به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 اردیبهشت 98 [ 12:25]
    سطح
    43
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 135
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2

تشکرشده 61 در 26 پست

Array

رفتار صحیح در مقابل کار اشتباه همسر چیست؟

با سلام به همگی اعضاء تالار
    مسئله ایی که من بخاطرش تایپیک ایجاد کردم این است که در این شرایط باید چطور رفتار کنم؟
    من دیشب به صورت اتفاقی متوجه وجود پیامهایی در گوشی همسرم شدم که کاش نمی شدم
    چند پیام توی تلگرام به یک خانم که متوجه شدم متاهل هست
    اول خواستم چیزی نگم اما نتونستم و وقتی همسرم وامد و حال گرفته ام رو دید پیگیر شد منم براش گفتم
    جاخورد و سکوت کرد و واقعا چیزی نداشت بگه بجز توجیه و اظهار دوست داشتن من و اینکه فقط یه کنجکاوی بچه گانه بوده و فقط همین و چیزی بین ما نبوده و اصلا نمی شناسمش و کلی حرف دیگه
    ومن فقط سکوت کردم حتی گریه ام هم نمیومد حس بدی داشتم و همسرم از من بدتر بود حس میکرد شکسته جلوی من و خیلی براش بد تموم شده و گفت که حذفش میکنم و قول میدم دیگه تکرار نشه میدونم از چشت افتادم اما ببخش و خلاصه دو ساعتی حرف زد و مثلا از دلم درآورد
    اما میدونید که نمیشه بالاخره کاری بود که با آگاهی صورت گرفته و از متن اس ها معلوم بود که همسر من راغب بوده
    حالا سوال من اینه که من اون شب فقط سکوت کردم یعنی داد و بیداد و دعوایی نبود و رفتار اشتباهشو گوشزد کردم و اینکه یک جنبه از خیانت محسوب میشه و خودش ممکنه ضربه بخوره و اعتماد من رو از دست بده و از دل من بره بیرون و همسرم تایید کرد اما دوست نداشتم غرورشو بشکنم و خیلی مسئله رو بزرگ کنم که به قهر منجر بشه و بعد خوابیدیم و صبح مثل همیشه وسایل کارشو حاضر کردم و هر دو اومدیم سر کار البته کمی سرد بودم

حالا از مدیر همدردی و فرشته مهربون و کاربرای عزیز سوالم اینه که الان رفتار درست چیه و چطور میشه به گذشته برگشت و از این حالت دراومد که هم زندگیم لطمه نخوره و هم حرمتها بینمون شکسته نشه و هم همسرم متوجه بشه که تکرار هچنین اشتباهی ممکنه براش گرون تموم بشه؟

2. کاربر روبرو از پست مفید بهار480 تشکرکرده است .

شیدا. (پنجشنبه 30 اردیبهشت 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 61 در 26 پست

Array
    دلم خیلی گرفته حس میکنم سکوتم از تو داغونم میکنه اما آدم جنجالم نیستم یعنی حس میکنم ارزشم میاد پایین که بخوام درموردش حرف بزنم حتی گله کنم
    مغزم کار نمی کنه مثل یه مرده متحرک شدم از صبح هرچی شوهرم اس ام اس میده و زنگ میزنه که حالمو بپرسه ظاهرا چیزی نشون نمیدم اما داغون شدم
    چرا مردا به خودشون اجازه میدن اینقدر زندگی مشترکو کوچیک بدونن ؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    با سلام

پشمانی همسرتون و انکار ایشون نشان دهنده این است که چنین عملی از نظر خود همسر شما مطرود است نفعی که در پذیرش این انکار هست بیشتر است.

نتیجه گیری بهینه در قهر و دعوا و ... نیست اتفاقا برعکس می باشد و در چنید شرایطی باید روی جذب حداکثری برنامه ریزی شود.

بنیادی به این قضیه بپردازید.

1- نقاط خالی در زندگی تون رو شناسایی کنید و ببینید از کدام دریچه چنین آسیبی رو متحمل شده اید سهم خودتون رو به خصوص واکشی کنید و در برطرف کردن آن همت به خرج بدهید.

( دلایل مختلفی می تونه داشته باشد و مهم ترین آن رعایت نکردن احکام و شرع در مسایلی که خیلی ساده از آن می گذریم)

2- حمایت عاطفی رو از همسرتون داشته باشید همزمان ناراحتی تون رو هم پنهان نکنید (در چهره )ودر عین حال با قاطعیت برای ایشون خط قرمز هاتون رو مشخص کنید ، عنوان کنید که این دفعه گذشت کردید وبه خودتون وهمسرتون یک فرصت دیگه داده اید و از ایشان قول بگیرید که برای استحکام وباروری زندگی تون به همدیگر کمک کنید وبرای برطرف کردن نقاط ضعف تلاش کنید . چه بهتر که زیر نظر یک متخصص باشد . اما در صورت تکرار ، برخورد شما قابل پیش بینی نخواهد بود و انتظار هر گونه برخورد را داشته باشند.(هیچ موضع مشخصی رو در صورت تکرار مشخص نکنید)

3- بعد از پذیرش ایشان سعی کنید به معنای واقعی گذشت کنید ، و این گذشت را با اعتمادتون نشان دهید به گونه ای که دچار عذاب وجدان شوند وخودشان یک پلیس درونی برای خودش بگذارد وبه روال عادی زندگی برگردید.

4- تجسس نکنید.

5- در صورت خطاهای احتمالی عجولانه برخورد نکنید که قبح مساله بریزد آن هم راهکار دارد.

موفق باشید.

5. 3 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

مامان کوچولو (جمعه 31 اردیبهشت 95), ستاره زیبا (جمعه 31 اردیبهشت 95), شیدا. (جمعه 31 اردیبهشت 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 27 مهر 97 [ 11:47]
    سطح
    30
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 137
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    30

تشکرشده 31 در 17 پست

Array
    عزیزدلم اینکه خیلی بزرگش نکردی و دعوای بدی به راه ننداختی خوبه اما به نظرم باید جوری هم رفتار میکردی که زشتی کارش قشنگ واسش معلوم شه و به شدت شرمندش میکردی که دیگه تکرار نشه.ناراحتیتو بهش نشون بده.مقل همیشه نباش.قهر نباش اما سرد باش.وظایفتو مثل اماده کردن وسایلشو رسیدگی به خونه لنجام بده اما سرد باش.محبت نکن.بزار نتیجه کارشو ببینه.اما نه خیلی طولانی که واسش عادی شه و بدتر تنهاییشو با کسی پر کنه.سرد باش امل بکشش سمت خودت.با پوششت تو خونه،با اشپزیت و هرچی که خودت بهتر نیدونی جذبش کن اما ناراحتیتو نشون بده.امیدوارم منظورمو رسونده باشم.تو روابطتون مثل قبل نباش.بزار فرق و بفمه.
    و یه چیز دیگه اینکه بگرد دنبال ایراد کارت عزیزم.نکنه یه چیزی واسش کم میزاری که اون واسه جبرانش اینکارو کرده باشه.
    نگران نباش.از رفتار بعدش معلومه که عاشقته و براش خیلی مهمی.شاید یه کمبودی که خیلی ساده بتونی رفعش کنی مجبور به اینکارش کرده.پس سعی کن دنبال اون کمبود بگردی حتماااا.دست توعه که این اتفاق تکرارشه یانه.باهاس دراین مورد حتما صحبت کن و بخواه هر مشکلی داره صادقانه بهت بگه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 95 [ 16:23]
    سطح
    12
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 45
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    مردی که اشتباه خودش رو پذیرفته و قول به ترکش داده عزیزم یک قدم جلو ست.سعی کن آرامش خودت رو حفظ کنی.و با بهترین رفتارها که در شان شماست اون رو از این کارش پیش خودش خجالت زده کنی.اینطوری دیگه تکرار نخواهد شد.کمبود عاطفی ممکنه مرد رو خیلی سریع از زن دور کنه.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 61 در 26 پست

Array
    ممنون از همه
    ما با هم خیلی حرف زدیم و همسرم کاملا پشیمون بود و گفت فقط یه کنجکاوی ساده بوده و نه یه نقشه خیانت و اینکه از بی تدبیریاش متنفره و زندگیش و من رو دوست داره و اینکه من هم صورت زیبا دارم و هم سیرت زیبا و از کارش واقعا پشیمونه و من هم دیگه سعی کردم ببخشمش و دیگه حتی به روشم نیارم چه تو حرف و چه تو عمل

نمیدونم دوستان که آیا واقعا من کمبودی براش گذاشتم یا نه و اینکه منشا این رفتار به من برمی گرده یا نه
    اما من واقعا از خودم گاهی گذشتم به خاطر رفاه همسرم با اینکه شاغلم اما همه چیز همیشه برای همسرم مهیا بوده و روابط جنسی امونم واقعا مورد رضایت همسرمه ، با وجود خستگی هیچ وقت دست رد به سینه همسرم نزدم چون واقعا باعث صمیمیت بیشتر بینمون میشه
    همسر من صورت زیبایی داره و شاید این میتونه دلیلی برای این باشه که خانمهای شیاد بخوان جذبش کنن
    اما من باز سعی ام رو میکنم تا رو رفتارم تمرکز بیشتری کنم تا اون خلایی رو که شاید باشه پیدا کنم
    من خیلی دوست داشتم همسرم واقعا نجیب باشه و اصلا از مردای کمی مغرور خوشم میومد که در رفتار با خا نمها خودشون حد و حدود رو نگه میدارن چون من خودم واقعا اینطوریم که رو حریم روابطم کاملا حساسم ، اینم از شانس منه دیگه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)