به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 04 مرداد 99 [ 09:40]
    سطح
    45
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 155
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran1000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 7 در 5 پست

Array

چه کنم کنم ، بعد از 22 سال عمر!

سلام من تازه افتخار پیدا کردم و با شما و این انجمن آشنا شدم.

من توی حرفه خودم که طراحی سایت هست و کارایی که به اینترنت مربوطه خیلی حرفا برای گفتن داشتم ... ولی اصلا دیگه حوصله کار کردن رو ندارم توی این زمینه
    قبلا 24 ساعت وقت میزاشتم بازم خسته نمیشدم ولی حالا اوضاع من اینه :

امروز تولد 22 سالگی من و قدم گذاشتنم به سن 23 بود
    نمیدونم شما هم مثل من هستین یا نه ، من هرچه سنم بیشتر میشه و میبینم هنوز که هنوزه هیچ درآمد و پس اندازی ندارم روز تولدم بدترین روز زندگیم خواهد بود!

با اینکه از بچگی کار میکردم : فروش ساک دستی ، آدامس ، بادکنک ، فیلم dvd ، آهنگ
    و قبل از اینکه برم خدمت یعنی تا سِنِ 20 سالگی هم توی یه خدمات کامپیوتری بودم با حقوق کم.

وبه درس علاقه ای نداشتم ، فقط کسب درآمد و پول!
    پس تا اول دبیرستان بیشتر ادامه ندادم و ترک تحصیل کردم.
    و بعد از چندسال بدو بدو و به هیچ جایی نرسیدن پشیمون شدم و خواستم برم درسم رو ادامه بدم که گفتن سنت زیاده و باید بری سربازی و واسه اینکه بتونم درس رو ادامه بدم همین کار رو کردم.

در مدت زمان خدمت سعی کردم این دوسال رو بیهوده سر نکنم و چون به اینترنت و کامپیوتر دسترسی داشتم و مدت ها قبل ازخدمت هم به کد نویسی و طراحی وب آشنایی داشتم پس از فرصت استفاده کردم و یاد گرفتمُ تجربه کسب کردم.

بعد از اتمام خدمت و گرفتن کارت پایان خدمت مدرسه شبانه ثبت نام کردم چون دیپلم فنی کامپیوتر رو داشتم فقط قرار شد که درس های عمومی سال دوم و سوم دبیرستان رو بخونم و دیپلمم کامل بشه و بتونم توی دانشگاه درسم رو ادامه بدم.

و در حال حاظر هم بیکارم و نمیدونم کدوم کارو ادامه بدم ، از طرفی توی وب خیلی چیزا هست که هنوز یاد نگرفتم مثل php که پک آموزشیش رو هم خریدم 1 ماهه و هیچ انگیزه ای واسه یادگیریش ندرام

یه زمانی فکر میکردم آینده من کامپیوتره و قراره تو این رشته درس بخونم ولی الان خیلی بی انگیزه ام و امیدی به اینده این کار واسه خودم نمیبینم. دیگه حوصله ی قبلو ندارم...

مشکلات مالی بهم فشار اورده ، کار وب و طراحی سایت صبر و حوصله میخواد و اگر بگیره ، اگر نگیره
    کلی هم دست زیاد شده و آینده ای توی این کار نمیبینم

حالا نمیدونم برم سراغ کسب تجربه و درآمد ، دستفروشی
    یا بمونم و توی وب خودم رو قوی کنم
    یا درس رو توی یه رشته ی مدیریتی ادامه بدم که اگه مدرکش بدردم نخورد ، درسش واسه آینده بدردم بخوره و بعدها اگه شرکتی زدم بتونم مدیریتش کنم!

یه مسئله ای هم که هست و ذهنم رو مشغول کرده اینه که الان شبانه کشکی من رو قبول میکنه بعد چند ماه و دیپلم رو بهم میده
    اما منکه از پایه ضعیفم و همه چیزو فراموش کردم جز خوندن و نوشتن...
    حالا باید بشینم و از 0 درس خوندن رو شروع کنم . خب این خودش خیلی وقت میبره و باید از فکر وب و کسب درآمد بیام بیرون...

یعنی باید کل انرژیم رو روی درس بزارم و چون خودم رو میشناسم وقتی روی یه هدف متمرکز بشم توش موفقم

ولی سوال اینه که ارزشش رو داره ؟

- - - Updated - - -

باعث خجالتم شده که متن طولانی شد...
    فکر نکنم کسی حوصله ی خوندن درد دل به این طولانی رو داشته باشه، که اگر داشت من از همینجا ازش عذرخواهی می کنم

2. کاربر روبرو از پست مفید تیگ نوشت تشکرکرده است .

خانم دکتر (چهارشنبه 18 فروردین 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 خرداد 96 [ 23:33]
    سطح
    23
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 16
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    6

تشکرشده 91 در 41 پست

Array
    من نوزده سالگی با دیپلم رفتم سربازی، سال هشتاد و دو تمام شد و برای کنکور خواندم سال بعد رفتم دانشگاه، بیست و هفت سالگی لیسانس داشتم، سنم بالا بود تقریبا دیگه، یک جاهایی سر کار رفتم مقطعی، ولی باز هم خوب نبود ، دیگه نا امید شده بودم، شغل درست و حسابی وجود نداشت، تصمیم گرفتم فوق لیسانس بخونم و بالاخره در سی و دو سالگی به شغل خوب و حقوق خوب رسیدم به واسطه مدرک لیسانس ، در هر صورت این رو گفتم که بگم نا امید نباش تازه اول راهی و خیلی جا داری برای مشخص کردن مسیر زندگی، بیست و دو سال سن زیادی نیست که بخوای نا امید بشی

4. کاربر روبرو از پست مفید mehdi_7 تشکرکرده است .

تیگ نوشت (چهارشنبه 18 فروردین 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 25 اسفند 02 [ 19:28]
    سطح
    50
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 66
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 10 در 5 پست

Array
    به نظرم بیرون از نت یه کار مناسب پیدا کنی موفق تر خواهی بود

6. کاربر روبرو از پست مفید tonal تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 خرداد 95 [ 00:07]
    سطح
    11
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    37

تشکرشده 42 در 32 پست

Array
    سلام وقت بخیر.

میدونستید یکی از دلایل افسردگی ماندن بین انتخابای مختلفه؟ در واقع مسخره اس ولی وقتی شما در حال حاضر چند تا انتخاب دارید و نمیتونید حتی یکیشم انجام بدید باید بهتون هشدار بدم راهی ندارید جز اینکه زودتر یه کاری رو شروع کنید!!! وگرنه به این مشکلاتتون افسردگی هم اضافه خواهد شد!!! و افسردگی واقعا شوخی بردار نیست چون مهمترین بخش بدن یعنی مغز رو مدتی میبره تو حالت sleep!!!! این حالت sleep اگه عمیق تر بشه ممکنه این سوال بی اراده در ذهنتون بیاد که چرا کلا باید از خواب پاشید !!! و در نهایت shut down از زندگی .

دوست عزیز مشکل اصلی شما و در واقع دلیل بی انگیزگی تون به نظر میاد به خاطر اینه که شما مدت زمان زیادی رو بدون گرفتن پاداش سر کردید. در واقع به این کار شما میگن تعویق انداختن پاداش که فکر میکنم اگه مستند یا برنامه های روانشناسی رو دیده باشد متوجه هستید که به عنوان یک امتیاز و توانایی خوب در انسان محسوب میشه که بعضی ها ندارن و باید درمان بشن که مثل شما بشن اما همین طور که زیاد غذا خوردن موجب دل درد میشه زیاد عاقل بودن هم آسیب زاست. پس برای حل مشکلتون باید کمی به ذهنتون اجازه ی آزادی بدید.

دوای درد فعلی شما در کنار سریع تر تصمیم گرفتن اینه که تفریح کنید. حالا قرار نیست خودتون رو حسابی شاد کنید و تفریح های پر خرج و مهمانی بگیرید کافیه برای خودتون مدتی کادو بگیرید. حتی یک ساندویج یا بستی. به هر حال خرج کردن پول هر چند کم بهترین راهه وگرنه ورزش هم خوبه اما نه به اندازه ی پول خرج کردن به دلیل نوع مشکل شما. بدون هیچ نوع دلیلی شروع کنید به قدر دانی از خود. مدتی هیچ نوع انتظاری نداشته باشید از دنیا و بی خیال مشکلات بشید مثلا یک هفته خودتون رو لایق تشویق بدونید به خاطر تمام زحماتی که کشیدید. میدونم بدون آگاهی از علت علمی و واقعی، این کار خیلی سخته و به نظرتون مسخره اس که وسط بدبختی شاد باشید!!! اما اگه واقعا بفهمید که این کار چقدر برای آینده تون موثره لحظه ای دریغ نمیکنید باز هم مشکلتون اگه برطرف نشد و ناراحتی رهاتون نکرد شما میتونید دارو درمانی رو هم شروع کنید.

در مورد تصمیم برای کارهاتون چون من شرایط شما رو ندارم نمیتونم بگم چیکار کنید ولی اگه درس رو به خاطر کار میخونید باید باز هم صبر کنید و به خاطر شرایط فعلیتون نمیشه بنابراین اگر یک انسان عاقل هستید درس بخونید اما با تغییر هدف... درس رو میخونید به خاطر سواد و لذتی که از کسب علم به دست میاد و نه پول و این مسئله باعث میشه که نه تنها بتونید پس از مدتی مدرک بگیرید بلکه باعث میشه برید بهترین دانشگاه و شاگرد اول هم باشید در نهایت ممکنه شغل مناسبی هم مثل mehdi 7 پیدا کنید. این تنها راهه موفقیته وگرنه درس شما رو افسرده میکنه در واقع دلیل خود من برای تحصیل اینه .

راستی شما بعد از 4 سال 27 ساله میشید و این امر یک مسئله ی مسلمه. نه خواهید مرد و نه معجزه ای براتون رخ خواهد داد. شما میتونید امروز روز تولد چهار سال بعدتون رو تصور کنید میتونید انتخاب کنید که مدیر صداتون کنن یا مهندس و همین طور میتونید بدون انجام هیچ کاری این مدت رو بگذرونید و مثل الان گیج وسرگردان باشید اما در بدترین شرایط میتونید یک فرد افسرده هم بشید که دارو مصرف میکنه چون افسردگی انتخابه. بنابراین از همین الان تو یه برگه مشخص کنید که کدوم یک از شرایط بالا رو انتخاب میکنید.
    انتخاب با شماست باور کنید معجزه ی زندگی هر کس خودشه.
    برای شروع اگه آمادگی دارید اسم کاربری تون رو به چیزی که میخواید تغییر بدید دوست دارم بدونم شما رو آقای مهندس صدا کنم و هم صنف بشیم و یا جناب مدیر خطابتون کنم آقای مدیر؟
    موفق باشد.

8. 2 کاربر از پست مفید خانم دکتر تشکرکرده اند .

saeeded (پنجشنبه 26 فروردین 95), تیگ نوشت (چهارشنبه 18 فروردین 95)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

سلام

تولدتون مبارک

در مورد اون قسمت از سوالتون که گفتید درسهای قبلی یادتون رفته و باید از صفر شروع کنید
    به نظرم اینطور نیست. شما می تونید ادامه درسهای قبلی را شروع کنید، توی هر مبحثی احساس کردید اشکال دارید برگردید اون قسمت را بخونید. مثلا اگر فکر کردید در مورد لگاریتم مشکل دارید فقط همون را دوباره بخونید. بعد از یه مدتی همه درسهای گذشته براتون مرور می شه. اینها توی قسمت فعال ذهنتون نیست، یه کم که گرد و غبارش را بگیرید همش یادتون می آد.

در ضمن متن خیلی خوبی نوشته بودید
    با این که در شرایط ناراحتی و تقریبا نا امیدی نوشتید، اما برنامه ریزی و اراده قوی و هدفمندی شما توی متنت مشخصه.
    موفق باشید.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

10. کاربر روبرو از پست مفید شیدا. تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 04 مرداد 99 [ 09:40]
    سطح
    45
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 155
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran1000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 7 در 5 پست

Array
    سلام و قبل از هرچیز لازمِ که بگم واقعا ممنونم که 10 دقیقه از عمرتون رو که میتونستید به کتاب خوندن بگذرونید و به معلوماتتون اضافه کنید منت گذاشتید ، من رو راهنمایی کردید

نقل قول نوشته اصلی توسط خانم دکتر نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر.

میدونستید یکی از دلایل افسردگی ماندن بین انتخابای مختلفه؟ در واقع مسخره اس ولی وقتی شما در حال حاضر چند تا انتخاب دارید و نمیتونید حتی یکیشم انجام بدید باید بهتون هشدار بدم راهی ندارید جز اینکه زودتر یه کاری رو شروع کنید!!! وگرنه به این مشکلاتتون افسردگی هم اضافه خواهد شد!!! و افسردگی واقعا شوخی بردار نیست چون مهمترین بخش بدن یعنی مغز رو مدتی میبره تو حالت sleep!!!! این حالت sleep اگه عمیق تر بشه ممکنه این سوال بی اراده در ذهنتون بیاد که چرا کلا باید از خواب پاشید !!! و در نهایت shut down از زندگی .
    نه واقعا این رو نمیدونستم
    ولی همیشه به این فکر میکردم که یه روز بجایی میرسم که انجام دادن کارها از انجام ندادنشون راحت تر باشه برام!
    و شما این رو خوب فهمیدید...
    دوست عزیز مشکل اصلی شما و در واقع دلیل بی انگیزگی تون به نظر میاد به خاطر اینه که شما مدت زمان زیادی رو بدون گرفتن پاداش سر کردید. در واقع به این کار شما میگن تعویق انداختن پاداش که فکر میکنم اگه مستند یا برنامه های روانشناسی رو دیده باشد متوجه هستید که به عنوان یک امتیاز و توانایی خوب در انسان محسوب میشه که بعضی ها ندارن و باید درمان بشن که مثل شما بشن اما همین طور که زیاد غذا خوردن موجب دل درد میشه زیاد عاقل بودن هم آسیب زاست. پس برای حل مشکلتون باید کمی به ذهنتون اجازه ی آزادی بدید.
    دقیقا همینطوره که گفتید...

دوای درد فعلی شما در کنار سریع تر تصمیم گرفتن اینه که تفریح کنید. حالا قرار نیست خودتون رو حسابی شاد کنید و تفریح های پر خرج و مهمانی بگیرید کافیه برای خودتون مدتی کادو بگیرید. حتی یک ساندویج یا بستی. به هر حال خرج کردن پول هر چند کم بهترین راهه وگرنه ورزش هم خوبه اما نه به اندازه ی پول خرج کردن به دلیل نوع مشکل شما. بدون هیچ نوع دلیلی شروع کنید به قدر دانی از خود. مدتی هیچ نوع انتظاری نداشته باشید از دنیا و بی خیال مشکلات بشید مثلا یک هفته خودتون رو لایق تشویق بدونید به خاطر تمام زحماتی که کشیدید. میدونم بدون آگاهی از علت علمی و واقعی، این کار خیلی سخته و به نظرتون مسخره اس که وسط بدبختی شاد باشید!!! اما اگه واقعا بفهمید که این کار چقدر برای آینده تون موثره لحظه ای دریغ نمیکنید باز هم مشکلتون اگه برطرف نشد و ناراحتی رهاتون نکرد شما میتونید دارو درمانی رو هم شروع کنید.
    جالبه من چند وقت پیش دقیقا همین کار رو کردم هرچند یک هفته نه، چندروز ولی بازم تاثیر چندانی ندیدم و فکر میکنم دلیلش قسمت اول حرف هاتون بود که باید این رو هم در نظر بگیرم و دوباره خودم رو چند وقتی مهمون کنم.

در مورد تصمیم برای کارهاتون چون من شرایط شما رو ندارم نمیتونم بگم چیکار کنید ولی اگه درس رو به خاطر کار میخونید باید باز هم صبر کنید و به خاطر شرایط فعلیتون نمیشه بنابراین اگر یک انسان عاقل هستید درس بخونید اما با تغییر هدف... درس رو میخونید به خاطر سواد و لذتی که از کسب علم به دست میاد و نه پول و این مسئله باعث میشه که نه تنها بتونید پس از مدتی مدرک بگیرید بلکه باعث میشه برید بهترین دانشگاه و شاگرد اول هم باشید در نهایت ممکنه شغل مناسبی هم مثل mehdi 7 پیدا کنید. این تنها راهه موفقیته وگرنه درس شما رو افسرده میکنه در واقع دلیل خود من برای تحصیل اینه .
    من توی زندگی هیچ کتاب درسی رو کامل نخوندم... البته اون زمانها دیدگاه امروزم رو نداشتم. الان به یادگیری و افزایش دانشم بشدت علاقه دارم ولی کتاب های درسی رشته من رو اسمش رو نمیشه کتاب گذاشت... اینارو باید توی تاریخ ثبت کنن چون دیگه کارایی ندارن!

راستی شما بعد از 4 سال 27 ساله میشید و این امر یک مسئله ی مسلمه. نه خواهید مرد و نه معجزه ای براتون رخ خواهد داد. شما میتونید امروز روز تولد چهار سال بعدتون رو تصور کنید میتونید انتخاب کنید که مدیر صداتون کنن یا مهندس و همین طور میتونید بدون انجام هیچ کاری این مدت رو بگذرونید و مثل الان گیج وسرگردان باشید اما در بدترین شرایط میتونید یک فرد افسرده هم بشید که دارو مصرف میکنه چون افسردگی انتخابه. بنابراین از همین الان تو یه برگه مشخص کنید که کدوم یک از شرایط بالا رو انتخاب میکنید.
    انتخاب با شماست باور کنید معجزه ی زندگی هر کس خودشه.
    برای شروع اگه آمادگی دارید اسم کاربری تون رو به چیزی که میخواید تغییر بدید دوست دارم بدونم شما رو آقای مهندس صدا کنم و هم صنف بشیم و یا جناب مدیر خطابتون کنم آقای مدیر؟
    موفق باشد.
    راستش هنوز به نتیجه ای نرسیدم!
    ولی اسم کاربری فعلیم (تیگ نوشت که معنیش توی گویش ما میشه آینده ، سرنوشت ) خودش پر از سوالِ!
    اما بهم آرامش میده

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 09 آبان 00 [ 22:30]
    سطح
    53
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 189
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    67

تشکرشده 120 در 63 پست

Array
    سلام دوست عزیز

با توجه به گفته های خودتون به نظرم شما تو این سن با این تجربه و مهارت باید به خودتون ببالید!
    طراحی سایت و برنامه نویسی اندروید الان که بازارش خیلی خوبه؟! رو بورسه
    می تونید به ثبت شرکت و توسعه کارتون برنامه بریزید و هدف تعیین کنید.
    ماشالا الان شرکت های طراحی سایت به اسم طراحی سایت میان یه سیستم cms خارجی یا فوقش ایرانیزه شده پیاده میکنن میگن سایت طراحی کردیم و پول خوبی به جیب میزنن. تازه برای پشتیبانی هم هزینه جداگانه طلب میکنن.
    به نظرم الان بازار it و شبکه خیلی خوبه اگه کاربلد باشی

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز

با توجه به گفته های خودتون به نظرم شما تو این سن با این تجربه و مهارت باید به خودتون ببالید!
    ماشالا الان شرکت های طراحی سایت به اسم طراحی سایت میان یه سیستم CMS خارجی یا فوقش ایرانیزه شده پیاده میکنن میگن سایت طراحی کردیم و پول خوبی به جیب میزنن. تازه برای پشتیبانی هم هزینه جداگانه طلب میکنن.
    به نظرم الان بازار IT و شبکه خیلی خوبه اگه کاربلد باشی

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 فروردین 95 [ 02:42]
    سطح
    1
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 36
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها

سلام

تولدتون مبارک

در مورد اون قسمت از سوالتون که گفتید درسهای قبلی یادتون رفته و باید از صفر شروع کنید
    به نظرم اینطور نیست. شما می تونید ادامه درسهای قبلی را شروع کنید، توی هر مبحثی احساس کردید اشکال دارید برگردید اون قسمت را بخونید. مثلا اگر فکر کردید در مورد لگاریتم مشکل دارید فقط همون را دوباره بخونید. بعد از یه مدتی همه درسهای گذشته براتون مرور می شه. اینها توی قسمت فعال ذهنتون نیست، یه کم که گرد و غبارش را بگیرید همش یادتون می آد.

در ضمن متن خیلی خوبی نوشته بودید
    با این که در شرایط ناراحتی و تقریبا نا امیدی نوشتید، اما برنامه ریزی و اراده قوی و هدفمندی شما توی متنت مشخصه.
    موفق باشید.
    سلام
    تشکر برای اینهمه محبت
    من هم باید یه چیز رو بهتون تبریک بگم و اونهم داشتن یه دل پاک و انگیزه ای برای کمک به دیگران
    حرفتون کاملا درست و منطقیه ، من زیادی به خودم سخت گرفته بودم!

نقل قول نوشته اصلی توسط Wishbone نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

سلام دوست عزیز

ماشالا الان شرکت های طراحی سایت به اسم طراحی سایت میان یه سیستم CMS خارجی یا فوقش ایرانیزه شده پیاده میکنن میگن سایت طراحی کردیم و پول خوبی به جیب میزنن. تازه برای پشتیبانی هم هزینه جداگانه طلب میکنن.
    به نظرم الان بازار IT و شبکه خیلی خوبه اگه کاربلد باشی
    سلام و تشکر از شما بزرگوار

من خودم رو البته طراح و کدنویس نمیدونم هنوز و جا برای یادگیری زیاده ...
    بیشتر طراح قالب های وردپرس هستم
    ولی اونقدر ها هم بازار نداره البته اونهایی که از قدیم وقت گذاشتن و تبلیغ کردن برای خودشون یا کسایی که روابط گسترده ای دارن سرشون حسابی شلوغِ
    اما کسی مثل من که مدت ها از این محیط دور بوده ( خدمت مقدس سربازی ) خیلی خیلی باید بالا و پایین بپره تا چند تا پروژه سفارش بگیره ...
    راستش من زیاد امیدی به آینده ی وِب در ایران ندارم!
    ولی حالا آندروید رو تخصصی اگه صبر و حوصله داشته باشه کسی کار کنه کنه و کارش خوب باشه میشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)