به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 اردیبهشت 97 [ 02:03]
    سطح
    28
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    17

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

Buddy Away مخالفت ادامه دار خانواده برای ازدواج با دختر خارجی

آدرس پست قبلی : http://www.hamdardi.net/thread-39881.html
    سلام به همه ی اعضای همدردی من سال پیش که عضو همدردی شدم مشکلم رو مطرح کردم خانوادم مخالف ازدواجم با یک دختر سوئدی بودن برای همین به ایران رفتم که راضیشون کنم ولی راضی نمیشن و میگن که باید از ایران زن بگیری من چون مدت ۹ ساله که اینجا هستم با فرهنگ مردم اینجا آشنا شدم و با این فرهنگ بیشتر کنار میام ولی خانواده راضی نمیشه حتی دعوتشون کردم اینجا که خودشون آشنا بشن با خانواده و دختر ولی قبول نکردن . راستش خانواده ی من کمی مذهبی هستم و فرهنگ اینجا براشون جا افتاده نیست و برای همین با من کنار نمیان . من دو ساله که با این خانم ارتباط دارم و الان هم با هم زندگی میکنیم طبق فرهنگ اینجا بدون ازدواج هم میشه بچه دار شد و با هم زندگی کرد ولی من میخوام ازدواج کنم ولی هرکتری کردم خانواده راضی نشد نمیخوام بدون رضایت اونها کاری کنم ممنون میشم راهنمایی کنید که چطوری آنها را راضی کنم .

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

1- چه مشکلی با این خانم دارند؟
    دین؟ زبان؟ فرهنگ؟ ملیت؟

از نظر کلی مثل خانواده و تحصیلات و شغل و ظاهر ... با ایشون مشکلی ندارند؟

2- اگر پدر و مادرت به حرف مردم خیلی اهمیت می دن و بخاطر حرف اقوام هست
    می تونی ( البته با در نظر گرفتن شرایط خودت و خانواده ات) با این خانم یه سفر طولانی بری ایران
    اونجا با اقوام که آشنا بشه، دوست و آشنا که از خوبیهاش بگن، ممکنه نظر پدر و مادرت تعدیل بشه
    یا می تونی از بزرگترها مثل پدربزرگ و ... بخواهی واسطه بشن.

3- اگر دوستی داری که با خانم غیرایرانی ازدواج کرده
    پدر و مادرت را با خانواده دوستت آشنا کن
    می تونه موثر باشه
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا
    ویرایش توسط شیدا. : جمعه 03 اردیبهشت 95 در ساعت 14:38

3. 3 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

alone.in.se (جمعه 03 اردیبهشت 95), fahimeh.a (دوشنبه 21 تیر 95), بارن (جمعه 03 اردیبهشت 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    سلام

1- چه مشکلی با این خانم دارند؟
    دین؟ زبان؟ فرهنگ؟ ملیت؟

از نظر کلی مثل خانواده و تحصیلات و شغل و ظاهر ... با ایشون مشکلی ندارند؟

2- اگر پدر و مادرت به حرف مردم خیلی اهمیت می دن و بخاطر حرف اقوام هست
    می تونی ( البته با در نظر گرفتن شرایط خودت و خانواده ات) با این خانم یه سفر طولانی بری ایران
    اونجا با اقوام که آشنا بشه، دوست و آشنا که از خوبیهاش بگن، ممکنه نظر پدر و مادرت تعدیل بشه
    یا می تونی از بزرگترها مثل پدربزرگ و ... بخواهی واسطه بشن.

3- اگر دوستی داری که با خانم غیرایرانی ازدواج کرده
    پدر و مادرت را با خانواده دوستت آشنا کن
    می تونه موثر باشه
    مشکلشون هم دینه هم زبان و هم فرهنگ و ملیته میخوان من با یه ایرانی ازدواج کنم که هم زبان و هم دین و فرهنگم باشه در حالی که من فرهنگ اینجا را پذیرفتم و مشکلی ندارم نمیخوام به اون خانوم دینم رو تحمیل کنم از نظر شغل و تحصیلات و خانواده هم تقریبا مثل همیم . فعلا امکان نداره که بتونم با این خانم به ایران بیام ولی خانوادم رو دعوت هم کردم ولی قبول نمیکنن مشکلشون هم فکر نکنم حرف فامیل باشه . بیشتر دوستان من که اینجا هستند با یکی که اهل همینجا هست ازدواج کردن که همه هم زندگی خوبی دارن جز یه مورد که جداشدن خانواده من هم فقط همین یک مورد را میبینن . بیشتر مشکلشون مذهب و اختلاف فرهنگ هست نمیدونم چکار کنم.

5. کاربر روبرو از پست مفید alone.in.se تشکرکرده است .

Dr.Goebbels (جمعه 03 اردیبهشت 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 95 [ 04:00]
    سطح
    33
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    101

تشکرشده 183 در 100 پست

Array
    بهشون بگو اگه میخواین منو بدبخت کنین ، برید برام دنبال دختر ایرانی بگردین.
    من نمیفهمم انگار خانوادتون میخوان ازدواج کنن که مشکل فرهنگ و مذهب دارن ،وقتی شما 9 سال اونجا زندگی میکنین و با فرهنگ اونجا کنار اومدین ، مسلما براتون خیلی سخت هست که بخواین با یه دختر از فرهنگ ایران ازدواج کنین و باهاش کنار بیاین.
    من کاملا به شما حق میدم چون 9 سال خودش یه عمره. منم اگه 9 سال یه کشور دیگه بودم ، دیگه نمیتونستم با شرایط ازدواج تو کشور خودم کنار بیام.
    بازم نمیفهمم چه مخالفتی هست ، مگه قراره صبح تا شب با خانوادتون باشین که اختلاف فرهنگ و مذهب پیش بیاد ، اونا ایران و شما اونطرف دنیا :|
    چاره کار فقط صبر و حوصله هست ، شاید براتون خسته کننده بشه ولی آخرش مطمئن باش راضی میشن.
    تو بعضی مشکلات ، مشاوره جواب نمیده به نظرم ، فقط صبر صبر صبر.

7. 2 کاربر از پست مفید maral569 تشکرکرده اند .

alone.in.se (جمعه 03 اردیبهشت 95), Dr.Goebbels (جمعه 03 اردیبهشت 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maral569 نمایش پست ها
    بهشون بگو اگه میخواین منو بدبخت کنین ، برید برام دنبال دختر ایرانی بگردین.
    من نمیفهمم انگار خانوادتون میخوان ازدواج کنن که مشکل فرهنگ و مذهب دارن ،وقتی شما 9 سال اونجا زندگی میکنین و با فرهنگ اونجا کنار اومدین ، مسلما براتون خیلی سخت هست که بخواین با یه دختر از فرهنگ ایران ازدواج کنین و باهاش کنار بیاین.
    من کاملا به شما حق میدم چون 9 سال خودش یه عمره. منم اگه 9 سال یه کشور دیگه بودم ، دیگه نمیتونستم با شرایط ازدواج تو کشور خودم کنار بیام.
    بازم نمیفهمم چه مخالفتی هست ، مگه قراره صبح تا شب با خانوادتون باشین که اختلاف فرهنگ و مذهب پیش بیاد ، اونا ایران و شما اونطرف دنیا :|
    چاره کار فقط صبر و حوصله هست ، شاید براتون خسته کننده بشه ولی آخرش مطمئن باش راضی میشن.
    تو بعضی مشکلات ، مشاوره جواب نمیده به نظرم ، فقط صبر صبر صبر.
    من یک سالو نیمه که صبر کردم خیلی بخواد ادامه پیدا کنه ۴ سال بتونم صبر کنم بعدش چی کار کنم ؟ اگه همینحوری ادامه پیدا کنه که کاری نمیتونم بکنم . یعنی هیچ راهی جز صبر وجود نداره که راضی بشن ؟ به نظرتون اگه ازدواج کنیم و تو عمل انجام شده قرار بگیرن ممکنه تو طول زمان راضی بشن ؟ چون هر دلیلی که واسشون میارم قبول نمیکنن حتی گفتم اگه با این خانم ازدواج نکنم دیگه ازدواج نمیکنم که گفتن اشکالی نداره یا با ایرانی ازدواج کن یا ازدواج نکن هرچی هم سعی کردم که دلیلشو بفهمم نشد فقط میگن باید با یک ایرانی ازدواج کنی ، دیگه نمیدونم چی کار کنم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 95 [ 04:00]
    سطح
    33
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    101

تشکرشده 183 در 100 پست

Array
    والا نظر من کارشناسی نیست.
    ولی به نظر من باید بازم صبر کرد و صحبت کنین باهاشون ، دلایلشون که اصلا قانع کننده نیست.
    کاش یه بزرگتری ، یه آدم فهمیده ای ، کسی بود که پادرمیونی میکرد حداقل راضی میشدن یه بار اون خانوم رو بببنن.
    خیلی ها هم بودن که رفتن اون طرف و بدون اجازه خانواده ازدواج کردن و مشکلی هم پیش نیومد ولی به نظرم اگه بخواین این کارو بکنین ، یه جورایی بی احترامی حساب میشه.
    اگه دیگه خیلی پافشاری داشتن و تلاش های شما نتیجه نداد و اگه واقعا از تصمیمتون مطمئن هستین ، به عنوان یه فرد مستقل بدون اجازه این کارو کنین.
    جسارتا میشه بدونم چرا این قضیه ازدواج انقد براتون مهم شده؟ آخه شما میگین دارین با ایشون زندگی میکنین و طبق حرفهای خودتون فرهنگ اونجا پذیرفتین و حتی میگین که بدون ازدواج میتونن بچه دار بشن .
    شما که این دو سال رو باهاشون زندگی کردین ، خب بازم به همین روش ادامه بدین تا رضایت کامل خانوادتون رو به دست بیارین.
    از خانوادتون بخواین که یه دلیل قانع کننده بیارن که مورد قبول شما باشه ، دین و ملیت و زبان ، فرهنگ دلایل قانع کننده ای نیست ، حداقل برای شرایط شما نیست چون خودتون میگین با فرهنگ اونجا بهتر کنار میاین و این شما هستین که میخواین زندگی کنین ، نه خانواده ، شاید هر پنج سال در میون هم نخواین بیاین ایران ، پس این دلایلی که خانوادتون میگن به هیچ وجه قانع کننده نیست.
    شاید به خاطر مذهبی بودنشون دوس ندارن بگن که عروسشون مسلمان نیست و . . . (با احترام کامل به مذهبی و غیر مسلمونها ، من برای همه عقاید و طرز فکر ها احترام قائل هستم)
    شاید شما 9 سال اونجا هستین ، اینو یادتون رفته باشه ولی من اینو یادآوری میکنم که تو ایران اول حرف مردم مهمه ، بعد دل و حرف خود شخص ، بعضیا شده بمیرن هم ولی به خاطر حرف مردم باید اونجوری که مردم میخوان زندگی کنن ،حداقل 99 درصد ایرانیا اینطورن
    نمیدونم شاید مثلا آرزوها واستون داشتن و دارن و . . . .
    ویرایش توسط maral569 : جمعه 03 اردیبهشت 95 در ساعت 21:20

10. 2 کاربر از پست مفید maral569 تشکرکرده اند .

alone.in.se (شنبه 04 اردیبهشت 95), Dr.Goebbels (جمعه 03 اردیبهشت 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام دوست عزيز

من شرايطتون رو كاملا درك ميكنم.
    به نظرم الان كه در مورد فرد مقابل به اطمينان رسيده ايد و البته بعد از اين همه مدت تلاش هم خانواده متقاعد نشده اند، لزومي براي صبر بيشتر وجود ندارد. به خصوص اينكه شما نه سال بدون خانواده زندگي كرده ايد و زندگي كاملا مستقلي از انها داريد.
    با اين وجود به عنوان تلاش اخر، توصيه مي كنم يكبار ديگر با خانواده صحبت كنيد. و در اين صحبت بيشتر روي اين موارد مانور بدهيد كه:
    الان با اين خانوم شاد و خوشبخت هستيد، يكديگر را درك مي كنيد و رابطه بسيار خوبي داريد.
    اگر اين خانوم را رها كنيد، از كجا معلوم با دختر بعدي رابطه موفقي داشته باشيد؟ چه تضميني هست فرد بعدي مچ شما باشد؟
    از كجا معلوم كه دختر ايراني كه هم فرهنگ و هم دين شماست اخلاق به خوبي اين خانوم داشته باشد؟
    و البته اگر نگران جدايي هستند، مگر هم فرهنگي و هم ديني تضميني براي عدم جدايي هست؟ پس اين امار بالاي طلاق در ايران چه مي گويد؟
    ضمنا اشاره كنيد كه در كنار اخلاق خوب اين خانوم، از اين مطمئن هستيد كه او به خاطر علاقه به شما، به فرهنگ، زبان و ... شما هم امكان دارد در اينده علاقه پيدا كند و
    از انها تاثير بگيرد، مثلا زبان فارسي ياد بگيرد.

موفق باشيد.
    كامران
    عاشق همه سال مست و رسوا بادا

ديوانه و شوريده و شيدا بادا

با هوشياري غصه هر چيز خوريم

چون مست شديم هرچه بادا باد

ویرایش توسط kamran2007 : شنبه 04 اردیبهشت 95 در ساعت 04:32

12. 2 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

alone.in.se (شنبه 04 اردیبهشت 95), بارن (شنبه 04 اردیبهشت 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamran2007 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز

من شرايطتون رو كاملا درك ميكنم.
    به نظرم الان كه در مورد فرد مقابل به اطمينان رسيده ايد و البته بعد از اين همه مدت تلاش هم خانواده متقاعد نشده اند، لزومي براي صبر بيشتر وجود ندارد. به خصوص اينكه شما نه سال بدون خانواده زندگي كرده ايد و زندگي كاملا مستقلي از انها داريد.
    با اين وجود به عنوان تلاش اخر، توصيه مي كنم يكبار ديگر با خانواده صحبت كنيد. و در اين صحبت بيشتر روي اين موارد مانور بدهيد كه:
    الان با اين خانوم شاد و خوشبخت هستيد، يكديگر را درك مي كنيد و رابطه بسيار خوبي داريد.
    اگر اين خانوم را رها كنيد، از كجا معلوم با دختر بعدي رابطه موفقي داشته باشيد؟ چه تضميني هست فرد بعدي مچ شما باشد؟
    از كجا معلوم كه دختر ايراني كه هم فرهنگ و هم دين شماست اخلاق به خوبي اين خانوم داشته باشد؟
    و البته اگر نگران جدايي هستند، مگر هم فرهنگي و هم ديني تضميني براي عدم جدايي هست؟ پس اين امار بالاي طلاق در ايران چه مي گويد؟
    ضمنا اشاره كنيد كه در كنار اخلاق خوب اين خانوم، از اين مطمئن هستيد كه او به خاطر علاقه به شما، به فرهنگ، زبان و ... شما هم امكان دارد در اينده علاقه پيدا كند و
    از انها تاثير بگيرد، مثلا زبان فارسي ياد بگيرد.

موفق باشيد.
    كامران
    سلام دیروز که تلفنی صحبت کردم بیشتر این چیز هایی که شما گفتین رو بهشون گفتم حتی این خانم زبان فارسی رو هم کمی بلده چون زیاد پافشاری کردم بازم دلیل موجهی واسه مخالفت نیاوردن . با برادرم که صحبت کردم گفت دلشون میخواد برگردی ایران همینجا زندگی کنی و ازدواج کنی ، از اونموقع تا الآن فکرم مشغوله نمیدونم چطوری راضیشون کنم من تمام زندگیم اینجاست نمیتونم برگردم بعدش هم به این خانم قول دادم باهم باشیم . پدر و مادرم هم جوری هستن که یه چیزی رو بخوان باید حتما انجام شه الان نمیدونم چی کار کنم اگه اینطور باشه دیگه صبر فایده ای نداره.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 آبان 98 [ 14:41]
    سطح
    74
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    Tagger Second Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,148

تشکرشده 151 در 51 پست

Array
    سلام
    خونوادتون میدونن که شما با هم زندگی میکنید؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بارن نمایش پست ها
    سلام
    خونوادتون میدونن که شما با هم زندگی میکنید؟
    بله میدونن بهشون گفتم‌ حتی گفتم اگه همینجوری ادامه بدن ازدواج هم میکنن که بینمون دعوا هم شد برای همین امسال ایران نرفتم دیروز باز هم دعوتشون کردم بیان اینجا ولی زیر بار نمیرن امروز شاید دوباره باهاشون حرف زدم اگه ایندفعه دیگه قبول نکردن باید کار خودمو بکنم نمیتونم تا آخر عمرم صبر کنم که برای رضایتشون ،شاید اگه بفهمن یه مدت ارتباتشونو قطع کنن ولی چند وقت که گذشت دیگه باید کنار بیان کنار هم نیومدن بعد بچه دار شدنم دیگه کنار میان.

16. کاربر روبرو از پست مفید alone.in.se تشکرکرده است .

بارن (سه شنبه 07 اردیبهشت 95)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)