به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 مرداد 95 [ 17:17]
    سطح
    7
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 97.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    2

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

Tavajoh نداشتن اعتماد بنفس در مقابله با خواستگار

سلام دوستان
    بچه ها من مشکل اساسی دارم لطفا اگه راهکار میدونین ارائه بدین
    اول از خودم بگم من چن ماهه دیگه میرم 28 سالگی ..حدود 5 ماه قبل به طور اتفاقی با اقایی اشنا شدم که فهمیدیم اشنا هستیم اشنای دور ایشون یک سال از من کوچیکتر هستن اول قصد من و ایشون اصلا ازدواج نبود ...یه مدت که اشنا شدیم اومد گفت بیا خانواده هامونو اشنا کنیم تا حدودی تو این مدت اشنا شدم با اخلاق و کردارش
    و اما مسیله مهم که همیشه درگیرشم و تا الان باهام بوده من اعتماد بنفسم کمه قیافم خوبه قد بلندم و ...به قول دوستام جذابم ولی مشکلی که دارم خودمو کم میبینم قبل این هر خواستگاری میومد اولین فکرم این بود حتما ازم خوشش نمیاد یا عیب میذاره روم یا رو خانواده ام یا هر پسری که یکم وضع مادیش بهتر از ما باشه با خودم میگم حتما تو دلش میگه وضع مادی اینا به درد ما نمیخورن ! علت اینکه تا الان مجرد موندم به نظرم همینه مقوله ازدواجو تو ذهنم خیلی بزرگ کردم همش تو ذهنم دارم به خودم و خانواده ام عیب میذارم در حالی که شاید برای بقیه اضلا این چیزا مهم نباشه
    میترسم هم این موردو به خاطر افکار منفیم از دست بدم ...به نظرتون چیکار کنم با این خود کم بینی؟

2. کاربر روبرو از پست مفید saminnaz تشکرکرده است .

maryam.maryam (یکشنبه 16 خرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    7
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    هیچ کسی راهنمایی هم نکرده

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 14 آذر 97 [ 02:41]
    سطح
    30
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    37

تشکرشده 43 در 21 پست

Array
    سلام،من سنم ازشماکمتره اماازدواج کردم ودرک میکنم چی میگید چون من هم تقریبا مثل شما بودم.
    امیدوارم اعتماد به نفستونو تقویت کنید وبعد ازدواج کنید چون خدایی نکرده بامشکلات من روبه رومیشید.همیشه برای خودتون ارزش قائل بشیدوخودتونو دست کم نگیرید.
    نمیگم اعتماد به نفس کاذب داشته باشید ولی خودتونو دوست داشته باشید.
    درضمن هرچی سن بیشتر شه وشمانتونید برافکار منفیتون غلبه کنید مطمئنا برای ازدواج سخت پسند تروسخت گیر تر میشید...به خداتوکل کنید.

5. 3 کاربر از پست مفید yalda.n تشکرکرده اند .

maryam.maryam (یکشنبه 16 خرداد 95), هلیاجون (یکشنبه 16 خرداد 95), بابک 1369 (یکشنبه 16 خرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 18 فروردین 96 [ 21:29]
    سطح
    18
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 22.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdrive1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    41

تشکرشده 7 در 6 پست

Array
    من هم این مشکلو دارم بعلاوه خیلی وقتا شده افرادی نه به صورت انفرادی با خاناودشون در جایی که من رو دیدن خوششون اومده و مثلا اصرار کردن که منو برسون حالا میدونستم که دلیلش فهمیدن محل زندگیم بوده.که منقبول نمیکردم. البته بیشتر خانواده متوسط بودن . من خودم هیچموقع نه مثل ثروتنمندها لباس میپوشم نه رفتار میکنم و خیلی معمولی رفتار میکنم اما ظاهرم و پوششم به متوسط بالا میخوره اما خانوادم متوسط پایین هستن.

کاش مشاور سایت در این زمینه نطر میدادن.چون واقعا واسه من مشکل بزرگی شده.من سنم هم مثل همین خانم هست

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    7
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    کسیم کمکی نمیکنه !

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 مرداد 97 [ 15:46]
    سطح
    23
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 72
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 7 در 3 پست

Array
    وقتی همه تمرکزت روی خودته هنگامی که خواستگار میاد برات و دائم خودت رو ارزیابی و قضاوت می کنی ... این باعث میشه که تمرکزت از شناخت خواستگارت و ارزیابی اون و سوالات درست پرسیدن از خواستگارت برداشته شه ... و باعث شه بدون شناخت درست انتخاب کنی ...
    وقتی که خواستگار اومد با اینکه این افکار میاد توی ذهنت مثل اینکه اونا از من خوششون نمیاد ... نکنه قبولم نکنن ... من کلی ایراد دارم ... ازم پولدارتره ... و فکرای دیگه .... اون موقع درگیر ذهنت میشی و غرق افکاری میشی که تورو از هدف اصلی که شناخت طرف مقابله بر میداره ...
    اولین کاری که می کنی اینه که با اینکه این افکار رو داری و ذهنت دائم میره سراغ این افکار ... تمام توجهت رو منعطف کن به طرف مقابلت و شناخت طرف ... اینجا لازمه که کنجکاو باشی و دقیق بشی روش
    ممکنه هی ذهنت تورو ببره سمت این افکاری که داری ... مهم نیست ... هر موقع که اینطوری شد به خودت بگو من این فکر رو دارم که اون از من خوشش نمیاد .... من این فکر رو دارم که اونا خیلی سر ترن .... فکرت رو تایید کن چون این کار باعث میشه از فکرت فاصله بگیری ... و تمرکز و توجهت رو برگردون به شناخت و ارزیابی طرف مقابل ..
    مشکلی که وجود داره اینه که به جای اینکه طرف رو قضاوت و ارزیابی کنی خودت رو دائم ارزیابی میکنی .. و این تورو از هدفت دور میکنه ...
    یادت باشه هدف شناخت طرف مقابله و هدف از شناخت طرف مقابل ازدواج موفقه و هدف از ازدواج پیدا کردن یک یار صمیمیه که باقی مونده زندگیت رو در کنارش یک زندگی غنی و معنی دار رو داشته باشی ... پس تمام تمرکزت روی هدفت باشه ...
    شاید انجامش سخت باشه ... اما با تمرین می تونی انجامش بدی ...
    یه تمرین دیگه هم بهت میدم برای افزایش تمرکزت تا این کارو راحت تر انجام بدی ... به نحوه تنفست دقت کن برای 1 دقیقه ... به داخل شدن هوا به شش هات دقت کن ... به خارج شدنش دقت کن ... تا 10 شماره بشمار و این کارو مرتب تکرار کن ... و هر شماره یک بار نفست رو داخل بده ... ممکنه حواست پرت شه به چیزای دیگه اما مهم نیست ... تمرکزت رو برگردون روی تنفست ... این تمرین رو روزی دوبار انجام بده ...
    تمرین ها و راهکار های زیادی هست برای برخوردت با این موقعیت ... در اینجا خلاصه بهت گفتم ... امیدوارم انجامش بدی و بتونه بهت کمک کنه
    ویرایش توسط hassankhazraee : دوشنبه 31 خرداد 95 در ساعت 13:00

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 01 مرداد 95 [ 14:02]
    سطح
    1
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 36
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    عزیزم منم مشکل تورو داشتم باید سعی کنی با راه کارایی اعتماد به نه نفستو ببری بالا... و باید از یه مشاور کمک بگیری، ببین من توی یه سایت دیگه ام عضوم مشاوره خصوصی میدن مشاوراش، خیلی ام جوابای خوبی میدن ، برو اونجام مشکلتو مطرح کن کمتر از 24 ساعت جواب میگیری
    لینکش اینه:بنیتا - قرار عاشقانه
    امیدوارم زود زود خوشحال ببینمت دوستم

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 20 آبان 95 [ 21:46]
    سطح
    12
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 5 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط hassankhazraee نمایش پست ها
    وقتی همه تمرکزت روی خودته هنگامی که خواستگار میاد برات و دائم خودت رو ارزیابی و قضاوت می کنی ... این باعث میشه که تمرکزت از شناخت خواستگارت و ارزیابی اون و سوالات درست پرسیدن از خواستگارت برداشته شه ... و باعث شه بدون شناخت درست انتخاب کنی ...
    وقتی که خواستگار اومد با اینکه این افکار میاد توی ذهنت مثل اینکه اونا از من خوششون نمیاد ... نکنه قبولم نکنن ... من کلی ایراد دارم ... ازم پولدارتره ... و فکرای دیگه .... اون موقع درگیر ذهنت میشی و غرق افکاری میشی که تورو از هدف اصلی که شناخت طرف مقابله بر میداره ...
    اولین کاری که می کنی اینه که با اینکه این افکار رو داری و ذهنت دائم میره سراغ این افکار ... تمام توجهت رو منعطف کن به طرف مقابلت و شناخت طرف ... اینجا لازمه که کنجکاو باشی و دقیق بشی روش
    ممکنه هی ذهنت تورو ببره سمت این افکاری که داری ... مهم نیست ... هر موقع که اینطوری شد به خودت بگو من این فکر رو دارم که اون از من خوشش نمیاد .... من این فکر رو دارم که اونا خیلی سر ترن .... فکرت رو تایید کن چون این کار باعث میشه از فکرت فاصله بگیری ... و تمرکز و توجهت رو برگردون به شناخت و ارزیابی طرف مقابل ..
    مشکلی که وجود داره اینه که به جای اینکه طرف رو قضاوت و ارزیابی کنی خودت رو دائم ارزیابی میکنی .. و این تورو از هدفت دور میکنه ...
    یادت باشه هدف شناخت طرف مقابله و هدف از شناخت طرف مقابل ازدواج موفقه و هدف از ازدواج پیدا کردن یک یار صمیمیه که باقی مونده زندگیت رو در کنارش یک زندگی غنی و معنی دار رو داشته باشی ... پس تمام تمرکزت روی هدفت باشه ...
    شاید انجامش سخت باشه ... اما با تمرین می تونی انجامش بدی ...
    یه تمرین دیگه هم بهت میدم برای افزایش تمرکزت تا این کارو راحت تر انجام بدی ... به نحوه تنفست دقت کن برای 1 دقیقه ... به داخل شدن هوا به شش هات دقت کن ... به خارج شدنش دقت کن ... تا 10 شماره بشمار و این کارو مرتب تکرار کن ... و هر شماره یک بار نفست رو داخل بده ... ممکنه حواست پرت شه به چیزای دیگه اما مهم نیست ... تمرکزت رو برگردون روی تنفست ... این تمرین رو روزی دوبار انجام بده ...
    تمرین ها و راهکار های زیادی هست برای برخوردت با این موقعیت ... در اینجا خلاصه بهت گفتم ... امیدوارم انجامش بدی و بتونه بهت کمک کنه
    ممنون از اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین ،تمرین دومی خیلی خوبه خصوصا من که اصلا نمیتونم تمرکز کنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)