به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 دی 95 [ 12:11]
    سطح
    25
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 48
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    63

تشکرشده 32 در 20 پست

Array

6 ترس و لجبازی کودک 3ساله من

سلام
    عیدتون مبارک سال خوب و پربرکتی داشته باشید .
    من بازم اومدم با کوله باری ازمشکلات کودکانه ام ،همین طور که توپستای قبلیم نوشتم کارمندم و یک دختر 2ساله و هفت ماه دارم که خیلی با مشکلات عدیده ای باهاش روبروهستم از جمله کم خوابی و شیطونی و بازی با وسایل خطرناک مثل چاقو وقیچی و گاززز ،بماند که نتونستم از پوشک هم بگیرمش وقتی روچیزی یا خواسته ای زوم میکنه دیگه ول کن نیست تا به نتیجه دلخواه برسه حتی با دعوا و تنبیه بدنی مثلا دیروز خواستم مادر گری کنم بردمش پارک یه یه ربعی راه هست پیاده رفتن خیلی خوب باهام راه اومدرسیدیم پارک بازیشو کرد تا موقع برگشت هی میگفت بغلم کن من اول کم محلی کردم بعد با داد بهش تذکر دادم اما رو خواسته اش پا فشاری میکرد تا مجبور به تنبیه بدنی شدم تو خیابون اونم با گریه بازم رو خواسته اش پا فشاری میکرد تا اخر مجبور شدم یکم بغلش کنم ولی ول کن نبود میگفت باید کل راهو بغلم کنی یعنی تا دم خونه گریه و زاری داشتیم بعدش توخونه یکم دعواش کردم بعد بغلش کردم و نوازش کردم ازدیروز تا حالا عذاب وجدان گلومو گرفته و فشار میده چون اکثرا باهاش تو جر و بحثم که اینکارو نکن اینکار وبکن دمپایی دهنت نکن برای پوشک عوض کردن که یه وقتا با دعوا همراه میشیم اینم بگم خیلی کم با بچه های اطرافش دوست میشه دیروز تو پارک موقع سرسره سوارشدن چون بچه های دیگه از پله ها بالا میرفتن نمیرفت فقط وای میستاد و اونا رو تماشا میکرد منم عصبانی شدم با اینکه دلش میخواست تو پارک بمونه اوردمش خودنه اونم با اون طرز فجیع که گفتم .در مورد ترس هم از همه چی و همه کس میترسه صدای موتور صدای در خونه ،تا بهش میگم شیدا یا اگر یه کاری بکنه اول با ترس به طرفش نگاه میکنه ببینه دعواش میکنند یا نه ؟
    من ساکن شهر قم هستم اگر فکر میکنید من وبچم مشاور واجب هستیم لطفا به مشاور خوب وبا انصاف تو قم بهم معرفی کنید با ویزیت ارزان
    مرسی که این همه مطلبو خوندید
    ویرایش توسط شیدا1392 : دوشنبه 23 فروردین 95 در ساعت 08:47

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 اردیبهشت 96 [ 07:07]
    سطح
    43
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 113
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsOverdrive1 year registered
    تشکرها
    270

تشکرشده 319 در 160 پست

Array
    سلام روز بخیر

دوران کودکی دوران شکل گیری شخصیت کودک هست خیلی مهم هست

میطلبه بیشتر درکش کنید وقتی میگه بغلم کن نشون میده خسته شده بعد از پیاده روی در مسیر امدن

و بازی کردن در پارک

عزیز شماهم خسته بودین میتونستی ازانس بگیری و این همه درگیری ایجاد نمیکردین

دختر بچهها روحیه فوق العاده حساسی دارن

از بس دعواش کردی دچار ترس نا بهنگام شده

ببین درکت میکنم کارمندی خسته میشی ولی دخترت هییییچ گناهی نداره

که تاوان سر کار رفتن شمارو پس بده

بکن نکنش نکن لطفا بزار ازاد باشه تا بتونه در اینده خودش تصمیم بگیره

بدن نیاز داره تا میکروبهارو بشناسه واکنش نشون بده

وقتی بخای همیشه تمیز باشه دست به خاک نزنه به دمپاییش دست نزنه چیزی از روی زمین بر نداره البته در خونه

باعث میشه بدنش خیلی حساس بشه به کمترین الودگی و مقاوم نباشه

و در هر محیطی بخصوص مهد کودک سریع مریض بشه

من خودم اصلااااا دوست ندارم فرزندم در خونه زندانیش کنم و با یک لب تاپ و.... مشغولش کنم

بچه باید در محیط بیرونم باشه خاک بازی کنه خونه درست کنه خودشو کثیف کنه مگه میخایم عروسکه چینی درست کنیم

عزیز سعی کن الگو رفتاری خودت را تغییر بدی درکش کن ببین چی دوست داره محکم بغلش کن بهش بگو خیلیییی دوسش داری امید زندگیت

هست باهاش بازی کن بچهها بازی دویدن را خیلی دوست دارن من همیشه با بچها این جوری بازی میکنم

کلی انرزی میگیرم

بزار دنیایش را خودش کشف کنه منتها در کنرش باش تا صدمه نبینه چون نسل جدید باهوشن لطفا خاموشش نکن

حرف اخرم اینه که دنیارو به خودت و فرزندت سخت نگیر

التماس دعا

3. 3 کاربر از پست مفید سها** تشکرکرده اند .

skyzare (دوشنبه 23 فروردین 95), آرامش خیال (دوشنبه 23 فروردین 95), شیدا1392 (سه شنبه 24 فروردین 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 اردیبهشت 96 [ 15:14]
    سطح
    45
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    163

تشکرشده 177 در 80 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا1392 نمایش پست ها
    سلام
    عیدتون مبارک سال خوب و پربرکتی داشته باشید .
    من بازم اومدم با کوله باری ازمشکلات کودکانه ام ،همین طور که توپستای قبلیم نوشتم کارمندم و یک دختر 2ساله و هفت ماه دارم که خیلی با مشکلات عدیده ای باهاش روبروهستم از جمله کم خوابی و شیطونی و بازی با وسایل خطرناک مثل چاقو وقیچی و گاززز ،بماند که نتونستم از پوشک هم بگیرمش
    وقتی روچیزی یا خواسته ای زوم میکنه دیگه ول کن نیست تا به نتیجه دلخواه برسه
    حتی با دعوا و تنبیه بدنی مثلا دیروز خواستم مادر گری کنم بردمش پارک یه یه ربعی راه هست پیاده رفتن خیلی خوب باهام راه اومدرسیدیم پارک بازیشو کرد تا موقع برگشت هی میگفت بغلم کن من اول کم محلی کردم بعد با داد بهش تذکر دادم اما رو خواسته اش پا فشاری میکرد تا مجبور به تنبیه بدنی شدم تو خیابون اونم با گریه بازم رو خواسته اش پا فشاری میکرد تا اخر مجبور شدم یکم بغلش کنم ولی ول کن نبود میگفت باید کل راهو بغلم کنی یعنی تا دم خونه گریه و زاری داشتیم بعدش توخونه یکم دعواش کردم بعد بغلش کردم و نوازش کردم ازدیروز تا حالا عذاب وجدان گلومو گرفته و فشار میده چون اکثرا باهاش تو جر و بحثم که اینکارو نکن اینکار وبکن دمپایی دهنت نکن برای پوشک عوض کردن که یه وقتا با دعوا همراه میشیم اینم بگم خیلی کم با بچه های اطرافش دوست میشه دیروز تو پارک موقع سرسره سوارشدن چون بچه های دیگه از پله ها بالا میرفتن نمیرفت فقط وای میستاد و اونا رو تماشا میکرد منم عصبانی شدم با اینکه دلش میخواست تو پارک بمونه اوردمش خودنه اونم با اون طرز فجیع که گفتم .در مورد ترس هم از همه چی و همه کس میترسه صدای موتور صدای در خونه ،تا بهش میگم شیدا یا اگر یه کاری بکنه اول با ترس به طرفش نگاه میکنه ببینه دعواش میکنند یا نه ؟
    من ساکن شهر قم هستم اگر فکر میکنید من وبچم مشاور واجب هستیم لطفا به مشاور خوب وبا انصاف تو قم بهم معرفی کنید با ویزیت ارزان
    مرسی که این همه مطلبو خوندید
    سلام ..

قبل از این که بخوام حرفی بزنم بگم مادر شدن یه نعمت خیلی بزرگ هست که خدا ممکنه به هر کسی نده .... پس خدا رو شکر کنید .. کافی هست یه سری به مراکز ناباروی بزنید تا متوجه بشید چی می گم ... به نظرم اگه از نظر مالی مشکلی ندارید سر کار نرید .. به تربیت فرزندتون برسید ..بهترین کار برای یه خانم بعد از شوهر داری مادر بودن هست ....
    ================

کم خوابی و شیطونی و بازی با وسایل خطرناک مثل چاقو وقیچی و گاززز
    در رابطه با شیطنت که فرمودید ... اصلا این واقعا یه مزیت هست بچه ای که یه جا میشینه و اذیت نمی کنه مریض هست .... از طرفی ما در احادیث داریم که شیطنت کودک در خردسالی نشانه یادی عقل و اندیشه او در بزرگسالی هست ...

در مورد بازی با وسابل خطرناک .....یه خردسال هیچ گاه درک درستی از خطرناک بودن وسایلی مثلا چاقو و گاز نداره ....بهتر هست با ارومی در مورد خطرناک بودنش باهاش صحبت کنید .. حتی اگه دوباره بعد از صحبت شما به دستمش رفت سرزنش نکنید که مگه بهت نگفتم ....چرا دست زدی ... و از این حرف ها ... این ها رو اصلا نگید دوباره همون توضیحات در مورد خطر ناک بودن این وسایل رو بهش بگید .. حتی صد بار هم که شده شما به عنوان مادر یاید بهش بگید ... البته با مهربانی و ملاطفت ...

====================

وقتی روچیزی یا خواسته ای زوم میکنه دیگه ول کن نیست تا به نتیجه دلخواه برسه
    بچه ها خیلی سریع یاد می گیرند که چه جوری به خواسته خودشون برسن .. مثلا کودک از مادر میخواد که یه چیزی براش بخره .... اما مادر مخالفت می کنه .... درنهایت کودک با گریه و زاری مادر رو مجبور به خرید شی مورد نظرش می کنه ... الان دیگه کودک یاد گرفت که هر چیزی رو که میخواد به دست بیاره کافی هست گریه کنه تا مادرش بهش بده ..

پس این وسط باید چی کار کرد ؟؟ بهترین کار این هست که اول دقیقا تصمیم بگیرید میخواید چی کار کنید .. توی همون مثال بالا که کودک از مادر میخواد که یه چیزی براش بخره ... اگر تصمیم به نخریدن گرفتید دیگه هرگز نباید از تصمیم خودتون برگردید ... باید روی تصمیم قاطع باشید ... ولی یه نکته خیلی مهم این هست که قاطع و مهربان ..... قاطع بودن به معنی داد و فریاد و زدن کودک برای رد کردن تصمیمش نیست ...مثلا در مورد پارک من اگه جای شما بودم یه همچین چیزی رو بهش میگفتم :

با چهره ای خندان در حالی که نشسته ام و صورتم دقیقا روبروی کودک هست : ( چندین پیشنهاد به کودک میدید )

1-دختر گلم خیلی دوست دارم بغلت کنم ولی ممکنه وسط های راه خسته بشم اگه خسته شدم چی کار کنم ؟ نظرت چی هست که یه مقدار رو پیاده بیای ....وقتی مامان گلی خستگی اش رفت دوباره بغلت کنم ؟ ....

2- یا این که این سری رو با اتوبوس برگردیدم خونه ...

3- یا این الان همه اش پیاده بیای دفعه بعد که با بابا اومدیم بابا بغلت کنه ...

مثلا فرض کنید کودک مورد سومی رو قبول کرد ... اما وسط های راه از شما خواست که بغلش کنید ... الان به هیچ وجه نباید از تصمیم برگرید خیلی اروم بهش می گید : عزیرم خودت این رو قبول کردی ..گلم نمیشه ... نازم نمیشه .... مامان قربونت بره نمیشه ..... حتی اگه گریه کرد و داد و بیاد کرد ... خلاصه در عین اینکه روی تصمیم خودتون هستید ... اما قاطع و مهربان باهاش برخورد می کنید نه این که دعواش کنید ..... و سرش داد بزنید ... باز هم تاکید می کنه قاطع بودن باید همراه با مهربانی باشه .. این خیلی مهم هست ..
    ==============

ببینید میخوام بگم که در یک مسئله کودک رو در برابر چندین تصمیم قرار بدید و بذارید خودش انتخاب کنه که چی کار کنه ... مطمئنا کودک یکی رو انتخاب می کنه .. از طرفی باعث افزایش قدرت تصمیم گیریش در اینده میشید ...حتی توی کوچک ترین مسائل هم نظرش رو بپرسید ... مثلا میخواید لباسش رو عوض کنید چند دست لباس مختلف براش بیارید و بگید که : دختر گلم ... عزیز دلم ... کدامش رو دوست داری بپوشی ؟؟؟

=====================

هیچ گاه کودکتون رو نزنید ..تنبیه بدنی اصلا جنبه تربیتی نداره ... اما قهر با کودک ( ان هم در بازه زمانی کم ) اشکالی نداره .. مثلا یه کار بدی رو انجام میده ... فرضا سر باباش داد میزنه ... شما بهش می گید چون این کار رو کردی من باهات قهر می کنم و برای یه زمانی کوتاه محلش نزارید .. و باهاش حرف نزنید .. نه این که بیاد و کودک رو تنبه بدنی کنید ...تنبیه بدنی اثرات مخربی رو روی کودک میزاره .. خیلی از مشکلات نوجوانان ناشی از تنبیه بدتی در کودکی هست ..
    ===============

این ترس توی کودک ناشی از برخورد های نادرست شما هم میتونه باشه ...
    ===============

دیروز تو پارک موقع سرسره سوارشدن چون بچه های دیگه از پله ها بالا میرفتن نمیرفت فقط وای میستاد و اونا رو تماشا میکرد
    کافی بود شما همراهیش می کردید ....دستش رو می گرفتید و با هم بالا می رفتید .....

چون اکثرا باهاش تو جر و بحثم که اینکارو نکن اینکار وبکن دمپایی دهنت نکن
    یه سوال : وقتی دخترتون کار خوبی رو انجام میده چه قدر تشویقش میکنید؟ تشویق در تربیت خیلی مهم هست ..

اگر فکر میکنید من وبچم مشاور واجب هستیم
    فکر نمیکنم بچه نیاز به مشاوره داشته باشه ... شما هم اگه کتاب های پیرامون کودک مطالعه کنید نیازی به مشاوره ندارید .... یا می تونید فایل های برنامه پرسمان کودک که از رادیو معارف پخش میشه رو دانلود کنید ... حجت السلام تراشیون خیلی خوب مسائل رو توضیح میدن ... این ادرسش هست :

پرسمان خانواده ...
    =================

فایل صوتی تربیت فرزند از دکتر فرهنگ توی نت هست سرچ کنید این هم خوبه ..

یه سی دی 10 جلسه تربیت فرزند از استاد حورائی توی سایتش می فروشه قیمتش 2500 هست این هم خیلی عالی هست سعی کنید حتما بخریدش و گوش کنید ..

کتابهای زیادی در زمینه تربیت فرزند هست اگه فرهنگسرا نزدیکتون هست ثبت نام کنید و از اون جا بیارید یا توی کتابخونه ثبت نام کنید ..

مقید باشید هر شب برای بچه اتون قصه بگید ... خیلی از مسائل تربیتی رو میشه در قالب غصه به بچه ها یاد داد ...البته باید اداب قصه گفتن رو بلد باشید ... حالا سعی می کنم همین جا براتون بذارم .
    ======================
    ویرایش توسط skyzare : دوشنبه 23 فروردین 95 در ساعت 10:08

5. 3 کاربر از پست مفید skyzare تشکرکرده اند .

آرامش خیال (دوشنبه 23 فروردین 95), سها** (شنبه 28 فروردین 95), شیدا1392 (سه شنبه 24 فروردین 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    63

تشکرشده 32 در 20 پست

Array
    سلام
    صبح بخیر،بابت راهنماییهای کاملتون ممنون واقعا عاجز شدم از دستش نمیدونم چیکارکنم میدونم خیلی گناه داره بچم ولی خوب منم کم طاقتو کمی عصبی هستم خیلی گریه میکنه تا یکی بهش میگه تو میزنه زیرگریه البته به سهم خودش شیطون و بازیگوشم هست مثلا دیشب موقع رانندگی پدرش گیر داده بودکه باید بابا منو بغل کنه هرچی بهش گفتم بابا الان نمیتونه تو رو بغل کنه خطرناک متوجه نمیشد خوابشم میومد اخر سر پدرش کنار خیابون نگه داشته بغلش کرده تو بغل پدرش برای اولین بار خواب رفته بچه رو داده به من راه اوفتاده اگر بازم راهنمایی دارید برام ممنون میشم بگید

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 04 دی 95 [ 19:22]
    سطح
    8
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 31
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 25 در 11 پست

Array
    باسلام خدمت شما خواهر گرامی
    واقعا راهکارکه دوستان دادن خیلی خوب وکامل بود
    به نظرم رفتارشما که مادر هستین خیلی بچه گانه هست . کسی از فرزند شما توقعی نداره به خاطره رفتارهاش چون میگن بچه س ولی همه ازشما که مادر هستین انتظار دارند. خواهر عزیزم تربیت بچه خیلی حساس ومهم هست وحتی نحوه تربیت پسر با دختر خیلی تفاوت دارد یه جمله ی هست که میگه اگه پسرت زمین افتاد باید صبر کنی تا خودش بلند بشه ولی اگه دخترت زمین افتاد فورا اون رو بلند کنید و قربون صدقش برید .اخه یه بچه ازکجا میونه تشخیص بده چاقو خطرناکه گاز خطرناکه ؟اینو باید شما باسیاست های مادرونه بهش یاد بدید نه با داد وفریاد.همسرش شما دیشب چه رفتاری خوبی با بچه تون داشته بچه تون بهانه گرفته همسرتون زده بغل وبه خواسته بچه تون احترام گذاشته ودید که بچه خوابش برده . بچه ها مثه زمین کشاورزی هستند تو زمین کشاورزی هرمحصولی بکاری بعدا برداشت خواهی کرد. هررفتاری با بچه تون داشته باشین هرمحصول رو تو دل فرزندتون بکارید مطمئن در آینده نزدیک برداشت خواهید کرد پس تلاش کن محصول خوبی رو در فرزند خود بکارید وتازمان برداشت محصول هم خوب رسیدگی کنید

8. 3 کاربر از پست مفید sajadmn2010 تشکرکرده اند .

skyzare (چهارشنبه 25 فروردین 95), سها** (شنبه 28 فروردین 95), شیدا1392 (چهارشنبه 25 فروردین 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    63

تشکرشده 32 در 20 پست

Array
    سلام
    صبح بخیر
    اقای سجاد واقعا فکر میکنی من میگم بچه خودش باید بفهمه که چی خطرناک چی خطرناک نیست ؟نه برادرمن من تا به حال هردفعه سراین موضوعها براش قصه گفتم هروقت سراغ اون وسایلارفته رفتم پیشش براش توضیح دادم دیگه وقتی اصلاگوش نمیده برای اینکه اسیبی نبینه مجبور به دادو فریادمیشم،کاری که خودمم ازش متنفرم مثلا یکی از مشکلات دیگه ما اینه که شبا دوست نداره بخوابه حتی اگر خوابشم بیاد شما فکر کن یه بچه 3ساله صبح ساعت 11ازخواب پامیشه همش درحال فعالیت و بازی تا شب ساعت 1یا 2شب من از ساعت 11شب تو خونه خاموشی میزنم خودمو بخواب میزنم بهونه های مختلف میگره یا میگه تاب سوارم کن یا شروع میکنهبه خوردن اب و شیر میوه خلاصه انقدر بهونه میاره یا اذیت میکنه که اخرش با گریه میخوابه دلیل نخوابیدنش میگن چون صبحها من میذارمش میرم اما یه سوال یعنی این همه مادر کارمند بچه هاشون همینطوریند در مورد وسایل خطرناک من دارم غذا درست میکنم قابلمه اب جوش روگاز میاد صندلی میزاره میره ببینه چی تو قابلمه است به نظر شما تو اون لحظه خطرناک که هران ممکن قابلمه برگرد و بچم بسوزه باید با چه سیاستی بهش بفهمونم این کار خطرناکه
    ببخشید متن طولانی شد بازم از راهنماییاتون ممنون

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 اردیبهشت 96 [ 07:07]
    سطح
    43
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsOverdrive1 year registered
    تشکرها
    270

تشکرشده 319 در 160 پست

Array
    سلام روزبخیر

باید حواسشو پرت کنی به چیزه دیگه

ببین مثلا توی ماشینم پسرم میخادبره پشت فرمون بشینه بهش میگم عزیزم

بیا باهم درختهارو بشماریم شروع میکنم به شمردن یا لامپای خیابون اون وقت یادش میره چی میخاسته دخترم دوساله بودش تا 30بلد بود بشماره

تو خونه هم صدق میکنه این رفتار وقتی میخاد به وسایل خطرناک دست بزنه حواسشو به یه اسباب بازی یا فیلمی

یا یک وسیله دیگه که براش جذاب باشه حتی اگه اسیاب بازی نباشه پرت کنی و مشغولش کنی

خیلی خوبه که تا 11خابه سعی کن شبا سیرش کنی تا زودتر بخابه

لطفااااا هیییچ وقت عصبانی نشو چون بجهها باهوشن نقطه ضعف دادی بهش

موفق باشین

11. کاربر روبرو از پست مفید سها** تشکرکرده است .

شیدا1392 (سه شنبه 31 فروردین 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 04 دی 95 [ 19:22]
    سطح
    8
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 31
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 25 در 11 پست

Array
    سلام مجدد خدمت شما خواهر بزرگوار درابتدا عرض کنم اینجا اگه نظری یا پستی گذاشته میشود صرفا به خاطر کمک به شماست .
    دقیقا اشتباه شما اینجاس فکر میکنی مفهوم گذشت زمان برای کودکان وبزرگسال یکی هست درحالی که اینطور نیست مفهوم گذشت زمان برای کودکان وبزرگسال کاملا متفاوت هست.وقتی که فرزند شما دریک بازی غرق میشود یا کاری رو انجام میدهد فکر می کند تا تا وقتی که فعالیت یابازی خود را به اتمام نرسانده زمان از حرکت خود باز ایستاده است.واین بازیگوشی فرزندشما تا زمانی که خواندان ساعت را بیاموزد ادامه دارد وتمامی ندارد
    درمورد خوابیدن فرزندشما ببنید اگر شما می خواهید فرزند خود را از فعالیتی وارد فعالیت دیگری کنید چیزی در این مورد به او نگویید
    یه مثال میزنم براتون شب هنگام به جای این که به او بگویید که موقع خواب است، او را با گفتگو راجع به کارهایی که در طول روز انجام داده است مشغول کنید . او هم غرق در صحبت می شود و متوجه نخواهد شد که چه وقت از دستشویی بیرون آمده و به رختخواب رفته است.یه باردیگه میگم چون درک مفهوم زمان برای فرزند شما که هنوز مدرسه نرفته است به زمان فعالیت های که درخانه انجام میده بستگی دارد شما می تونید با تعریف یک سری برنامه ها برای فرزندتان سرعت حرکت فرزندتان بالا ببرید مثال اگه میخوای فرزندتون به کاری تشویق کنی به فرض ازش میخواهید اسباب بازی هاشو جمع کنه اون رو به صورت یه بازی دربیارید مثلا بگید تا 50 میشارم ببینم میتوانی اسباب بازهای هاتو جمع کنی اینجوری هم ازهمون کودکی مسئولیت پذیر بارش میاری چه فایده دارد شما در طول روز اگه با فرزندتان با مهربانی سخن بگوید وبعد دراخرین لحظه با داد فریاد تمام زحمات که در طول روز کشیدی رو به باباد بدی مانند کسی هست که از گاو یک ساعت زحمت میکشد شیر میدودشد بعد اخر سر با پا میزنه ظرف شیر راستی رابطه فرزندشما با پدرش چه جوریه ؟پدرشم درتربیت فرزند به شما کمک میکنه؟دخترا بابایی تر هستند و با پدرشون راحت میتونند کناربیان

13. 2 کاربر از پست مفید sajadmn2010 تشکرکرده اند .

سها** (شنبه 28 فروردین 95), شیدا1392 (سه شنبه 31 فروردین 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 فروردین 95 [ 11:52]
    سطح
    1
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 27
    Overall activity: 3.0%
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    شیدا جان عزیزم شما بایستی یه سری محدودیت و مرز رو واسه دختر کوچولوتون تعریف کنی و برای رفتاراش پیامدهایی رو با توجه به سنش در نظر بگیری و اونو با پیامد و عواقب کارهاش روبرو کنی نمیخواد عصبانی بشی یا داد بزنی فقط بایستی باهاش همدردی کنی مثال اگه در مقابل یه رفتار مثل داد و قال کردنش عواقبی مثل خاموش کردن تلوزیون یا نبردن به پارک رو در نظر گرفتید اگه مدام داره غر میزنه باید بریم پارک شما عصبانی نشو فقط مقاومت کن و بهش بگو واقعا سخت نشه رفت پارک درکت میکنم عزیزم وهمدردی هایی از این قبیل.خواهش میکنم هیچ وقت با دلسوزیای نا بجا تربیت بچه رو سهل نگیرید به اینده فکر کنید همین حالا رو در نظر نگیرید
    اولش شاید سخت باشه ولی وقتی فرزند شما متوجه بشه شما به هیچ نحوی کوتاه نمیای تسلیم خواهد شد مثلا پیامدهایی که تو این سن واسشون میتونی در نظر بگیرید کم کردن زمان تماشای تلوزیون یا فعالیتهای تفریحی که دوست داره شما باید همیشه یه گام جلوتر از فرزندت باشی اگه اون هزار بار قوانین رو زیر پا میزاره شما باید هزار و یک بار در مقابل اون مقاومت کنی تا بتونی موفق شی .من خیلی حرف واسه زدن دارم ولی زیاد سرتونو درد نمیارم باز اگه سوالی بود خوشحال میشم منم بتونم کمکی کرده باشم موفق با

- - - Updated - - -

رفتار کودک رو باخشم نباید خاموش کرد بلکه فقط با پیامد کارهاش...

15. کاربر روبرو از پست مفید Sara55a تشکرکرده است .

شیدا1392 (سه شنبه 31 فروردین 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)