به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 اردیبهشت 95 [ 17:40]
    سطح
    1
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 27
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

درگیری های شدید در دوران عقد

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز .
    من 26 سال سنمه و همسرم هم 1 سال از من کوچیکتره و ملاک های زیادی رو داشتم تا انتخابش کردم و اول ازدواج واقعا عاشقش بودم و یکم تفاوت فرهنگی هم داریم که زیاد نیست و تقریبا در یک سطح زندگی میکنیم و هر دو لسیانسیم و واقعا دوستش داشتم و دارم اما از دو یا سه ماه بعد از ازدواجمون یکم درگیری پیدا کردیم بین خانواده هامون البته طبیعی هستش اما مدام بیشتر شد ، مثلا بعضی رفتار های از طرف مادر من و خواهرام باعث ایجاد سو تفاهم و دلخوری هایی پیش میاد که به خاطر همین تفاوت فرهنگ هاست و من توضیح کامل میدم که در فرهنگ ما اینطوری رواج داره اما همسرم قبول نمیکنه و مدام میگه من توجیه میکنم و طرف خانوادم و میگیرم و دفاع میکنم ازشون متاسفانه هرچی بیشتر من توضیح میدم همسرم رفتارش بیشتر اعصاب خورد کنی میشه و به طوری که دو سه دفعه دعواهای بدی کردیم با هم ، البته رفتارهای مادر و خواهرای همسرم هم هستش که باعث ناراحتی های من میشه اما من خودم به شخصه چون اصلا ارزش این رو نمیبینم که بیام مطرحش کنم و مثل همسرم بخوام بزرگش کنم و همیشه و همه جا بگم این کار رو نمیکنم و راحت ازش میگذرم و ناراحتیم فقط برای چند دقیقه هستش بعدش فراموش میکنم کامل و تا همین الان که یک سال ما تو عقد هستیم تا حالا موردی نبوده که من بهش بگم خانواده شما اینکارو کرده و بخوایم بحث کنیم باهم مگه اینکه خودش فهمیده باشه ، اما در کل خانم من خیلی رو این قضایا حساسه و گاها تفاوت فرهنگی(رسم و رسوم و رفتارات) باعث به وجود اومدن اختلافات و دعواهای ما شده که سو تفاهم هستش بیشترش به طور مثال چند باری هم شده مثلا تو تعارف های میوه و خوراکی ها مادر و خواهرام به همسرم تعارف نکردن و منم همون جا بودم و به منم تعارفی نکردن حالا نمیدونم عمدا یا سهوی بوده اما گفتم به همسرم که چیزی تو دلشون نیست و اگه عمدی بوده که نیست عذر خواهی هم کردم اما بارها گفته تو طرف خانوادت رو میگیری و همش به فکر خودتی و من مهم نیستم برات و از این جور صحبت ها و بعدشم که خیلی بحث میکنیم باهم و دعواهای بدی هم که میگم فقط منظورم دعوای لفظی هستش و یکی دو روز قهر ، داستان براتون تعریف نکنم خلاصه اینکه الان طوری شده که امروز من بعد یک هفته میخوام برم خونه خاله خودم که مادرم هم اونجاست و یک هفته هستش مادرم رو ندیدم دلم تنگ شده (مادرم و خانوادم شهرستان هستن و من به خاطر کارم شهر همسرم زندگی میکنم ) برم ببینم و به همسرم گفتم بیا با هم بریم اونجا مادرم امشب میخواد بره یکم خونه خاله باشیم اما همسرم میگه بیا فقط 1 ساعت اونجا باشیم دلیلش هم میگفت دوست ندارم اونجا باشم اما وقتی بیشتر اسرار کردم و گفتم بیا به خاطر من بریم و ... فهمیدم دلیلش اینه که اگه بیشتر بمونه بهش بی احترامی میکنن و نمیخواد بیاد و کلی بحث کردیم باهم و خلاصه الان قهریم و منم از شدت عصبانیت نرفتم خونه خاله و موندم سر کارم . از این قبیل مسائل خیلی برای من پیش اومده و مطمئنم هرچی بیشتر باهم باشیم بیشتر اضافه میشن و اعصاب جفتمون بدجوری خورد میشه سر این مسائل . به هر حال ببخشید که خیلی توضیح دادم گفتم تا مسئله ها کاملا باز باشه ممنون میشم راهنمایی کنید در باره این موضوعات . ممنون از همه

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آذر 95 [ 11:32]
    سطح
    33
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 103
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    179

تشکرشده 278 در 136 پست

Array
    سلام دوست عزیز. می تونید یه مقدار بیشتر در مورد این تفاوت فرهنگی که گفتید توضیح بدید و مثال بزنید؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 اردیبهشت 95 [ 17:40]
    سطح
    1
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 27
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    تفاوت فرهنگی منظورم رسم و رسوم و رفتار ها هستش که داریم

- - - Updated - - -

معمولا هر شهری برای خودش یک رسم و رسوم و رفتارهایی دارن ، مثلا تو خانواده ما مرد سالاری هستش و خانواده ای رو بخوان دعوت کنن هرجا مثلا خاله ها ییا عمو ها و بقیه به من زنگ میزنن و دعوت میکنن و از این قبیل کارها به طور مثال که همسرم میگه نه اینطوری نیست و داری توجیه میکنی و داری طرفداری میکنی و اونا به من بی احترامی کردن و منم شخصیت دارم و از این جور مسائل

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)