ساعت ها سرش تو گوشیشه . میترسم اعتیاد پیدا کنه به دیدنشو زندیگیمون داغون شه.
    خواهش میکنم همه چه آقایون چه خانما جواب بدند این طبیعیه بعد ازدواج؟ دیلیلش چیه. چیکار کنم

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,047 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    بنده در ذیل به چند نکته در مورد مسئله پیش آمده برای شما اشاره می کنم.

1 - هر مشکلی را باید واقعی شدتش را فهمید. نه کمتر نه بیشتر، تا بتوان خوب با آن برخورد کرد.
    این مشکل شوهر شما هم اینطور نیست که تصور کنید زندگیتان به فنا رفته ، یا اینکه همسرتون شما را دوست ندارد، یا ....
    بلکه یک عادت رفتاری ناپسند هست که باید کمک کنید تاحل شود.

2- نباید اشتباهاتی انجام دهید، که این مشکل را تشدید کند. مثلا
    تجسس از مسائلی هست که این مشکل را شدید می کند.
    بد محلی و فاصله گرفتن از او هم مشکل را زیاد می کند.
    امر و نهی و تهدید و ... هم مشکل را حل نمی کند.
    همراه شدن با او و دیدن فیلم هم مشکل را حل نمی کند.

3 - چون این مسئله یک مسئله رفتاری و عادتی هست و نه یک مسئله بینشی، لذا با حرف کمتر حل می شود .
    یعنی چه؟
    یعنی او هم مثل شما یا بهتر از شما به بدبودن کارش آگاه هست. علت اینکه پنهان می کند همین آگاهیش نسبت به کارهایش هست. اما عادت ناپسندی در او شکل گرفته است. شاید خودش هم بارها ترک کرده باشد یا خودش را مجازات کرده باشد و باز مشکلش عود کرده باشد.
    لذا شما سعی نکنید با فقط حرف زدن و آگاهی دادن و هشدار دادن او را بر حذر دارید بلکه به شیوه های بهتری نیاز هست.

4 - معمولا رفع مشکلات عادت زمان بر هست. انرژی نیاز دارد و غیر مستقیم باید انجام شود. لذا صبر و صبوری شما بسیار نیاز هست. برای اینکه صبر برایتان ساده باشد در این زمینه تجسس نکنید و از او هم نپرسید. بلکه شیوه هایی که توصیه می شود را عمل کنید و نتیجه را شما پیگیری نکنید.

5 - پر کردن زمانهای همسرتان ، تنوع مسائل ارتباطی، عاطفی و جنسی ، پرداختن به مشغولیتها و تفریحات و علاقمندیهای مشترک بسیار کمک کننده هست.

6 - پرهیز از درگیری، ناراحتی و .... در کاهش این مشکل تاثیر گذار هست.

7- بالا بردن معنویات و پرداختن به مسائل انسانی مثل کمک به دیگران، صله رحم، و بازخورد مثبت دادن به صفات خوب ایشون می تواند کاهش دهنده این مشکل باشد.

8 - راز داری و عدم پخش این موضوع بین دیگران توصیه می شود.

9 - در رابطه به این موضوع به هیچ وجه دست به مچ گیری نزنید و به رویش نیاورید. و اجازه دهید پرده ها و حریم ها باقی بماند.

10- از او بخواهید برای کنار گذاشتن این مشکل، چه کاری از دست شما بر می آید. بگو به هیچ وجه قصد نصیحت یا مداخله ندارم، لیکن به عنوان همسر قویا هر کمکی از من بخواهید دریغ نمی کنم.

و در نهایت این را بدانید هر عادت و اعتیادی بسیار ترکش مشکل و زمانبر بوده و نتایج کم کم به دست می آید. اما شما نگران نباشید. اگر به توصیه های بالا عمل کردید، با توجه به مخفی کردن کارش، بقیه مسائل به گردن خود اوست و او خودش در جهت حل مشکلش اقدام می کند. و آسیبی به زندگی شما نمی زند.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

3. 8 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

ammin (چهارشنبه 23 تیر 95), Ashab (یکشنبه 23 خرداد 95), منیر غریب (یکشنبه 04 مهر 95), مهرسا مامان (شنبه 06 شهریور 95), رفتگر (شنبه 20 آذر 00), ستاره زیبا (یکشنبه 23 خرداد 95), شیدا. (دوشنبه 24 خرداد 95), عشق آفرین (سه شنبه 13 تیر 96)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)