به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 اردیبهشت 95 [ 12:16]
    سطح
    1
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 24.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6

تشکرشده 8 در 2 پست

Array

چطوری از نیت طرف مقابلم آگاه بشم ؟

سلام دوستان عزیز.
    من ابتدا لازم میدونم این نکته رو بگم که هرچی میخوام تو این تاپیک بنویسم دال بر خودنمایی نباشه. اینجا نه بنده کسی رو میشناسم و نه کسی من رو میشناسه که بخوام جلوش خودنمایی کنم.
    صرفا واقعیات رو میگم به دلیل اینکه این موضوع ملموس تر بشه و عزیزان بهتر بتونن کمکم کنن.
    بنده 27 سالمه و با دخترخانمی اشنا شدم که ایشون 24 سالشونه و دانشجوی کارشناسی ارشد هستن.
    این دختر از اشناهای خیلی دور ما هستن ولی طی رفت و امدهای فامیلی علاقه ای بین ما شکل گرفت که بنده هم از راه عرف و شرع پا پیش قدم گذاشتم و از طریق خانواده اقدام کردم.
    با موافقت هر دو خانواده قرار شد فعلا مدتی رو باهمدیگه باشیم تا اخلاق هم دستمون بیاد.
    ما تقریبا 8-9 ماهه باهم درارتباطیم. با اجازه پدر دخترخانم گاها باهم بیرون میریم و البته هم ایشون و هم بنده تمام حد و مرزها رو رعایت میکنیم.

خداروشکر خانواده ما از نظر مالی درحد عالی قرار داریم. البته پدر و مادر بنده اونقدر خاکی و متواضع هستن که زبانزد خاص و عام هستن.
    به لطف پدرم هم خونه دارم هم ماشین و هم سرمایه. و البته هر سه مورد رو درحد عالی دارم شکر خدا.

مشکل اصلی از اینجا شروع میشه که من حس میکنم اون دختر عاشق پول و جیب و ماشین من شده نه خودم !
    من بخاطره کارم اکثر اوقات با یه تویوتا هایلوکس اینور اونور میرم. چون یه مسیر خاکی رو هر روز باید طی کنم و این مسیر صرفا یه ماشین شاسی بلند رو میطلبه.
    گاهی اوقات کلاسش زودتر تموم میشه و زنگ میزنه برم دنبالش و اگر کاری ندارم ناهار یا شام بیرون باشیم.
    اما هروقت این ماشین رو میبینه میگه بازم با این لگن اومدی دنبالم ؟! والا همین لگنی که ایشون میگن من 170 میلیون پولشو دادم
    همیشه توقع داره با اون یکی ماشینم بیرون بریم
    نمیدونم چرا احساس میکنم شخص بنده با ماشین و پولم شده مایه کلاس گذاشتن ایشون جلو دوستاش و دخترای فامیلشون ! و من بشدت از این حالت متنفرم که بخوام داشته هامو تو سر کسی بزنم.
    سیزده بدر همین امسال با اینکه خیلی کار داشتم اما به اصرار زیادش همراهشون رفتم . سیزده بدر خانوادگی میرن.
    صرفا بخاطر برانگیختن حس حسادت دخترخاله ها و دخترداییش به من گفت اون یکی ماشینتو ( پورشه ) رو بیار.
    از این دست مثالا زیاد دارم براتون بزنم ولی نمیخوام تاپیک رو طولانی کنم.
    ببین دوستان ایشون تو یه خانواده متوسط رو به بالا بزرگ شده. من هیچوقت خودمون رو از نظر مالی مقایسه نکردم اما حس میکنم ایشون عاشق آهن و کاغذ شده !

شما میگین چیکار کنم ؟
    چطوری از نیتش آگاه بشم ؟

با مادرم مشورت کردم گفت خیلی سخت نگیر طبیعت هر دختری اینه که دوس داره شوهرش بهترین باشه.
    اما من اصلا دوست ندارم داشته هامو به رخ دیگران بکشم.
    پدرم به ما یاد داد انسانیت به ثروت و خونه و ماشین نیست و خرد کردن انسانیت یه ادم بدترین کار ممکنه.
    اما این دختر خانم با داشته های بنده دقیقا داره همینکارو میکنه !

واقعا نمیدونم چیکار کنم...

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 تیر 97 [ 17:25]
    سطح
    49
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 14.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    369

تشکرشده 377 در 121 پست

Array
    سلام وقت همه دوستان بخیر

این مشکلی که الان مطرح کردید یه قسمت زیادیش برمیگرده به سیاستی که خودتون از ابتدا داشتید
    یعنی نباید از همون ابتدا هر چی که دارید و ندارید و رو میکردید.
    شما با این کار توقع طرف مقابلتون رو بالا بردید.
    اینکه به شما میگه با کدوم ماشین بیا دنبال من، و از این کار هم قصد فخر فروشی داره یعنی ظرفیت استفاده از این رفاه رو فعلا نداره.
    با این شرایط جلو بری. احتمال اینکه به جایی برسی که ببینی داره برا اموال پدری شما هم نظر میده زیاده
    پس به نظرم تا بیشتر از این دیر نشده کم کم این فیتیله توقع و توهم طرف مقابل رو بکشید پایین.
    اول از همه باید روشن بشه شرایط مالی شما ( بدون در نظر گرفتن اموال پدری) تو چه سطحیه. و سطح انتظاراتش بر اساس همین سطح شکل بگیره.

مثلا اگه ماشین پورشه مال خودتون نیست دیگه سوار نشید
    بگید ماشین برا بابامه خودش لازم داره، مضاف بر این اگه ببرم بیرون یه تصادف کنم کلی خرج رو دستم میزاره .
    یا اگه ماشین برا خودته بگو گذاشتم برا فروش، بدهکاریامو بدم

براش در حد خانواده خودش خرج کن نه بیشتر نه کمتر.
    مثلا اگه میخاید خونه بخری بگو من میتونم یه خونه در حد محلیتی که داشتید بخرم بیشتر از اون در توان من نیست.
    بابام هم اگه مال و اموال داره ربطی به من نداره توان مالی من اینه
    بعد بهش بگو کار من آزاده، دو تا کار سود داره ممکنه یه کار هم بگیرم ضرر کنم شرایط کاری منو در نظر داشته باش.
    پس یه ماشین بخر تو همون سطحی که تو خونه پدریش داشته و با اون ماشین برو دنبالش.
    خونه هم برا زندگی بگو میخام نزدیک خونه پدرت بخرم یا حتی اجاره کنم
    این کارا رو هم نمایشی انجام نده، یعنی مطمئن اش کن که زندگی ما ربطی به اموال پدری نداره و صحبتی که میکنی جدیه.
    حتی اگه سطح اقتصادی خودتم از خانواده ایشون بالاتره برا اینکه از این شک و تردید خلاص شی حتما این کار رو بکن.
    عکس العمل ایشون ( البته بعد از گذشت یه مدت) جواب تردید شما رو میده
    این همه لاف زن و مدعی اهل ظهور

پس چرا یار نیامد که نثارش باشیم!

سالها منتظر سیصد و اندی مردانیم ...

آنقدر مرد نبودیم که یارش باشیم

اگر آمد خبر رفتن ما را بدهید

به گمانم که بنا نیست کنارش باشیم!!!

3. 2 کاربر از پست مفید امیر مسعود تشکرکرده اند .

-امین- (جمعه 10 اردیبهشت 95), نیکیا (جمعه 10 اردیبهشت 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آذر 95 [ 11:32]
    سطح
    33
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 103
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    179

تشکرشده 278 در 136 پست

Array
    به نظرم مشکل سطح توقع خانم نیست. مسئله اینه که آیا این خانم ارزش آدم ها رو بر اساس میزان پول و مال و منال می سنجه یا نه. بهترین راه به نظرم اینه که تو رفتارهای این خانم خیلی ریز بشید ببینید آیا اهل تحقیر کردن یا دوری کردن از آدم ها به خاطر وضع مالی شونه؟ آیا با کسانی مثل گارسون رستوران یا احیانا کارگر و باغبان منزل با ادب و احنرام برخورد می کنه؟ اهل بخشندگی و کار خیر هست؟ اگر دیدید که این طوری نیست به نظر من قید این ازدواج رو بزنید چون با توصیفی که از روحیات و انتظارات خودتون کردید، زندگی در کنار همچین آدمی براتون عذاب آور می شه.

5. 2 کاربر از پست مفید Amina تشکرکرده اند .

-امین- (جمعه 10 اردیبهشت 95), نیکیا (جمعه 10 اردیبهشت 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6

تشکرشده 8 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر مسعود نمایش پست ها
    سلام وقت همه دوستان بخیر

این مشکلی که الان مطرح کردید یه قسمت زیادیش برمیگرده به سیاستی که خودتون از ابتدا داشتید
    یعنی نباید از همون ابتدا هر چی که دارید و ندارید و رو میکردید.
    شما با این کار توقع طرف مقابلتون رو بالا بردید.
    اینکه به شما میگه با کدوم ماشین بیا دنبال من، و از این کار هم قصد فخر فروشی داره یعنی ظرفیت استفاده از این رفاه رو فعلا نداره.
    با این شرایط جلو بری. احتمال اینکه به جایی برسی که ببینی داره برا اموال پدری شما هم نظر میده زیاده
    پس به نظرم تا بیشتر از این دیر نشده کم کم این فیتیله توقع و توهم طرف مقابل رو بکشید پایین.
    اول از همه باید روشن بشه شرایط مالی شما ( بدون در نظر گرفتن اموال پدری) تو چه سطحیه. و سطح انتظاراتش بر اساس همین سطح شکل بگیره.

مثلا اگه ماشین پورشه مال خودتون نیست دیگه سوار نشید
    بگید ماشین برا بابامه خودش لازم داره، مضاف بر این اگه ببرم بیرون یه تصادف کنم کلی خرج رو دستم میزاره .
    یا اگه ماشین برا خودته بگو گذاشتم برا فروش، بدهکاریامو بدم

براش در حد خانواده خودش خرج کن نه بیشتر نه کمتر.
    مثلا اگه میخاید خونه بخری بگو من میتونم یه خونه در حد محلیتی که داشتید بخرم بیشتر از اون در توان من نیست.
    بابام هم اگه مال و اموال داره ربطی به من نداره توان مالی من اینه
    بعد بهش بگو کار من آزاده، دو تا کار سود داره ممکنه یه کار هم بگیرم ضرر کنم شرایط کاری منو در نظر داشته باش.
    پس یه ماشین بخر تو همون سطحی که تو خونه پدریش داشته و با اون ماشین برو دنبالش.
    خونه هم برا زندگی بگو میخام نزدیک خونه پدرت بخرم یا حتی اجاره کنم
    این کارا رو هم نمایشی انجام نده، یعنی مطمئن اش کن که زندگی ما ربطی به اموال پدری نداره و صحبتی که میکنی جدیه.
    حتی اگه سطح اقتصادی خودتم از خانواده ایشون بالاتره برا اینکه از این شک و تردید خلاص شی حتما این کار رو بکن.
    عکس العمل ایشون ( البته بعد از گذشت یه مدت) جواب تردید شما رو میده
    سلام اقا امیرمسعود.
    ممنونم از راهنماییتون.
    والا من هرچی که داشتم از ابتدا رو نکردم.
    همونطور که تو پست اولم گفتم ما با ایشون فامیل خیلی دور هستیم ولی رفت و امد خانوادگی داشتیم و بالطبع چه خود این دختر و چه خانوادش از وضعیت اقتصادی ما خبر داشتن
    درمورد شرایط مالی شکر خدا وضعیت بسیار خوبی دارم. یعنی در اون حدی هستم که حتی اگه از همین فردا هم کار نکنم و سرمایمو بذارم تو بانک تا 50 سال دیگه هم هیچگونه مشکل مالی پیدا نکنم.
    پدر بنده متاسفانه سال 90 عمرشو بخشید به شما.
    پس درنتیجه هرچی دارم جز مال و اموال خودمه.
    بارها برای ایشون توضیح دادم دلیل اینکه با پورشه نمیام بیرون اول بدلیل کارمه که نمیتونم با این پورشه تو خاک و سنگ و مسیر غیراسفالت برم و مورد دوم هم اینه که اگر این ماشین حتی یه خط کوچیک روش بیفته 20 میلیون از ارزشش کم میشه ! والا بخدا من خسیس نیستم ولی حداقل جز اون آقازاده ها هم نبودم که پول برام علف خرس باشه.
    دلیل خرید این ماشین هم از همون اول این بود که هفته ای یبار سفر کاریم رو با این ماشین برم که حداقل تو جاده امنیت داشته باشم.
    پدرم همیشه این مسئله رو به ما گوشزد کرد که با داراییمون انسانیت هیچکسی رو پایمال نکنیم. به همین دلیله که من اصلا دوست ندارم مال و اموالم تبدیل بشه به یه پتک بزرگ که تو سر دوستان و فامیل اون دختر بخوره !
    اخلاق خوب ، پاکی و نجابت ، زیبایی ظاهری ، خانواده بافرهنگ و فهمیده جز نکات مثبت این دختره.
    اما فخرفروشی بزرگترین نکته منفی ای هست که من تو رفتارشون میبینم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Amina نمایش پست ها
    به نظرم مشکل سطح توقع خانم نیست. مسئله اینه که آیا این خانم ارزش آدم ها رو بر اساس میزان پول و مال و منال می سنجه یا نه. بهترین راه به نظرم اینه که تو رفتارهای این خانم خیلی ریز بشید ببینید آیا اهل تحقیر کردن یا دوری کردن از آدم ها به خاطر وضع مالی شونه؟ آیا با کسانی مثل گارسون رستوران یا احیانا کارگر و باغبان منزل با ادب و احنرام برخورد می کنه؟ اهل بخشندگی و کار خیر هست؟ اگر دیدید که این طوری نیست به نظر من قید این ازدواج رو بزنید چون با توصیفی که از روحیات و انتظارات خودتون کردید، زندگی در کنار همچین آدمی براتون عذاب آور می شه.
    سلام دوست عزیز
    بابت راهنماییتون متشکرم
    والا وقتی جایی باهم میریم بیرون رفتارش با گارسن و ... خوبه. یا اینکه گاها سر چهارراه و اینا وقتی بچه های کوچیک میان پای شیشه ماشین خودش کمکشون میکنه.
    درکل اخلاقای خوب خیلی زیاد داره اما اون فخرفروشی بی مورد تقریبا داره همه این نکات مثبت رو از بین میبره.

7. کاربر روبرو از پست مفید -امین- تشکرکرده است .

Amina (جمعه 10 اردیبهشت 95)

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام یه جوری گفتید من فکر کردم از اخلاقتون میخواهید تعریف کنید
    به ایشون بفرمایید اگر من پس از مدتی ورشکست شدم فقط خودم ماندم با یک قلبی که تو رو دوست داره ایا منو به عنوان همسر میپذری دیگه اونموقع پورشه نخواهم داشت تا جلوی خانوادت بهش افتخار کنی اگر به کسی افتخار کنی فقط وجود خود من .

9. 2 کاربر از پست مفید خادم رضا تشکرکرده اند .

-امین- (جمعه 10 اردیبهشت 95), tavalode arezoo (جمعه 10 اردیبهشت 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6

تشکرشده 8 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid12 نمایش پست ها
    سلام یه جوری گفتید من فکر کردم از اخلاقتون میخواهید تعریف کنید
    به ایشون بفرمایید اگر من پس از مدتی ورشکست شدم فقط خودم ماندم با یک قلبی که تو رو دوست داره ایا منو به عنوان همسر میپذری دیگه اونموقع پورشه نخواهم داشت تا جلوی خانوادت بهش افتخار کنی اگر به کسی افتخار کنی فقط وجود خود من .
    سلام امیدجان
    ممنونم از نظرتون
    والا من بارها خواستم بصورت مستقیم این مسئله رو به دخترخانم بگم ولی مادرم منعم کرده
    چون میگه اینجوری دقیقا شخصیت دختر رو خرد میکنی
    البته چندان بی راه هم نمیگه چون من اگه مستقیم بیام به اون دختر بگم با مال و اموال من فخرفروشی نکن مطمئنا و قطعا ناراحت میشه
    غیرمستقیم هم با لحن شوخی چند بار بهش گفتم ولی یا نمیخواد منظور اصلی منو متوجه بشه یا واقعا متوجه نمیشه

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    اگر اهل سینما هستید بروید با هم یک فیلمی که مرد پول داره ولی اخرش ورشکست میشه رو ببینید بعدا نظر ایشون درباره فیلم جویا بشید ایا همسر این شخص باید باهاش می ماند یا تنهاش می گذاشت یا یک فیلمی که مرد وضعیت مالیش خوب بود ولی انقدر خسیس و بد اخلاق بود تا خانومشو مریض کرد فرستاد خونه باباش بعدشم رفت روش ازدواج مجدد کرد . بزارید بفهمه این اموال اگر شما فرد مناسبی نباشید به هیچ دردی نمیخوره

12. کاربر روبرو از پست مفید خادم رضا تشکرکرده است .

-امین- (شنبه 11 اردیبهشت 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 00 [ 12:26]
    سطح
    73
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 122
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    640

تشکرشده 935 در 291 پست

حالت من
    Shad
    Array
    ُلام دوست عزیز.
    به نظرم برای حل این مسئله، اقتدار مردانه تو مدیریت رابطه نیازمند هست.
    .
    منظورم اینه که شما دقیقا طبق معیار ها و دیدگاه های خودتون رفتار کنید و با نگرش، حرف ها و کنایه های نامزدتون منفعل نباشید (به هیچ وجه) و برای توجیه رفتارتون دلیل های منطقی خودتون رو بیان کنید! در این حالت هم شخصیت مردانه شما پیش نامزدتون تقویت میشه، هم بطور مستقیم از دیدگاه های شما شناخت پیدا میکنه (مسئله مهم این هست که شما هم باید تو رفتار و عملکردتون ثبات کامل داشته باشین و استثنا حتی برای خودتون هم قائل نباشید.) و مزیت مهمی هم که داره شمارو با این شخصیت و دیدگاه میپذیره و بهانه ای برای بعد نخواهد داشت. و باز هم مزیتی که داره در خلال این نوع رفتار ها (منظور مقاومت در برابر خواسته های غیر معقول خانم) که شاید در مواقعی هم به چالش منجر بشه، خصوصیات شخصیتی مهمی از نامزدتون کسب میکنین.
    .
    بطور مثال :
    برای حضور در ضیافت 13بدر میگفتین که من میتونم و علاقه دارم با ماشین کاریم به این ظیافت بیام و خوشحال هم میشم که این روز رو در کنار شما و خانوادتون خوش بگذرونم و ... حالا اگه مقاومت هم کرد رفتنتون رو مودبانه به چالش بکشید. (حالا اگه حتی ناراحت هم شد که شد ... ایشون باید با این شخصیت شما کنار بیان و به عنوان یک هنجار و ارزش قبول کنن ... اگه نه نیازی نیست یک عمر با این نوع تفاوت فکری همدیگه رو آزار بدین.
    .
    یا دانشگاه هم همینطور
    و حتی اگه به شوخی ماشین کاری شما رو مسخره کرد شما با اقتدار تو یک کلمه بگین که این ماشین عصای دست شماست و کار شما رو راه میندازه و دفعه های بعد تو شرایط مشابه همون شما کار خودتون رو انجام بدین و تحت تاثیر حرف های نامزدتون قرار نگیرید...
    .
    مجموعه این نوع رفتار ها هم اعتماد به نفس و شخصیت قوی شما رو شکل خواهد داد ...

14. کاربر روبرو از پست مفید saeeded تشکرکرده است .

-امین- (شنبه 11 اردیبهشت 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام جناب امین .

من نظر شخصی خودم را بیان میکنم.
    خب هدف از دوران نامزدی کسب شناخت هست. و همین طور میزان همخوانی هدفها و معیارها و افق دیدها.

و اینکه نقش شما بعنوان یک طرف ارتباط فقط "نظارت" هست. ناظری دقیق و عمیق. ناظری که وقایع را با معیار خودش می سنجد و نه معیار مادر ( من مخالف نظرخواهی و مشورت اصلا نیستم اصلا. اما گاهی اوقات مواردی برای من مهم هست که مطمین هستم در دنیای مادرم نیست!)
    بررسی رفتارها و زبان بدن و نشانه ها . توجه داشته باشید که در مواقعی که همه چی آرام هست و اوضاع مساعد هست شناخت شخص مقابل راحت نیست چون همه ادمها معمولا در اوضاع مساعد رفتار ارام و بدور از مشکلی دارند. معمولا همه در دوران نامزدی بهترین خودشان را نشان می دهند. همه چیز تازه است و شوق کشف کردن و رسیدن بر هر چیزی سایه می افکند. مخصوصا اگر شخصی یک طرف رابطه شرایط خ خوبی داشته باشد.

اینکه مادر شما فرمودند که همه دخترها دوست دارند ... تا حدی درست هست ( البته نه برای همه دخترها ) این الان باید برای شما یک نشانه باشد برای عمیق تر بررسی کردن. چون مورد نگران کننده ای که من می بینم این پز دادن نیست مورد نگران کننده تر ممکن است برداشت و توقعی که این خانم از وضع مادی شما دارند . احتمال بالایی وجود دارد که ایشان مادیات برایشان مهم باشد و به کم قانع نباشند. چون بنظر نمی اید شما ادم اهل خرجهای خ خارج از قاعده باشید.

مورد بعد در مورد ایشان بنظر می اید خ دختر عمیقی نباشد و ظواهر امر بیشتر برایشان مهم باشد. این یعنی اینکه ثروت شما بیشتر ایشان را تحت تاثیر قرار داده باشد. چون لفظ لگن نوعی توهین هم هست ! نیست

و البته ممکن است اقتضای سن ایشان باشد . به هرحال بنظر می رسد که اختلاف سنی شما دونفر بیش از سه سال است( منظورم شناسنامه ای نیست) شما بدلیل شرایط زودتر وارد عرصه کار شدید و بیشتر از سنتان بنظر می رسید ایشان هم کمتر از 24 !

حالا توصیه ای که من دارم . شما خیلی تذکر ندهید . خیلی جبهه نگیرید. چون در حالت دفاعی رفتن و انتقاد کردن ممکن است ایشان را وادار به تغییر ظاهری بکند اما تغییر عمیق نه . چون ممکن است تمایل داشته باشند به هر ترتیب این ازدواج سربگیرد.
    شما سعی کنید سایر رفتارها ی ایشان و نشانه هایی که با خود دارند را بررسی کنید. ببینید نظرشان در مورد سایر آدمها چیست.( معمولا وقتی در خ از موارد خصوصیت یکسانی به همه نسبت میدهند غالبا خودشان آن خصوصیت را دارند) بهترین خاطراتش چی هستند؟ با چه کسانی هست ؟ ایداه الشون چیه از اینده. کم کم کشف کنید از شما در زندگی چی می خواهد. ایشان را در موقعیتهای خاص بررسی کنید. انگاه تصمیم بگیرید

مورد بعد اینکه بیشتر وقت بگذارید با هم باشید. ( یعنی سعی کنید هر روز کشف تازه ای از ایشان کرده باشید) طولانی شدن دوران نامزدی و یا صرفا جلسات بدون نتیجه خاص کمک کننده نیستند. زمانی طولانی شدن خوب هست که شما را به یقین برساند. این طولانی شدنها وابستگی می اورد و این وابستگی برای دختری در سن ایشان شدید خواهد بود (غالبا)

با توجه به فامیل بودن معمولا از خیلی از تحقیقات صرف نظر می شود. در حالیکه خیلی از شناختها در نقشهایی ایجاد می شود که شخص نقش شاگرد ، دوست و ... را دارد نه نقش فامیل را . دوستان ایشان را بینید. تحیقیقاتتان را کامل کنید نکته مبهمی باقی نگذارید. در ظاهرشان دقیق شوید و..

و اخرین نکته اینکه : نظرات عزیزان شما مهم هستند اما این شما هستید که قرار است با ایشان نزدیک ترین فاصله ها را داشته باشید و مادر فرزندتان باشند. تمام تلاشتان را بکنید

با ارزوی خوشبختی برای شما

پ.ن: البته می دانم مقداری بدبینی در پستم وجود دارد اما حقیقتش من ترجیح میدهم که با زندگی کسی و خودم بازی نکنم. ترجیح میدهم همه تا جایی که می توانم بررسی کنم تا بعد افسوس نخورم

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".
    فریدریش هایلر، نیایش، ص 331

ویرایش توسط مهرااد : شنبه 11 اردیبهشت 95 در ساعت 12:10

16. 3 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

-امین- (شنبه 11 اردیبهشت 95), Amina (شنبه 11 اردیبهشت 95), اثر راشومون (چهارشنبه 15 اردیبهشت 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6

تشکرشده 8 در 2 پست

Array
    از نظر تک تک دوستان ممنونم.
    واقعا راهنمایی های فوق العاده ارزشمند و کاربردی از جانب دوستان دریافت کردم.

دوستان مجددا این نکته رو میگم که باور بفرمائید قصد من اینجا خودنمایی و پز دادن با ماشین و سرمایه و کارم نیست. هدف من اینجا فقط و فقط کمک گرفتن از عزیزان بوده و هست.

این نکته رو بگم که دخترخانم بسیار شوخ طبع هستن و اخلاقای دخترونه دارن. مثلا لفظ " لگن " رو درمورد ماشین کاری بنده بصورت کاملا شوخی و خنده بیان کردن. و البته خود من هم آدم سخت گیر و جبهه گیری نیستم. اتفاقا به گفته همون دختر ادم بسیار انعطاف پذیری هستم.
    دیشب تو تلگرام صحبت میکردیم تصمیم گرفتم به راهنمایی های عزیزان عمل کنم و یه چند گام به جلوتر بردارم.
    بهش گفتم یه مشتری خوب واسه پورشه سراغ دارم شاید بخوام ردش کنم.
    پرسید چرا ؟
    گفتم میخوام با پولش کار کنم
    علی رغم اینکه فکر میکردم جبهه گیری کنه اما درکمال تعجب بهم گفت " خیلی کار خوبیه اخه کارت مهمتر از ماشینه. ماشین همیشه بهترشو میشه خرید "
    من بشخصه واقعا تعجب کردم !

ببینید دوستان این دخترخانم دقیقا ایده ال های منو داره. متاسفانه یا خوشبختانه من بشدت یه ادم غیرتی هستم و این خیلی برام مهمه که همسرم قبلا با هیچ پسری دوستی نکرده باشه. چون اکثر دوستیهای امروزی دختر و پسر شده منشا فساد و بی بندوباری.
    خوشبختانه تو خانواده ای بزرگ شدن که همیشه به ارزشها احترام گذاشته میشده. منظورم از ارزش مسائل مذهبی و دینی نیست.
    فرزندان این خانواده به معنای واقعی تربیت شدن و این نشون از فهمیدگی پدر و مادرشون داره.
    دخترای این خانواده اونقدری از جانب پدر محبت دریافت کردن که نیاز نداشته باشن از طریق غیرشرع و غیرعرف تو فضای محبت یه پسر قرار بگیرن.

من میخوام یجوری این مسئله رو بهشون گوشزد کنم. اما راستش نمیدونم چطوری بگم. چون برام خیلی مهمه باعث ناراحتی و دلگیری ایشون نشم.
    مثلا امید عزیز مسئله سینما رو مطرح کردن ولی مشکل اینحاست که من اصلا وقت سینما ندارم و مهمتر از اون فیلمی با چنین مضمونی سراغ ندارم

من همش از مشکل اخلاق ایشون تو این تاپیک گفتم. یحورایی یه طرفه به قاضی رفتم.
    مشکلی هم که بنده دارم و دخترخانم بارها اعتراض کردن ( که البته حقم دارن ) کار بنده هست
    چون بعضی روزا من 4 صبح از خونه میزنم بیرون 10 شب عین یه مرده برمیگردم. و البته باور کنید مجبورم. بالا سر کارم نباشم طی یک ماه کل پول و سرمایه و خلاصه همه چیم سر از جیب دیگران درمیاره !
    یا مثلا سفرهای کاریم گاها 3-4 روز طول میکشه.
    در این مورد تصمیم گرفتم یه شخص معتمد رو پیدا کنم و تایم های سنگین کاریم رو بهش بسپارم.
    و البته میخوام زودتر قضیه عقد و عروسی رو ردیف کنم. بهمن ماه درس دخترخانم تموم میشه و تایمشون کاملا ازاد میشه.
    مهمتر از همه این موارد اینه که نمیخوام از اعتماد پدر دختر سوءاستفاده کنم و نامزدی رو الکی کش بدم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)