به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 95 [ 18:24]
    سطح
    19
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 78
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 43 در 33 پست

Array

خانواده به هم نمیخورن !

سلام، من یه مشکلی داشتم. هر خواستگاری میاد یا با یکی ملاقات میکنم بعدش میره میگه خانواده هامون به هم نمیخورن.
    مثلا آخریش قرارمون بیرون بود فقط ازم پرسید شغل پدرت چیه، گفتم کارگر ساختمون، دیگه هیچی از خانواده نپرسیدا ! رفت به معرف گفت خانوادش در حد ما نیست .
    عایا ما گناهکاریم؟
    عایا اختلاص گر میشدیم باکلاس بودیم؟
    عایا بیاید سمت ما از کلاستون کم میشه؟
    عایا شما بچه مایه دارارو مامانتون زاییده مارو ر....ده ؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 95 [ 18:24]
    سطح
    19
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 78
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 43 در 33 پست

Array

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 23 مرداد 95 [ 23:32]
    سطح
    12
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 48.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 14 در 8 پست

Array
    سلام عزیزم ,
    بعله این روزا مردم به جای اینکه دنبال خانواده خوب و ابرومند و نون حلال خور باشن دنبال کلاس اجتماعی طرف و پولشن , دختر و پسرم نداره , انگار میخان به بقیه فخر بفروشن که بعله ما با فلان دکتر و فلان تاجر و فلان مهندس و ... ازدواج کردیم.
    خودتو ناراحت نکن , ایشالله اونی که خودتو فقط به خاطر خودت میخاد و دنبال اینحور مزخرفات نیست میاد تو سرنوشتت :)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

تشکرشده 35,973 در 7,399 پست

Array
    با سلام

هدفتون از ایجاد این تاپیک چی هست ، مشاوره ؟ یا نظر سنجی . جای نظر سنجی انجمن آزاد هست .... اگر هدفتون مشاوره گرفتن برای مشکل شخصی هست لطفاً دقیقاً و با املای درست و به صورت اول شخص مشکل خود را واضح بیان کنید تا راهنمایی داده شود

همچنین عنوان تاپیک مبهم هست و گویای مشکل شما نیست عنوانی مناسب ارسال دارید تا جایگزین شود

5. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

نیکیا (جمعه 10 اردیبهشت 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 فروردین 03 [ 16:00]
    سطح
    71
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 317
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    121

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    ناراحت نباش
    متاسفانه همه جا همین طوریه
    یه بنده خدایی اومد خواستگاری آبجیم و به مادرم گفت باباشون چی کاره است مامانم گفته فوت شدن
    اونم گفت ارث چی بهشون رسیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مامانم گفت مگه پسرتون بیکاره؟؟؟؟؟
    بعد پا شدن رفتن
    یکی دیگه اومده گفته خونتون هم که قدیمیه و رفتن

این درحالیه که خواهرم واقعا زیبا ، کارمند ، تحصیل کرده و با حجاب و خوش اخلاقه
    حتی پسرهای فامیل که دوستش داشتن به خاطر پولدار نبودن خانواده ام گذاشتنش کنار
    درحالیکه مادر من برای جهیزیه اش پول خیلی خوبی کنار گذاشته
    چی بگم

متاسفانه رسم روزگار همینه
    من خودم وقتی همسرم اومد خواستگاریم بهش گفتم ظاهر و باطن همینه و ما از نظر مالی زیاد...
    اون گفت مال هرکسی متعلق به خودش ا انشاالله ازدواج کردیم خدا به خودمون هم میده
    و دقیقا خدا رو شکر از نظر مالی با وجودی که از صفر شروع کردیم ولی حالا خیلی از هم سن وسالهای خودمون وضع بهتری داریم
    دعا می کنم خدا اصل خوبیش رو برات بفرسته
    به قول مامانم کسی که دنبال مال و پول بهتر بره و دیگه برنگرده

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آذر 95 [ 11:32]
    سطح
    33
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 103
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    179

تشکرشده 278 در 136 پست

Array
    در اینکه مردم بیش از اندازه پولکی هستند و ایتکه پول ارزش کسی رو بالا یا پایین نمی بره شکی نیست ولی خواهر من، غالب خانواده ها انتظار دارند که خانواده ی عروس یا دامادشون انقدر توان مالی داشته باشه که بتونه در حد اون ها به زندگی اون دو نفر کمک کنه. خلاصه اینکه کفو بودن اقتصادی مهمه و این طوریا هم نیست که هیچ اهمیتی نداشته باشه.

8. 2 کاربر از پست مفید Amina تشکرکرده اند .

مهرآیین (جمعه 10 اردیبهشت 95), عشق آفرین (جمعه 10 اردیبهشت 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 29 اردیبهشت 97 [ 13:07]
    سطح
    25
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 60
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 37 در 24 پست

Array
    سلام
    کسی که ملاک انتخابش وضعیت مالی و شغل پدر و ارث و میراث باشه به هیچ عنوان صلاحیت ازدواج نداره. (البته مشابه بودن وضع اقتصادی مهمه)
    نیازی نیست شما ناراحت باشید.
    با کسی ازدواج کنید که به دنبال یه انسان می گرده.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 مرداد 01 [ 23:19]
    سطح
    59
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 143
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    37

تشکرشده 145 در 70 پست

Array
    هم کفو بودن مالی مساله قابل توجهیه.
    ولی ظواهر الان خیلی مهم تر از مسایل مالیه.یعنی یه خونه اجاره ای شیک از نظر خانواده اقا،خیلی بهتر از خونه ی معمولیه.اونا که نمیپرسن خونتون اجارست؟
    کلا اقایون و خانوادشون بشدت ظاهربین شدن.یعنی واقعا حجب و حیای دختر،تحصیلات،و خیلی چیزای دیگه براحتی فدا خواهد شد.من بارها و بارها دیدم.

این حرفا هم که اون کسی که بخاطر پول بابات میخوادت همون بهتر نخوادت بنظر من قصه هست.گرچه مجبوریم بهش اعتقاد داشته باشیم!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام دوست عزیز

این قضیه ای که ذهن شمارو درگیر کرده یجورایی اپیدمی شده.

هفته پیش یکی از همکارام بهم گفتن که یکی از دوستان همسرش خواسته که یه دختری طبق معیارایی که گفته بود بهش معرفی کنن و همکارم منو معرفی کرد.
    من و این آقا همدیگه رو دیدیم.حرف زدیم.خودش گفت خواهش میکنم یه وقت دیگه ای رو هم همین الآن برای جلسه دوم تعیین کنیم و قرار شد بعدا ساعت دقیقش رو با هم هماهنگ کنیم.
    ایشون بچه بالاشهر بودن و از تیپ و قیافه منم حدس میزد منم مثل خودشمدرحالیکه ما تو یه منطقه متوسط زندگی میکنیم.

بعد از دیدارمون ایشون به من گفتن اجازه بدید برسونمتون.منم گفتم نه مرسی.ایشون اصرار کردن و گفتن آخه همین هم بخشی از پروسه آشنایی هستش و منم متوجه شدم که منظورش دیدن خونه و وضع زندگی ماست، گفتم باشه مشکلی نیست چون میخواستم از نزدیک ببینه.

حلاصه منو رسوند خونمون و دیگه ازش خبری نشد.تا اینکه روزی که برای جلسه دوم هماهنگ کرده بودیم بهم اس ام اس داد.نوشته بود من معتقدم دختر و پسر باید برای جواب رد هم به همدیگه اطلاع بدن(که منم موافقم) و دلیلش رو صادقانه بیان کنند در ادامه نوشته بودن صادقانه میگم شما دختر اجتماعی و خوش برخورد،خود ساخته و ساعی با ظاهری زیبا و جذاب هستید ولی متاسفانه ما از نظر اقتصادی به هم نمیخوریم و نخواستم وقت شمارو الکی هدر بدم و آرزوی موفقیت دارم براتون.منم نوشتم خواهش میکنم آرزوی خوشبختی دارم واستون.

تعارف که نداریم بعد از این پیامش ناراحت شدم و به غرورم برخورد و حس بدی پیدا کردم که کسی منو بابت چیزایی که توش دخالتی ندارم نخواست و خصوصیات مثبتی رو که خودم براش زحمت کشیده بودم نادیده گرفت.
    ولی از یه طرف هم خوشحال شدم چون من بعد از دیدار اولمون اومدم تو خونه به مادرمم گفتم که این آقا اصلا به دل من ننشستن ولی چون اولین جلسه بود گفتم بذار یه مدت بیشتر با هم آشنا بشیم شاید تونستم جذبش بشم.

دوست عزیزم این اتفاق چندین بار برای من افتاده.من تحصیلات و موقعیت کاری خوبی دارم.ظاهر خوبی دارم و تو محل کار خیلی خوش برخورد هستم و همکارا فکر میکنن که من از یه خونواده خیلی پولدار و بالاشهری هستم و کیس هایی به من معرفی میکنن که گاهی بینمون فاصله طبقاتی فاحشی وجود داره و من خودم وقتی متوجه میشم یجوری سعی میکنم به دلایل دیگه آشنایی رو ادامه ندم(یا گاهی اوقات اونا خودشون به خاطر فاصله طبقاتی دیگه ادامه نمیدن) چون نمیخوام بعدا خودم و خونوادم در مقابل اونها احساس حقارت بهمون دست بده.

امیدوارم یکی بیاد سراغت که تو رو بابت خصوصیاتی که خودت توش دخیل بودی بخواد
    ویرایش توسط آی تک : جمعه 10 اردیبهشت 95 در ساعت 01:12

12. 2 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

نیکیا (جمعه 10 اردیبهشت 95), عشق آفرین (جمعه 10 اردیبهشت 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام.

تاپیک رو که دیدم یادآوری چند نکته رو ضروری دیدم:

1. همانطور که دوستان عنوان کردند هم تراز بودن برای ازدواج امری ضروریه و اینگونه نیست که اگر دختر و پسر خوب باشن یا عاشق هم باشند دیگه بقیه چیزا حل میشه!

2. ازدواج وصلت خانواده ها هم هست. باید خانواده ها هم بتونن با هم تعامل داشته باشند.

3. همانطور که ما خانوما حالا به هر دلیلی جواب رد میدیم، باید انتظار و پذیرش انتخاب نشدن رو هم داشته باشیم. اگر کسی به هر دلیلی ما رو انتخاب نکرده باید بپذیریم همان اندازه که ما سهم داریم در انتخاب، آقایی که اومده خواستگاری ما هم سهم داره. پس لزومی نداره خودمونو اذیت کنیم. خیلی از ما شاید تا به حال بیشتر از ده تا خواستگار رد کرده باشیم. قبول دارم سنگینه واسه یه دختر ، اما طرف مقابل هم حق انتخاب داره.

4. خواستگاری که بدون شناخت و تحقیقات قبلی میره خواستگاری و قبل هر تحقیق میره که با دختر آشنا شه همچین مشکلاتی هم ایجاد میکنه. پسر باید قبل خواستگاری حداقل راجع به خانواده و فرهنگ و چهره دختر تحقیق کرده باشه بعد اقدام کنه. و اگر اطلاعی نداره ، در ابتدا بایستی خانواده ها به هم معرفی بشن بعد دختر و پسر. اما ایروزا مد شده دختر و پسر میرن یه کافی شاپ میشینن حرف میزنن، بعد اگر مشکلی نبود تازه میخوان خانواده ها رو معرفی کنن در حالی که به جرات میشه گفت از مهمترین و ابتدایی ترین مراحل خواستگاری شناخت خانواده ها از همه.

همین چندی پیش من مشکل برعکس شما رو داشتم. فردی اصرار داشت بیاد خواستگاری، قاطعانه بهشون گفتم خانواده من اصلا خواستگاری خارج از فامیل نمیپذیرن، اصلا بدون تحقیق میگن خیر. فرمودند اجازه بده شانسمو امتحان کنم حداقل تلاش کرده باشم. گفتم ببینید شما به خانواده ما نمیخوری، فرمودند باشه خانواده با من، شما نظرتو راجع به من بگو، فکر میکنی میتونی کنار من خوشبخت باشی؟ گفتم نمیتونم خانواده رو نادیده بگیرم که و جواب منم منفیه و اصرار داشتند صحبتشون رو بشنوم. منم برای احترام بهشون پذیرفتم. گفتم خونه داری؟ گفت نه، ماشین داری؟ نه، پس انداز داری؟ نه. گفتم در جریانید من تو چه شرایط رفاهی بودم؟ گفتن بله ولی اگه یکی یکو بخواد با همه شرایطش میسازه. گفتم عادلانه است شما بخوای با پول من بسازی و من با بی پولی شما ؟ :|
    نمیدونم چرا ناراحت شد :|

قصد فخر فروشی نداشتم، دلیلم واسه رد کردنش در اصل خانواده ام بود، اما چرا باید بی حساب و کتاب فقط واسه اینکه خوشش میاد اقدام کنه؟ مگه رمانه؟ مطمین باشید اگه یکی که خیلی از خودم سره هم خواستگاری میکرد رد میکردم، چون توان زندگی توی اون سطح رو ندارم. پسر و دختر بهتره همسطح باشن ، یا پسر یه کوچولو بالاتر باشه. ضمن اینکه خواستگاری آداب و رسومی داره، خانواده و بزرگتری گفتن، صلاح و مصلحتی گفتن، این چه طرز خواستگاریه. واللللللا.

به هر حال اگر دختر پسری دچار چنین مشکلاتی میشن شاید هم روش صحیحی برای خواستگاری و یا پذیرش خواستگار برنگزیدند.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.
    ویرایش توسط عشق آفرین : جمعه 10 اردیبهشت 95 در ساعت 09:30

14. 2 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

Amina (جمعه 10 اردیبهشت 95), مهرآیین (جمعه 10 اردیبهشت 95)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)