به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 اردیبهشت 95 [ 18:10]
    سطح
    1
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    2
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

از کجا بدونم ایشون هدف مورد نظرشون از انتخاب من چیه و آیا روان سالمی داره؟

یک سال قبل با پسری برای ازدواج آشنا شدم و مادرشان رسمی از من خواستگاری کردن ، به علت نداشتن شرایط مالی مناسب خانواده من ردشون کردن . جدای از اینکه اختلافاتی بین خانواده ها پیش اومد ایشون گذاشتن رفتن و بعد از 4ماه دوباره برگشتن (البته توی 4ماه به طریقی هر ماه یک بار پیگیر بنده بودن من محل ندادم) الان ادعا داره که هیشکی نمیدونست بدهی به بار آورده بود مشکل داخل خانوادگی داشت و نتونسته بیاد جلو . الان یکم از شرایطشو جور کرده ولی بازم کافی نیست.خونش نیمه تمامه نمیخاد به خانوادم بگه که خونش تکلیفش مشخص نیست به منم هیچ قولی نمیده جز اینکه میگه شرایط بدترینو در نظر میگیرم ایشالا که خوب بشه . یه خصوصیت بیش از حد خونسردی داره برا همون درسشو نصفه ول کرده . شغلشم کار ساختمونیه . آزاده . شغل ثابت نداره . خانواده حمایتگری هم نداره . کلا با ریخت و پاش و هزینه هم مخالفه . به منم میگه نمی تونم اجبارت کنم که با من باشی چون من شرایط سختی رو دارم . همه ی این ها به کنار . ادعای عشق و علاقش با این حرفاش برام نمیخونه از طرفی همیشه بهش شک داشتم نمی دونم من شکاکم یا ایشون مشکل دارن.ایشون هفته ای باید تقریبا یبار برای گردش با گروه اطراف برن . گاهی وقتا فکر میکنم همش به فکر خودشه ساعت هوشمند میخره اما طلا خریدن برای زنشو دوس نداره . از طرفی میگه هرچی دربیارم دیگه برای عشقم خرج میکنم . نمی دونم وقتی به خیلی ها تعریف میکنم میگن این توهم میزنه نکنه شیشه میکشه ؟ دوستان اگه سوالی دارن تا بیشتر راهنماییم کنن ممنون میشم

2. کاربر روبرو از پست مفید taraneh69 تشکرکرده است .

هلیاجون (شنبه 25 اردیبهشت 95)

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام. صحبتهاىى که بىنتان رد بدل شده حتمى با خانواده در مىان بگزارىد. شک رىشش ترس ترس هم رىشش عدم شناخت شما خوب اىشون نمىشناسىد ولى درست نىست در موردشون قضاوت کنىد. اگر به اىشون علاقه مندىد بهتر هم اکنون اىشون در نظر بگىرىد و در موردشان تحقىق کنىد. اخلاقىاتشون مد نظر داشته باشىد مثلا اىا اىشون خسىسن. با خانواده رفتارشون چگونه است؟

4. 2 کاربر از پست مفید خادم رضا تشکرکرده اند .

taraneh69 (جمعه 24 اردیبهشت 95), هلیاجون (شنبه 25 اردیبهشت 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 دی 00 [ 03:07]
    سطح
    74
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,421

تشکرشده 552 در 189 پست

Array
    به جز اون ادعای عشق و علاقش نکته مثبت! دیگه ای رو هم ازش دیدین؟ من که در پست شما ندیدم.
    متاسفانه برای خانمها همین ادعا گاهی شرط لازم و کافی به حساب میاد و باعث میشه که از کوهی از مشکلات بزرگ و کوچک واضح چشم پوشی کنن.
    وضعیت مالی خیلی بدشون که فقط چند وعده نسیه و سر خرمن در قبالش دادن، رفیق بازی، نداشتن تحصیلات و ...
    چه بسا خیلی از همین توضیحات و وعده هاشون هم دروغ باشه (که از آقایونی که دارای شرایط بد اقتصادی هستن خیلی زیاد دروغگویی و وعده پوچ دیده میشه)
    "الان ادعا داره که هیشکی نمیدونست بدهی به بار آورده بود مشکل داخل خانوادگی داشت و نتونسته بیاد جلو"، چه توجیهات مسخره ای کرده که عذر بدتر از گناهن!
    رد کردن چنین افرادی حتی نیاز به مشورت هم نداره و ممکنه با مشورت با مشاوران سهل اندیش، شما چشم به خیلی از مشکلات ببندین و مشاور چند موضوع کلیشه ای رو مهم براتون جلوه بده و جواب مثبت بدین و بعد از ورود به زندگی تازه بفهمین که با چه شرایطی طرف هستین.
    اصلا مردی که در همون لحظه پیشنهاد ازدواجش وضع مالی کاملا مناسبی برای اداره مستقل یک زندگی دونفره (یعنی درامد بالا و ثابت و مطمئن در حدی که بتونه مسکن خیلی خوبی رو بخره یا اجاره کنه و پس انداز مناسبی هم داشته باشه) رو نداره، یعنی از نظر درک و شعور و سنجش محیط و زمانه هم مشکلات جدی داره و باید ازش حذر کرد.
    امیدوارم این پیگیریهای چند ماهه ایشون نظر شما رو آمیخته به احساس نکرده باشه (که متاسفانه در اکثر خانمها میکنه و آقایونی مثل ایشون هم اینو خوب میدونن و از همین راه خانمها رو از تصمیم منطقی دور میکنن)
    تنها باید حقیقت را بیان کرد، نه دروغی را که حقیقی انگاشتنش خوب است.

"بخشی از پیام برتراند راسل برای آیندگان"

6. 2 کاربر از پست مفید اثر راشومون تشکرکرده اند .

taraneh69 (شنبه 25 اردیبهشت 95), هلیاجون (شنبه 25 اردیبهشت 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 03 تیر 96 [ 07:33]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    343

تشکرشده 431 در 213 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط اثر راشومون نمایش پست ها
    ..
    اصلا مردی که در همون لحظه پیشنهاد ازدواجش وضع مالی کاملا مناسبی برای اداره مستقل یک زندگی دونفره (یعنی درامد بالا و ثابت و مطمئن در حدی که بتونه مسکن خیلی خوبی رو بخره یا اجاره کنه و پس انداز مناسبی هم داشته باشه) رو نداره، یعنی از نظر درک و شعور و سنجش محیط و زمانه هم مشکلات جدی داره و باید ازش حذر کرد.
    خیلی بد به آدمای بی پول می تازید، خیلی ها موقع ازدواج ندارند ولی بعد از ازدواج فراهم میکنند، ولی اکثر اینایی که به بهونه نداری و بی پولی ازدواج رو به تاخیر می اندازند و زمان رو برای جمع آوری پول و امکانات خرج می کنند بعد از پولدارشدن یا ازدواج نمیکنند یا اگه ازدواج کنند خساست و غرور بالایی دارند که فایده ای برای همسر محترم نداره! البته حرفای من عمومیت نداره عین گفته شما که مرد بی پول نامناسبه،
    البته این مورد بنظر منم نامناسبه و داره دروغ میبافه،مشخص ترین نکته اش عدم جدیت روی زندگی با این خانم هست
    بعد از اون حرفای متناقض داره
    ویرایش توسط آخیش : شنبه 25 اردیبهشت 95 در ساعت 08:03

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 10:44]
    سطح
    44
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 319 در 122 پست

Array
    سلام
    من هم فکر میکنم ابراز عشق و علاقه نمیتونه زمینه ساز یه زندگی خوب باشه. عشق و علاقه یک شرط لازم است اما همه چیز نیست. با تعریفات شما از این آقا، گویا جز عشق و علاقه، هیچ نکته مثبت دیگه ای ندارند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)