به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 بهمن 95 [ 01:19]
    سطح
    19
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    68

تشکرشده 14 در 13 پست

Array

مشکل با قد کوتاه ام 2

سلام لینک تاپیک قبلیم که لطف کردن بستن
    http://www.hamdardi.net/thread-41720.html

اما پاسخ عزیزانی که نظر گذاشتن ولی لطف کردن تاپیک بستن و نتونستم جواب بدم

شما دقیقا مشکلت فرافکنی افکارت روی دیگرانه که باعث شده فکر خوانی کنی و دقیقا هرآنچه که خودت در مورد خودت فکر میکنی مطمئنی دیگران هم همین طور فکر میکنن.

اصلا معنی فرافکنی رو متوجه شدید؟ دیگران هر حرفی میزنن بزنن ولی فرافکنی معنی دیگه ای داره!!! من قدم کوتاهه و دیگران میگن کوتاهه فرافکنیه؟؟؟؟ نه فرافکنی یه چیز دیگه است.

مسئله ی قد شما واقعیته. واقعیت رو همه قبول دارن. واقعیت یعنی لیوان یعنی میز. هیچ کس میز رو خمیر دندون نمیبینه. اگه ببینه مشکل داره. قدت کوتاهه اوکی اما این اصلا مشکل شما

نیست. مشکل فکر شماست. خودت میدونی قدت کوتاهه ولی نمیتونی قبولش کنی. شما داری میز رو میز میبینی ولی مغزت میخواد خمیر دندون باشه. بنابراین تو مغزت تنش ایجاد شده.

این دقیقا راه مغز و فکر شما برای حفاظت از شماست ولی داره بهت آسیب میزنه.

یه حرف بی ربط بزنم که معنی حرفمو متوجه بشی،قدرت مغز تو عدم پذیرش واقعیت فوق العاده زیباست!!! دختری که تو سن کم دچار تجاوز میشه به دلیل تلاش مغز برای عدم قبول این

اتفاق دو شخصیتی میشه. یعنی به دو انسان تبدیل میشه!!! میتونید این اتفاق فوق العاده رو درک کنید؟ انسانی که واقعیت رو میدونه و انسانی که واقعیت رو فراموش میکنه در حالی که یک

انسانه و در واقع دو مغز تو یک انسان. چون قبول بعضی از مسئله ها برای انسان بسیار تلخه.ببینید آدم چقدر موجود جالبیه؟

شما هم همین طورید اما بسیار بسیار ناچیز. بیماری دوشخصیتی کلی فیلم داره. دوست داشتید دانلود کنید نگاه کنید.

گفتید اهل مطالعه هستید دیگه؟ بیماری بردرلاین رو مطالعه کنید و از قدرت شگفت انگیز مغز لذت ببرید.

بله انسان موجود اجتماعی هست اما اجتماعی تعریفش چیه؟ اجتماعی بودن این نیست که همه عاشق شما باشن و اگه نبودن یعنی تموم.

معلومه که روابط آدما بر پایه ی نفعشونه.

چطور شده که این طور فکر نمی کنید ؟

الان فکر میکنید مدیرتون داره ازتون سو استفاده میکنه و عشق سو استفاده نیست؟ شما از کسی که دوست دارید و عاشقشید چه استفاده ای میکنید؟ واقعا عشق یعنی چی؟

دوست دارید کسی عاشقتون باشه که چه اتفاقی بیوفته؟ براتون چیکار کنه؟ معنی عشق تو ذهن شما چه چیزی شکل گرفته؟؟؟ چی میخواید از عشق؟ کسی من رو به خاطر خودم دوست

داشته باشه یک سرابه عزیز. هیچ کس تو جهان واقعی این طور نیست. این تفکر اشتباه شماست که دارید روی دیگران فرافکنی میکنید.

ازدواج یعنی چی دوست من؟

من برای کسی مهم نیستم یعنی چی؟ مگه شما یک آقا نیستید مگه ممکنه برای جنسیت یک خانم مهم نباشید؟؟؟؟ آفرینش الهی شما رو برای یک خانم جذاب کرده. حالا میخواید باور

کنید یا نه. هر طوری که باشید شما جذابید. بدون ذره ای شک !!!

معنی اجتماعی بودن به معنی وابستگی نیست.وقتی این طور فکر میکنی و این طوری خودت رو وابسته میدونی یعنی از نظر فکری گیر کردی تو یه سن خاص. 3 تا 5 سالگی.

این حرفی که زدم خدایی نکرده توهین نیست که شما بچه ای یا فکر بچه گانه داری. یه چیز عادیه. اصولا گیر کردن تو یه فکر و بعد بازی درآوردن یه نوع رفتار انسانیه. ممکنه شما همیشه

بالغانه عمل کنید ولی وقتی مثلا با کسی دعوا میکنید رفتارتون دقیقا مثل 5 ساله ها باشه. روزی که فهمیدید این رفتار برای سن 5 ساله هاس رفتار سن 24 سالگی رو یاد خواهید گرفت

وگرنه تا 100 سال بدون تغییر باقی می مونید.من این همه سن دارم و این همه سواد دلیل بر کامل بودن نیست.

دکتر علی بابایی زاد فکر میکنم فابلاشون بسیار بهتون کمک میکنه اصلا بهتون یاد میده مشکل یعنی چی. شما الان در مرحله ی بازی هستی رسما. سعی کنیداین فایلا رو از سال 90 به بعد

رو گوش کنید. تو تالار هست.
    سلام ممنون از پاسختون
    بله معنی فرافکنی میدونم ! ولی فرافکن نیستم اتفاقا من کوتاهی قدم قبول دارم اتفاقا مغزم هم قبول داره ولی چیزی که تو مغزم تعارض پیدا کرده این نیست ، بیشتر اینه چرا باید قد اینقدر برای اغلب اطرافیان مهم باشه که قید ویژگی خوب بزنن . یه جورایی احساس سرخوردگی و تناقض برای مغزم پیش اومده که اصلا چی خوبه و چی بده .
    بیماری بوردرلاین :( اینقدر حالم خراب نیست .
    فرق وابستگی و اجتماعی بودن میدونم من کجا اینطوری فکر کردم ! زیاد در مورد این پاراگراف متوجه نشدم شاید چون تو همون 3 تا 5 سالگی موندم و ادراک و فهمه اون مسئله رو ندارم.
    در مورد معرفی دکتر علی بابایی زاد خیلی ممنونم البته من فایل هاشو اینجا پیدا نکردم ولی برنامه های طلوع و اردیبهشت و برنامه جدید حال خوب از نت پیدا کردم . ولی فکر کنم از 92 به بعد هست قبل از اون نمیدونم تو نت هست یا نه . تا اینجا که برنامه هاشون میبینم عالیه

سلام ....

اول از همه بگم انا نظرای شخصیمه حتی اگه غلط باشه دوس دارم بدونی ...

حرف و فکر مردم چندان اهمیت نداره ... تو توی طول روز هزاران آدم میبینی که هر کردم یجور راجع بهت فک میکنن ... ولی به تو چه؟؟ مگه میشه کاریش کرد؟؟

خودتم میدونی ماتم گرفتن فایده نداره پس دیگه منفی بافی بسه ... مشکل قد تو انقدا که فک میکنی حاد نیس ... مهم اینه تو هدفات انقد کوچیکه که به این موضوع به این شدت فک میکنی ؟؟

حرفام شاید شعاری باشه ولی خب حقیقته ...
    سلام ممنون از پاسختون
    دوست عزیز حتما من باید اهدافم اینجا بیان کنم تا مورد قضاوت قرار نگیرم . من برای مشکلم تاپیک زدم حتما باید جز به جز توضیح بدم که اینطوری قضاوت نشم شما خودتون احتمالا اهداف منو میدونید و حتی اینو هم میدونید که کوچیکه! و مهمتر از اون حرفاتون شعاره ولی حقیقت !

با سلام

این تاپیک از ظرفیت مجاز عبور کرده

باید عرض کنم که تمرکز شما بر این موضوع از دو مشکل حکایت دارد :

1 - ضعف اعتماد به نفس

کم نداریم افرادی با قد و قواره و ظاهر شما اما با اطمینان به خواستگاری می روند و دغدغه های شما را هم ندارند ..... تفاوتشون با شما در چیشت ؟ در اعتماد به نفس

2 - مشکل دیگر شما وسواس فکری هست

شما تومور وار روی این مسئله که البته اشاره داشتم که ناشی از ضعف اعتماد به نفس هست تمرکز کرده اید که موجب وسواس فکری و احتمالاً افکار اتومات در این رابطه شده .....که در این صورت نیاز به مراجعه به روانشناس بالینی دارید و دریافت کمک های روان درمانی

سلام
    ممنونم که بعد از 2 ماه و نیم به تاپیک من سر زدید و اونو درجا بستید البته میدونم قوانینه ولی مثل جاهای دیگه مملکتمون قوانین برای همه اجرا نمیشه و نوع اجراشم برای افراد مختلف فرق داره
    در مورد پاسختون اینقدر سطحیه که قابل بحث نیست . فقط اکتفا میکنم به جمله معروفه

قبل از این که درمورد راه رفتن کسی قضاوت کنی...کمی با کفش او راه برو .

البته اغلب همکاراتونم همین افکار شما رو دارن و موضوع منو مثل شما مضحک میدونن و با کنایه جواب میدن

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    68

تشکرشده 14 در 13 پست

Array

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    68

تشکرشده 14 در 13 پست

Array
    یعنی این موضوع اینقدر بی اهمیته . یکی از دخترهایی که جواب رد بهم داده بود . با یه پسر قد بلند و هیکلی نامزد کرده . البته قد دختر از من کوتاه تر بود .

همیشه ما پسرها متهم به ظاهربینی هستیم ولی ایا حساس بودن بیش از حد روی قد خودش ظاهربینی نیست . چرا با هر دختری که صحبت میکنی میگه فقط قدش کوتاه نباشه

تو تاپیک قبلی اکثر دخترها میگفتن مهم نیست ولی برام عجیب بود هر چند میدونم بیشتر حالت شعاری داشت یا میخاستن مثلا بهم روحیه بدن .

یعنی اگر من 10 سانت یا اصلا 5 سانت بلندتر بودم شرایطم برای دخترها فرق میکرد . کاش حداقل قبل از اینکه اینقدر از من یا قد و هیکلم متنفر بودن جند جلسه اشنایی برگزار میشد ولی

ظاهرا قد کوتاهی جرم بزرگیه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 مرداد 96 [ 21:24]
    سطح
    20
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 92
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    8

تشکرشده 24 در 14 پست

Array
    افرادی که بخاطر قدت تورو بخان که دوستت ندارن مصلما ... پس کسی هم که واسه قدت تورو پس میزنه تورو دوس نداره ... کسی که دوستت خواهد داشت تورو فرانر از یه چن سانتی متره بی اهمیت میبینه !!

مقبولیت داشتن بین مردم خوبه ولی اینکه آدم پیگیر باشه و ازین که مردم واسه یه چیزی اونو رد میکنن ناراحت بشه خب غیرمنطقیه ... حالا شما بگو شعار ولی امیدوارم به یه درکی از زندگیت برسی که بفهمی حرفای مردم و اطرافیانت حتی اگه یخورده روت اثر بزاره آنچنان اهمیتی نداره !!

یروز یکی پیدا میشه که به درونت نگاا میکنه ... تورو نه به خاطر قد 2 متری یا سیکس پک بلکه به خاطر نحوه رفتارت و علاقت بهش دوس داره ...

اگه توضیح بیشتری لازمه بگید لطفا .

Banned
    آخرین بازدید
    سه شنبه 05 مرداد 95 [ 15:56]
    سطح
    13
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 19 در 15 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.n نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم که بعد از 2 ماه و نیم به تاپیک من سر زدید و اونو درجا بستید البته میدونم قوانینه ولی مثل جاهای دیگه مملکتمون قوانین برای همه اجرا نمیشه و نوع اجراشم برای افراد مختلف فرق داره
    در مورد پاسختون اینقدر سطحیه که قابل بحث نیست . فقط اکتفا میکنم به جمله معروفه

قبل از این که درمورد راه رفتن کسی قضاوت کنی...کمی با کفش او راه برو .

البته اغلب همکاراتونم همین افکار شما رو دارن و موضوع منو مثل شما مضحک میدونن و با کنایه جواب میدن

سلام،
    من خودم چند جلسه رفتم بیش مشاور ، مشاور حرف خوبی بهم زد. گفت تو فقط روی حرف خودت پافشاری میکنی ، به نظرم شما هم همینطور هستی. احساس میکنی فقط خودت درست میگی و بقیه مطلقا حرف بیجا و بی خود میزنن

خب اون خانم «فرشته مهربان» یا هر کسی دیگه ای که باشه اونم آدمه! نظر اون درسته.

یکمی به حرف بقیه هم فکر کن. قرار نیست اون چیزی که احساس تو میگه 100 درصد درست باشه و حرف بقیه 100 درصد غلط!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 شهریور 00 [ 14:58]
    سطح
    76
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 367
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,960

تشکرشده 2,293 در 573 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام
    این تاپیک رو که دیدم دیگه جدی جدی تصمیم گرفتم تو یه برنامه تلویزیونی چیزی با همسرجانم شرکت کنیم
    از بس من چندین بار تو تاپیک های اینچنینی نظر دادم و چندین بار اومدم نظر بدم دیگه بیخیالش شدم،

آقا حمید،
    من همسرم هم مشکل (اگه بشه اسمش رو گذاشت مشکل البته! ) شما رو داره!
    بله قدشون بلند نیست یا به گفته اطرافیان کوتاهن
    وقتی خواستگاری من اومدن اینجا تاپیک زدم،راجب چند مورد با دوستان صحبت کردیم و همینطور این مورد، که البته اینجا خیلی مختصر راجبش حرف زدم، و تا پذیرفتنش بیشتر با خودم حرف زدم تا دیگران

من خودم اصلا اینقدر این مسیله قد همسر تو مجردی واسم واضح بود که بهش فکر نمیکردم! یعنی میگفتم فلان خواستگار این عیب رو داره یا اگه داشت من چیکار باید بکنم.... هر عیبی حتی تا لکنت زبان... حتی نابینایی... یعنی خودم رو میذاشتم جای دیگران
    اما هر زمان که زوجی رو می دیدم مرد قدش کوتاه بود تو دلم میگفتم آخه چطوری این معیارشو کنار گذاشته این دختر!
    من حاضرم خیلی از معیارامو کنار بذارم الا این یک مورد! یعنی میخوام بگم در این حد این موضوع واسه من حل شده بود!

تا اینکه بعد اون همه خواستگار قامتی و بلند و متوسط و زشت و قشنگ.... همسرم اومدن خواستگاری
    قسم میخورم جلسه اول خواستگاری که من باهاشون صحبت کردم اصلا یادم نبود به ایشون دقت کنم قدشون چقدره! بعده خواستگاری خانواده ام گفتن قدش اینطور بوداا مثلا !
    بعدش یهو به چشم منم اومد. بعدش با خودم کلنجار داشتم، اینکه چطور میشه همچین شخصی که همه نظر به من نزدیک هست رو رد کنم فقط بخاطر قدش
    دوستان میدونن، من عاشق نشدم که بگم چشم و گوشم بسته شد و فلان .خیلی منطقی سعی میکردم فکر کنم و تصمیم بگیرم...
    که خداروشکر میکنم اون زمان منطقی تصمیم گرفتم نه احساسی، چون اگه میخواستم به احساساتم و معیار قدم فکر کنم ،مطمینم هیچوقت به اندازه الانم خوشبخت نبودم!

ببخشید طولانی شد، اینقدر حرف زدم که بگم قد هیچ پسری هیچ دختری رو خوشبخت نکرده، چه بسا شما هم بتونی آینده از موفق ترین خانواده های ایران باشید.
    فقط این مسبله رو مثل همسر من واسه خودت برای همیشه حل کن. و اعتماد به نفس و عزت نفست رو ببر بالا . شاید همه دخترا عاشق قد و هیکل شما نشن، ولی تو این دنیا شما فقط و فقط نیاز به عشق یه نفر دارید که مطمین باشید پیداش می کنید
    کسی که قلب بزرگ شما رو ببینه و قدر بدونه ...

7. کاربر روبرو از پست مفید reihane_b تشکرکرده است .

hamid.n (یکشنبه 16 خرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    68

تشکرشده 14 در 13 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط reihane_b نمایش پست ها
    سلام
    این تاپیک رو که دیدم دیگه جدی جدی تصمیم گرفتم تو یه برنامه تلویزیونی چیزی با همسرجانم شرکت کنیم
    از بس من چندین بار تو تاپیک های اینچنینی نظر دادم و چندین بار اومدم نظر بدم دیگه بیخیالش شدم،

آقا حمید،
    من همسرم هم مشکل (اگه بشه اسمش رو گذاشت مشکل البته! ) شما رو داره!
    بله قدشون بلند نیست یا به گفته اطرافیان کوتاهن
    وقتی خواستگاری من اومدن اینجا تاپیک زدم،راجب چند مورد با دوستان صحبت کردیم و همینطور این مورد، که البته اینجا خیلی مختصر راجبش حرف زدم، و تا پذیرفتنش بیشتر با خودم حرف زدم تا دیگران

من خودم اصلا اینقدر این مسیله قد همسر تو مجردی واسم واضح بود که بهش فکر نمیکردم! یعنی میگفتم فلان خواستگار این عیب رو داره یا اگه داشت من چیکار باید بکنم.... هر عیبی حتی تا لکنت زبان... حتی نابینایی... یعنی خودم رو میذاشتم جای دیگران
    اما هر زمان که زوجی رو می دیدم مرد قدش کوتاه بود تو دلم میگفتم آخه چطوری این معیارشو کنار گذاشته این دختر!
    من حاضرم خیلی از معیارامو کنار بذارم الا این یک مورد! یعنی میخوام بگم در این حد این موضوع واسه من حل شده بود!

تا اینکه بعد اون همه خواستگار قامتی و بلند و متوسط و زشت و قشنگ.... همسرم اومدن خواستگاری
    قسم میخورم جلسه اول خواستگاری که من باهاشون صحبت کردم اصلا یادم نبود به ایشون دقت کنم قدشون چقدره! بعده خواستگاری خانواده ام گفتن قدش اینطور بوداا مثلا !
    بعدش یهو به چشم منم اومد. بعدش با خودم کلنجار داشتم، اینکه چطور میشه همچین شخصی که همه نظر به من نزدیک هست رو رد کنم فقط بخاطر قدش
    دوستان میدونن، من عاشق نشدم که بگم چشم و گوشم بسته شد و فلان .خیلی منطقی سعی میکردم فکر کنم و تصمیم بگیرم...
    که خداروشکر میکنم اون زمان منطقی تصمیم گرفتم نه احساسی، چون اگه میخواستم به احساساتم و معیار قدم فکر کنم ،مطمینم هیچوقت به اندازه الانم خوشبخت نبودم!

ببخشید طولانی شد، اینقدر حرف زدم که بگم قد هیچ پسری هیچ دختری رو خوشبخت نکرده، چه بسا شما هم بتونی آینده از موفق ترین خانواده های ایران باشید.
    فقط این مسبله رو مثل همسر من واسه خودت برای همیشه حل کن. و اعتماد به نفس و عزت نفست رو ببر بالا . شاید همه دخترا عاشق قد و هیکل شما نشن، ولی تو این دنیا شما فقط و فقط نیاز به عشق یه نفر دارید که مطمین باشید پیداش می کنید
    کسی که قلب بزرگ شما رو ببینه و قدر بدونه ...
    سلام ممنون از پاسختون

خب من تو تاپیک قبلیم هم گفتم دخترا در صورتی این ویژگی منو نادیده میگیره که به درجات و شرایط بالایی برسم که شدیدا متنفرم از این نوع دید ، و این نوع دوست داشتن برام لذتی

ندارد . به خاطر یک ویژگی ذاتی که خودم توش نقش نداشتم .باید این همه بها بدم تا شاید مورد رضایت قرار بگیرم فکر کنم این مورد فقط افرادی که شرایط مشابه من داشته باشن درک کنن.

شما تو تاپیکتون گفتید که همسرتون شرایط خیلی مناسبی داشته . اگر شرایط معمولی داشتن بازم پاسخ مثبت میدادید ؟

منظور از عزت نفس قبول داشتن خودت و ارزش های خودت هست . منم مشکلی با خودم ندارم و از خودم بدم نمیاد ولی برای بقیه ذره ای ارزش نداره و ارزش تو براشون خلاصه میشه تو

قد وهیکل البته اکثرا ! ولی من هنوز کسی ندیدم این مسئله براش مهم نباشه احتمالا هم نخاهم دید.

پ.ن:این خیلی سطحی نگرانه هم هست که بگید حرف مردم مهم نیست تا یه حدی مهمه مگر اینکه کلا بخای یه دیوار بین خودت و جامعه بکشی یا اصلا تعاملی با کسی نداشته باشی

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 13:16]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

تشکرشده 37,079 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    وقتی مدیران تالار آن هم یک تالار روانشناسی یک تاپیک را قفل می کند، حتما با فکر و بررسی این کار را می کند.
    کسی که تکرر فکر ، وسواس فکری و ... دارد، طبیعی هست، هر چقدر مشاور و راهنما ها در دام او بیفتند و به او جواب دهند، او بیشتر از این سواس فکری ارضاء می شود.
    لذا بستن چنین تاپیکی بیش از این به تالار منفعت برساند، به مراجع منفعت می رساند.
    یعنی اینکه مراجع به جای اینکه مشغول تکرر فکری و پاسخگویی به همه باشد. باید متمرکز روی پاسخ شود.
    و آن اینکه این مشکل در ذهن شماست. و بیشتر از اینکه شما از قد کوتاه آسیب ببینید، از تکرر فکری در فشار هستید.

برای درمان وسواس فکری روی این موضوع اگر نتوانستید با همین خلاصه نتیجه بگیرید، لطفا به روانشناس بالینی مراجعه کنید تا با تکلیف های رفتار درمانی یا شناخت درمانی کمکتون کند.
    پس صورت مسئله شما قد کوتاه نیست!!! بلکه وسواس فکری هست .

--------------
    این تاپیک هم قفل می شود، لطفا تاپیک جدیدی ایجاد نکنید، چون به جای حل مشکلتون، وسواس فکریتون تشدید می شود.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

10. 3 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

hamid.n (دوشنبه 17 خرداد 95), reihane_b (دوشنبه 17 خرداد 95), بانوی آفتاب (سه شنبه 25 خرداد 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)