به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 بهمن 96 [ 14:07]
    سطح
    20
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 55
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

Bow سردرگمي در انتخاب همسر

با سلام.
    من چند شب پيش رفتم خواستگاري و هنوز نه ما جواب داديم و نه اونها....
    ميخوام بدونم شما اگه جاي من بوديد چيكار مي كرديد(من پسرم ولي دخترها هم لطفا جواب بدن)
    ما قراره در دو جلسه خوساتگاري رو برگزار كنيم ولي در جلسه اول اين نتايج به دست آمد:
    1)از لحاظ خوش برخوردي و خوش اخلاقي و گرم خويي دقيقا هموني بود كه من ميخواستم.
    2) تقريبا انسان منظقي بود و خيلي افراط و تفريط نداشت(به جز يك مورد كه بعدا ميگم)
    3)از نظر ظاهري براي من كافي بود و عالي بود .....
    يعني از نظر من همه چيز تمامه و عاليه براي ازدواج اما سه مشكل:
    1) ايشون در عين ناباوري در حالي كه بيرون خونه چادريهو حتي مكه و كربلا رفته و اعتقاداش مذهبيش هم قابل قبوله ولي در شروع مراسم مانتو پوشيده بود(البته مانتو كاملا بلند بود) و در همون جلسه هم گفت اگه همسرم بزاره من مانتويي ميشم ولي اگه همسرم بخواد چادري ميشم ... يعني الان من موندن اين مانتويي يا چادري؟(ضمنا ايشون براي من هم چاي نياورد به جاش مامانش اورد)(من با مانتو بودن مشكل ندارم ولي چادر رو بيشتر ميپسندم)
    2)ايشون همون اول كار گربه رو دم حجله كشت و گفت ولخرجه و چون حقوق باباش در همين لحظه 4 برابره منه انتظارات خيلي زياده ولي من نفهميدم ولخرجم يعني چي؟من هم ادم دست و دلبازي هستم ولي هر چيزي هم حدي داره...
    3) ايشون انتظار داره در ارشد هوشبري كه از امسال مياد حتما درس بخونه و اگه سنگ از اسمون هم بباره و حتي با وجود مخالفت پدر بايد ارشد بخونه و يا تهران و يا شيراز بخونه ولي اگه نشد حتما بايد ارشد در رشته هاي مرتبط بخونه ولي من درس خوندن زن ها مشكلي ندارم فقط يك مشكل هست كه اينجا كه من زندگي ميكنم ارشد نداره(البته ارشد مرتبط با رشته ايشون) و من هم به نظرم عقد بايد بين 1 تا 1 و نيم سال باشه و ايشون 1 سال درس داره و دو سال هم ارشد بايد سه سال تو عقد بمونه كه خودش مشكل نداره ولي من دارم .(چون افراد زيادي رو ديدم بيش از دو سال بودن و كارشون به طلاق كشيده )
    حالا شما فكر كنيد وضعيت منو داريد چيكار ميكنيد(ترجيحا براي سه مشكلم راه حل بگيد)
    ضمنا ما اگر جواب هر دو مثبت بود جلسه دوم داشته باشيم..
    شما بگيد براي كشف ايشون چه سوالاتي در جلسه بعدي بپرسم؟ و آيا اصلا جواب مثبت بدم يا نه؟
    ببخشد طولاني شد
    يا حق.....

2. کاربر روبرو از پست مفید mahdi_e561371 تشکرکرده است .

danger (دوشنبه 03 خرداد 95)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array
    با سلام

با نظر به آنچه اشاره داشتید و سرنخ هایی که من می بینم بوی زن سالاری میاد. اگر مشکلی با زن سالاری و افکار فمنیستی ندارید می توانید با ایشان ازدواج کنید .... اما اگر می خواهید در زندگی مرد باشید و اقتدار مردانه خود را که نیاز شماست و مقوم زندگی را حفظ کنید با ایشون مشکل جدی پیدا خواهید کرد .....

موفق باشید

4. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

danger (دوشنبه 03 خرداد 95), آی تک (دوشنبه 03 خرداد 95), ستاره زیبا (سه شنبه 04 خرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 بهمن 96 [ 14:07]
    سطح
    20
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 55
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نه دوست عزيز شما اشتباه فكر كردي....
    اتفاقا ايشون خيلي منطقي و باز فكر ميكنن.....
    شايد مشكل اصلي من درس خوندن و همون زمان عقده....
    مثلا در مورد حجاب خودش گفت انتخاب حجاب با همسرم و اين دقيقا برعكس زن سالاريه....
    يا در مسئله ي وبخرجي من دقيقا منظورش رو نفهميدم شايد ولخرجي ايشون دقيقا عين دخترهاي ديگر باشه و اون فكر ميكنه كه خيلي خرج ميكنه و اين قطعا يكي از سوالات من در جلسه ي دومه...

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    مواردی که عنوان کردید گرچه به ظاهر مشکل خاصی درش دیده نمی شود اما ذهن شما رو در گیر کرده پس سطحی ازش نگذرید.

حجاب برای یک خانم مثل یک تکه لباس نیست که امروز بپوشد فردا از ان زده شود ، حجاب ریشه در اعتقادات دارد ، یک اصولی که بر مبنای آن انتخاب می کند .

آنکه مانتویی هست و می گوید من هیچ وقت چادر نمی پوشم به نظر من بسیار قابل اعتماد تر می باشد نسبت به کسی که انتخاب حجابش (که وابسته به اعتقادات خود شخص هست و کسی نمی تواند در این مورد تعیین تکلیف کند ) را به عهده خواستگاری که قرار است احتمالا ، شاید همسرش شود و هیچ شناختی هم از ایشون ندارد ، بگذارد.

در مورد عنوان کزدن درسشون ، در ظاهر درخواست معمولی دارد اکثر دخترها می گویند می خواهیم ادامه تحصیل دهیم ، اما این جمله که گفته اند حتی اگر پدرم مخالف هم باشد ، قابل تامل می باشد چرا باید در ابتدای امر چنین درخواستی را با این تاکید به دور از هیچ گونه مراعاتی(احترام پدر) عنوان کند؟!!!! پدر تا الان زحمت این دختر را کشیده و بر ایشان حق دارد چگونه می شود که با شمایی که تازه از راه رسیده اید اینگونه بدون ترس وبا بی حرمتی به نظر پدرشون درخواستش را بیان می کند؟!!!!!

در مورد ولخرجی : یک دختر عاقل و منطقی سعی می کند سبک سنگین کند نسبت به خواستگار شناخت پیدا کند ، خوب وبد را امتیاز دهی کند و اگر کفه خوبی خواستگار بالا بود ، و متوجه شد خواستگار خواهان است انگاه خواسته هایش رو آن هم با احتیاط بیان می کند که نکند مرغ از قفس بپرد ، وقتی ایشون جلسه اول بدون هیچ پختگی این مساله را مطرح می کند نشانه هایی از خودخواهی ، خودشیفتگی ، خود رای بودن برای ادم تداعی می شود.

نمی گوییم جواب منفی دهید ، اما جواب مثبت هم ندهید ، با مد نظر گرفتن همین نقاط قابل ابهام وبسیار مهم ، جلسات آشنایی را پیش ببرید و با توجه به شناختی که از خودتون دارید وشناختی که پیدا خواهید کرد بهترین تصمیم را بگیرید.

در ادامه مطمئن باشید اگر حساسیبتتون را راجع به این مسایل نشان ندهید که ایشون وارد فاز دفاعی واصلاح نشوندو خود واقعی شون را نشان دهند شناخت خیلی خوبی در این رابطه به دست خواهید آورد.
    ویرایش توسط بی نهایت : دوشنبه 03 خرداد 95 در ساعت 18:41

7. 3 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

danger (دوشنبه 03 خرداد 95), آی تک (دوشنبه 03 خرداد 95), ستاره زیبا (سه شنبه 04 خرداد 95)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array
    با سلام

پاسخ شما دور از انتظار من نبود چون نشانه های درگیری احساسی بخصوص نسبت به ظاهر ایشون و هیجاناتشون در شما دیده می شود .... اگر ما دستی بر آتش داریم و به عنوان کارشناس در این تالار جایگاهی برای راهنمایی داریم که بنا به شواهدی که نمونه هایی از آن را بی نهایت اشاره داشت هشدار خود را دادیم خود شما هم بوهایی برده اید از اینکه ممکن است مشکلات و ناسازگاریهایی در میان باشد که راه مشاوره را در پیش گرفته اید و کار خوبی هم کردید .... در نهایت این شمایید که تصمیم گیرنده اید و ما فقط راهنمایی می دهیم

موفق باشید

9. 6 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

danger (دوشنبه 03 خرداد 95), mohamad1001 (شنبه 26 تیر 95), نیکیا (سه شنبه 04 خرداد 95), winter (جمعه 14 خرداد 95), افسونگر (پنجشنبه 06 خرداد 95), ستاره زیبا (سه شنبه 04 خرداد 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)