به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 22 فروردین 99 [ 03:11]
    سطح
    43
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 140
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 13 در 9 پست

Array

لطفا طرز برخورد كردن با اينطور همسر رو بهم بگين

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.701961)]نامزد من يه اخلاق بد داره كه من ناراحت ميشم.اول اينكه با جمع دوستانمون بيرون رفتن خيلي بهش ميچسبه تا دوتايي جايي رفتن،تو اين سالهاي عقدمون كمي نسبت به اوايل بهتر شده با من هم دونفره ميره مياد، ولي بيشتر تمايل به جمع داره اونم دوستان نه خانواده چون خانواده ما اهل گردش نيستند و خانواده خودش هم هر كس با خانواده خانمش ميره،موضوع بدتر اينه كه تو جمع وقتي چيزي رو به من كه نامزدشم تعارف ميكنه حتما بعد از من به دوستاي ديگه هم تعارف ميكنه كه اين باعث ميشه فكر كنم فرقي براش با ادماي ديگه ندارم تو جمع خانودگيشونم تقريبا همينطوره اما نه به شدت وقتي كهبا دوستان هستيم !!!يا مثلا تو اينستاگرام لايكم نميكنه بعد اعتراض ميكنم دليل كارشو ميگه چون مال هيچكس رو لايك نكرده بودم براي همين تورو هم لايك نكردم تا كسي ندونه ديدم و لايك نزدم!!!!😡!نميدونم من حساسم يا حق دارم ؟! جديدا با دوستاي قديمي و خانماشون تعطيل ها پيك نيك ميريم و بساط مشروب دارند ولي نه در حدي كه از خود بيخود بشن ،شوخي هاي بي ادبانه ميكنند چه وقتي مشروب برند چه نخورند،انگار از زمان مجردي اين شوخيشون بوده، من بارها اين مسايل رو بهش گفتم كه فقط باعث از بين رفتن پرده هاي حيا تو جمعمون ميشه ولي يك بار رعايت كرده ولي دفعه ي بعد تا اونها اين شوخي هارو شروع كردند ايشون قول و قرارمون رو فراموش كرده!وقتي اخلاق بد دوستانش رو بهش ميگم سپر ميگيره و ميگه تو حساسي و مشكلي ندارند حتي اگر كس ديگه هم بگه همينو ميگه!خيلي تعصب داره روشون درجالي كه اونها چندين بار به ما خيانت كردند و به وضوح اخلاق بدشون رو نامزدم ديده و بهش ثابت شده و كمي متقاعد شده كه خوب نيستند ولي باز وقتي دوبار با هم رفتند و امدند و خنديدند باز همه چي يادش رفته!مساله ي ديگه اينه كه مثلا پيش دوستاش انگار اصلا منو دوست نداره مثلا ميرم پيشش بشينم ميگه برو كنار خانمها بشين يا پيش جمع ،اگر چيزي ميل ندارم انقدر بهم بلند بلند اصرار ميكنه كه علي رغم ميلم باعث ميشه قبول كنم !اما من اگر چيزي ازش بخوام قبول نميكنه حتي تو جمع دوتاييمون مثلا كمي از غذامو بكشم ظرفش كه از غداي من هم بخوره اونو سريع برميگردونه به طرف خودم!!!عوض اينكه تشكر كنه دلمو ميشكونه!ميشه بفرمايين چطور با اين اقا برخورد كنم كه از اين طور رفتارها دست برداره؟من نميتونم و ديگه نميخواهم هم جدا بشم فقط ميخوام رندگيمون بهتر بشه چون همديگرو دوست داريم[/COLOR]

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام سارا جان

چیزی که من تو آقایون اطرافم دیدم اینه که آقایون دوست دارن پیش خونواده خودشون و دوستاشون،از خودشون یه مرد قوی و با اقتدار و با جذبه رو نشون بدن.

حالا با توجه به فرهنگ و خونواده ای که توش بزرگ شدن این اقتدار مردونه رو به اشکال مختلفی نشون میدن.مثلا یه نفر مثل همسر شما دوست نداره تو جمع مردونه، شما بری پیشش بشینی یا دوست نداره شما از غذای خودت بهش بدی و امثالهم.یجورایی این جور کارهای شمارو با اقتدار و غرور مردونه خودش در مغایرت می بینه.

من به عنوان یه دوست به شما پیشنهاد میکنم از این جور رفتارها تو جمعهایی که خونواده همسر و دوستان همسرتون هستن انجام ندین چون به مذاق خیلی از آقایون خوش نمیاد.

این جور رفتارهای عشقولانه و رومانتیک رو بذارید برای خلوت های دو نفره تون.

در مورد لایک کردن تو اینستاگرام و... به نظر من این چیزا از حواشی و فرعیات زندگی هستن و ارزش فکر کردن ندارن .

اما در مور شوخیهای ایشون:کلا یه توصیه به آقایون دارم اونم اینه که از شوخیهای کلامی و فیزیکی که تو جمعهای دوستانه خودشون دارن به هیچ وجه تو جمع هایی که یه خانم حضور داره استفاده نکنن.یجورایی جنتلمن بودن یه آقارو زیر سوال میبره.

در مورد این شوخیها یه مطلبی قبلا تو نت خوندم با عنوان آقایان! این شوخیها را با همسرتان نکنید....!

میتونید این متن رو با همسرتون با هم بخونید.مثلا بهشون بگید من عضو یه سایت جالب هستم میخوای هر از گاهی مطالب جالبشو واست بفرستم و با این ترفند هر از گاهی مطالب مرتبط رو که به بهبود روابطتون کمک میکنه رو به همسرت بفرستی یا خودت واسش بخون و بگو تو هم اگه مطلب جالبی داری واسم بفرست.

موفق باشی سارا جان
    ویرایش توسط آی تک : دوشنبه 03 خرداد 95 در ساعت 21:42

3. 3 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

fahimeh.a (سه شنبه 25 خرداد 95), یاصاحب زمان ادرکنی (چهارشنبه 12 خرداد 95), ستاره زیبا (سه شنبه 04 خرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 99 [ 11:20]
    سطح
    67
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience Points
    تشکرها
    852

تشکرشده 554 در 206 پست

Array
    سلام از مثال هاتون متوجه شدم که کاملا شما حساس هستید. بیش از حد معمول حساس هستید
    منم جای همسر شما بودم دقیقا همون رفتاری رو می کردم که همسرتون انجام میدن. چند مورد رو توضیح میدم
    اینکه بریم و همه عکسهای اینستاگرام همسر رو لایک کنیم. خب یه مقداری لوس و کار دخترا هستش و به شخصه من خودم میلی ندارم. ولی اگر بدونم همسرم حساس هستش روی این خب تلاش می کنم علی رغم میلم لایک کنم.
    اینکه غذاتون رو از ظرفتون برای همسرتون بریزید اینم من دوست ندارم و اگر همسر خودم اینکارو بکنه کمی بدم میاد و به نظرم جالب نیست
    در مورد نشستن در کنار همسرتون در جمع مهمانی. خب اگر مجلس رو زنونه مردونه کردند، یعنی خانم ها یک طرف دور هم هستند و مردها هم یک طرف دور هم، خب این ضایع است که فقط شما برید کنار همسرتون بشینید. و باز همسرتون درست گفتن که برید پیش بقیه خانمها. اینکه برید پیش همسرتون مال زمان و جایی هست که لااقل تعدادی از زوجها همین طور باشن و پیش هم نشسته باشن، نه اینکه شما انگشت نما بشید و فقط شما پیش همسرتون باشید
    ==============================
    اما توصیه ام به شما سعی کنید که حرف دلتون رو به همسرتون بزنید و نذارید این مسائل باعث کدورت بشن.

5. 3 کاربر از پست مفید بابک 1369 تشکرکرده اند .

fahimeh.a (سه شنبه 25 خرداد 95), یاصاحب زمان ادرکنی (چهارشنبه 12 خرداد 95), ستاره زیبا (سه شنبه 04 خرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 13 در 9 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط آی تک نمایش پست ها
    [FONT=&amp]سلام سارا جان[/

چیزی که من تو آقایون اطرافم دیدم اینه که آقایون دوست دارن پیش خونواده خودشون و دوستاشون،از خودشون یه مرد قوی و با اقتدار و با جذبه رو نشون بدن.

حالا با توجه به فرهنگ و خونواده ای که توش بزرگ شدن این اقتدار مردونه رو به اشکال مختلفی نشون میدن.مثلا یه نفر مثل همسر شما دوست نداره تو جمع مردونه، شما بری پیشش بشینی یا دوست نداره شما از غذای خودت بهش بدی و امثالهم.یجورایی این جور کارهای شمارو با اقتدار و غرور مردونه خودش در مغایرت می بینه.

من به عنوان یه دوست به شما پیشنهاد میکنم از این جور رفتارها تو جمعهایی که خونواده همسر و دوستان همسرتون هستن انجام ندین چون به مذاق خیلی از آقایون خوش نمیاد.

این جور رفتارهای عشقولانه و رومانتیک رو بذارید برای خلوت های دو نفره تون.

در مورد لایک کردن تو اینستاگرام و... به نظر من این چیزا از حواشی و فرعیات زندگی هستن و ارزش فکر کردن ندارن .

اما در مور شوخیهای ایشون:کلا یه توصیه به آقایون دارم اونم اینه که از شوخیهای کلامی و فیزیکی که تو جمعهای دوستانه خودشون دارن به هیچ وجه تو جمع هایی که یه خانم حضور داره استفاده نکنن.یجورایی جنتلمن بودن یه آقارو زیر سوال میبره.

در مورد این شوخیها یه مطلبی قبلا تو نت خوندم با عنوان آقایان! این شوخیها را با همسرتان نکنید....!

میتونید این متن رو با همسرتون با هم بخونید.مثلا بهشون بگید من عضو یه سایت جالب هستم میخوای هر از گاهی مطالب جالبشو واست بفرستم و با این ترفند هر از گاهی مطالب مرتبط رو که به بهبود روابطتون کمک میکنه رو به همسرت بفرستی یا خودت واسش بخون و بگو تو هم اگه مطلب جالبی داری واسم بفرست.

موفق باشی سارا جان
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 1369 نمایش پست ها
    سلام از مثال هاتون متوجه شدم که کاملا شما حساس هستید. بیش از حد معمول حساس هستید
    منم جای همسر شما بودم دقیقا همون رفتاری رو می کردم که همسرتون انجام میدن. چند مورد رو توضیح میدم
    اینکه بریم و همه عکسهای اینستاگرام همسر رو لایک کنیم. خب یه مقداری لوس و کار دخترا هستش و به شخصه من خودم میلی ندارم. ولی اگر بدونم همسرم حساس هستش روی این خب تلاش می کنم علی رغم میلم لایک کنم.
    اینکه غذاتون رو از ظرفتون برای همسرتون بریزید اینم من دوست ندارم و اگر همسر خودم اینکارو بکنه کمی بدم میاد و به نظرم جالب نیست
    در مورد نشستن در کنار همسرتون در جمع مهمانی. خب اگر مجلس رو زنونه مردونه کردند، یعنی خانم ها یک طرف دور هم هستند و مردها هم یک طرف دور هم، خب این ضایع است که فقط شما برید کنار همسرتون بشینید. و باز همسرتون درست گفتن که برید پیش بقیه خانمها. اینکه برید پیش همسرتون مال زمان و جایی هست که لااقل تعدادی از زوجها همین طور باشن و پیش هم نشسته باشن، نه اینکه شما انگشت نما بشید و فقط شما پیش همسرتون باشید
    ==============================
    اما توصیه ام به شما سعی کنید که حرف دلتون رو به همسرتون بزنید و نذارید این مسائل باعث کدورت بشن.

ممنونم بخاطر همفكري و كمكتون،راستش نميدونم شايد من حساسم ولي اخه شوهر منم دقيقا همينطوره با اين تفاوت كه من در مقابل درخخواست و خواسته هاش مثل خودش نه نميارم،مثلا در مورد همين گذاشتن غذا اين كار از كاراي خودشم هست ،مثلا گاهي پيش مياد ميريم وستوران از غذاي خودش ميزاره تو بشقابم و منم اگه ميل هم نداشته باشم مجبورم تو بشقابم بزارم بمونه اما اگه من اين كارو كنم بر ميگردونه به بشقاب خودم !!!!نميدونم واقعا شايد حساسم ولي ميشه راه هاي نه گفتم به شوهر رو بگين بدون اينكه ناراحت بشه و چهره ي عصبي بخودش بگيره؟!!!

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام سارا جان

خودت گفتی که گردش دسته جمعیتون فقط با دوستان میسره پس حساس نشو چون آدم بالاخره از گردش دو نفره خسته میشه برای شاد بودن باید با دیگران تفریح داشته باشی حالا اگه خانواده باشه چه بهتر اگه نباشه دوستان خوب میتونند بجاش باشند .

چیزی که علت ناراحتی شما هست در مورد لایک و تعارف غذا و ... وابستگی بیشتر شما به ایشون هست چیزی که خیلی شایع هست یجورایی میخوایی همیشه حواسش بهت باشه قربون صدقت بره ..خودم هم همینطورم تا حدودی ولی اون موقع هایی هم که ناراحت میشم میدونم که من حساسم ...

شما هم سعی کن لینک های وابستگی به همسر را سرچ کنی و بخونی .
    مثلا ما هم اوایل ازدواج که بیرون میرفتیم با خانواده به طور کاملا محسوسی به من توجه می کرد همیشه کنار من مینشست برام خوردنی های مخصوص میاورد جلوی جمع و ....
    ولی رفته رفته کمتر شده وقتی میریم بیرون بیشتر دوست داره با اقایون بچرخه فوتبال بازی کنن بخندن

منم مثل شما یکم ناراحت میشدم هی اخم می کردم که چرا نمیاد با منم حرف بزنه
    ولی حالا وقتی میریم بیرون من بیشتر با بچه ها یا خواهرها سرگرم میشم و حرف میزنم توجهم رو ازش میگیرم که راحت تر باشه حالا برعکس همسرم میخواد که بهش توجه کنم و باهاش باشم.

در مورد برگردوندن غذا هم چرا حساسیت بخرج می دی یا حساس نشو یا اینکه یبار تو خلوتتون با ناز بگو که عزیزم من دوست دارم وقتی برات چیزی کنار میذارم بخوری و بهم برنگردونی حتی شده به زور

پ.ن : اگه به موضوع تاپیکت دقت کنی میبینی که مشکل خاصی راجع به همسرت ننوشتی("اینطور همسر" که نشد مشکل ) اینطور یعنی چطور؟
    اگه بخوایی دقیق تر بنویسی مشکل برمیگرده به خودت مثلا " حساسیت - وابستگی و.." معنی اینطور را تبدیل کن به کلمه ای روشن و گویا.
    ویرایش توسط فرشته اردیبهشت : چهارشنبه 12 خرداد 95 در ساعت 00:10

8. کاربر روبرو از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده است .

Ashab (چهارشنبه 12 خرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 13 در 9 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته اردیبهشت نمایش پست ها
    سلام سارا جان

خودت گفتی که گردش دسته جمعیتون فقط با دوستان میسره پس حساس نشو چون آدم بالاخره از گردش دو نفره خسته میشه برای شاد بودن باید با دیگران تفریح داشته باشی حالا اگه خانواده باشه چه بهتر اگه نباشه دوستان خوب میتونند بجاش باشند .

چیزی که علت ناراحتی شما هست در مورد لایک و تعارف غذا و ... وابستگی بیشتر شما به ایشون هست چیزی که خیلی شایع هست یجورایی میخوایی همیشه حواسش بهت باشه قربون صدقت بره ..خودم هم همینطورم تا حدودی ولی اون موقع هایی هم که ناراحت میشم میدونم که من حساسم ...

شما هم سعی کن لینک های وابستگی به همسر را سرچ کنی و بخونی .
    مثلا ما هم اوایل ازدواج که بیرون میرفتیم با خانواده به طور کاملا محسوسی به من توجه می کرد همیشه کنار من مینشست برام خوردنی های مخصوص میاورد جلوی جمع و ....
    ولی رفته رفته کمتر شده وقتی میریم بیرون بیشتر دوست داره با اقایون بچرخه فوتبال بازی کنن بخندن

منم مثل شما یکم ناراحت میشدم هی اخم می کردم که چرا نمیاد با منم حرف بزنه
    ولی حالا وقتی میریم بیرون من بیشتر با بچه ها یا خواهرها سرگرم میشم و حرف میزنم توجهم رو ازش میگیرم که راحت تر باشه حالا برعکس همسرم میخواد که بهش توجه کنم و باهاش باشم.

در مورد برگردوندن غذا هم چرا حساسیت بخرج می دی یا حساس نشو یا اینکه یبار تو خلوتتون با ناز بگو که عزیزم من دوست دارم وقتی برات چیزی کنار میذارم بخوری و بهم برنگردونی حتی شده به زور

پ.ن : اگه به موضوع تاپیکت دقت کنی میبینی که مشکل خاصی راجع به همسرت ننوشتی("اینطور همسر" که نشد مشکل ) اینطور یعنی چطور؟
    اگه بخوایی دقیق تر بنویسی مشکل برمیگرده به خودت مثلا " حساسیت - وابستگی و.." معنی اینطور را تبدیل کن به کلمه ای روشن و گویا.
    ممنونم فرشته ي ارديبهشت جان،همينطوره خيلي دوست دارم بهم محبت كنه و حتي پيش جمع نازمو بكشه تو جمعايي كه هستيم چه فاميل چه دوست هميه حواسش بيشتر از همه به خانمشه نسبت به توجه بقيه مرداي جمع به همسرشون ولي خوب من خيلي زود ناراحت ميشم اگه يه بار يادش بره و كوتاهي كنه😔چيكار كنم حساسيتم كمتر بشه من گاهي با اين فكرا خيلي زجر ميكشم ،مشكلاتمون ريز ريزه ولي خيلي تعدادشون زياده يعني همش بخاطر حساس بودن خودمه؟!😔😔

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)