به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 39
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 29 اردیبهشت 97 [ 15:11]
    سطح
    25
    Level completed: 61%, Points required for next Level: 39
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 27 در 17 پست

Array

بی اعتمادی همسر در اثر اشتباه من

با سلام
    خانمی هستم حدودا 30ساله که صاحب یک فرزند هستم حددود 7سال است ازدواج کردم و الحمدالله مشکل مالی نداریم .چند سالی بود که زندگی ما رو به سردی رفته بود و هیچ تلاشی هم برای بهبود و تغییروضعیت من و همسرم نکردیم .تا اینکه چند وقت پیش با پسری در شبکه های مجازی آشنا شدم و از طریق عکس همو دیدیم چون در شهری دیگر با فاصله نسبتا زیاد از ما زندگی میکرد .ایشون خود را خیلی عاشق من نشون دادند و خیلی به من اصرار میکردند از همسرت جدا شو تا با هم ازدواج کنیم.بعد از مدت کوتاهی شوهرم مچ من را گرفت و متوجه این دوستی شد از آن روز روزگارم سیاه شد .خیلی باهم دعوا داشتیم خیلی خیلی .داغون شدم سر این مساله .خیلی خیلی پشیمونم از کاری که کردم و این که به خاطر یه پسر عوضی زندگی خودم را به آتیش کشیدم .بارها عذرخواهی کردم و به دست و پای همسرم افتادم ظاهرا مرا بخشیده ولی قلبا نه . تمام آزادی هام را ازم سلب کرده و دایم گوشی من دستشه و در حال کند و کاو در اون هست.خیلی حالم خرابه به زور قرص اعصاب رو پاهام راه میرم و هنوز نفس میکشم. به نظر شما چه کنم که قلبش آرام شود و اینقدر مساله را بهم یادآوری نکرده و سرکوفت نزند البته میدانم کار بسیار اشتباهی کردم و با هیچ توجیهی نباید این حماقت را میکردم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 00 [ 12:26]
    سطح
    73
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 122
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    640

تشکرشده 935 در 291 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام
    به نظرم همینقدر که پی به اشتباهتون بردین و بهش گفتین از کاری که کردین پشیمون هستین برای یک مرد کافیه (با این فرض که شوهرت میدونه خیانت در حد صحبت و چت و تلفن بوده)
    .
    این قانون ثابت شدست که "زن ها اشتباه شوهرشون رو میبخشن ولی فراموش نمیکنن" و "مرد ها اشتباه خانمشون رو نمیبخشن ولی فراموش میکنن" ...
    معمولا خانم ها در این شرایط هی اصرار بر بخشش و عادی شدن شرایط در کوتاه ترین زمان ممکن رو دارن که کاملا با روحیات آقایون در تضاد هست.

بهترین کاری که میشه انجام داد: ابراز پشیمانی و توبه که کردین - بعد اعتماد سازی با رفتار، اجازه بدین که هرجور خواست شما رو کنترل کنه - هرجا میخایین برید و با هرکی میخایید ارتباط برقرار کنید با اجازه همسرتون باشه - از شوهرتون تعریف و تمجید صادقانه کنید که چقدر مرد خوبی هست و همه نیاز های شما رو برآورده میکنه و مرد ایدهآل زندگیتون هست و ... - از بابت جنسی بیشتر از توقع ظاهر بشید.
    .
    حالا اگه رفتار بخصوص شوهرتون اذییتتون میکنه بطور مصداقی بگین شاید راهکاری دوستان بدن.
    .
    فقط مهمترین توصیه اینکه اصرار بیش از حد برای بخشش و انتظار عادی شدن شرایط در کوتاه مدت رو از ذهنتون بیرون کنید.

3. 3 کاربر از پست مفید saeeded تشکرکرده اند .

baitollah-abbaspour (چهارشنبه 19 خرداد 95), اسما@ (سه شنبه 18 خرداد 95), ستاره زیبا (یکشنبه 23 خرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 10:44]
    سطح
    44
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 319 در 122 پست

Array
    اگه واقعا پشیمون هستید و دیگه مطمئن هستید این اتفاق دردناک نمیوفته، طبق نظرآقای سعید عمل کنید. بذارید جستجو کنه تا خیالش راحت بشه. اعتماد سازی کنید و بهش هرجا میخواید برید بگید و اجازه بگیری. رابطه عاطفی و محبت رو بیشتر کنید تا ببینه دارید برای بقای زندگی تلاش میکنید. و نهایتا جمله منو ببخش رو تکرار نکنید. این که هی گوشزد کنید مایل به درست شدن زندگی هستید فقط کار رو خراب میکنه. بهتره صبور باشید تا زمان باعث کمرنگ شدن اثر این اشتباه شما بشه.

موفق باشبد

5. 3 کاربر از پست مفید سوشیانت2 تشکرکرده اند .

baitollah-abbaspour (چهارشنبه 19 خرداد 95), fahimeh.a (پنجشنبه 07 مرداد 95), ستاره زیبا (یکشنبه 23 خرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 08 آبان 95 [ 20:37]
    سطح
    11
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 17 در 7 پست

Array
    اگر در پی این هستید که این مساله از ذهن شوهرتون پاک بشه، متاسفانه باید بگم که چنین اتفاقی هرگز نخواهد افتاد. مساله با معذرت خواهی هم حل نخواهد شد چون عمل شما یه عمل سهوی، مثل لگد کردن پای همسرتون در حین راه رفتن، نبوده. شما در کمال آگاهی به ارتباط با اون فرد مشغول بودید و اگر لو نرفته بودید و همسرتون نفهیمده بود، ای بسا که این رابطه هنوز ادامه داشت و کار به جاهای باریکتر مثل روابط نزدیک جسمی هم رسیده بود. شما لو رفتید که الان پشیمون و ناراحتید. اگه لو نرفته بودید الان خوشحال بودید که با یه فرد دیگه در ارتباطید و شوهرتون هم خبر نداره. درسته؟

ابدا قصد محاکمه کردن شما رو ندارم ولی این چیزهایی که گفتم واقعیته.

زنها تحمل و گذشت بیشتری در قبول و بخشش خیانت همسرشون دارن و این به طبیعتشون برمیگرده. اما مردها اصلا اینطوری نیستن. انتظار نداشته باشید که همسر شما سر این موضوع با شما کنار بیاد و احتمال همه چیز، از جمله جدایی رو بدین. اینکه هنوز شما رو کنترل میکنه نشونه اینه که دیگه نمیتونه به شما اعتماد کنه و وقتی از شما دوره دایم فکر میکنه که شما دارید با کسی حرف میزنید. اگه یه روز از خونه برید بیرون و دیر بیاید فکر میکنه که با کسی قرار داشتید و شاید خیلی کارها هم کرده باشید. متاسفانه باید بگم آبی است که ریخته و نمیشه جمعش کرد.

شما اشتباه بدی کردید اما این به منزله پایان زندگی برای شما نیست. ممکنه که دیگه نتونید رابطه تون رو با شوهرتون به حال عادی برگردونید و بنابراین باید به فکر خودتون باشید که بیشتر از این لطمه نخورید. اگر از نظر مالی استقلال ندارید و در صورتیکه همسرتون شما رو طلاق بده به دردسر میوفتید، به فکر باشید که کاری برای خودتون دست و پا کنید. کاری است که شده و نباید برای جمع کردنش به قرص اعصاب رو بیارید چون حالتون رو بدتر میکنه. هر چه زودتر به فکر باشید که خودتون رو جمع و جور کنید و از این وضعیت نجات پیدا کنید.

7. 2 کاربر از پست مفید vahed12 تشکرکرده اند .

amin7474 (چهارشنبه 26 خرداد 95), baitollah-abbaspour (چهارشنبه 19 خرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 03 تیر 96 [ 07:33]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    343

تشکرشده 431 در 213 پست

Array
    نمیشه کلا گوشی موبابل رو خاموش کنید وتحویل شوهرتون بدید؟تا ازنگرانی در بیاد

9. کاربر روبرو از پست مفید آخیش تشکرکرده است .

baitollah-abbaspour (چهارشنبه 19 خرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 27 در 17 پست

Array
    دوست عزیز ممنون که جواب منو دادین میدونم اشتباه بزرگی کردم و اگه شوهرم نفهمیده بود ممکن بود کار به جاهای باریک تر برسه و روابطمون نزدیکتر بشه .شوهرم میگه من فراموش کردم ولی این ظاهر قضیه هست و یک روز خوب و یک روز درگیر و پریشانه .کارمند هستم و استقلال مالی دارم ولی اصلا دلم نمیخواد به جدایی فکر کنم .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 27 در 17 پست

Array
    دوستان لطفا راهنمایی کنید نوبت یک مشاوره خوب را گرفتم که متاسفانه واسه ماه دیگه نوبتم میشه .البته اون اعتقادی به اومدن پیش مشاوره نداره و میگه از دست اونا کاری برای من برنمیاد.دارم از غصه دق میکنم دستی دستی زندگیمو به آتیش کشیدم .شوهرم که داغون شده خودمم هی دارم خودخوری میکنم و فحش به خودم میدم.چکار کنم که دلش آروم بشه با اینکه قسم خوردم هیچ رابطه ای با اون پسر نداشتم و ملاقاتی صورت نگرفته ولی باورش نمیشه .آخیش عزیز خودم از اول پیشنهاد دادم که گوشی را دیگه نمیخوام یا سیم کارت را بشکنم ولی قبول نکرد اینجوری مرتب چک میکنه که اگه چیز مخفی دیگه هم داشته باشم آشکار بشه براش.همش میگه تا از اون پسر انتقام نگیرم و نکشمش دلم آروم نمیشه.به نظر شما زندگی من در آینده چه جور میشه؟همش آرزوی مرگ میکنم البته قصدکشتن خودم را هم داشتم که نجاتم دادند.دلم برای بچم میسوزه که تاوان خریت مادرش را باید بده

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آذر 00 [ 21:47]
    سطح
    72
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 262
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 635 در 275 پست

Array
    با مردنت چه مشکلی حل میشه ؟
    وضع روحی و روانی شوهرت بهتر میشه ؟!!!!!!!؟
    برا فرزندت بهتر میشه که یتیم بزرگ شه ؟

واقعا موندم که با مردنت می خوای چه گلی به سر خانوادت بزنی ؟ شاید شوهرت فکر کنه که ار عشق اون پسره (((((که نتونستی بهش برسی ))))))خودتو کشتی
    خدایا کمکم کن تا ایمان، نام و نان برایم نیاورد

13. کاربر روبرو از پست مفید نازنین2010 تشکرکرده است .

alireza198 (شنبه 22 خرداد 95)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام
    نظر دادن در این مورد خیلی سخت هست ولی فکر می کنم در عین حال که باید انقدر صبر داشته باشید تا زمان از روش بگذره و موضوع کهنه بشه یک سری کارها رو هم باید انجام بدیدباید به شوهرتون ثابت کنید که به اون آدم هیچ علاقه ای نداشتید و این کار اشتباه رو صرفا از روی کنجکاوی انجام دادیدبگید هرگز نمی خواستی با اون فرد ملاقات حضوری داشته باشی هر چند اعتراف می کنی که در حد همون چت هم کار غلطی بوده
    اینا رو دائم بهش یادآوری کنید تا توی ذهنش تصور برعکس نداشته اون باید احساس کنه که شما حس خنثی نسبت به اون پسر داشتید و اصلا قصد پیشروی و ازدیاد رابطه وجود نداشته و احساس کنه این کار اشتباه شما از روی احساس نبوده صرفا یه سرگرمی اشتباه بوده و هیچ چیز دیگه هم توش نبوده
    بعد از اینکه بارها به این موضوع و همینطور به اینکه اشتباه کردید،اعتراف کردید و عذر خواهی کردید بهش ثابت کنید تمام تمرکز و احساستون روی زندگیتون هست
    اگر عصبی برخورد کرد شما تحمل و به جاش محبت کنیدفعلا نقش یه آدمی که وقف زندگیش هست رو بازی کنید فکر خودکشی و .. رو از ذهنتون بیرون کنید همسرتون هرچقدر هم بد اخلاقی کنه همین که شما با حضورتون سایه تون روی سر بچه تون هست یک دنیا ارزش داره خودتون رو وقف فرزندتون کنید
    کامپیوتر و گوشی رو کلا کنار بذارید فعلا بدون همسرت به جز زمان سر کار رفتن، بیرون نرو
    مهمتر از همه اینها از خدا طلب بخشش کنید و خالصانه ازش بخواین کمکتون کنه این شرایط رو تحمل کنید و نهایتا این سختیها رو پشت سر بذارید
    توکل به خدا و آرامشی که بهتون میده توی این شرایط میتونه خیلی کمکتون کنه و البته شاید به همسرتون هم این حس رو بده که شما واقعا توبه کردید و دیگه این اشتباه رو نمی کنید و به نحوی آرومش کنه
    موفق باشید
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند
    ویرایش توسط فکور : یکشنبه 23 خرداد 95 در ساعت 13:04

15. کاربر روبرو از پست مفید فکور تشکرکرده است .

afsa (یکشنبه 30 اردیبهشت 97)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,046 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    بعضی مشکلات نقش زمان و صبر بیشتر از سایر مهارتها روی آن هست.
    در واقع عنصر اصلی حل مشکل شما صبوری، سعه صدر و عدم مرثیه خوانی در این خصوص هست.

سایر اقداماتی که طی این مدت می کنید، صرفا بذل محبت، تحمل حرفها یا رفتارهای تلافی جویانه همسرتان هست.
    نباید درخصوص این مسئله زیاد بحث را طول دهید و مرتب حرفهای گذشته را تکرار کنید. یا مرتب معذرت بخواهید.
    کلا هر چه بتوانی موضوع را عوض کنید (البته با ظرافت)، یا کاری کنید که این موضوع کمتر پیش بیاید بهتر هست.

از طرف دیگر در امور سخت گیرانه ای که شوهرتان نسبت به شما اقدام کرده است، شما پیش دستی کنید.
    خودتون اجازه بگیرید، خودتون هر کجا هستید به بهانه مختلف زنگ بزنید و گزارش بدهید، گوشی اتان را تقریبا بدون استفاده قرار دهید و صرفا با همسرتان رد و بدل پیام و زنگ داشته باشید.
    هرگز قبل از آمدن همسرتان خودتون را از نظر آرایش و آراستگی تزیین نکنید. اما مقدماتش مثل حمام و ... را می توانید انجام دهید.
    در حضور او به خودتون بیشتر برسید.
    و تقریبا قبل از رفتن او لباسهایتان را تعویض و آرایشتون را حذف کنید.

سعی کنید کم کم بازخورد مثبت به کارهای خوبش را بیشتر کنید. تایید و تعریف از کارهای خوبش را در جمع کم کم بیشتر کنید.
    و او را به عنوان مرد مهربان همیشه برچسب و لقب دهید.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

17. 9 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

baitollah-abbaspour (دوشنبه 24 خرداد 95), fahimeh.a (پنجشنبه 07 مرداد 95), mahasty (شنبه 09 مرداد 95), نازنین2010 (یکشنبه 23 خرداد 95), winter (جمعه 28 خرداد 95), بانوی آفتاب (چهارشنبه 26 خرداد 95), بابک 1369 (سه شنبه 25 خرداد 95), ستاره زیبا (یکشنبه 23 خرداد 95), عشق آفرین (سه شنبه 13 تیر 96)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)