به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 19 تیر 95 [ 16:01]
    سطح
    5
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 2 پست

Array

همسرم مدام از من میخواهد خانه را ترک کنم

من حدودا 3ساله که ازدواج کردم همسرم در دوران نامزدی پسری آروم و با ادب بود گاهی متوجه شده بودم تو شرایط سخت کمی حالتش فرق میکنه اما اونقدر همه جیز اروم بود که متاسفانه نوجهی به این موضوع نکردم در ضمن اینم فهمیده بودم که فوق العاده ادم حساسیه و معمولا فکر میکنه دیگران با حرفاشون دارن مسخرش میکنن!در ضمن شب بله برون فهمیدم که ایشون اصلا اهل رفت و امد نیستن.
    الان بعداز تقریبا 3سال و نیم از زندگی مشترکمون به طور متوسط از همون روز عروسی تا حالا هزار بار دعوامون شده سر چی سر حساسیت بیش از حد همسرم روی خانوادش و اینکه خیلی عصبیه سر هر موضوعی به خصوص اگر یه جورایی مربوط به خانوادش باشه به خصوص خواهر کوچیکش که از من 2 سال کوچیکتره.تا جاییکه خود خانواده همسرم میگن من همیشه در حقشون محبت کردم واز احترام هیچ وقت کم نزاشتم ولی متاسفانه همسرم که الان یه مرد 38 سالست هنوز نمیتونه بعد سه سال زندگی مشترک تعادل بین من و خانوادش برقرار کنه از اونجاییکه مطمئنم بعد از تک تک اعضائ خانوادش من اخرین اولویتشم ...
    سر هر موضوعی که ممکنه مورد دعوای هر زن و شوهری باشه همسر من به من به خانوادم به اصلیتم فحاشی و بی احترامی میکنه و مدام سر هر دعوایی به من میگه گمشو از خونه من برو بیرون من از اولم نمی خواستمت برو تقاضای طلاق کن !ما به درد هم نمی خوریم من و خانوادم یه سر و گردن از شماها بالاتریم .
    خلاصه این موضوع خیلی تکرار شده من نمیگم بی تقصیرم شاید منم اخلاقای بد داشته باشم اما تربیتم جوری نیست که خیلی راحت بخوام به کسی فحاشی یا بی احترامی کنم چه برسه به عزیزترین شخص زندگیم که همسرم باشه ولی متاسفانه ایشون خیلی راحت این کارو میکنه گاهی بعدش عذرخواهی میکنه ولی چه فایده ...ده بار قول داده که حداقل اگرم دعوامون شد به من نگه از زنگیم برو بیرون چون بهش گفتم این حرفش بدجوری تو زندگیمون سردی میاره ولی متاسفانه این موضوع مدام داره تکرار میشه مثلا همین دیشب سر موضوعی که خودش شروع کرد دعوامون شد ودوباره همه چیز تکرار شد بعد جالبه همیشه من و مقصر میدونه و بعد از این همه حرفای توهین امیزش به من میگه تو مقصری ازت خسته شدم دیگه نمی خوام باهات زندگی کنم راستش منم دیگه خسته شدم دیگه توان ندارم من تو یه خونه کاملا ارو م و بیصدا بزرگ شدم اصلا تو خونمون دعوا نداشتیم الام واقعا داغون شدم و دارم عذاب میکشم موندم چه کنم کمکم کنین
    دارم دق میکنم نمی خوام فعلا خانوادم و در گیر کنم چون قبلا به اندازه کافی ناراحت شدن سر این اختلافات ما میخوام خودم یه تصمیم نهایی بگیرم بعد او نارو در جریان بزارم.

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام.با اىشون سر سنگىن باشىد ىه مدت به کارهاى خونه رسىدگى کنىد غذا هم با هم بخورىد ولى خىلى رسمى تو دعوا سکوت پنچ ثانىه.خىلى ىه جاهاىى ماثر . شما نباىد انقدر بحث توى دعوا کش بدىد تا همسرتون همچىن حرفى رو بزنن هر کسى هم روى خانوادش حساسه حالا بعضى ها حاظر نىستند خطاهاى خانوادشون ببىنند. که بهتر خودتون با رفتارتون ىککارى کنىد که دىگران از خطوط قرمزتان رد نشوند

3. کاربر روبرو از پست مفید خادم رضا تشکرکرده است .

ستاره زیبا (پنجشنبه 23 اردیبهشت 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    سلام عزیزم متاسفم اما لازمه یه چیزاییرو بدونی اینکه مردا همشون به خانوادشون حساس اند پس فقط همسر شما اینطور نیست اما درجه اون بهبازخپرد رفتار شماست احتمالا وقتی ایشون ازونا دفاع میکنن شما جدل میکنی و قضیه کش پیدا من این پست شما متوجه شدم هنوز مهارتهای ارتباطی رو بلد نیستین چون ما به شما دسترسی داریم پس رویرحرفمون با شماست
    یه نکته اساسی اگر میخای دیگران اونی بشنذکه ما میخایم اول بای ما اونی بشیم که عکس العمل دیگران خوب بودن باشه
    یعنی رفتار دیگران نتیجه رفتار ماست
    علت این پرخاشگری همسرت شما نیستی همیشه اما تنها شمایی که میتونی پرخاشش رو به ارامش تبدیل کنی
    فقط و فقط با دونستن راهکارها
    حتما حتما حتما حتما حتما سخنرانیهای دکتر حبشی بخصوص کلید مرد ایشون و اقتدار مرد دکتر رو دانلود کن زندگیت زیر رو میشه ایشالله

5. کاربر روبرو از پست مفید ستاره زیبا تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 14:02]
    سطح
    71
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 267
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    121

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    به قول استاد قرایی یه مرد 5 سال وقت می خواد تا از پسر مادر به شوهر زن تبدیل بشه
    یه مقدار تحمل کن .
    وقت بحث ببین چه جوریه
    1.می تونی محل رو ترک کنی
    2.یا اینکه جوابشو ندی

تو یه برگه با خط خیلی قشنگ بنویش
    خانه عشقم را حتی اگر بر سرم ویران کنی هرگز ترک نخواهم کرد

به محضی که اون حرفو زد به تابلو اشاره کن ...

شوهرم به من می گفت فک میکنی کی هستی ؟
    منم از این حرفش برداشتهای خیلی بد می کردم تا اینکه یه بار کار احمقانه ای کردم رفتم رو لبه بوم ( یه ساختمون چهارطبقه نیم ساز) وایسادم و گفتم یه بار دیگه بگی خودم رو میام از اینجا میندازم پایین .دیگه نگفت (البته این روش رو برای شما توصیه نمی کنم)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 اردیبهشت 96 [ 07:07]
    سطح
    43
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsOverdrive1 year registered
    تشکرها
    270

تشکرشده 319 در 160 پست

Array
    سلام

همسرتون فرزند چندم خانوادست ؟

دلیل کم رفت امدیشون چیه ؟

ایا نگاهش منفی ؟

ایا در خانوادش به اندازه کافی بهش احترام میزارن ؟

ایا مشکل اقتصادی داشتن ؟

ببین به نظر میاد شرایط زیستگاه خوبی نداشته یا کمتر مورد محبت قرار گرفته

اون داره با زبونه بی زبانی بهت میگه من به محبت بیشتری نیاز دارم و اون محبت را از شما میخاد

و خیلی خوبه که ازت توقع میکنه پس بهترین شخصه زندگیش هستی

حساس بودن ارتباط مستقیم داره با پر توقعی

لطفا به این موضوع دقت کن باهش مهربون باش یه مدت هر چی گفت گوش کن بعد کم کم نتیجش را میبینی

اگه هم با نظرش مخالفی مستقیم نگو حتی زمانی که میدونی اشتباه میگه وقتی ببینه رو حرفش حرف نمیزنی تاییدش میبکنی

ارومتر میشه و بهتر میپذیره

ممکنه در دعواها بیشتر اسم خاهرشو عنوان میکنی اونم غیرتی میشه

هیچ زمان پشت سره خانوادش پیشش گله نکن چون ممکنه بره بهشون بگه و این وسط شمایی که ضایع میشی

همیشه به خوبی ازشون یاد کن حتی اگه خوب نیستن این جوری همیشه همسدت هواتو داره
    ویرایش توسط سها** : شنبه 25 اردیبهشت 95 در ساعت 11:08

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 2 پست

Array
    سلام دوستان عزیز

ممنون از راهنماهی شما راستش من ادم تنهایی هستم نه به این منظور که خانواده ندارم اطفاقا خانواده ای دارم پر از عشق اما پدر و مادرم مسن هستند و کلا نمی خوام ماجرا به خانوادم کشیده بشه چون ممکنه ذهنیتشون نسبت به شوهرم تغییر میکنه اما نه دوستی نه خواهری که بتونم مشورت کنم بارها پیش پدر شوهرم گله کردم و اون بنده خدا همیشه طرف من و میگیره چون میدونه اخلاق پسرش چقدر تنده و همیشه میگه تو صبور باش بین من و خانواده همسرم همه چیز بسیار خوبه گوش شیطون کر واقعا خوبه این که میگم ایشون حساسیت داره رو خانوادش در حدیه که مثلا اگه من بگم ب میگه به بابام توهین کردی بگم م میگه با مامانم بودی ؟دیشب بهش میگم وقتی تو بین من و خانوادت این همه حساسیت نشون میدی من هم از
    اونا سرد میشم دور میشم دوباره عصبانی شد و گفت اخه این چه حرفیه میزنی این چه بی احترامی میکنی یعنی چی این حرفت
    رو خواهر کوچیکش که گفتم از من 2 سال کوچیکتر که دیگه هزار بار با من دعوا کرده و توهین کرده حتی یه بار خونرو ترک کرد والا به خدا من هیچ وقت نه تو کلام نه تو رفتار هیچ بی احترامی نکردم اصلا رو حرف حساس ایشون هر کی هر چی میگه فکر میکنه داره بهش توهیمن میشه کاری با ما کرده که نه من نه خانوادم جرات نداریم راحت حرف بزنیم چون فوری عکس العمل نشون میده و قهر میکنه بدم تو خونه با من دعوا میکنه ...
    همسر من مرد مهربونیه اما دوست نداره به جز خانواده من و خودش با کسی رفت و امد کنه در کل ادم حساس و دل نازکیه اما عصبیییییییییییییییییییییی یییییی و وقتی عصبای میشه به من میگه از خونه من گمشو بیرون بهش گفته بودم اگر این حرف و بزنی واقعا میرم یه بار گفت منم یه هفته رفتم اما وضعیت بدتر شد
    من زندگیم و دوست دارم و حاضرم هر کاری برای بهتر شدن این وضعیت انجام بدم چه کنم پرخاشگری شوهرم /حساسیتهای بی جا ش و داد زدن و فحا شیهاش کم بشه خواهش میکنم لطفا به من راهکار نشون بدین من واقعا کسیرو ندارم باهاش راحت دردو دل کنم الان خوشحالم که شما اینجا بدون هیچ چشم داشتی به من گوش میدین پس لطفا کمکم کنین

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 2 پست

Array
    سها جان

همسرم فرزند دوم خانوادست و خانواده خوبی داره هم از نظر مادی هم فرهنگی اما مساله اینجاست که تو کل خانواده این موضوع مدام تکرار میشه که رقت و امد فقط با خانواده هیچ کس به درد نمیخوره!
    تو خانوادش بهش احترام میزارن بله اما هنوزم تو انجام خیلی از کارها حتما باید پدر و مادرش حضور داشته باشن کارهای که ما خودمون میتونیم انجام بدیم

و بله کلا نگاهش منفی هست زیاد مثبت نگاه نمی کنه و همیشه میگه به من محبت کن من به محبت خیلی نیاز دارم و در کل خوبیاهش بیشتر از بدیشه واسه همین دارم تلاش میکنم زندگیم و نجات بدم اما چجوری نمیدونم و راستش اصلا به همه چیز سرد شدم اونقدر به من گفته از زندگیم برو بیرون که میگم نکنه بعد چند سال واقعا من و بزاره کنار به ایندمون خوش بین نیستم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)