به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 11 آذر 02 [ 15:25]
    سطح
    59
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 140
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    46

تشکرشده 95 در 52 پست

Array

Exclamation ارتباط برادرم با زن متاهل ...

سلام دوستان ، این لینک هست قبلی که گذاشتم و کسی بنده را راهنمایی نکرد .تصمیم گرفتم دوباره از شما درخواست کمک و راهنمایی کنم .
    http://www.hamdardi.net/thread-41646.html
    برادرم مدتی با این خانم رابطه نداشت ماهم فکر کردیم که همه چیز تموم شده اما باز هم روز از نو روزی از نو .رابطشون خیلی گسترده است و من نگران این هستم که دچار گناه بیشتری شده باشن .
    متوجه شدم این خانم رو خونه هم آورده .ما فهمیدیم و مادرم باهاش دعواکرد ... و برادر چیزی نگفت ...
    مادرم تصمیم داشت اقدام به خواستگاری کنند و برادرمو سرو سامان بدیم اما سر این ماجرا دست نگه داشته ...
    دیروز اتفاقی گوشیش خونه بوده و خواهرم تو تلگرام پیام های این خانم رو خوانده بود ...برادرم ازایشون خواسته که رابطه شان را قطع کنند و گفته که مادرم فهمیده و ناراحته ...این خانم هم قبول نمیکرده و میگفتند که مادرت چون فهمیده من به منزل شما اومدم ناراحت شده اگه نفهمند که کاری باما نداره و...
    من میدونم این خانم یه دختر داره چون عکسشون رو قبلا دیدم تو کمدبرادرم. که گفت خواهر دوستمه با دخترش و مثلا منو پیچوند ...
    تو پیاماش اینم بوده که هفته پیش قهر بودن و این خانم به برادرم پیام داده بوده جواب ندهی میایم با مادرت صحبت میکنم ...
    حس میکنم برادرم از این خانم میترسد ...البته نمیخواهم بگم از روی ترس این کار را انجام داده اما ادامه رابطه شاید دلیلش همین ترس باشد ... چون برادر ساده من آدرس خونه و تلفن بقیه را در دسترس ایشان قرار دادن و این خانم به احتمال قوی از جیک و پوک ما خبر دارهستند...
    از شما ممنون خواهم شد که بنده رو در حل این مشکل ،معضل و... راهنمایی کنید.از مدیران همدردی هم تقاضامندم که بنده رو راهنمایی کنید ...

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

یکی از خانمهای خانواده ( مادر، خواهر یا خودتون) که با برادرتون صمیمی تر هستید
    تنهایی با برادرتون صحبت کنید و بگید که می خواهید برای خواستگاری و ازدواج براش اقدام کنید.
    همه با هم و در یک جلسه عمومی تحت فشار و بازپرسی نذاریدش. بذارید حس امنیت داشته باشه تا باهاتون راحت تر صحبت کنه.

بگید موضوع این خانم مطلقه را هم کم و بیش می دونید و اگر گزینه مورد نظرش هست، می تونید در موردش تحقیق کنید و بین گزینه ها بگذارید برای بررسی ( شدید برخورد نکنید که منکر هه چیز بشه) ببینید کلا نظرش در مورد این خانم چی هست و برنامه اش چیه ... بعد از این مرحله می تونید با آگاهی بیشتر قدم بعدی را بردارید.

اگر خودش هم قصد جدایی از این خانم را داره کمکش کنید
    اگر قصد ازدواج داره باید بررسی کنید
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 16 اردیبهشت 03 [ 15:43]
    سطح
    71
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 230
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    120

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    سلام شیدا جان ما هم همین مشکل رو داریم
    از حرف و... گذشته
    خیلی این خانم ها با سیاست رو مغز پسرها کار می کننن که اصلا و ابدا حرف ما خریدار نداره

به نظرم به برادرتون بگین ما از همه چی خبر داریم و با این خانم یه جلسه صحبت کنین بگین چی می خواد و..
    مشکل ما اینه که اصلا نه اسم و نه آدرس خانم رو نداریم و از نوع روابطشون مطمئن نیستیم
    خدا به داد مامانها برسه

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 11 آذر 02 [ 15:25]
    سطح
    59
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 140
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    46

تشکرشده 95 در 52 پست

Array
    ممنون دوستان بابت نظراتتون .تصمیم دارم باهاش حرف بزنم .البته هربار که مادرم بحثشو پیش میکشه که دست از این کارات بردار و ... میگه ولم کنید و ... .
    خودم باهاش حرف میزنم امیدوارم اثر کنه .وگرنه مجبور میشم برم سراغ اون خانم و ببینم واقعا دنبال چیه ...
    در نظر دارم حتی از یه مشاور وقت بگیرم و بکشونمشون اونجا ...بلکه جواب بده ... ممنون می شم که بازم راهنمایی کنید ...

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    تحت این شرایط برای ازدواج ایشون با خانم دیگری قدم برندارید چرا که در حق زنی که همسر برادرتان شود ظلم کرده اید.

توصیه خانم شیدا خوب بود . بگذارید بفهمد که شما می دانید . دریک محیط آرام وبدون از هرگونه ملامتی.

و برنامه ایشون برای این ارتباط را بپرسید . بگذارید وارد فاز عملیاتی شود و برادرتون از این ترس بیرون بیاید و عاقلانه تر به این قضیه نگاه کند.

اگر درست برخورد کنید به مرور این خانم خودش را برای برادرتون آشکار خواهد کرد و وقتی همه چیز روال رسمی اش را داشته باشد برادرتون عاقلانه تر می تواند تصمیم بگیرد.

به برادرتون در ادامه آگاهی هایی در مورد چنین ازدواج ها و آسیب هایش بدهید اما برای ایشون دستوری صادر نکنید.

6. کاربر روبرو از پست مفید بی نهایت تشکرکرده است .

شیدا. (چهارشنبه 05 خرداد 95)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    ازدواج برادرم با زن متاهل !!

ازدواج برادرم با خانم مطلقه!
    حتما متوجه تفاوت مطلقه و متاهل هستید و فرق ارتباط با متاهل و مطلقه را می دونید. روز اول که تاپیکتون را دیدم فکر کردم عصبانی هستید و چند روز بگذره آروم تر می شید. اما همچنان نگاه تندی به موضوع دارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط fariba293 نمایش پست ها
    ممنون دوستان بابت نظراتتون .تصمیم دارم باهاش حرف بزنم .البته هربار که مادرم بحثشو پیش میکشه که دست از این کارات بردار و ... میگه ولم کنید و ... .
    خودم باهاش حرف میزنم امیدوارم اثر کنه .وگرنه مجبور میشم برم سراغ اون خانم و ببینم واقعا دنبال چیه ...
    در نظر دارم حتی از یه مشاور وقت بگیرم و بکشونمشون اونجا ...بلکه جواب بده ... ممنون می شم که بازم راهنمایی کنید ...
    بیشتر کلمات و عبارات شما نشان دهنده ی نگاه خشمیگن و منفی شما به این موضوع هست
    مطمئنا اگر با این کلمات با برادرتون صحبت می کنید غیر از واکنش تدافعی برخورد بهتری نخواهید دید.

شما از یک مرد بالغ انتظار دارید که وقتی بهش می گید "دست از این کارات بردار ... " بگه چشم، چرا دیر دعوام کردین؟

فریبا خانم
    نگرانیتون را درک می کنم. ازدواج با خانم مطلقه تردید و نگرانیهای بیشتری داره
    ازدواج با خانمی که سنش بیشتر از آقا هست هم تامل بیشتری لازم داره

اما برخورد شما با این موضوع طوری هست که احتمال نتیجه خوب گرفتن را کم می کنه.
    با برادرتون دوست باشید و سعی کنید خودش به این نتیجه برسه که این ازدواج مناسبی هست یا خیر.

اگر با بحث و بکشونمشون مشاوره و ببینم دنبال چیه و ... این رابطه را قطع کنید شاید احساس موفقیت کنید
    و هیچوقت هم متوجه نشید که
    برادرتون تاپیکی زده ... همسرم هیچ ایرادی نداره اما دلم پیش خانمی هست که دوستش داشتم
    یا همسر آینده اش تاپیکی زده که ... شوهرم با من سرده و توی گوشیش دیدم که ...

کمک کن برادرت به تصمیم درست برسه
    نه اینکه با اجبار ببریدش در مسیری که خودتون می خواهید و شاید هیچوقت هم احساس خوشبختی نکنه.

این ناعادلانه است که تمام دستورالعمل های زندگیمان را خودخواهانه درست بدانیم و آن را برای همگان بخواهیم.

همیشه آن چه در ذهن تو می گذرد، اصلِ مطلق نیست
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا
    ویرایش توسط شیدا. : چهارشنبه 05 خرداد 95 در ساعت 16:40

8. کاربر روبرو از پست مفید شیدا. تشکرکرده است .

sara 65 (چهارشنبه 05 خرداد 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 فروردین 98 [ 02:42]
    سطح
    65
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط fariba293 نمایش پست ها
    این خانم به برادرم پیام داده بوده جواب ندهی میایم با مادرت صحبت میکنم ... حس میکنم برادرم از این خانم میترسد ...البته نمیخواهم بگم از روی ترس این کار را انجام داده اما ادامه رابطه شاید دلیلش همین ترس باشد ... چون برادر ساده من آدرس خونه و تلفن بقیه را در دسترس ایشان قرار دادن و این خانم به احتمال قوی از جیک و پوک ما خبر دارهستند...
    .
    دوست عزیز برادرتون از اون خانوم نمیترسه، از شما میترسه... میترسه شماتتش کنین، سرزنشش کنین. به نظرم حق هم داره چون شما به حریم خصوصیش احترام نمیذارین ( پیامای تلگرامشو میخونین و ..) و به شخصیت و تصمیم گیریاش اصلا احترام نمیذارین
    حرف های شیدا خیلییی درسته و واقعا تلنگر خوبیه هم برای شما هم برای خیلی از خانواده ها که فکر میکنن اگه حرف خودشونو به کرسی بنشونن خیلی لطف بزرگی به پسرشون کردن.
    منم با مخالفت خانواده ی پسری که دوست داشتم روبرو شده بودم و متاسفانه مهمترین دلیل مخالفت هاشون این بود که دلشون میخواست خودشون برای پسرشون برن خواستگاری و همسرشو انتخاب کنن و توقع نداشتن پسر سر به زیرشون بیاد بگه خودم یک دختری رو انتخاب کردمو ... رابطه ای که تموم شد اما هنوز که هنوزه این پسر دست از سر من برنداشته! ازدواج کرد و طلاق گرفت و هنوز هم دنبال منه... تو تمام شبکه های اجتماعی، هرجا که کوچکترین ردی از من ببینه سر و کلش پیدا میشه و باورتون نمیشه از فحش و تهدید گرفته تا سکوت مطلق در برابرش هنوز هیچی جواب نداده!
    بذارین برادرتون توی یک فضای آروم و بدون تشنج برای آیندش تصمیم بگیره، باور کنین راهی که دارین میرین غلطه!

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 04 تیر 95 [ 19:12]
    سطح
    8
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 3
    دستاوردها:
    250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 20 در 17 پست

Array
    دوست عزیز در این وضعیت بهترین کمکی که می توانید به برادرتان بکنید برادریست.
    برادری یعنی آنکه حتی اگر به زعم شما کار برادرتان اشتباه است شرایطی باتلاق گونه برایش بوجود نیاید که از ترس شما خودش را غرق کند.
    نکته بعدی آنکه ارتباط با یک زن مطلقه نه از نظر شرعی و نه عرفی خطا نیست اگر واقعا آن دو همدیگر را می خواهند چه عیبی ست که جلویشان گرفته شود؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 دی 96 [ 00:34]
    سطح
    32
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 106
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    20

تشکرشده 180 در 88 پست

Array
    خانم محترم شما حق نداری حتی توی زندگی بچه ات انقدر دخالت کنی چه برسه به برادرت!!!فرض کنید پسری داشته باشید و اون هم از خانمی مطلقه و 8سال بزرگتر از خودش خوشش بیاد و بخواد باهاش ازدواج کنه.شما زمین و زمان رو هم که به هم بریزی آخرش یا اون پسر کار خودش را میکنه و یا از زندگیش رضایت نداره و ته دلش همیشه میپرسه اگه کار خودم را میکردم چی میشد؟همین سوال،همین که خود اون آقا به این نتیجه نرسیده که این رابطه مناسبش نیست و به قول شما با کشوندنش به مشاور و دعوا و سرزنش و ... مجبور به قطع رابطه شده باعث میشه فردایی پس فردایی توی زندگیش با دختر ایده آلی که شما براش پسندیدید به هر مشکلی بخوره انگشت اتهامش سمت شما باشه.بهترین زوج ها هم اختلاف دارند و بهترین زندگی ها هم گاهی متشنج میشن.ولی برادر شما اون موقع اینطوری به قضیه نگاه نمیکنه.میشینه میگه از اول هم این رو نمیخواستم.شما و مادرتون را مقصر میدونه دوست دارید فردا برای تمام مشکلاتش شما را مقصر بدونه؟بعلاوه برادرتون همش 22 سالشه.هر چقدرم خودکفا باشه و درآمد داشته باشه 22 سال سنی نیست که پسرها حس های قوی و پایدار داشته باشند.شاید اگر شما با برخورد افراطی برادرتون را توی حالت دفاعی نمینداختین و باعث نمیشدین جبهه بگیره تا الآن خودش قضیه را تموم کرده بود.فقط کافی بود بهش میگفتین خوشحالیم کسی را پیدا کردی که دوستش داری ولی چون اختلاف سنتون یکم زیاده به خودت حداقل یکی دو سال برای شناخت اون خانم وقت بده.الآن تمام تمرکز برادرتون به جای شناخت اون خانم صرف مقاومت در برابر شما و پنهان کاری شده.شاید اگر دو بار با اون خانم میرفت رستوران و توی چهار تا جمع با دوستاش و نامزدهای دوستاش اون خانم را میبرد خودش به این نتیجه میرسید هشت سال اختلاف سن مشکل سازه.اگر بعد از دو سال شناخت اون خانم باز هم از تصمیمش برنمیگشت خب نشون میداد واقعا به اون خانم علاقه داره و اون خانم هم محسناتی داره (از دید برادرتون) که اختلاف سن را کمرنگ میکنه.در نهایت آرزوی شما چیزی جز خوشحالی و خوشبختی برادرتونه؟یا فقط یک عروس جوان و خوشگل میخواین حتی اگر برادرتون از زندگیش راضی نباشه؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 16 اردیبهشت 03 [ 15:43]
    سطح
    71
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 230
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    120

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    عزیزم من مشکلت رو کاملا درک می کنم
    دقیقا مشکل ما هم هست

و اما مشکل اصلی تر اینه که این پسرها حالا گرمن یه چیزی میگن
    دو روز دیگه که پشیمون بشن چی ؟

خانم برای بار دوم میشه مطللقه
    و برادرمون به خاطر عدم توانایی پرداخت سکه و مهریه می افته زندان

ارتباط اگه از راه صحیح باشه حرفی نیست ولی این روابط به خاطر آزادی های خاصی که داره از حالت اصلیش دراومده
    طرف عادت کرده به کسی که ببخشید نیازهای جنسیشو خیلی راحت پاسخ می ده و این یعنی فاجعه

13. کاربر روبرو از پست مفید حیاط خلوت تشکرکرده است .

ZENDEGIBEHTAR (سه شنبه 11 خرداد 95)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)