به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 تیر 96 [ 14:03]
    سطح
    17
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 64
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

کلکسیون مشکلات. یکی نیست اینجا کمک کنه

خسته شدم از دسته خودم حس میکنم ادم بدبختی هستم دیگه واقعا حالم از خودم بهم میخوره. من الان 8 ساله که خودارضایی میکنم ولی خیلی شدید طوری که حداقل روزی یه بار باید این کار و انجام بدم الانم که بیست ساله شدم دیگه از خودم بدم میاد که انقدر از هم سنام عقبم یه جورایی این کار برام عادت شده همون طور که تو پست قبلیمم گفتم پیش روانپزشگ رفتم ولی بذای اعصابم و قرص هایی برای بیش فعالیم بم داده که کامل تو پست قبل توضیح دادم. علاوه بر اینا ادم تنهایی شدم یه دوستم ندارم کلا تو دانشگاه وقتی هم کلاسیام و میبینم میخام بمیرم دیگه با این وضع زنده نباشم. استرس شدیدی که دارم که همون طور که تو پست قبلم گفتم با داروهم کنترل نشده و این که کلا از خودم بدم میاد کلا ان حس هر روز بامه این که با بقیه فرق دارم و بقیه هیچ وقت من و جدی نمیگیرن قرص های ضد افسردگییم میخورم ولی همین طور که گفتم از خودم خسته شدم. از این که نمیتونم با بقیه ارتباط برقرار کنم اضطراب شدیدم تنهاییم و این خودارضایی که واقعا مسخرس یکی تو سن من هم چین کاری میکنه اون به این شدت.اوضاع خانوادگیم مادر پدرم حدودا8 سال پیش بعد کلی دعوا داستان از هم جدا شدن و از همون موقه من افسرده و اضطراب گرفتم. الانم جداشدنشون مثله بقیه معمولی و عادی نیست سایه هم و با تیر میزنن و منم سعی میکنم با خانوادها کمتر رفت و امد کنم کلا دوستان خودمم نمیدونم مشکلم چیه دیگه مخم نمیکشه کلا روزام بی هوده میگذره هر روز از صب تا شب تو خونم مگه اینکه فقط برم دانشگاه که اونم دلم میخواد هرچه زودتر تموم شه بس که اضطراب دارم و تنهام تو دانشگاه و میبینم نمیتونم با کسی ارتباط براقرار کنم تو پست قبلی مشکلم و گفتم ولی جوابی نگرفتم گفتم مشکلم و طور دیگه و کامل تر بیان کنم شاید جواب بگیرم فقط دوستان اون مورد خودارضایی کمکم کنید اصلا نمیتونم جلو شو بگیرم کلیم سعی کردم ولی نمیتونم تو رو خدا کمکم کنید

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 19:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,081 در 7,003 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    درموردمشکلات جنسی که عنوان کردید لطفا با دقت مطالب ذیل را مطالعه و دقیقا به کار گیرید:

مقدمه:
    مشکل خودارضایی شما به نظر می رسد ثانویه باشد.
    یعنی شما خودارضایی را به مثابه مواد مخدر برای فرار از حل مشکلات زندگی انتخاب کرده اید.
    پس گام مهمی که باید بردارید پیگیری حل مسائلتون از طریق مراجعه مستمر به جلسات روانشناس بالینی و حل تعارضات خودتون هست.

اما چون تاکید روی مشکل خودارضایی داشتید:

1- در انسان به عکس حیوانات نیازهای جنسی تحت تاثیر دو نیرو هست.
    الف) غریزه درونی

ب) مشوق بیرونی

یعنی اینکه انسان علاوه بر اینکه به خاطره غریزه درونی تمایل سکس پیدا می کند. تحت تاثیر برانگیختگی و تحریکات بیرونی هم تمایل به ارتباط جنسی پیدا کند.
    البته منظور از مشوق بیرونی و تحریکات بیرون فقط عکس ها و فیلم ها و خانمهایی نیستند که تحریک کننده هستند، بلکه خیالبافی و ذهن گرایی و تجسمات ذهتی و خیالی شما در موردمسائل جنسی هم محرک هستند و می توانند شما را به افراطی گری جنسی بکشانند.
    پس با توجه به این بند غریزه جنسی مشخص هست و کم و زیاد همه دارند، لیکن آنچه که برای شما معضل ایجاد کرده است قسمت دوم هست که عبارت هست از تحریکات بیرونی این تحریکات قسمتی واقعیات بیرونی هست اعم از عکس ها، فیلمها و خانمها، و قسمت مهمتر خیالبافی ها و ذهن بافی ها و تصورات و تجسمات ذهنی شما در مورد سکس هست.
    خلاصه اینکه با توجه به این بند شما تا مشوق بیرونی را تحت کنترل و توقف قرار ندهید این افراطی گری جنسی پایانی ندارد.
    به این منظور باید خلوتهای خود را حذف کنید.
    وسایل و امکانات و شرایطی که این مسئله را تسهیل می کند را کنار بگذارید.
    از فشارها و مشکلات زندگی بکاهید و برای مسائل زندگی از فرایند تصمیم گیری و شیوه حل مسئله کمک بگیرید.
    اشتغالات دیگر برای خود فراهم کنید.

2 - خدا برای انسان صدها منفذ و و گیرنده لذت قرار داده است. این گیرنده ها بعضی روانی بعضی جسمی
    هستند.

حس بویایی: لذت از عطر گلها، بوی میوه ها و ...
    حس چشایی: لذت از هزاران مزه
    حس بینایی: لذت از دیدن طبیعت، مناظر، و هزاران نعمتی که اطراف ماست.
    حس شنیداری: لذت از شنیدن و فهم اطراف خود، صدای پرندگان، موسیقی و ....
    حس لامسه: لمس محیط و فهم محیط و .
    فهم مفاهیم علمی
    سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، طنز، سرگرمی و ..
    و هزاران هزار منفذ وگیرنده لذت بخش طبیعی دیگر..

حالا فرض کنید که شما به جای حل مشکلات و گسترده کردن فعالیت هایتان خود را حبس در منزل کردیه اید و تمام انرژی خود را متمرکز کنید روی آلت تناسلی و خودارضایی جنسی.
    و از خودارضایی به مانند مواد مخدر برای کاهش تنش استفاده می کنید.
    پس تا تنش های خود را حل نکنید ممکن است برای آرامش و فرار از اضطراب دست به این اقدام بزنید.
    لذا
    1 - باید با مراجعه مستمر به روانشناس بالینی تنش های خود را کاهش دهید.
    2 - با جایگزین کردن لذتهای طبیعی و گسترده و سالم به جای خودارضایی ، آرامش را از بسترهای کم آسیب دنبال کنید.

اکنون موجب شده است کم کم به صورت کاریکاتور و یک جانبه همه لذتهای دیگر به مرور در شما تحلیل رود و وکوچک و ضعیف شود. و خود ارضایی جای همه بخشهای زندگی شما را گرفته است..
    مانند کسی که معتاد به مواد مخدر هست. و به جای همه لذتهای زندگی در گوشه ای با مواد لذت می برد.
    این لذت های یک جانبه فرد را ضعیف و اعتماد به نفسش را می برد و عطش سیری ناپذیر به او می دهد و فرصت لذت بردن از سایر مواهب زندگی را از دست می دهد.
    با توجه به این بند شما باید لیستی ازعلاقمندیها ، توانمندیها و اشتغالات جذاب را تهیه کنید و خودتان را گسترش دهید.
    از تمرکز روی مسائل جنسی دست بکشید.
    چون با خیال و فکر به این موارد ، آنها را برجسته تر می کنید و کنترل را بیشتر از دست می دهید.

دقت کنید:
    چشم در صورت انسان زیباست.
    بینی زیباست
    دهان زیباست
    گوش زیباست
    و همه اینها باید درچهره باشد.
    اما تصور کنید یک نفر چشمشایش هر کدام به اندازه یک پرتغال بشود و دهان و بینی آن اندازه نخود شود.
    چنین چهره ای هولناک هست.
    چرا؟
    چون تناسب بین اجزاء چهره به نفع چشمها از بین رفته است. و چشم جای بقیه را گرفته است.
    چشم مشکلی نداردمی بیند و قشنگ هم هست. اما بیشتر از ظرفیتش جا اشغال کرده است.

در مسائل جنسی هم می تواند این اتفاق بیفتد.
    نبایدمسائل جنسی جای سایر مسائل زندگی را بگیرد.
    برنامه ای را برای خود طراحی کنید که زندگیتون را پوشش دهد.
    سایر زندگیتون هم برنامه ای مفرح و شاد و اشتغالات جذاب و سرگرمی ها ی متنوع قرار دهید و نقش لذتها و کشش ها و تحریکات و خیالات جنسی را حذف کنید.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

3. 7 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

amf66 (چهارشنبه 01 اردیبهشت 95), ammin (دوشنبه 06 اردیبهشت 95), Aram_577 (پنجشنبه 09 اردیبهشت 95), Ashab (دوشنبه 06 اردیبهشت 95), Hadi99g (یکشنبه 05 اردیبهشت 95), psy hamyar (چهارشنبه 01 اردیبهشت 95), عشق آفرین (پنجشنبه 08 تیر 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 تیر 97 [ 15:04]
    سطح
    56
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    143

تشکرشده 309 در 147 پست

Array
    سلام
    جناب مدیر کامل و مفصل توضیح دادن
    منم نظر خودمو میگم
    ببین دوست من اولا باید اعتماد بنفس خودتو افزایش بدی اینطور که شما صحبت میکنید و از حرفاتون میشه فهمید شدیدا اسیب پذیر و شکننده هستید و به قول مدیر برای کاهش این فشارها و کاستی ها و برای تخلیه استرس هاتون به خود ارضایی رو میارید که مسکن و التیام موقتی و در یکلام یه سرابه
    بعد اینکار بلافاصله دچار عذاب وجدان و احساس گناه میشید و به خودتون لعنت میفرستید که توان ترکش رو ندارید و بالطبع بدتر اعتماد بنفستون کاهش پیدا میکنه و خودتون رو یه ادم ضعیف و بی لیاقت میبینید که از هر لحاظ از همه اطرافی پایین تره و این میشه شروع جمع گریزی و انزوا و .....
    حالا چاره چیه؟!!
    با خودتون فکر کنید یه پسر همسن شما چه صفاتی میتونه داشته باشه که بیشتر به چشم بیاد و دارای شان اجتماعی باشه
    چه پسری از نظر شما الگو و نمونه است؟!
    سعی کنید همون صفات رو در خودتون تقویت کنید
    فعالیت هایی که بنظرتون میرسه و احساس مفید بودن و خاص بودن بهتون میده مثل یه رشته ورزشی یا هنر و نوازندگی و .....
    خودتون به زور بندازید توی جمع ها
    با ادمهای مختلف و جدید اشنا بشید
    به هیچ وجه خودتون رو محبوس نکنید
    اخر اینکه خود ارضایی و عوارضش مخصوص یه دوره نیست که بعد ازدواج تمومشه شک نکنید تا اخر عمر باید تاوانش رو بدید توی همه زمینه ها(شغل و زناشویی و معاشرت با دیگران و شان اجتماعی و...) مگر اینکه همین الان خودتون رو ملزم کنید به ترکش
    موفق باشید....

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 تیر 96 [ 14:03]
    سطح
    17
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 64
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    سلام واقعا ممنونم که انقدر سریع جواب دادید. دوست عزیز اینکه شما گفتید به زور خودم وارد جمع کنم و خودم و محبوس نکنم همون طور که گفتم من دچار اضطراب هستم و اصلا نمیتونم دارد جمع بشم یا اگر هم به زور خودم وارد جمع کنم انقدر اضطراب دلرم و رفتارم غیر عادی که کلا سوتی میدم و همه از شدت اضطرابم میفهمن که من مشکل دارم و اضطراب دارم مثلا اگر توی کلاس استاد نگام کنه یا وارد یه جمع بشم هرچقدر کوچک انقدر هول میشم و رفتارم غیر عادیه که نمیدنم باید چی کار کنم و رفتار عادی در اون لحظه چیه

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 29 اردیبهشت 97 [ 13:07]
    سطح
    25
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 60
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 37 در 24 پست

Array
    سلام
    ببین یکی از مشکلاتی که داری و خودت هم نمی دونی اینه که بیش از اندازه به مشکلاتت توجه می کنی.
    نمی گم مشکلاتت رو انکار کن ولی بدون مشکلاتت وقتی تموم میشن که تو با یه روحیه ی قوی و محکم و با یه استراتژی درست به جنگشون بری
    فکر نکن این مشکلاتی که می نویسی فقط مال تو هستش خیلی های دیگه هم همین مشکلات رو دارن خود من اونقدر مشکلات تو زندگیم هست که گاهی به شوخی می گم من مشکلی هستم که دست و پا دراوردم ولی هیجوقت خودم رو نمی بازم چون اگه لحظه ای به شکست دادن مشکلاتم باور نداشته باشم قطعا اون لحظه مشکلات من رو شکست دادن. قبل از هر چیزی باید خودت رو باور کنی.

یکی دیگه از مشکلاتی که داری اینه که به خاطر تمرکز بیش از انداره روی مشکلاتت امتیازات و موفقیت هات رو نمی بینی
    الان که تاپیک کلکسیون مشکلات زدی من می خوام کلکسیون امتیازات و موفقیت هات رو بنویسم
    1. تو تازه 20 سالته و اول جوونیته و در قدرتمند ترین دوران زندگیت قرار داری اگر 30 یا 40 سالت بود کارت خیلی سختتر می شد.
    2. تو داری تو یه دانشگاه خوب درس می خونی
    3. تو قدرت تحلیل و قضاوت شخصیت خودت رو داری فکر نکن چیز کمیه آدم های زیادی هستند که خودشون نمی دونن مشکلشون چیه
    4. تو تسلیم نشدی و داری دنبال راه حل می گردی

و خیلی امتیارات دیگه که اگه فقط به مشکلاتت فکر نکنی می تونی تو وجودت خودت کشف کنی تازه این ها رو هم من از توی کلکسیون مشکلات تو متوجه شدم
    یادت باشه بیشترین کسی که میتونه بهت کمک کنه خودتی

7. کاربر روبرو از پست مفید PersianCat تشکرکرده است .

Hadi99g (یکشنبه 05 اردیبهشت 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 تیر 97 [ 11:34]
    سطح
    40
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 135
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    852

تشکرشده 48 در 28 پست

Array
    خود ارضایی بیشتر از انکه به جسم اسیب رساند ، به روح و روان ادمی اسیب می زند.

اعتیاد به خود ارضایی باعث می شود که شما کنترلی بر خود نداشته باشید و این بدن و نفس شما است که بر شما کنترل دارد.

وقتی بدن شما میل و برانگیختگی جنسی را حس می کند، شما احساس می کنید هیچ حق انتخابی ندارید و هر انچه او بخواهد انجام می دهید.

این احساس اسیر شدن، باعث ضعیف شدن اعتماد به نفس و توانایی شما در کنترل خیلی از جنبه های زندگی خواهد شد.

وقتی ما بتوانیم هدف مشخصی را انجام بدهیم، این به ما در توانایی کنترل بر خودمان، اعتماد به نفس می​دهد. وقتی ما خود ارضایی می کنیم ، اعتماد به نفس به طور کلی از بین می رود.

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام
    ممکن استرستون باعث عدم اعتماد بنفس و در نتیجه خود ارضایی بشود
    شما باید فشارهایی که توی زندگی بهتون میاد رو بر دارید تا ناچار نشید برای فرار از مشکلات به این عمل رو بیاورید
    استرس مثل سم میمونه برای معز و کلا بدن شما مطلقا بد است
    حتی از این کارتون هم بدتره
    یه سرج توی نت بکنید راه کارهای کنترل و مهار کردن استرس رو مورد مطالعه قرار بدید
    ضمن اینکه رفتن پیش یک روانشناس بالینی برای شما خوب و ماثر میتواند باشد

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 مرداد 96 [ 12:17]
    سطح
    28
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 46.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    81

تشکرشده 99 در 49 پست

Array
    ببین دوست عزیز اولا که اینقدر خودتو ضعیف در نظر نگیر. چون نیستی.
    اگه بخوای خود ارضایی رو ترک کنی ضمن رفتن پیش مشاور در نظر بگیر که قدم اول خواستنه. یه خواستن واقعی با همه وجودت.
    مهم نیست چقدر طول بکشه ولی باد بخوای.
    یه برگه بردار یه بسم الله بنویس. تقویم بساز ازش. از همین امروز هر روزی که تونستی جلو خودتو بگیری یه تیک بزن.
    هر زمان که فکرش میاد سراغت بلند شو برو بیرون. حتی اگه حوصله نداری برو تو جمع حتی اگه سوتی بدی.
    ببین الان این مشکلاتت همش علت و معلول هم هستن. باید یکی یکی حذف شن. مثلا اگه تو بتونی 5 روز مقاوت کنی خودش کلی پیشرفت.خودش اعتماد ب نفس میده بهت.ب
    باید اول از همه قبول کنی. قبول کنی که این عمل برات مضر هست. و گناه
    قبول کنی که باید ترکش کنی
    قبول کنی که اگه ترکش کنی اثراتش از بین میره.
    قبول کنی که خدا بخشندست.
    قبول کنی که کار اسونی نیست و قرار قدم تو یه راه سخت بزاری و ممکنه همون دفعه اول که تصمیم گرفتی بهترین نتیجه رو نگیری.
    و مهمتر از همش باید بخوای باید بخوای یا همه سختیاش مقابله کنی. باید بدونی هدفت اینه الان. پس اگه حوصله نداری هم حتما باد بری بیرون چون به هدفت لطمه میزنه. ممکنه بری سوتی بدی تو جمع مهم نیست. بجاش به این هدف تو اون لحظه رسیدی.
    یه دفتر بردار. هر روز به خودت ی جمله مثبت بگو. سوتی که دیروز دادی رو بنویس و یاد خودت بنداز که امروز ندیش.
    ببین دوست من کمکای همه دوستان مفید هست ولی مهمترین ادم خود خود خود تویی.
    من مطمعنم تو میتونی موفق بشی

- - - Updated - - -

راستی برو باشگاه برو یه جای جدید که هیچ کس تورو نمیشناسه. هم وقتت پر میشه هم اونجا هیچ کس تورو نمیشناسه. هیچ کس نمیدونه سوتی میدی. هیچ کس نمیدونی خ.... میکنی. به ادم دیگه باش. برو دوست شو. نه با یه ادم جدید. یکی که شبیه خودت باشه یه ادم مناسب. کم کم این مشکلت رفع میشه مطمعن باش.
    ببین من تو یه مقطع تحصیلیم خیلی افت کردم به حدی که واقعا روم نمیشد سرمو تو کلاس بالا بیارم. و همین باعث میشد حس کنم خنگم هیچی نمیفهمم و هرچی هم میخوندم نمیفهمیدم هی هم نمره هام بدتر میشد. اعتماد بنفسم هم صفرررررر.
    وقتی رفتم جی دیگه ای که کسی منو نمیشناخت و از گذشتم خبر نداشت خواستم عوض شم. و شدم. جز بهترین های کلاس هم بودم.
    حتما باشگاه برو. حتما

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)